PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ruhsatımı çaldılar yardımcı olur musunuz

TurkishPower
16 Mart 2016, 14:34
Herkese merhaba arkadaşlar.

Bir tayfayla bazı sıkıntılardan dolayı karşı karşıya geldik.
Motorumun ruhsatını , kaskımı , eldivenimi ve boğazlığıma el koydular.
Kendileri kalabalık oldukları için hiç birşey yapamadım.
Bana zorla kağıt imzalattılar.İmzalattıkları kağıtta motorumu elimden alacaklarına dair şeyler yazdılar ve imza attım.Birde kimliğimi alıp resmini çektiler.
Ben yeni ruhsat çıkartmak istiyorum ve 190 TL'ymiş.
Eğer ben ruhsatımı çaldıklarını söylersem ve beni tehdit edip zorla o kağıdı imzalattıklarını söylersem motorumu elimden alma imkanları olur mu ? Kişi telefonla arayıp seni mahkemeye vereceğim dedi.
Yazdığım ve imzaladığım kağıdı mahkemeye vermişler ve motosikletimi elimden alacaklarmış.
Ben kendileriyle ufak bir tartışma yaşadım.İçlerinden bir tanesi bana yumruk attı.
Bir tanesi de zorla tehdit edip kağıt yazdırıp imzalattı.Etraftan hiç kimse geçmedi gecenin geç saatiydi hiç birşey yapamadım.Eğer beni mahkemeye verdiler ise gerçekten motosikletimi alabilirler mi?
Ya da mahkeme de herşeyi anlattığım zaman ben haklı bulunup benden aldıkları herşeyi geri alabilir miyim?
Benden para istiyorlar para verdiğim zaman herşeyimi vereceklermiş.Kağıdı da vereceklermiş.
Bende ne yapacağıma karar veremedim.Para vermeye gitsem eminim ruhsatımı ekipmanlarımı vermeyecekler yine beni tehdit edecekler.Gitmediğim taktirde beni mahkemeye verirlerse motorumu elimden alırlarsa ne olacak?
Ne yapacağımı bilmez durumdayım.Lütfen bana yardımcı olun.

hknsaritas
16 Mart 2016, 14:38
Buraya yazdiklarinizi once bi avukata sonra da emniyet birimlerine anlatin hemen burda cevap bekleyerek vakit kaybetmeyin bence.

berkay3212
16 Mart 2016, 14:41
En yakın adliyeye git suç duyurusunda bulun. Savcı ifadeni alacak bizzat ona anlat bunları. Gasp edilmişsin resmen. O imzanın hiçbir hükmü olmaz.

Only2wheels
16 Mart 2016, 14:42
emniyete gitsene kardesim motoru nasıl alıyorlar allasen öle sacma sey mi olur :D alım satımlar noter huzurunda gerçekleşir senet menet olsa hadi bi nebze anlarım

TurkishPower
16 Mart 2016, 14:44
Abi doğru söylüyorsunuz da ben nasıl kanıtlayacağım beni tehdit edip kağıt imzalattıklarını ve ruhsatımı çaldıklarını ? Yanımda bir arkadaşım daha vardı o da şahit olsa ama kanıtım yok.Onların elinde ise benim yazmış ve imza atmış olduğum kağıt var.Eğer benim kanıtım çıkmazsa ve kağıtta yazmış olduğum üzere benim motorumu elimden alırlarsa ? Böyle bir ihtimal de varmı acaba bunu merak ediyorum ?

onurordek
16 Mart 2016, 14:44
Satışın resmi şekil ile olması gerekir. Sen kağıda motoruma sana satıyorum yazsan bile bir şey ifade etmez. Tabi organize bir çete ise sahte vekaletname felan işin içine girmedikçe.

Bir kere para verirsen bunun ardı arkası kesilmez gibime geliyor.

Resmi makamlara durumu bildirmelisin.

