PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : aranıza yeni katıldım, merhaba

Metehan07-70
14 Mart 2016, 16:17
herkese merhabalar arkadaşlar,
aranıza yeni katıldımdan maksat foruma yeni üyeyim, motor geçmişim yaklaşık 22-23 yıl. forumları hep takip ederim, ama ilk kez bir motosiklet forumuna üye oldum, hayırlısı bakalım, benim dikkatimi en çok çeken konu ise gezi kısımları, diğer konular çok göreceli,
yaşım 37, Antalya da yaşıyorum, 12-13 yaşlarında motosiklet (moped falan değil) kullanmaya başladım, kendimizin 4-5 motosikleti oldu, ayrıyeten 14-15 farklı çeşit 125-900 cc arası motosikletle de sürüş deneyimleri yaşadım. ama evlenip bir de çoluk çocuk sahibi olunca maalesef motosikletten bir miktar uzaklaştık, elimizde de en son 2004 te keyif için aldığım ybr m kaldı, satmaya kıyamadım, babama verdim kullan diye, halen arada bir binerim, ama artık aile, iş , dert -güç, hayat şartları, şehrin boğuculuğu derken tekrar motor sevdam tavan yapmaya başladı.
hayatta 2 aktivite beni rahatlatır, bu ikisini yaparken dünya yıkılsa umurumda olmaz, 1 motora binerken 2 balık avlarken.
kafayı hayli takıyorum bu aralar, o kadar borcun harcın içinde nasıl yaparım da bir motor alırım diye, yani ybr den biraz daha büyük birşeyler, biraz daha uzun mesafeli-rahat sürüşlere uygun bir motor. 2-3 sene öncesine kadar racing modelleri hariç motosikletler pek ilgimi çekmezdi, ama şimdi gönlüm endurolardan yana, piyasaya bakınca da benim istediğim kriterlerde enduro pek yok, rx3i yi görünce işte bu dedim, ama motor kısmı çok düşündürüyor beni, şu an hayalimde mt25 var.(neyse marka model olayına sonra tekrar göz atarız).

ülkemizde maalesef motosiklet olması gereken yerde değil,özellikle fiyat konusunda. diğer ülkelerde devletler insanları bisiklete-motosiklete yönlendirmeye çalışırken, bizde tam tersi, ilk başta alırken insanı soğutuyorlar,250 cc yi 1 cc aştımı ortaya abest bir vergi farkı çıkıyor,mtv dersen araba ile aynı,sigorta keza. fiyatta bir etken ise distrübütörler, 1000 usd lik motor ülkemiza atım atmasıyla birden oluyor sana 4000 usd.
ikinci husus, insanların motosiklete bakışı, tabi binmeyenler için konuşuyorum, motoru ve motorcuyu trafikte hiçe sayma,hep motorculara it-kopuk gözüyle bakma, kendisinden hızlı ve kıvrak gitmesini çekememe... tabi bu hususta biz motorcuların da payı büyük, susturucusu kesilmiş patlak eksozlar, 100 cc ile 1000 cc kullanıyomuş gibi makasa,sollamaya çıkanlar, şuursuzca trafikte teker yapanlar (yapmaya çalışanlar),kaskı kafa yerine kola takanlar v.s. bunun için yapmamız gereken ilk şey, önce kendimize bakmamız, önce kendimize saygı duyup, karşıdan da saygı beklememiz gerekir.
diğer bir konu ise servisler, şahsen ben 10 bin tl nin altında sıfır bir motor alsam baya bi düşünürüm servise gidip gitmemeyi,insanı sinir sahibi yapar, 2 sene garantitede kalacak diye 2 tl bakıma fazaladan para bayılmak insanı servisten kaçmaya zorluyor.

biraz uzun oldu kusura bakmayın, ama yazacak çok şey var daha, konusu açıldıkça ilgili başlıkların altına yazmaya çalışacağım, tecrübe ettiğim, anladığım her konuda elimden geldiğince bu işe gönül vermiş özellikle yeni başlayanlara faydam dokunursa ne mutlu bana.

hepimizin tekeri düz bassın...

07mehmet07
14 Mart 2016, 16:41
İhtiyar heyetinin bir üyesi olarak hoşgeldin diyeyim :mrgreen:

ZümeR
14 Mart 2016, 16:43
Aynı bölgedeyiz hoşqeldin..

Metehan07-70
14 Mart 2016, 16:50
İhtiyar heyetinin bir üyesi olarak hoşgeldin diyeyim :mrgreen:

eyvallah ve eyvah...
ihtiyar kategorisi mi oluyor bizim yaş burada. benim peder 60 yaşında halen motor üstünde, o ölmüş o zaman:mrgreen:
motoru yenileyince ilk işim kuş yuvası üzerinden ermenek e gitmek. bilmem hiç gittin mi, motor için çok keyifli yoldur.

akbird
14 Mart 2016, 16:51
Antalyalılar böle sıcakkanlı, hemşerisini gören hoşgeldin yazmış. hoşgeldiniz bende yazayım :D

07mehmet07
14 Mart 2016, 17:05
eyvallah ve eyvah...
ihtiyar kategorisi mi oluyor bizim yaş burada. benim peder 60 yaşında halen motor üstünde, o ölmüş o zaman:mrgreen:
motoru yenileyince ilk işim kuş yuvası üzerinden ermenek e gitmek. bilmem hiç gittin mi, motor için çok keyifli yoldur.

Burada 35 yaş üstü herkez ihtiyar heyetine dahil ediliyor :P Motorla Kaş'tan G.paşa'ya kadar olan kısımları gezdim ama içeriye doğru gitmek daha nasip olmadı ama kısmetse bu sene yıllık iznimde Karadeniz'e kadar komple bir sahil turu düşünüyorum yaz gelsin çadırda yatacak mangal yakacak odun toplayacak sağlam bir artçı denkgetirebilirsem inşallah olacak :mrgreen:

Metehan07-70
14 Mart 2016, 17:16
Burada 35 yaş üstü herkez ihtiyar heyetine dahil ediliyor :P Motorla Kaş'tan G.paşa'ya kadar olan kısımları gezdim ama içeriye doğru gitmek daha nasip olmadı ama kısmetse bu sene yıllık iznimde Karadeniz'e kadar komple bir sahil turu düşünüyorum yaz gelsin çadırda yatacak mangal yakacak odun toplayacak sağlam bir artçı denkgetirebilirsem inşallah olacak :mrgreen:

İnşallah, umarım gerçekleştirirsin, ama seni bilmem de ben artçı işini pek sevmiyorum, grup sürüşünde de 3 ten fazla motoru. eğer mesafe 400-500 ün altında ve de ıssız ve yolsuz bir yer değilse grup bile tercih etmiyorum yalnız takılmayı seviyorum.