PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosiklet önerisi, güvenlik önlemleri

coksorunvar
16 Mart 2016, 18:34
Öncelikle herkese merhaba, bu yaz çalışıp ailemden habersiz kendime motosiklet almayı düşünüyorum fakat aynı zamanda ehliyet almam gerekiyor. Elime geçen maksimum nakit 3.600 tl olacak. Kredi çekme gibi bir şansım yok. Önce kask, eldiven, mont ve ehliyet alırsam bu yaz da motosiklet almak benim için hayal olacak. Bu yüzden sizlerden fikir alacaktım. Neleri kesinlikle almalıyım? Yeni başladığım için almam gereken motosiklet modeli ne olabilir?

mustafa42121
16 Mart 2016, 19:17
Ailenin rızasini kesinlikle almalisin :) sonrasi kolay.

shruikan
16 Mart 2016, 20:13
ehliyet...

nuwanda324
16 Mart 2016, 20:26
Sadece ehliyet minimum 1200 tl. Kask mont pantolon 800 tl desek en ucuzundan. 1600 tl kalıyor geriye. O paraya cg olur herhalde.

meystuna
16 Mart 2016, 20:48
ehliyetsiz arkadaşım çok ehliuyetsiz bende çok sürdüm öncelikle trafik alışkanlığının olması lazım ışıkları bilmelisin trafilk nerde çok bilmelisin taksicilerden uzak durman gerektiğini bilmelisin. ekipmandan çok trafik tecrübesi önemli . Trafiği bildikten sonra çıplak sürsende bişey olmaz.
KASK AL AMA

Darkcity2000
16 Mart 2016, 20:51
ehliyetsiz arkadaşım çok ehliuyetsiz bende çok sürdüm öncelikle trafik alışkanlığının olması lazım ışıkları bilmelisin trafilk nerde çok bilmelisin taksicilerden uzak durman gerektiğini bilmelisin. ekipmandan çok trafik tecrübesi önemli . Trafiği bildikten sonra çıplak sürsende bişey olmaz.
KASK AL AMA

Bencede kask al ama gerisi önemli değil ama kask al, mutlaka kask al, önce kask, ama mutlaka kask olmalı, olmazsa olmaz. Gerisini yıllara sair tamamlarsın..

Draconian
16 Mart 2016, 21:05
Ehliyetsiz sürmeyi marifetmiş gibi anlatan lümpenlere kulak asma. Önce iyi eğitim veren bir kurs bulup eğitimini ve ehliyetini al. Cebinde ehliyet olduktan sonra ailenin kabullenmesi daha kolay olur.

Ekipmandan kırpsan minimum 1000 lira sigorta ödeyeceksin. Bunun ruhsatı, vergisi, plakası kılı tüyü de çıkacak. Ve kalan parayla alacağın motordan da bi hayır gelmez. 1-2 haftaya kabullenir ailen. Emin ol bu yola tek başına çıkmak istemezsin.

LittleBiker
16 Mart 2016, 21:25
Öncelikle herkese merhaba, bu yaz çalışıp ailemden habersiz kendime motosiklet almayı düşünüyorum fakat aynı zamanda ehliyet almam gerekiyor. Elime geçen maksimum nakit 3.600 tl olacak. Kredi çekme gibi bir şansım yok. Önce kask, eldiven, mont ve ehliyet alırsam bu yaz da motosiklet almak benim için hayal olacak. Bu yüzden sizlerden fikir alacaktım. Neleri kesinlikle almalıyım? Yeni başladığım için almam gereken motosiklet modeli ne olabilir?

Simdi gidiyosun en ucuzundan bi polisavar kask alıyosun ehliyete gerek yok bi cg ama modifiyeli üst kapak ve karburator 200 lük olsun yaylarını kesiceksin ehliyet niye sorun degil çünkü plakayada gerek yok çevirmede açıyosun son gaz kanatlanıyosun polis ugraşmıyo arkana polis takılırsa kaçıyosun aralardan sonra motor 0 sa açmak için 5 kişi binin bi e5 e çık tapagaz git açılsın motor sonra oradaki apaçilerle tanışırsın zaten 10 kişi grup sürüşüne çıkın [TAMAMEN ŞAKA AMAÇLI YAZDIM] İnşallah İstedigin motoru alabilirsin AMA AİLEN DESTEK CIKARSA DAHA İYİ.