Only2wheels
16 Mart 2016, 14:50
Abi doğru söylüyorsunuz da ben nasıl kanıtlayacağım beni tehdit edip kağıt imzalattıklarını ve ruhsatımı çaldıklarını ? Yanımda bir arkadaşım daha vardı o da şahit olsa ama kanıtım yok.Onların elinde ise benim yazmış ve imza atmış olduğum kağıt var.Eğer benim kanıtım çıkmazsa ve kağıtta yazmış olduğum üzere benim motorumu elimden alırlarsa ? Böyle bir ihtimal de varmı acaba bunu merak ediyorum ?

gidiyorsun emniyete diyorsun ki sarhoş 4 5 tane serseri haraç için önümü çevirdi para vb bulamayınca ruhsatımı eldiveni mi çaldılar gibisinden onlarda sana yardımcı oluyorlar motorunu falan alamazlar öle bi kağıda yazmayla öle saçma şey mi olur :D

oguzhanlal
16 Mart 2016, 14:53
Yanlış anlama ama umarım yumruk attıkları yerde bir iz(morluk falan) kalmıştır. Vakit kaybetmeden hastahaneye gidip darp raporu almaya çalış derim. Keşke olayı yaşar yaşamaz gitseydin.
Adamlara vekaletname vermediğin sürece sen bulunmadığın sürece noterde alım satım yapılamaz diye biliyorum. Ha ayrıca vekaletname için de yine senin noterde bulunman gerekiyor.
Umarım halledersin. Olayları anlatmamışsın adamları tabi ki sevumuyorum ama bana sanki sende çok masum değilmişsin gibi geldi.

kurubuz
16 Mart 2016, 14:53
Daha önce de ruhsatını kaybettiğini vs yazmışsın. Eğer uydurmuyorsan ve bunlar başına geldiyse hemen karakola gitmen gerekiyor. İspata gerek yok, şikayette bulunacaksın polis de senin iddianı araştıracak, adamları sorgulayacak. Bu gasptır ve cezası cinayet ile aynıdır. Dediğim gibi eğer aranızda başka bir mesele var da bu suçu uyduruyorsan adamları yakarsın, en az 10 sene yatarlar.

Mexico
16 Mart 2016, 14:54
Hikayede çok eksik var. Sanki bir şeyler saklıyorsunuz gibi :)

