PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 600cc-1000cc ye Gecis Sorularına İthafen

cıbırlover1
17 Mart 2016, 02:06
Arkadaşlar yaklaşık bir kaç saat öncesinde çok sevdiğim bir abimi motorsikletle , trafik kazasinda kaybettim..
Benim için kazanın nasıl oldugu kimin haklı kimin haksız olduğunun hiç bir önemi yok şuanda ...O çok sevdiğim abim aramızdan ayrildı..Hele ki eşinin hastane de kocasını kaybettikten sonra söyledikleri annesinin , ailesinin söyledikleri beni gerçekten çok üzdü...
Arkadaşlar ben ne zaman bir motorsiklet kazası okusam görsem izlesem içimden bir parça kopuyor... Lütfen bu işin şakaya gelir tarafı yok ... Ve sadece sizler degilsiniz o acıyı çeken tüm aileniz de öyle..
Allah mekanını cennet eylesin abimin tek zaafı her gün burada sorulan sizin benim hepimizin tanıdığı o büyük cc makinalara geçmekti.Unutmamak gerekir ki bizler motogp pilotu değiliz zaten yollarimizda uygun degil nede trafikte saygınlığımız var. O çok sevdiğim abim daha bundan 1,5 yıl önce 250 cc motor almiş daha bir kaç ay oncede 1000 lik almisti..
Kendinize dikkat edin ekipmanınızı eksik etmeyin ve en önemlisi her zaman arkanızda kalanları düşünün..

Üyeişte
17 Mart 2016, 02:13
Arkadaşlar yaklaşık bir kaç saat öncesinde çok sevdiğim bir abimi motorsikletle , trafik kazasinda kaybettim..
Benim için kazanın nasıl oldugu kimin haklı kimin haksız olduğunun hiç bir önemi yok şuanda ...O çok sevdiğim abim aramızdan ayrildı..Hele ki eşinin hastane de kocasını kaybettikten sonra söyledikleri annesinin , ailesinin söyledikleri beni gerçekten çok üzdü...
Arkadaşlar ben ne zaman bir motorsiklet kazası okusam görsem izlesem içimden bir parça kopuyor... Lütfen bu işin şakaya gelir tarafı yok ... Ve sadece sizler degilsiniz o acıyı çeken tüm aileniz de öyle..
Allah mekanını cennet eylesin abimin tek zaafı her gün burada sorulan sizin benim hepimizin tanıdığı o büyük cc makinalara geçmekti.Unutmamak gerekir ki bizler motogp pilotu değiliz zaten yollarimizda uygun degil nede trafikte saygınlığımız var. O çok sevdiğim abim daha bundan 1,5 yıl önce 250 cc motor almiş daha bir kaç ay oncede 1000 lik almisti..
Kendinize dikkat edin ekipmanınızı eksik etmeyin ve en önemlisi her zaman arkanızda kalanları düşünün..

Başın sağolsun dostum inan çok üzüldüm mekanı cennet olsun. Bu tarz haberler can sıkmaya başladı umarım en kısa sürede biter bu haberler :( ekipmansız asla binmemeliyiz bu şeytan icadına :(

berkcigdem
17 Mart 2016, 02:22
Başınız sağolsun.

Hubalahubhub
17 Mart 2016, 02:28
basınız sagolsun, Allah rahmet eylesin...

gokberk6426
17 Mart 2016, 02:40
basiniz sagolsun ama malesef olumlu kazalarin cogunu arabalar yapiyor hele o bayramlarda 100 -200 kisi kazalarda cab veriyor malesef trafik kurallarina ve trafikteki araclara kulturel olarak daha bilinclenmedigimiz surece daha cok olucaktir Allah geride kalanlara sabir versin

Onurhan D
17 Mart 2016, 02:43
Allah rahmet eylesin...Bu yazı ilk otor oalrak 600 lük alma isteğinde olan tek kişiyi bile vazgeçirse çok iyi olur.

kahraman1
17 Mart 2016, 02:51
Allah rahmet eylesin,basiniz sağolsun..

cıbırlover1
17 Mart 2016, 12:43
Allah rahmet eylesin...Bu yazı ilk otor oalrak 600 lük alma isteğinde olan tek kişiyi bile vazgeçirse çok iyi olur.

Arkadaşlar çok saolun ... Inanın tek amacım buydu kendisine çok kez söyledik hatta yalvardık "abi 250 den 1000 lik olmaz yapma" diye ama ....

keremkrmn
17 Mart 2016, 12:46
Allah rahmet eylesin, sabırlar diliyorum. Az kaldı umarım bende ss ve 600 sınıfından ayrılacağım yakında

berkay3212
17 Mart 2016, 12:48
İstediği kadar tebrübe olsun. Bi akrabamın cbr250r bile almasını istemem 170 yapıyor.

biyeybaraküs
17 Mart 2016, 12:57
Allah rahmet eylesin, sabırlar diliyorum. Az kaldı umarım bende ss ve 600 sınıfından ayrılacağım yakındaallah rahmet eylesin
zx 636 yı satarken özelden mesaj atarsan memnun olurum

One_ Million
17 Mart 2016, 13:11
Başın sağolsun dostum , Mekanı Cennet olsun, Allah geride kalanlara sabır versin.

Apices
17 Mart 2016, 13:20
Allah rahmet eylesin.

HAKANNICA
17 Mart 2016, 13:28
Allah rahmet eylesin, kalanlara sabır dilerim. Söylediklerinde çok haklısın.

zulu
17 Mart 2016, 13:53
Başın sağolsun..
Allah reahmet eylesin.

Darkcity2000
17 Mart 2016, 14:16
Taziye ve başsağlığı bu kadar çok dilenen başka forum yoktur sanırım, motor işi şakaya gelmez... Bu forum bilgisayar yedek parça forumlarına ve uydu forumlarına benzemez...dikkatli olalım...

newmoto76
17 Mart 2016, 14:59
Üretilme amaçları Race Replica olan bu motosikletlerin öldürme yada sakat bırakma riskleri çok yüksek.. Her en kadar deneyim vs ile kullanılabilir görünselerde bu aletlerin yeri ya Amerika otobanlarıdır, yada guney afrikanın düzlükleridir. Bunun dışında metropol içlerinde yada trafiğe açık yollarda kullanmak çok çok tehlikelidir..

Elbette her motosiklet belli bir potansiyelde tehlike barındırır. Ancak kg başına 1 HP üreten bu motorları her sürüşte ve her trafik şartlarında zaptedebileceğine inanmakta büyük cehalettir..

Enduro / Chopper / Touring / Scooter harici SS ve NAked 600 cc 100 hp + motosikeltlerin bizim gibi ülkelerde trafiğe çıkışlarının yasaklanması gerekir. Ciddi bir sorundur bu .. Eğer ülkemizde motosikelt pazarı bunun 4-5 katı olsaydı avrupa ülkelerindeki gibi bu ölümleri her gün , her saat , her an duyacaktık...

Almayın..Aldırtmayın..