erkan3420
16 Mart 2016, 21:32
Bencede kask al ama gerisi önemli değil ama kask al, mutlaka kask al, önce kask, ama mutlaka kask olmalı, olmazsa olmaz. Gerisini yıllara sair tamamlarsın..
NC kullanan bir insanın bunları yazması hayret. ehliyete gerek yok, ailenin haberi olmasına gerek yok ama kasksız olmaz. bu konuyu açan arkadaş yazın çalışacağım dediğine göre daha 18 e gelmemiş lise öğrencisi. bu yaştaki birisine böyle yap demek göz göre göre belaya gir demek değil mi?
alma kardeşim. ehliyetin olmadan ailenin haberi olmadan alma motor fln. zaten alamazsın o paraya. ehliyet yoksa o para zaten sigortaya gidecek

feti_can
16 Mart 2016, 21:37
NC kullanan bir insanın bunları yazması hayret. ehliyete gerek yok, ailenin haberi olmasına gerek yok ama kasksız olmaz. bu konuyu açan arkadaş yazın çalışacağım dediğine göre daha 18 e gelmemiş lise öğrencisi. bu yaştaki birisine böyle yap demek göz göre göre belaya gir demek değil mi?
alma kardeşim. ehliyetin olmadan ailenin haberi olmadan alma motor fln. zaten alamazsın o paraya. ehliyet yoksa o para zaten sigortaya gidecek

Kafam karisti anlamamis ciddiye mi almis
Yoksa... Yok yok galiba anlamadim

erkan3420
16 Mart 2016, 21:42
yok canım. :) öylemiydi??:flower:

feti_can
16 Mart 2016, 22:24
Bide yukarida ciplak sursen de bisey olmaz denmis
Buna katilmadigimi ozellikle belirtmek isterim
Cok ruzgar yersin

incimage
16 Mart 2016, 22:35
İkinci el mondial mh125drift bak 2400tl ye falan surucu kursu ucuza bul 1000tl ye hallet 3400 etti. Paranida 4000e tamamlama yolu bul ekipman kask yazlik mont falan birseyler al

coksorunvar
16 Mart 2016, 23:10
Cok teşekkür ederim

PatientZer0
17 Mart 2016, 00:08
Bence de çıplak sürme döverler hem de çok fena döverler.:cherry:

Darkcity2000
17 Mart 2016, 07:19

Tabiki mizansel yaklasiyorum :)

vader
17 Mart 2016, 14:18

İlk olarak ehliyetini al ve korumalarını tamamla. (sadece kask değil, eldiven, mont, çizme ve pantolon) Bu sene kazanacağın para hepsine yetecektir.

Sonrasında sabırlı ol derim, her fırsatta kenara para at, ve sonraki yaz geldiğinde çalışıp elindeki toplam para ile daha düzgün bir motosiklet (Mondial Drift ya da Yamaha Ybr neden olmasın? ) alabilirsin.

Bu arada çevrende motosikleti olan tanıdıkların var ise, trafiğe kapalı alanlarda pratik yapar, içindeki motosiklet aşkını tatmin edersin.

coksorunvar
22 Mart 2016, 18:47
KASK AL AMA
Taksicilerden neden uzak durmalıyım 😕

kerem999
22 Mart 2016, 19:17

LS2 KASK ÇOK BİLMİYORSAN BİRDA 300 TL E KADAR BİR MONT BAK BİRDE ELDİVEN DÜŞECEKSEN BU BÖYLE

EHLİYETE GELİNCE BİRİSİ SANA HAKSIZ ÇARPSA 3000 TL CEZA ÖDEMEDEN O ADAMA BELA OLAMAZSIN
SEN BİRİNE ÇARPTIN 3000 TL ÖDEMEDEN RESMİ BİR KAZA OLMAZ SENİ DELİ EDERLER SÖMÜRÜRLER
POLİSE YAKALANDINMI AGLAYA AGLAYA BİR HAL OLSANDA HEPSİ SALMAZ
AMA KÖYDE BEN DENİZE GİDİYORUM 2 KM EVE GELİYORUM 2 KM BU KONUDA YORUMSUZUM :pl: ( ANLADIN SEN ONU)

EHLİYET SİZ MOTORA HAYIR ( AMA ANLADIN SEN ONU :wiinkk: )