TurkishPower
16 Mart 2016, 15:57
Doğan SL diye bir araba vardı.Bende arkadaşımla araba kiralayacaktık.Karşıda bulduk internetten adam Doğan Sl'yi günlük 50 TL'ye kiraya veriyormuş.Bizde 2 hafta boyunca kiralayacaktık daha ucuza gelir diye gittik.Adam 2 hafta 400 TL'den kiraladı gazıda fuller öyle getirirsiniz anlaşırız dedi.Bende arabanın ön tamponunu çarpmıştım çatlak oluşmuştu.Her neyse arabayı teslim etmeye gittik adam tamponu vurmuşsunuz 500 TLlik masraf var dedi alarmi de bozmuşsunuz dedi.Abi alarme dokunmadık ama tamponu ben vurdum dedim 100 TL para uzattım.Yok dedi işte 500 TL masraf var arabada.Abi dedim ön tampon sanayide 50 TL bile tutmuyor dedim.Ben sana 100 TL para veriyorum dedim.400 TL kira paranı verdik dedim gazını da fulledik öyle verdik sözümüzü tuttuk dedim.Yok siz bekleyin falan dedi.Yarım saat tartıştık adam anlamıyor ya 500 TL verir gidersiniz yoksa gidemezsiniz diyor.Yarım saat sonra 4 tane adam geldi.Bunlar 5 kişi oldu biz 2 kişiydik.Bir tane adam çıktı 500 TL vereceğine dair kağıt imzalat gönder gitsin dııt et dedi.Bende dalgamı geçiyorsun birader sen 50 TLlik tampona 100 TL para vermişim birde 500 TL kağıt mı imzalicam siz adam mı şey etmeye çalışıyorsunuz deyince adam bana yumruk attı sonra saçımı çekmeye başladı küfürler etmeye başladı tuttular onu.Adımı soyadımı yazdım eğer 15 gün içinde ödemediğim taktirde motosikletimi o adamın adını soyadını yazdık bedavaya para almadan arabasıyla kaza yapıp tamponunun parasını ödemediğim taktirde motosikletimi bilmemle adı soyadındaki adama devreceğim diye kağıt yazdırdılar.İlk başta 500 TLydi beni dövünce motoruma göz diktiler.Beni döven adam kaskımı eldivenimi boğazlığımı aldı nasıl olsa bu dıt çocuğundan motoru alıcaz bunlara da para vermiyim dedi güldü.Motorun borcunun olup olmadığını sordu yok borcu harcı yok dedim.Motor kimin üstüne dedi.Benim dedim.Ruhsatı ver bakiyim dedi.Verdim ruhsatı geri vermedi bana.Sonra akıllı olmamı söyledi birde giderken de küfür etti beni döven adam.Adamların arabasını kiralarken tesisatçı dükkanlarına gitmiştik.Arabayı koydukları yeri de biliyorum.Herkes bir şeyler saklıyor falan yazdı ben birşey saklamıyorum sadece detaya girmeme gerek duymadım ama alın girdim.Adamlarda bir şekilde kendilerini savunacak.Kendi istediğiyle imzaladı kağıdı kendi isteğiyle yazdı diyecek.Adamlar 30-35 yaşlarındaydı ben ise 21 ben küçücük çocuğa vurmam derse.Kira parasını vermediler derse bizde onun için ekipman ve ruhsatını aldık derlerse.Bu tür bir durumda ben nasıl haklı olduğumu beni darp edip ekipman ve ruhsatlarıma el koyduklarını kanıtlayacağım sormak istediğim mevzu bu? Ama bu olaylar yaklaşık 2 ay önce oldu.Bende motorumu elimden alırlar diye birşey yapamadım.Bir ara sürekli aradılar hiç açmadım.Mesaj attılar mahkemeye vericez dediler.Bende hem beni dövüyorsunuz hem zorla kağıt imzalatıyorsunuz birde mahkemeye mi vericeksiniz bir yeriniz yiyorsa verin adalet yerini bulur tarzı laflar ettim.Baştan sona mevzu bu.Korkmamda ki amaç motorumu elimden almaları.Benden aldıkları toplamda 600-700 TL tutuyor.Ama motorumu alırlarsa ben 4 sene çalıştım da aldım bu motoru 4 senelik emeğim çalınırsa bir daha motor almak için 4 sene mi çalışacağım.Hayatımı maffetmiş olurlar kısaca.

avici
16 Mart 2016, 16:06
Gecen kaskim yok çaldilar param yok en yakin zamanda alicam diyodun. Aradan 1 hafta gecti bunu diyeli daha, ne ara kask aldinda el koydular. Ayrıca fake üyelik alıp kendinle pazarlık yapıyodun, şizofren olman kuvvetle muhtemel. Yinede atıştırmalık serin bir hikaye olmuş.

