PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yağmur yağdıktan sonra...

DamienRice
14 Mart 2016, 20:52
devir 3 bin den aşagı inmiyor normal çalıştırıp bindim.Biraz sürdükten sonra ışıklarda durduğum da fark ettim gaz teli mi islanmıştır sıkıntı nedir acaba

KURT-BOZ
14 Mart 2016, 21:05
Rolansini ayarla ama motor sicakken ayarla 5-6 dakka gez gene aynısını yapıyorsa ben bilmiyom

DamienRice
14 Mart 2016, 21:08
Rolansini ayarla ama motor sicakken ayarla 5-6 dakka gez gene aynısını yapıyorsa ben bilmiyom

Bence rolanti ile alakası yok
Normal çalıştırdım rölanti de motorun ısınmasını bekleyip bindim yolda oldu

BatuhanK
14 Mart 2016, 21:08
Hyolarda sensör arızaları meşhurdur. Tam emin olmamakla birlikte sensör arızası olma ihtimali var.
Gaz telinin ıslanması bir şeyi değiştirmez, sadece kablo ıslanmış olur. Eğer gaz teli aşındıysa, bir yerlere takılıyorsa rölanti yüksek kalabilir. Bunu da en iyi gaz açış ve kapatışlardaki gaz kolunun zor veya önceye göre zor hareketiyle anlarsınız. Eğer çok soğuksa hava, motosikleti durduğu yerde 3-4 dakika çalıştırıp öyle binin. O kadar yükselmez ama belki de soğuktan ötürü devir yüksek çalışıyordur.
son yorumu şimdi okudum: Eğer normale dönmediyse hala soğukla alakası yoktur

DamienRice
14 Mart 2016, 21:11
Hyolarda sensör arızaları meşhurdur. Tam emin olmamakla birlikte sensör arızası olma ihtimali var.
Gaz telinin ıslanması bir şeyi değiştirmez, sadece kablo ıslanmış olur. Eğer gaz teli aşındıysa, bir yerlere takılıyorsa rölanti yüksek kalabilir. Bunu da en iyi gaz açış ve kapatışlardaki gaz kolunun zor veya önceye göre zor hareketiyle anlarsınız. Eğer çok soğuksa hava, motosikleti durduğu yerde 3-4 dakika çalıştırıp öyle binin. O kadar yükselmez ama belki de soğuktan ötürü devir yüksek çalışıyordur.
son yorumu şimdi okudum: Eğer normale dönmediyse hala soğukla alakası yoktur

2006 model 250 comet var sanırım bu modelde sensör yoktur.
Hiç bir sıkıntısı yoktu gün içerisinde de bindim yağmur altında 2 saat bekledi normal çalıştırdım motor ısınınca hareket ettim buraya kadar herşey normaldi sonra yolda sapıttı

kahraman1
14 Mart 2016, 21:15
Ön silindir deki bujin islanmis başka birşey arama.bende yikadiktan sonra yapiyor.bazende tek silindire düşüyor..

BatuhanK
14 Mart 2016, 21:17
Tek buji çalışmasa motorda devir düşer nasıl yükselecek ki ?

antilop_skul
14 Mart 2016, 21:51
Beyinle alakali olabilir ama once karburatore bak pislik kacmistir karburatoru temizle baktin olmadi bujileri degis baktin olmadi ateslemeye dogru git

MeehMT
24 Mart 2016, 11:08
Bir servise götürüp bakım yaptır derim