PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Egzoz Cezasi, Polis 7 gün verdi

HasanK7
16 Mart 2016, 14:55
Arkadaslar öncelikle daha önce bu konu acılmıssa ozur dılerım baktım ama bulamadım. Ben yaklasık bir ay once bogaz koprusu cıksında egzozodan dolayı ceza yedim. ceza makbuzunda 7 gun yazıyordu ve polis sana 7 gun verıyorum dedı 92 lira ceza yazdı. %25 indirimle 68 lira odedim ilk 15 gun ıcınde ve orjinal egzozumu geri taktım. olayın ustunden 1 ay gecti suan ne yapmam gerekıyo motosikletim trafıkten men edılır mi cunku egzozumu cıkardıgımı polis nerden bilebilir?

Only2wheels
16 Mart 2016, 14:57
trafik şubeye gidip tekrar göstermen gerekmiyormuydu motoru bakın orjinal egzozu taktım diye ? ben bir kere şahit oldum öyle bir şeyler demişti memur arkadaşa ama bende sorun olmadığı için gitmiştim dinlemeyip bilenler vardır elbet ben böyle biliyorum :)

ZümeR
16 Mart 2016, 14:58
Seni iyi korkutmuş :)
Cezanı ödediysen gerisi boş..

One_ Million
16 Mart 2016, 16:53
Trafikten zaten men edildi motorun meni kaldırman için 7 gün süre veriyor orjinalini takıp en yakın trafik şubesine gidip menini düşürtmen gerekli, yoksa ilk çevirmede bağlanır motorun. Şuan şansa geziyosun :)
Bu arada istanbulda nerede çevirmeye girdin? Plaka varmıydı üzerinde motorun, genelde plakasız motorları durduruyorlar sonra egzoz falan allah ne verdiyse yazıyor, plaka varsa direk geç diyor. Genel bi çevirmeye takılmadı isen tabi.

YouSuffer
16 Mart 2016, 17:09
tam olarak nasıl ceza yedınız? 2 yıldır egzoz ile gezerim daha hiç ceza yemedim..

07mehmet07
16 Mart 2016, 17:21
Sen ne kadar orjinal egzosu taksanda sana verilen süre içerisinde emniyete bildirim yapmazsan men ederler, bize hemen hemen hergün o tarz araç gelir ya egzosdur ya filmli camdır bişeyden ceza yemiş süresi içerisinde emniyete bildirim yaptırmamıştır sistemde trafikten men etmiştir, özelden araç bilgilerini söyle sorgulatayım

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:17 ----------

Herhangi bir noterliği arayıp ya da giderek bi araç sorgulatmak istiyorum diye ricada bulunup sorgulatabilirsinde

TurkishPower
16 Mart 2016, 17:27
Evet şuan motosikletiniz trafikten men edilmiş durumda.
Yeniden çevrildiğiniz taktirde bağlanacak.
Bende geçen sene ezgostan ceza yemiştim.
Cezamı ödedim.
Egzosumu söktürüp orjinal egzosumu taktırdım.
Yeniden trafiğe gittim.
Egzostan ceza yemiştim cezamı ödedim egzosumu da söktürüp orjinalini taktırdım ne işlemi yapmam gerekiyor dedim.
Motorunla birlikte arka tarafa geç dediler.Geçtiğimde bir polis vardı hoşgeldin kardeşim hoşbulduk abi.
Motoru çalıştırmamı söyledi.Çalıştırdım.Gaz ver dedi.Gaz verdim.Tamam kapat dedi.3 Adet resim çekti.Meni kaldırıyorum gidebilirsin dedi.

Cezayı ödediysen birşey yapmana gerek yok diyenleri dinlemeyin lütfen.

