PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İlk bakımda konulması gereken yağ (ACİLL!!!!)

Egee
15 Mart 2016, 21:43
Bugün motosikletimin ilk bakımını yaptırmak için mondial servisine gittim giderken motul 3000 20-50 yağ aldım servisteki usta bu yağı koyamayız mondoil 15-40 diye mondialın yağını koyucaz diyor sizce ne yapayım bu gün yoğundu yarın sabah getir dedi motulun yağını koyarsam garantiden çıkarmış böyle birşey varmı yoksa istediğim yağı koydurabilirmiyim ??? Acillll

Mertcan39
15 Mart 2016, 22:00
İstediğin yağı koyabilirsin garantiden çıkmaz kendi yağ satmak istiyor fakat 20/50 kalın bir yağ kitapçıkta ne öneriyor 10/40 yada 10/50 koymanız daha iyi olacaktır kitapta yazıyorsa

orhun67
15 Mart 2016, 22:08
Garantinin devam etmesi için firmanın extradan para kazanmak için ürettirdiği kıytırık yağı koydurmak zorundasın . Mondial öyle diyor malesef fakat usta eğer tanıdık ise ayarlayabilir durumu tamamen ustanın insafına kalmış.

ulassscannn
15 Mart 2016, 22:28
Servis o yağı koysun mecbur ödemesini yapacaksınız. Ama siz hemen sonra herhangi bir mahalle ustasına gidin motul yağınızı koyun. ( kendiniz de yapabilirsiniz ama usta zaten para istemez ) Servis bakımlı görünsün garantiye işlensin. Ama motorunuzda kaliteli yağ olsun. Zaten sonraki yağ değişiminde molekülleri inceleyecek halleri yok ya bir problem olmaz garanti açısından :)

Egee
15 Mart 2016, 23:04
Usta bakım ve yağ için 60 TL istedi bu fiyat bana fazla geldi sizcede fazlası yoksa normal mi ?

truck123
15 Mart 2016, 23:04
Servis koysun yagi 2 binde bir gel diyor zaten 1 km kullan degistir yagi kendi yagini koy bidahaki servisede ole git