Dram:2
Aksiyon:4
Komedi:9
İmdb:6.4

kurubuz
Doğan SL diye bir araba vardı.Bende arkadaşımla araba kiralayacaktık.Karşıda bulduk internetten adam Doğan Sl'yi günlük 50 TL'ye kiraya veriyormuş.Bizde 2 hafta boyunca kiralayacaktık daha ucuza gelir diye gittik.Adam 2 hafta 400 TL'den kiraladı gazıda fuller öyle getirirsiniz anlaşırız dedi.Bende arabanın ön tamponunu çarpmıştım çatlak oluşmuştu.Her neyse arabayı teslim etmeye gittik adam tamponu vurmuşsunuz 500 TLlik masraf var dedi alarmi de bozmuşsunuz dedi.Abi alarme dokunmadık ama tamponu ben vurdum dedim 100 TL para uzattım.Yok dedi işte 500 TL masraf var arabada.Abi dedim ön tampon sanayide 50 TL bile tutmuyor dedim.Ben sana 100 TL para veriyorum dedim.400 TL kira paranı verdik dedim gazını da fulledik öyle verdik sözümüzü tuttuk dedim.Yok siz bekleyin falan dedi.Yarım saat tartıştık adam anlamıyor ya 500 TL verir gidersiniz yoksa gidemezsiniz diyor.Yarım saat sonra 4 tane adam geldi.Bunlar 5 kişi oldu biz 2 kişiydik.Bir tane adam çıktı 500 TL vereceğine dair kağıt imzalat gönder gitsin dııt et dedi.Bende dalgamı geçiyorsun birader sen 50 TLlik tampona 100 TL para vermişim birde 500 TL kağıt mı imzalicam siz adam mı şey etmeye çalışıyorsunuz deyince adam bana yumruk attı sonra saçımı çekmeye başladı küfürler etmeye başladı tuttular onu.Adımı soyadımı yazdım eğer 15 gün içinde ödemediğim taktirde motosikletimi o adamın adını soyadını yazdık bedavaya para almadan arabasıyla kaza yapıp tamponunun parasını ödemediğim taktirde motosikletimi bilmemle adı soyadındaki adama devreceğim diye kağıt yazdırdılar.İlk başta 500 TLydi beni dövünce motoruma göz diktiler.Beni döven adam kaskımı eldivenimi boğazlığımı aldı nasıl olsa bu dıt çocuğundan motoru alıcaz bunlara da para vermiyim dedi güldü.Motorun borcunun olup olmadığını sordu yok borcu harcı yok dedim.Motor kimin üstüne dedi.Benim dedim.Ruhsatı ver bakiyim dedi.Verdim ruhsatı geri vermedi bana.Sonra akıllı olmamı söyledi birde giderken de küfür etti beni döven adam.Adamların arabasını kiralarken tesisatçı dükkanlarına gitmiştik.Arabayı koydukları yeri de biliyorum.Herkes bir şeyler saklıyor falan yazdı ben birşey saklamıyorum sadece detaya girmeme gerek duymadım ama alın girdim.Adamlarda bir şekilde kendilerini savunacak.Kendi istediğiyle imzaladı kağıdı kendi isteğiyle yazdı diyecek.Adamlar 30-35 yaşlarındaydı ben ise 21 ben küçücük çocuğa vurmam derse.Kira parasını vermediler derse bizde onun için ekipman ve ruhsatını aldık derlerse.Bu tür bir durumda ben nasıl haklı olduğumu beni darp edip ekipman ve ruhsatlarıma el koyduklarını kanıtlayacağım sormak istediğim mevzu bu? Ama bu olaylar yaklaşık 2 ay önce oldu.Bende motorumu elimden alırlar diye birşey yapamadım.Bir ara sürekli aradılar hiç açmadım.Mesaj attılar mahkemeye vericez dediler.Bende hem beni dövüyorsunuz hem zorla kağıt imzalatıyorsunuz birde mahkemeye mi vericeksiniz bir yeriniz yiyorsa verin adalet yerini bulur tarzı laflar ettim.Baştan sona mevzu bu.Korkmamda ki amaç motorumu elimden almaları.Benden aldıkları toplamda 600-700 TL tutuyor.Ama motorumu alırlarsa ben 4 sene çalıştım da aldım bu motoru 4 senelik emeğim çalınırsa bir daha motor almak için 4 sene mi çalışacağım.Hayatımı maffetmiş olurlar kısaca.