KURT-BOZ
16 Mart 2016, 17:29
Kardes geçmiş olsun motoru trafiğe götürüp gösterip resimlerini çekip evrak şeklinde vermediysen motorun men edilmistir. Bende bundan 6-7 ay önce egzozdan ceza yedim 7 gün müddet verdiler 2-3 gün sonra egzoxun susturucusunu yaktım gittim polis geldi gaz verdi felan çıkan sesi dinledi sonra git şunları yap gel dedi

- motorun plaka gözükecek şekilde ve egzoz fotonları cekiyorsun sonra en yakın kirtasiyeden renkli olacak şekilde
- fotoğraflar
- ruhsat ,ceza makbuzun,ehliyetin bunların hepsini yazicidan fotokopileri cikartiyorsun gidip trafik tescileveriyon bunları sonra bi tutanak imzalıyordu işin bitti toplam 30 dakkani alıyor bunlar ama 7 gün içinden değilde sureyi asarsan nasıl yaparlar bilmem

ALYEDZ
16 Mart 2016, 17:57
arkadaşlar oynamayın şu aletlerin egzostlarıyla yaw :))

inanın bende motosiklet kullanıcasıyım ama hiç öyle gürültülü şeylerden haz etmem.

Biraz çevrenizi düşünün arkadaşlar. Bi evde ağır hasta yatan birileri olabilir. Gecenin bi yarısı kendi evinizin önünde aynı şeyin yapıldıgını düşünün. Şahsen ben yaşadıgım yerde bütün bunlardan tiksiniyorum açıkcası. Tamam diyorum gençlik diyorum ama olmuyor arkadaşlar. Adam takmış arabasına ya da motosikletine abartı egzostu çevresine her geçisinde rahatsızlık veriyor. Emin olun bu yapılan doğru olsaydı sizin takmanıza gerek kalmaz firmalar o şakilde çıkarırlardı zaten daha çok satmak için.

Empati arkadaşlar empati.

hepinize saygı ve selamlar...

omeroztuna
16 Mart 2016, 18:08
Bi yerde okumuştum vizede emisyon ölçümü istenmediği için motorlara egsozdan ceza yazamiyolarmis doğru mu bu

One_ Million
16 Mart 2016, 18:21
arkadaşlar oynamayın şu aletlerin egzostlarıyla yaw :))

inanın bende motosiklet kullanıcasıyım ama hiç öyle gürültülü şeylerden haz etmem.

Biraz çevrenizi düşünün arkadaşlar. Bi evde ağır hasta yatan birileri olabilir. Gecenin bi yarısı kendi evinizin önünde aynı şeyin yapıldıgını düşünün. Şahsen ben yaşadıgım yerde bütün bunlardan tiksiniyorum açıkcası. Tamam diyorum gençlik diyorum ama olmuyor arkadaşlar. Adam takmış arabasına ya da motosikletine abartı egzostu çevresine her geçisinde rahatsızlık veriyor. Emin olun bu yapılan doğru olsaydı sizin takmanıza gerek kalmaz firmalar o şakilde çıkarırlardı zaten daha çok satmak için.

Empati arkadaşlar empati.

hepinize saygı ve selamlar...

Üstad iyi demişsin hoş demişsin ve sonuna kadar haklısın.:cat:

Fakat egzoz olmadan da seni arabalar cidden farketmiyor, cidden ses duyan bi dikiz aynasına bakıyor ne geliyor diye, şahsi fikrim ÖZelliklede Racing Motorada egzozsuz binilmiyor ya :)
1000rr aldım şuan hala rodaj dönemindeyim, geçen arkadaş gördü raşit 250 lik motormu aldın diyo hızlıca yanımdan geçtin ama ses yoktu motorda diyo :) işte buda adama koyuyorya :pr:

Elimden geldiğince sokak aralarında mahallede sessiz olmaya özen gösteriyorum, apartmanın otoparkına girerken kontağı kapatıp giriyorum verdiğimiz rahatsızlığın farkındayım.

Bu arada denizlide askerlik yaptım :) Saygılar, Sevgiler Selamlar..

ALYEDZ
16 Mart 2016, 19:04
kardeşim senide anlıyorum ancak hızı zaten uygun yollarda yapmanızda fayda var. Kendi canınız başta olmak üzere karşınızdakilerin de canını önemseyerek. Binmeyin demiyorum hız yapmayında demiyorum. Herşey yerinde ve zamanında güzeldir. Farkedilir olmanın sadece sesle alakalı olduguna bi türlü kendimi inandıramadım şimdiye kadar :))
Kendince aldıgın önlemleride ayakta alkışlarım. Keşke çogu motosikletçide senin kadar duyarlı olabilse.
Bendende sana selam olsun.
mutlu kazasız belasız sürüşler inş.