PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Direksiyon sınavı hakkında acil bakarmısınız arkadaşlar

blackthesux
15 Mart 2016, 15:34
Arkadaşlar a2 ehliyet için direksiyon sınavına gireceğim. Scotor tecrübem 5,6yıl var.
vitesli motoru geçen 30dk kullanma fırsatım oldu iyi kötü çözdüm
Dubaları geçiyorum burda bir sıkıntı yok fakat 8 çizmede sürekli çember dışına taşıyorum galiba motorun hızını ayarlayamıyorum ne yapmam lazım kurs hocaları pek ilgilenmiyorlar doğal olarak.
Cumartesi sınava gireceğim

shruikan
15 Mart 2016, 15:41
Yarım debriyaj eşliğinde hafif hafif gaz...

blackthesux
15 Mart 2016, 15:48
Yarım debriyaj eşliğinde hafif hafif gaz...

Deneyeceğim inşallah başarırım bu söylediğini hiç uygalamadım.
Hep çizgiye yaklaşırken vites 2de hafif arka freni kullandım bazen hiç dönemedim durdu stop etti motor.

Hubalahubhub
15 Mart 2016, 16:13
8 in az cok ıcınden yada dısından geçmeniz sıkıntı olmuyor zaten tam olarak 8 in üzerinde giden de yok =)

Feratus
15 Mart 2016, 16:19
Küçük kaymaları dikkate almıyorlar. 2. vites sabit hız daha kolay gelmişti bana. bol şans.

mscofieldx3
15 Mart 2016, 16:32
2. Viteste gaz vermeden rolantide birak ne hizli ne cok yavas kendi ayarinda gider hem gaz vermeyle ugrasmazsin dengeye odaklanirsin. Motoru da cok egmeden gidecegin yere bak ve vucudunu da kullan denge icin.

akbird
15 Mart 2016, 16:46
8 çizerken dubaların hemen dibinden girme sekize. geniş açıyla girersen çizgi dışına kolay kolay çıkamazsın. Bide 2. viteste yarım debriraj gaz vere veren dön

sven
15 Mart 2016, 17:19
1.vites rölantide gir sekize, girmeden önce depoyu dizlerinle sıkıp kollarını gevşek bırak. Kafanı/boynunu kasma döneceğin yere kafanı çevirerek bak sadece.

blackthesux
15 Mart 2016, 17:22
1.vites rölantide gir sekize, girmeden önce depoyu dizlerinle sıkıp kollarını gevşek bırak. Kafanı/boynunu kasma döneceğin yere kafanı çevirerek bak sadece.

Bu rolanti işi nasıl olacak kardeşim vitesli motoru ilk defa kullanıyorum.
Çembere yaklaşırken vites 1de debraja yarı basarakmı tam basarakmı giricem ?

FatyK
15 Mart 2016, 17:36
8 girerken sabit (yavaş) hızda gir geri kalan zaten kolay..

tesisatogr
15 Mart 2016, 18:00
8 çizme işi ehliyet sınavındaki en sıkıntılı etaptı benim için, ama öncelikle motosikleti tanımamız lazım. Mesela benim sınavda kullandığım 150 cc lik çin malı bir motordu 2. viteste rölantide şıkır şıkır dönebiliyordu. Ancak şimdiki motorumda bunu yapabilmemin imkanı yok. 1. viteste kompresyona düşüyor gaz verince fırlıyor 8 çizerken dikkatini ve dengeni bozuyor. Sürekli debriyaj+gaz ikilisini etkin kullanmak istiyor. Bazı rölantisi yüksek ve torklu makinelerde 2. viteste rölantide hiç gaz vermeden rahatlıkla dönülebiliyor. Olay motoru yatırabilmekle alakalı, yaptıkça, çalıştıkça gelişiyor üstadım. İnşallah tek seferde geçersiniz. Kazasız keyifli sürüşler dilerim.

shruikan
15 Mart 2016, 18:22
Bul arkadaşından gene çalış; tam sınav esnasına bırakırsan o iş yaş.

Hubalahubhub
15 Mart 2016, 18:42
Bul arkadaşından gene çalış; tam sınav esnasına bırakırsan o iş yaş.

Katiliyorum , bineceginiz motor asagi yukari bellidir zaten 3 4 motor anca oluyor kursta ve sinava yazilan motor bellidir. Alin o motoru sinavdan once size ozellikle 8 i gostersinler inatla defalarca ustunden gecin yapabilseniz de yapamasaniz da tekrar edin farkli kombinasyonlar yapin 2. Vites 1. Vites yarim debriyaj gaz vererek akliniza hangisi gelirse deneyin ve rahat ettiginiz sekilde sinava girin.