Savcılığa git, zorla senet imzattırdılar diye şikayetçi ol. Sonrasında isterlerse mahkemeye versinler, hiçbir şey alamazlar. Ama şikayetini önceden yapman gerekli.

Mexico
Simdi bu yazdiklarini detaylica bir dilekce yazip savciliga gidiyosun. Polise degil, savciliga. Bak ustune basa basa soyluyorum SAVCILIGA. Yanindaki arkadasinida goturuyosun. Senden dilekceyi resmi sekilde isteyecekler orda onu yazip ifade vereceksin. Sonrasini adalete birak. Kan almazlarsa ben motorumu sana hediye ederim. O derecede iddialiyim.
Onlarin ne soyledigi degil, senin kendini nasil savundugun onemli. Senden savcilik 120 tl alacak mahkeme icin. Mahkeme sonrasi alirsin parani geri.
Ha birde avukat iste devletten.

TurkishPower
16 Mart 2016, 16:09
Gecen kaskim yok çaldilar param yok en yakin zamanda alicam diyodun. Aradan 1 hafta gecti bunu diyeli daha, ne ara kask aldinda el koydular. Yinede atıştırmalık serin bir hikaye olmuş.

Dram:2
Aksiyon:4
Komedi:9
İmdh:6.4

Olay 2 ay önce oldu ve kaskım hala yok.
Yargılamaktan vazgeç.
En sevmediğim insan tipisin.
Daha yazdıklarımı doğru düzgün okumadan insanları yargılama.

hknsaritas
16 Mart 2016, 16:09
Birader kusura bakma ama cehaletin böylesini ne gördüm ne duydum. Saçma sapan insanlardan araba kiralıyosun,elinde aracı aldığın andaki durumuna dair herhangi bir belge yok, kiralamaya dari herhangi bir tutanağın yok. Hiç mi araştırmıyorsunuz bişey yapmadan önce bu iş böyle yapılır mı diye? Adam arabanın başından başlayıp sonuna kadar burayı ezmişsin, şurayı vurmuşsun na işte oraları da bozmuşsun dese ne dicektin acaba? Allah akıl fikir versin gençlikten heralde

gokberk6426
16 Mart 2016, 16:11
noter huzurunda olmadan satış gerçekleşmiyor diye biliyorum yanılıyormuyum ?

TurkishPower
16 Mart 2016, 16:12
Simdi bu yazdiklarini detaylica bir dilekce yazip savciliga gidiyosun. Polise degil, savciliga. Bak ustune basa basa soyluyorum SAVCILIGA. Yanindaki arkadasinida goturuyosun. Senden dilekceyi resmi sekilde isteyecekler orda onu yazip ifade vereceksin. Sonrasini adalete birak. Kan almazlarsa ben motorumu sana hediye ederim. O derecede iddialiyim.
Onlarin ne soyledigi degil, senin kendini nasil savundugun onemli. Senden savcilik 120 tl alacak mahkeme icin. Mahkeme sonrasi alirsin parani geri.
Ha birde avukat iste devletten.

Anladım abi teşekkür ederim.Ben akşam arkadaşımla buluşayım.Onunla da konuşayım.Sizlerin yazdıklarını göstereyim.
Yarın sabaha da gidelim madem herkes motorunu elinden alamaz diyorlar kartal anadolu mahkemesine gidiyim orasıyla da bir görüşeyim eğer motorumu elimden alma haklarına sahip değillerse gerçekten davacı olayım.Söylediğinizi yapacağım teşekkür ederim.

redmap
16 Mart 2016, 16:12
Git ruhsatını çıkar bak dalgana. 2 ay geçmiş aradan motorunada hiçbirşey olmaz merak etme. Adamlar besbelli seni korkutmuşlar. Mahkemeye versen şikayetçi olsan hiçbirşey olmaz ıspatın olsa bile adamları tutuksuz yargılarlar sonundada bir sonuç alamazsın. Burası avrupamı kağıt üstünde anlaştık imza attık araç alımı satımı gerçekleşsin.Resmi vekaletname imzalamadıysan onların çıkardığı boş kağıda yazıp imza atsan ne olur az akıllı ol.

