PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : YAMAHA YZF R25 İlk Kaza

Sayfa : 1 [2]

screamaykut
14 Mart 2016, 22:00
oncelıkle gecmıs olsun allah daha beterınden korusun ama abs alakalı degıl olay tamamen senın tecrubesızlıgınden kaynaklı oldugunu dusunuyorum

turbocharge
14 Mart 2016, 22:02
Emek verilmeden baba parasıyla alınan bir motorda ancak bu kadar iyi sürülebilirdi zaten. Abs ile alakası yok panik yapıp ön frene abanmış, şahsi görüşüm müstahaktır..

Ülkenin durumu temsili. Bir haber oldu mu bilip bilmeden yorum yapıyorsunuz ortalığı velveleye veriyorsunuz.

mete_han
14 Mart 2016, 22:18
geçmiş olsun...acemi ...pratiği az olan sürücü olduğu belli...daha büyük kazalara gebe bir durum var...yani böyle düşük hız boş yolda motoru yatrıyorsa arkadaş daha yüksek hızlarda neler olabilir tahmin etmek çok zor değil...bence biraz daha kıvrak olmalı...adam baktı kaçtı gitti demesi de garip...araba da şaşırdı ne yapmaya çalıştığını anlayamadı...yani yolunda giden otomobil kusurlu sen kusursuzsun...bu iş motor aksesuar almayla bitmiyor..biraz daha sabır ve zaman içinde edinilecek sürüş tekniğiyle aşılır...zaman sadece birazcık zaman...geçici bu öfke bu hırs bu süremeyiş...:P

IRau
14 Mart 2016, 22:52
abs ye gerek yok gis akademi senin sorunu çözecektir sıkı bir eğitimle

Serk21
14 Mart 2016, 23:08
Eğer ABS olsaydı hepinizi kurşuna dizerdi.. Allahtan ABS yok ta bu günleri görmedi..

yasoyaso
14 Mart 2016, 23:19
Abs olsun olmasın fren yapmayı öğrenmek lazım

mccxcix
14 Mart 2016, 23:43
Heyecandan napcağını şaşırmış kazadan sonra kalkmış telefonun kilidini açıp face girecekti nerdeyse son anda vazgeçti ula napıyorum ben diye :cherry: ne bağımlılık yaptı bu facebook arkadaş :queen:

biker34
15 Mart 2016, 00:07
birincisi tabiyki tecrübesizlik gelen arabaya karşı ani ön fren yapması ..izlediğim videodaki benim çıkarımım bu geçmiş olsun.

ardacik
15 Mart 2016, 01:02
Hangi araba nasil cikti ? Adam kendi yolunda gayet yavas gidio... panik yapip motoru dusuruyo arkadas zaten yerde kasis var onu sen yavasla die koymuslar oraya... abs motoru dik sekilde iki teker ustunde dengede tutmuyo arkadaslar. Abs ne alaka?

matrix506xx
15 Mart 2016, 16:23
Eğer ABS olsaydı hepinizi kurşuna dizerdi.. Allahtan ABS yok ta bu günleri görmedi..

iyi güldüm:mrgreen:

tunahanbayam
15 Mart 2016, 16:32
acemilikle alakası var beyler, r25 le başlamış gibi sanki motora :D
gidonu sola donduruyo viraja adımını atıyo, bir bakıyo araba sonra pat firen, disk'te kitliyo haliyle,sonrası yerde işte biraz bu sürücü videoları izlesin

Morphin
15 Mart 2016, 17:44
Ben hala nasıl kaza yaptığını anlamadım.
Bence kendini bilerek yere attı... :thumleft:

Ve piyasada bir tane daha (Sadece olduğu yerde yan yatması vardır) r25'i. :king:

heia2654
15 Mart 2016, 17:48
Düşük hızda abs niye devreye girmiyor? Düşük hızda tekerler kilitlenmez mi?:sunny:

ABS iki tekerlek arasındaki hız farkını ve/veya tekerleğin dönüş hızındaki yavaşlamayı hesaplayarak devreye giriyor. Bununda belli bir sınırı var, genelde %10 hız farkından sonra devreye girer.

10km/s altındaki hızlarda, özellikle dönerken fren yapınca tekerlekler arasındaki hız farkı çok büyükmüş gibi algılayabiliyor sistem, böylece yerli yersiz devreye girebiliyor.
Genel kullanım pratiğiyle de alakalı, ABS her ne kadar kitlenmeyi engellese de sonuçta ne yapacağı anlık tahmin edilebilir bir sistem değil, örneğin dar alanda yürüme hızında manevra yaparken aniden motoru durduracak oldunuz, tam duracakken tekerleği kitler gibi yaptınız ve ayağınızı yere koymaya yeltendiniz diyelim, o anda ABS freni boşaltırsa büyük ihtimal yere yatar o motor :)

freewill
15 Mart 2016, 17:50
Arkadaş profesyonel acemiymiş. Bir de araca pok atmış hemen kaçtı gitti diye :mrgreen:

fatih545
15 Mart 2016, 18:08
Arkadaş belli ki amatör ve acemi ama bu işler yavaş yavaş düşe kalka olur.

Bunun ABS ile ilgisi yok. Benim anladığım ya o Bir Metrekarelik bölgedeki yer çekimi fazlada motorun dengesi bozuldu, ya da arkadaş acemi :)

zulu
16 Mart 2016, 02:13
Fukara sümüğü mod on...

Gorkem.IX
16 Mart 2016, 03:19
panik yapmış o hızda frene koysa dururdu zaten motor. Geçen gün şehir içinde gaza geldim 50 60 metre boştu önüm virajlı gaz açtım bi baktım önümde araç durdu (yaya geçidi). abs mabese falan yok bu iş tecrübe ve kabiliyet gerektiriyor ani fren çalışmanızı tavsiye ediyorum abs'ye kafa yormanızdan ziyade. Bu durumu her gün yaşıyorum dikkatinizi yola verin.

redlion999
16 Mart 2016, 04:45
İnsanlar bunun abs ile alakası yok acemiliğinden ön tekeri kitliyor diye yorum yapmış ya la :) Diğer yorumlarda fren yapmayı bilse düşmez zaten şeklinde. Rossini abs ye ihtiyacı yok zaten biz faniler için hayat kurtarıcı.

rollcycle
16 Mart 2016, 09:57
Öncelikle geçmiş olsun .Bu kazanın ABS ile bir ilgisi yok yaşadığınız pozisyonda hergün yüzlerce motosiklet düşebiliyor . Yol bakış açınız viraj yöntemleriniz yalnış olmuş . Size tavsiyem abs li bir motosiklet yerine o kadar parayı sertfikalı bir eğitime verirseniz çok daha başarılı olacaktır. ABS olsa dahi aynı durumda motosikletin kayma yada savrulma ihtimali çok yüksek.

istanbu_gezg
16 Mart 2016, 10:04
Arkadaş belli ki amatör ve acemi ama bu işler yavaş yavaş düşe kalka olur.

Bunun ABS ile ilgisi yok. Benim anladığım ya o Bir Metrekarelik bölgedeki yer çekimi fazlada motorun dengesi bozuldu, ya da arkadaş acemi :)

Yaptığım inceemelere göre gravity tippi bir motor var ise yerçekimi y kolundan kuvvet x evrim mevrim hesaplayınca şu sonuç çıkıyor

http://www.zamandayolculuk.com/pu-2/ufomotorsari.PNG