PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Michelin Pilot Street vs Bridgestone Battlax BT45

endoramax
17 Mart 2016, 14:17
Arkadaşlar Merhaba ,

Ben Suzuki Inazuma Gw250F modelini kullanıyorum ve üzerinde gelen IRC lastikleri değiştirmek istiyorum. Araştırma yaptığımda uygun ölçülerde 2 lastik çıkıyor bir tansesi Michelin Pilot Street diğeri Bridgestone Battlax Bt25. Bayilerle konuştum bir bayi BT45 in daha yumuşak ve çift hamur oludğunu diğeri ise Pilot Street in çift hamurlu ve BT45 den daha yumuşak bir lastik olduğunu söylüyor. Internetten girip biraz araştırmak istedim ama üretici sitelerinden bunların yumuşaklık oranı veya çift hamur olup olmadığını göremedim.

Bu lastiklerden hangisi daha güvenli bir sürüş (yola tutunma) sağlayabilir. İkisininde fiyatları birbirine yakın.

Ön Lastik = 110/80-17
Arka lastik = 140/70-17

Bunun dışında Diablo Rosso II lastiklerin ölçüleri tam bu motor için uygun değil onun için tercih etmemeyi düşünüyorum. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yardım talep ediyorum.

hakikiteker
17 Mart 2016, 15:40
Asfalt dışına çıkmayacaksanız Pilot Street' tavsiye ederim. Ben 12000 küsur km dir kullanıyorum, memnunum.

BatuhanK
17 Mart 2016, 16:04
5. Bayilerle konuştum bir bayi BT45 in daha yumuşak ve çift hamur oludğunu diğeri ise Pilot Street in çift hamurlu ve BT45 den daha yumuşak bir lastik olduğunu söylüyor. cümlesini tam kavrayamadım fakat pilot street çift hamurlu değil.
İki pilot street kullanan arkadaşım -ybr 125 ve cbf150- michelin markasına düşman oldular bu lastik yüzünden. Bir yandan da memnun olan tanıdıklarım var. Garip. Bunun dışında arkaya 140-60 lastik takarsanız, öne de 110/70 takarsanız -yani rosso 2 ebatı- aynı hızda daha çok devir çevireceksiniz. Motosiklet daha hızlı yön alacak vs gibi durumlar var ama inazuma için istenilen bir durum olmasa gerek. Sürüş yumuşaklığı az da olsa azalır. Valla durum zor, lastik ebatlarını şişirmişler :mrgreen: Metzeler lasertec var aynı ebatlarda, yağmur performansı çok iyidir fakat 1,buçuk 2 sene sonunda çatlamalar can sıkabilir sürüşe bir etki etmese de . İstereseniz onu da bir araştırın.

endoramax
17 Mart 2016, 17:58
Tavsiyeniz için teşekkür ederim. X bayi BT45 çift hamurlu Pilot değil ve bu lastik daha yumuşak hamurlu dedi. Y bayi Pilot çift hamurlu Bt45 değil ve Pilot daha yumuşak hamurlu dedi yani farklı bayiler tamamen tersi şeyleri söylediler. Benimde aklım o yüzden karıştı.

BatuhanK
17 Mart 2016, 18:16
Benim bildiğim ikisi de çift hamur değil, internetten de baktım ve çift hamur olduklarına dair bir bilgi bulamadım. Bence michelin ve metzeler arasında seçim yapın. İkisi de tatmin eder. Aralarında bir fark varsa biri diğerinden daha erken ısınıyordur fakat hangisi? Ben de bilmiyorum. lasertec kullanalı çok oldu.

harung
17 Mart 2016, 18:18
Batlax kullanmadım ama Michelin pilot sporty/street de kullandim irc den çok farklı bir lastik değil bence..
Hadi bir tik ust diyelim fakat rosso2 yol tutuş konusunda tartışmasız lider.
Su anda rosso2 kullanıyorum memnunum tavsiye ederim.
Ölçü uyusmazligi sadece on lastikte var
110 80 17 yerine 110 70 17
Yanı yanak kalınlığı 10 mm daha ince bu da ağırlık merkezini az da olsa öne aktarır çok sorun olmuyor açıkçası.
Arka ölçü tam tutuyor zaten

BatuhanK
17 Mart 2016, 18:25
Bu şartlarda diğer iki lastiğin yüzüne bakmam, arka tam tutuyorsa proıblem yok. Km yi tekerlekten mi okuyor motosiklet,kranktan mı?

One_ Million
17 Mart 2016, 18:32
Şöyle bir şey söyleyeyim, Benim CBR1000rr' ın lastikler üzerinde de Batlax olarak geldi araştırdım nedir ne değildir diye daha önce kullanan pek olmamış fakat ÖNEMLİ DETAY Fuarda dikkat ettim Bmw nin motorlarında da Batlax vardı, En Önemli DETAY Kawasaki H2 de ' de Batlax Var :)
Ona göre değerlendire bilirsin. Yani serisine göre değişir tabi ama, Kötü bir lastik değil bu bariz belli.

