PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 250likler...

volkanmet86
17 Haziran 2006, 00:03
arkadaşlar geçen yaz kanuni seyhan 250c aldım şu an itibarıyla 4.500 km de...daha çok şehir içinde kullandım ama uzun yolda da kullanmışlığım var.ufak tefek hatalar dışında bi problem yaşamadım.yani ön fren sistemi dağılmışta neymişte filan olmadı.ortalama km de 100 veya 120 ykr yakıyor ki normaldir.uzun yolda iki kişi 110 u geçemedim ama rampa aşağıda 160(ki ibre son)vurduğumda oldu.motorun eksik gördüğüm yönü ise ön camdı.zaten bildiiniz gibi dik oturuyoruz motorda nispeten küçük rüzgar inanılmaz hızımı kesiyordu.neyse gittim jinlun elegancenin ön camını taktım hem rüzgardan kurtuldum hem hızım arttı.iki de çanta taktım çok güzel oldu.şimdi merak ettiğim 250cc lik(ki kanuni 250 değil 233cc..)motorlar dolanıyor ortalıkta işte kanuni, jinlun, mondial yeni türeyenlerden dorado(galiba dorado 250 otomatik scooter motoru mu ne kullanıyormuş ama emin değilim öyle bi duyum aldım yanliş da olabirir)bunlardan en iyisi hangisi hem uzun yol hem şehir içi hemde hız yönlerinden...vakit ayırıp okuduğunuz için teşekkürler saygılarımla...:rendeer:

watercolours
17 Haziran 2006, 00:12
seninki de 250cc. her 250cc olan tam 250cc olamk zorunda değil. 235 olur, 262 olur (genelde fazla çıkmasa da olabiliyor).

muhendis1959
17 Haziran 2006, 00:34
arkadaşlar geçen yaz kanuni seyhan 250c aldım şu an itibarıyla 4.500 km de...daha çok şehir içinde kullandım ama uzun yolda da kullanmışlığım var.ufak tefek hatalar dışında bi problem yaşamadım.yani ön fren sistemi dağılmışta neymişte filan olmadı.ortalama km de 100 veya 120 ykr yakıyor ki normaldir.uzun yolda iki kişi 110 u geçemedim ama rampa aşağıda 160(ki ibre son)vurduğumda oldu.motorun eksik gördüğüm yönü ise ön camdı.zaten bildiiniz gibi dik oturuyoruz motorda nispeten küçük rüzgar inanılmaz hızımı kesiyordu.neyse gittim jinlun elegancenin ön camını taktım hem rüzgardan kurtuldum hem hızım arttı.iki de çanta taktım çok güzel oldu.şimdi merak ettiğim 250cc lik(ki kanuni 250 değil 233cc..)motorlar dolanıyor ortalıkta işte kanuni, jinlun, mondial yeni türeyenlerden dorado(galiba dorado 250 otomatik scooter motoru mu ne kullanıyormuş ama emin değilim öyle bi duyum aldım yanliş da olabirir)bunlardan en iyisi hangisi hem uzun yol hem şehir içi hemde hız yönlerinden...vakit ayırıp okuduğunuz için teşekkürler saygılarımla...:rendeer:

Sana tavsiyem regal raptor su soğutmalı ondan al ben çok memnunum.

Bu arada doradoyu ben inceledim, 250CC su soğutmalı motoru var Scooter ın motorunu koymuşlar,içinde cd çalar radyo gibi bir çok aksesuar var ama ben tipini ve otomatik olmasını sevmedim.

kimi
17 Haziran 2006, 00:44
masai eagle nasıl tipi benim hoşuma gitti de :)

watercolours
17 Haziran 2006, 00:54
kimi sana mp4-21 alacağız. bana da mp4-20 alacağız.

kimi
17 Haziran 2006, 00:59
o çok yakar ya. 1.3 hdi olsa ii olur. duyduğuma göre 1 araba alana 3 tane motor veriyolarmış. 1000 km bakımına kadar.

watercolours
17 Haziran 2006, 01:07
lpg taktırırsın be güzelim.

İHTİYAR
17 Haziran 2006, 01:08
Maalesef piyasadaki bu kategorideki motorların hemen hepsi 250 cc'nin ve 20 hp'nin altında altında.Halbuki 400 cc 30 hp civarı olabilseler bir çok kullanıcıyı tatmin edecekler.5-10 bin km sonra sürücüler ah biraz daha olabilseydi diye içlerinden geçirip,değiştiriyorlar.
Bu motorlar gerçekten 249.9 cc olup 23-25 hp olsa daha tatmin edici olacaklardı.

Bu arada kendinizi tanıtmamışsınız,tanışma bölümünde kendinizi tanıtırsanız iyi olur:cat:

kimi
17 Haziran 2006, 01:09
:mrgreen: lpg diyince aklıma ferrarisine lpg taktıran Türk geldi. ferrari tazminat verip arabayı geri almış adamdan...