PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motor öneri

noraaa
16 Mart 2016, 21:47
merhaba arkadaşlar ilk olarak konuya girmek istiyorum,
16 yaşındayım bayanım ve ataşehir de oturuyorum ve burdakı ınsanların yüzde sekseni motor kullanıyor. ve benımde kucuklugumden berı olan bı motora hayranlıgım var fakat aılem buyuk olmadıgı surece scooter tarzı bır motor alabılceğımı söyluyor. okulla aramda çok az mesafe oldugu ıcın de motor ıle gıdıp gelebılcegımı dusunuyorum fakat ehliyetim yok. sizce hangı model nasıl bır motor almalıyım abartmadan kısa mesafeler ıçın ve ehlıyetıme daha sahıp olmadan motoru alıp kullansam sorun olur mu?
teşekkürler :):)

mustafa42121
16 Mart 2016, 21:49
Lifan pony 100 olabilir :/

MazhaRR
16 Mart 2016, 21:50
2. el skuter sana uyar.Olabildiğince ucuz birşey al düşüp kalkınca üzülme, biraz tecrübe edinince debriyajlı 125cc'ye geçersin.

noraaa
16 Mart 2016, 21:52
ehliyetim yok ama 1 2 ay ıçın çok bı sorun yaratır mı? bu arada uyguna benzıyor teşekkürler :)

MazhaRR
16 Mart 2016, 21:59
ehliyetim yok ama 1 2 ay ıçın çok bı sorun yaratır mı? bu arada uyguna benzıyor teşekkürler :)

Yakalarınsan büyük sıkıntı yaratır ama sen biran önce ehliyete yazıl.Senin motoru almadan önce ekipmanlarını alman lazım, önce onları al sonra motoru al zaten 1 ay geçer orada.

EmreKocyigit
16 Mart 2016, 22:00
Bence bi elektrikli al çok şirin renkleri olan elektrikli skuterler var. Bi çok masraftan kurtulursun ve ehliyetsiz sürdüğün dönemde yiyebileceğin ceza riskinden kurtulursun

Erdost
16 Mart 2016, 22:02
İlk önce ekipman almalısın, KESİNLİKLE en önemli konu bu kardeşim.Önce güvenlik.Kask, mont, eldiven, pantolon ve ayakkabı.Buradaki herkes ilk önce gider ekipmanını dizer bu işi halleder.Ondan sonra ehliyet ve motor gelir.Sende bizim gibi bilinçli bir kullanıcı olma yolunda bu adımları sırasıyla atarsın umarım.Eğitim veren yerlerde var ehliyet ile beraber bu konuyuda halledebilirsin.

İkincisi bütçe sıkıntın yoksa, Honda pcx125 sana uygun olabilir.

Üçüncüsü bu motora binme işi uzaktan göründüğü gibi değil, çok ciddiye alınması gereken bir konu.Konunun ciddiyetine varıp öyle hareket edersen çok iyi edersin..

Lucien
16 Mart 2016, 22:38
pcx 125

fiddle 2

önce ekipman

LittleBiker
16 Mart 2016, 22:42
merhaba arkadaşlar ilk olarak konuya girmek istiyorum,
16 yaşındayım bayanım ve ataşehir de oturuyorum ve burdakı ınsanların yüzde sekseni motor kullanıyor. ve benımde kucuklugumden berı olan bı motora hayranlıgım var fakat aılem buyuk olmadıgı surece scooter tarzı bır motor alabılceğımı söyluyor. okulla aramda çok az mesafe oldugu ıcın de motor ıle gıdıp gelebılcegımı dusunuyorum fakat ehliyetim yok. sizce hangı model nasıl bır motor almalıyım abartmadan kısa mesafeler ıçın ve ehlıyetıme daha sahıp olmadan motoru alıp kullansam sorun olur mu?
teşekkürler :):)

YAPILACAKLAR LISTESI

1.KURSA YAZIL
2.EKIPMAN BAK
3.2.EL BI PCX 125 AL
4.DUS KALK OGREN
5.YAKLASIK 6-7 BIN KM YAP
6.AL BI MSX 125 BAK KEYFINE.