GP500-1st
17 Mart 2016, 18:58
Şöyle bir şey söyleyeyim, Benim CBR1000rr' ın lastikler üzerinde de Batlax olarak geldi araştırdım nedir ne değildir diye daha önce kullanan pek olmamış fakat ÖNEMLİ DETAY Fuarda dikkat ettim Bmw nin motorlarında da Batlax vardı, En Önemli DETAY Kawasaki H2 de ' de Batlax Var :)
Ona göre değerlendire bilirsin. Yani serisine göre değişir tabi ama, Kötü bir lastik değil bu bariz belli.

Yanlış hatırlamıyorsam barkın bayoğlu bu batlax lar için 3-4 sene önce hiç iyi konuşmuyordu. Yani motorun üzerinde standart gelen ve iyi yol tutmak isteniyorsa özellikle güçlü makinelerde değiştirmenin gerektiğini. Ama net hatırlayamıyorum. yanlışta olabilir. Hangi serileri vardır batlax ların iyisi kötüsü varmıdır

One_ Million
17 Mart 2016, 19:23
Yanlış hatırlamıyorsam barkın bayoğlu bu batlax lar için 3-4 sene önce hiç iyi konuşmuyordu. Yani motorun üzerinde standart gelen ve iyi yol tutmak isteniyorsa özellikle güçlü makinelerde değiştirmenin gerektiğini. Ama net hatırlayamıyorum. yanlışta olabilir. Hangi serileri vardır batlax ların iyisi kötüsü varmıdır

Doğru hatırlıyorsun kesinlikle, Fakat barkın her yeni alınan motor için üzerindeki lastiği direk at at o lastiği at değiştir diyor.
Aynı marka lastiğin serisine göre kalitesi değişiyordur muhahkak, benim dediğim gibi dikkatimi çeken Bmw yi geçtim h2 ye bile batlax koymuşlar, sonuçta motor 31.000€ kafa karıştırıcı :)

BatuhanK
17 Mart 2016, 19:49
Batlax lastiğin ön ismi, esas önemli olan sonrası :)

senolas
17 Mart 2016, 19:59
michelin pilot street dün akşam beni bir kazadan kurtardı, yağışlı havada. anayolda ilerliyordum ve yan yoldan çıkan bir minübüs sağa sola bakmadan direkt yola atladı ve fren yaptım ön arka birlikte kaydı fakat kayışı bile tutarlıydı, çok fazla kaymadı. Normalde nylon irc türü lastikler olsa o kaygan yerlerde kaza yapmama gibi bi lüksüm olmazdı. Michlen gözümde daima 1 numaradır

arda4
17 Mart 2016, 20:49
Doğru hatırlıyorsun kesinlikle, Fakat barkın her yeni alınan motor için üzerindeki lastiği direk at at o lastiği at değiştir diyor.
Aynı marka lastiğin serisine göre kalitesi değişiyordur muhahkak, benim dediğim gibi dikkatimi çeken Bmw yi geçtim h2 ye bile batlax koymuşlar, sonuçta motor 31.000€ kafa karıştırıcı :)

Hocam aea son videosunda da bahsetti. Filanca lastik var buranın asfaltı iyi burada tutunabiliyor diye. Önceki videolarda da japon üreticilere (sanırım yamaha'ya) sormuştu niye fabrikada irc lastik takıyorsunuz daha iyisini takmıyorsunuz diye. Japonlar da e bu lastikte yeterince yol tutuyor (tabii ki japonyanın düzgün yollarında) diye cevap vermişlerdi. aea'da doğrudur gibisinden bir şey demişti.

Amma çok "miş"li "mış"lı cümle yazdım ha :queen:

reverse
17 Mart 2016, 22:35
Inazuma f'te battlax bt45 kullaniyorum ben cok memnunum.
Yalniz benim on lastik bir anlaşmazlık sonucu 110-70 olcusunde. Resmi Bridgestone distribütörü 110-80 lastik getirmiyor. Bunu getiren tek bir firma var sanirim.

MeehMT
18 Mart 2016, 11:02
Geçen bir IRC lastik gördüm kazalı bir cbr 125'te :) bildiğin bisikletteki dolma teker ona kurban olayım motosikletim yok ama dokununca anladımki toprakta bile kayar o düz giderken japonyanın yollarında heralde mıklatıs var jantlardan tutuyor motoru :) yamaha öyle artist konuşmuşta IRC japonyada dahi adam öldürür.

topgun1111
18 Mart 2016, 11:14
Pilot street tavsiye ederim 8 bin kmdir kullaniyorum memnunum