YasinRR
16 Mart 2016, 16:13
Şimdi savcılıkla , polisle uğraşma şimdi yapman gereken ilk olarak 10 15 tane adam topluyorsun(Gözü kara her türlü psikopatlıgı yapabilecek birileri)adamla buluşma sağlıyosun sonra damların a..... sıçıyosun evrakları geri alıyorsun bu kadar basit.

Onurhan D
16 Mart 2016, 16:13
1)Bir insan neden doğan kiralamak ister ?
2)Bir insan doğan'ın günlüğüne 50 TL verir mi ?
3)Kardeşim senin burada ne işin var gitsene savcılığa karakola.

YouSuffer
16 Mart 2016, 16:15
yazık arkadaşım cahilliğine yan herşey bu kadar basit mi yahu, hemen git savcılıga karakola. Bide sana bi tavsiye ben 4 yıl çalışıp emeğimle motor alsam ve o motoru almak isteseler o dükkanıda içindekilerle yakardım hadi hiç tanıdıgın arkadaş akraban yok hemen foruma yaz facebookta gruplara yaz destek ıcın ne bekledın anlamadımki benden 2 yaş kucuksun ama ben 21 yaşında hiç böyle basit düşünmezdim

Mexico
16 Mart 2016, 16:16
Anladım abi teşekkür ederim.Ben akşam arkadaşımla buluşayım.Onunla da konuşayım.Sizlerin yazdıklarını göstereyim.
Yarın sabaha da gidelim madem herkes motorunu elinden alamaz diyorlar kartal anadolu mahkemesine gidiyim orasıyla da bir görüşeyim eğer motorumu elimden alma haklarına sahip değillerse gerçekten davacı olayım.Söylediğinizi yapacağım teşekkür ederim.

Sen dedigimi yap. Bir bildigim var ki konusuyorum. Bi sey cikmaz falan diyenlerede gül geç. Tutuksuz yargilanmalari onemli degil, sonunda sana yalvaracaklar emin ol. Mahkemeden sonrada tazminat davasini acarsin.
Bu ulkede bi sey olmaz diye diye boyle serefsizler tepemize cikti. Hakkinizi arayin, uyanik olun.

TurkishPower
16 Mart 2016, 16:20
Birader kusura bakma ama cehaletin böylesini ne gördüm ne duydum. Saçma sapan insanlardan araba kiralıyosun,elinde aracı aldığın andaki durumuna dair herhangi bir belge yok, kiralamaya dari herhangi bir tutanağın yok. Hiç mi araştırmıyorsunuz bişey yapmadan önce bu iş böyle yapılır mı diye? Adam arabanın başından başlayıp sonuna kadar burayı ezmişsin, şurayı vurmuşsun na işte oraları da bozmuşsun dese ne dicektin acaba? Allah akıl fikir versin gençlikten heralde

Abi günlük kiralar diğer araçlarda 90 TLden başlıyordu.
Bu arada ise 50 TL idi.
2 Hafta kiralacağımız için 400 TLye anlaştık birde gazı fulleme şartıyla.
2 Haftaya vurduğumuzda 50 TL doğan 400 TLye gelmiş oldu.
Ama 2 hafta başka yerden 90 TL'ye kiralasak en fazla indireceği rakam 750-800 TL idi.
Arada 300-400 TL fark var.Bizde bu fark parasını Lpg atarız demiştik.
İki arkadaş 500 TL para koyacaktık.Böylece daha çok dolaştık ve azda olsa paramız cebimizde kaldı.
Bizde böyle daha karlı olacağımız için böyle yapalım bari dedik.
Yapmaz olaydım abi ben bunların başıma geleceğini nereden bileyim.
Bende araba kullanmayı pek bilmiyorum.Bende araba kullanıp öğrenmek istemiştim.
Daha çok para verip az gezeceğimize daha az para verir daha çok gezeriz mantığına uyunca bir hata yaptık.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:17 ----------