Hubalahubhub
16 Mart 2016, 23:04
nedense bana az önce konu açıpta ''skuter'' soran 16 yasındaki ehliyetsiz ''erkek'' arkadası anımsattı da neyse :bounce:

bagriacik
16 Mart 2016, 23:09
"Bayanım" yazısını görünce nasıl döküldünüz öyle şaşırdım valla. Anadolunun bağrından kopmuş delikanlının ne suçu vardı da cevap yazmadınız? :queen:

nuwanda324
16 Mart 2016, 23:38
Bence bi elektrikli al çok şirin renkleri olan elektrikli skuterler var. Bi çok masraftan kurtulursun ve ehliyetsiz sürdüğün dönemde yiyebileceğin ceza riskinden kurtulursun

Elektrikli motor pişmanlıktır. Yürüyerek git ama elektrikli alma. bkz: elektrikli motor pişmanlıktır. (http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/161703-elektrikli-motor-pismanliktir.html#post3861138)

RedCBR125
17 Mart 2016, 00:33
Konuyu bayan açınca öneri ve rağbet artıyor maşallah uslub değişiyor vay arkadaş ya şaka gibi...

Bu başlıktaki çocuk skuter sordu diye dövceklerdi nerdeyse.

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/161682-baslangic-icin-motor-tavsiyesi-2-a.html#post3860890

stevejones
17 Mart 2016, 00:45
ehlıyete sahıp olmadan kullanırsanız trafık cevırmesı sorunu olur..

daha onemlısı ehlıyete sahıp bıle olsanız yadaycagınız en buyuk sorun ıse egıtımsız ve ekımansız kullanmaktır.Motoru ehlıyet kullanmaycak,bu yuzden oncelıkle ehlıyete yazılın,egıtımını alın,sadece kursdakı ıle yetınmenız kucuk hata,ehlıyetsız ve egıtımsız kullanmanız ıse en buyuk hatanız olur,karamsar olmayayım yazılın kursa baslayın gerekırse bır haftasonuda ayrıca verılen egıtımlere gıdın,sonrasında 2.el alın derım acemılıgı atarsınız,mısal 2.el yamaha delıgth acemı bır bayan ıcın bıcılmıs kaftandır.

ornek..

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-kazasiz-belasiz-full-aksesuar-li-delight-sadece-yamaha-tricity-281535575/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-bayan-kullanicidan-kazasiz-temiz-276286852/detay

Hubalahubhub
17 Mart 2016, 00:45
Konuyu bayan açınca öneri ve rağbet artıyor maşallah uslub değişiyor vay arkadaş ya şaka gibi...

Bu başlıktaki çocuk skuter sordu diye dövceklerdi nerdeyse.

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/161682-baslangic-icin-motor-tavsiyesi-2-a.html#post3860890

zaten aynı arkadas buyuk bır ıhtımal =) kafadan bayanım demıs ıpı salmıs oltaya kım duserse ordan alamadıgını burdan kovayla toplamıs =):queen:

RedCBR125
17 Mart 2016, 01:04
zaten aynı arkadas buyuk bır ıhtımal =) kafadan bayanım demıs ıpı salmıs oltaya kım duserse ordan alamadıgını burdan kovayla toplamıs =):queen:

Yeni üyelik alacak arkadaşlara tavsiye, bayan ismi ile nick alın birde profile bayan resmi koydun mu tamamdır her soruna cevap yağar herkes tatlı dilli ve yardımsever oluverir birden :D Bu forum da böyle naparsın işte :D

Hubalahubhub
17 Mart 2016, 01:28
Yeni üyelik alacak arkadaşlara tavsiye, bayan ismi ile nick alın birde profile bayan resmi koydun mu tamamdır her soruna cevap yağar herkes tatlı dilli ve yardımsever oluverir birden :D Bu forum da böyle naparsın işte :D

valla çok guzel bir fikir yeni üyeler hep hanım kızlarımızdan olacak desenize :rendeer: nedense cem yılmaz aklıma geldi :joker:

İllegalRider
17 Mart 2016, 01:35
Yaşlar aynı,zevkler aynı.TC kimlik nonuzu versenizde,nikah işlemlerini başlatsam? :queen:

berkcigdem
17 Mart 2016, 01:58
"Bayanım" yazısını görünce nasıl döküldünüz öyle şaşırdım valla. Anadolunun bağrından kopmuş delikanlının ne suçu vardı da cevap yazmadınız? :queen:

aha aynısını yazacaktım sen yazmışsın :)

AurorAbeam
17 Mart 2016, 02:36

Ama bilmezler ki onlar birer harun abi :queen: