PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 0dan garaj yapmak

FurkanCengel
14 Mart 2016, 20:33
merhaba ben CBR 125 Alacağım. Apartman'ın arkasında 2.5-3 metre uzunluğunda alan var. Ben oraya tuğladan bir kare yapacağım ve sıva ile kapatacağım.

1-) Bunun için tüm ev sahiplerini toplamadıktan sonra ve onayı aldıktan sonra ne yapacağım ?
Bildiğim kadarı ile yönetici defteri diye bir defter var orada yazılması lazım.Bundan başka resmi işleme gerek yok yada devamı yok diye biliyorum.

2-) KASKO da bu garaj diye geçermi ?
3-) Kapı sistemi nasıl olmalı ?

Bununla ilgili görüşlerinizi bekliyorum

Not : Yaklaşık 1.5 Metre yüksekliği olacak.Çünki ilk kat balkon çok fazla yüksek değil.

SuSpect
14 Mart 2016, 21:00
hah, acaip şaşırdım şuan.
tam olarak benim şuan yaptığım şeyden bahsediyorsun :)

1-kendi oturduğun binanın boş alanına yapıyorsan, mal sahiplerinden uygunluk alman lazım.
işi resmiyete dökmene gerek yok ama resmi birşey olsun istersen o zaman belediyede yapı kontrol müdürlüğünden izin isteyerek resmi işlere başlayacaksın ki, nasıl sonuçlanır bilemem :)

2-fikrim yok
3-ters menteşe ve gizli kilit yapmalısın.

benimkinin ebadları;
2,5 uzunluk
1,70 genişlik
2,2 yukseklik

KURT-BOZ
14 Mart 2016, 21:03
Keşke bizimde garajimiz olsa anne bana niye almiyursun fişek :(

antilop_skul
14 Mart 2016, 21:42
Betonarmeden yapmayin garaji demir kontruksiyondan yapin 1.5 mt ye motoru naail sokacaksiniz onu merak ediyorum siz disarida durup motorumu iteceksiniz

Beton arme yerine demir kontruksiyondan kafes yapin kafesin bi tarafina acilir kapi yapin ve disindan branda gerin biranda sadece yagmur camurdan korumak icin . demir kontruksiyonu hirsiz kesemez o yuzden kafaniz rahat okur

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:39 ----------

Ayrica bunu apartman sakinlerine portatif diye anlatirsan izin alma sorunuda ortadan kalkar

tinerci
14 Mart 2016, 21:49
30 x 30 kutu profilden karkas üzerine trapez sac kaplayın mis gibi olur. Menteşe olarak mil menteşe kullanabilirsiniz.Zemin toprak ise yere beton atmak yerine boyuna göre iki ya da üç adet ahşap palet koymak hem kolay olur hem lastikler için faydalı olur.

Olcay Avşar
14 Mart 2016, 22:56
Betonarme çirkin ve kaba olur, bina sahibi olsam razi olmayabilirim. ne o kumes gibi :)

profilden yap arkadaslarin dedigi gibi, izin de kolay olur.

ayrica yüksekliği kendi boyundan alcak yapma. motorun ustundeyken kafan tavana carpmayacak kadar olsun.

mchi
14 Mart 2016, 23:20
Bu almanyadami nerde bu garajlardan yapip satan firma gibi turkiyede de bu işi yapan yokmudur?