Sen dedigimi yap. Bir bildigim var ki konusuyorum. Bi sey cikmaz falan diyenlerede gül geç. Tutuksuz yargilanmalari onemli degil, sonunda sana yalvaracaklar emin ol. Mahkemeden sonrada tazminat davasini acarsin.
Bu ulkede bi sey olmaz diye diye boyle serefsizler tepemize cikti. Hakkinizi arayin, uyanik olun.

Tamamdır abi söz dediğini yapacağım ama inşallah dediğin gibi olur abi.
Tekrardan teşekkürler.

obarey
16 Mart 2016, 16:23
savcıya gitmezsen başına iş alırsın.

Olcay Avşar
16 Mart 2016, 16:29
Sakın korkma, korkmaya başladığın an kaybetmeye de başlarsın.

Yukarıda arkadaşın dediği hibi, savcılığa git ve gerisini adalete bırak. Sana yalvaracaklar şikayetini geri al diye, ya da şikayetini geri almazsan şöyle böyle yaparız diyecekler. Bunu da git savcıya ayrı bir dava aç tehditten :)

Ailenden birilerinden yardım al yalnız olma, bundan sonra da sağlıklı insanlar ile ilişki kur.

One_ Million
16 Mart 2016, 16:39
Bak arkadaşım,
1- Sana imzalattıkları kağıdın hiç bir resmi geçerliliği yoktur, satış sadece noter sözleşmesi ile ve senin rızan ile yapılır.
2- Senet imzaladın mı? imzaladıysan senetle alakalı sıkıntı yaşaya bilirsin sadece ama onunda çözümü var.
3- Senin kimliğin, kaskın, telefonun, yada sana ait ruhsat harici birşey ellerindemi? Ki ruhsat ellerinde demişsin o bile yeterli zaten, şuan hepsini gasptan içeri aldıra bilirsin.
4- Adamlar birden fazla suç işlemişler, adam alı koyma, çete,darp,tehdit,gasp ve şantaj.

Şuan bi şikayet etsen, hepsini eviden toplatır içeri tıktırırsın. Bugün kimliğini bile alıp el koysalar gaspa girer.

Bir aile büyüğün ile, direk en yakın savcılığa git tüm olanları dilekçe şeklinde yaz anlat, seni aradıkları irtibat numaralarını ver dinlemeye alırlar zaten, mesajlaşma yazışma varsa onlardan çıktı al ver hepsini araştırıyorlar.
Sonra koy bi bardak çay otur olanları izle :)

Mahkemeye versen de birşey olmaz diyenlere bakma, yok öyle bir dünya kardeşim, yaptıkları ağır suçtur..!
Artı olarak ruhsatınla alakalı herhangi bir yerde bir olaya karışıp oraya atıp gitseler başına bir ton iş gelir, sen git adam akıllı hukuka başvur.

okan kömür
16 Mart 2016, 16:41
Buraya yazıcağına kadar polise gitsen adliyeye gitsen bu işten kurtulmustun.Onunla bununla konusmadan git adliyeye biri burdan çıkıp ver gitsin motosikleti dese vericekmisn

TurkishPower
16 Mart 2016, 16:55
Hepinize teşekkür ederim abilerim.
Benim korkmamdaki tek şey yazdığım kağıdı mahkemeye verdiklerinde motosikletimi benden almalarıydı.Bende bu yüzden korktuğum için hiç birşey yapamamıştım.O kağıdın bir önemi olmadığını bilseydim eğer ilk günden giderdim suç duyurusunda bulunmaya :(
Yarın KARTAL adliyesine gideceğim bütün olanı biteni anlatacağım.
İnşallah bir sonuç elde ederiz.
Hepinize iyi kötü yorum yapan herkese tek tek teşekkür ederim sağolun.

navarin11
16 Mart 2016, 18:02
Ya oğlum oğlum diyorumda deden yaşındayım, akıllar dağılırken sen neredeydin, o araba ile kaza yapsan zarar ziyan, tazminat nasıl olacaktı, o arabayı kiraya veren kişi kayıtsız kazanç sağlamış oluyor, Rent a Car firmaları tutanakla teslim edip tutanakla teslim alıyorlar, ve ayrıca arabalar hepsi kaskolu,çok yanlış iş yapıyorsunuz, birde araba kullanmayı pekiştirmek için kiralamışşın,yani sen paranla bela satın almışsın,kimse senin motorunu alamaz dağbaşımı burası,derhal savcılığa gidip suç duyurusunda bulunuyorsun, gerisini onlar düşünsün de buda kulağına küpe olsun.

_kaan_
16 Mart 2016, 18:24
Bu işi yapanlar mahalle serserisi dediğimiz tipler.2-3 tane şahin doğan alır senet imzalatıp millete kiralarlar.Biraz temiz yüzlü iyi aile çocuğu gördüklerinde de sana yaptıkları gibi yok alarm bozulmuş yok teyp çalışmıyor diye fazladan para koparmaya çalışırlar.Aslında biraz diş göstersen kuyruğunu bacaklarının arasına sıkıştırıp eyvallah abi yanlış anladın diyecek tiplerdir. Yapılacak en mantıklı iş savcılığa gitmek.

One_ Million
16 Mart 2016, 18:28
Ya oğlum oğlum diyorumda deden yaşındayım, akıllar dağılırken sen neredeydin, o araba ile kaza yapsan zarar ziyan, tazminat nasıl olacaktı, o arabayı kiraya veren kişi kayıtsız kazanç sağlamış oluyor, Rent a Car firmaları tutanakla teslim edip tutanakla teslim alıyorlar, ve ayrıca arabalar hepsi kaskolu,çok yanlış iş yapıyorsunuz, birde araba kullanmayı pekiştirmek için kiralamışşın,yani sen paranla bela satın almışsın,kimse senin motorunu alamaz dağbaşımı burası,derhal savcılığa gidip suç duyurusunda bulunuyorsun, gerisini onlar düşünsün de buda kulağına küpe olsun.

Arkadaşlar konuyu tam anlamadım takip edemedim ama, rent a car la alakalı bir sorun mu var?
İstanbulun önde gelen firmalarından biriyiz 11 yıllık tecrübem var yardımcı olmaya çalışırım konu ne ise.
Özelden ulaşabilirisiniz.

Saygılar.

Macit250
16 Mart 2016, 18:55
Bence evdeki altınları praları felan bir poşete koyup bu adamlara ver başına iş gelmesin

Hubalahubhub
16 Mart 2016, 20:29
Herseyi anladim da adamlar neden motoru alip gitmedi? Gecmis olsun.

Draconian
16 Mart 2016, 20:33
Serin hikaye kardeş.

Freye
16 Mart 2016, 21:45
https://www.youtube.com/watch?v=ESe6efmwlFk

Ramazan Can
16 Mart 2016, 22:13
polise git durumu anlat... başına bela alma...

berkay3212
16 Mart 2016, 22:16
Polise adam öldürdüler desen yinede uğraşmamak için seni vazgeçirip yoktur öyle birşey diyecek polisler var. O yüzden savcılığa gidip suç duyurusunda bulunman daha mantıklı herhangi bir ücret alınmıyor.

serkany
16 Mart 2016, 22:25
Fetocu adamlar beni gasp etti de bak nasıl polis ilgileniyor unutmadan, hünkarımıza küfür etti de adamların totosundan şırınga ile kan alırlar , Dogan SL de kayuma bağlarlar :queen: