PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sizce hangisi?

CaganGunal
14 Mart 2016, 12:40
Arkadaşlar supersport olarak ilk motoruma başlamak istiyorum honda cbr125 ile kawasaki ninja 250sl arasında kaldım hangisinde daha rahat ederim ilk başlarda eğer kawasaki 250sl alırsam 3 4 yıl kullanmayı sonra cc yükseltmeyi düşünüyorum fakat 125 alırsam 1 sene sonra 250liğe yükseltirim diye düşünüyorum ama satarken 125 lik sorun çıkartırmı 2.el mi 0 mı almalıyım acaba ?
boy:183cm
kilo:63

One_ Million
14 Mart 2016, 12:45
Cbr 250 al oturuş poziyonu kullanım şekli diğer 250 lik ss motorlara göre daha kolay 2. elide daha hızlı kardeşim. ;)

akbird
14 Mart 2016, 12:47
250sl biraz agrasif bir motosiklet , tecrübeniz yoksa ybr125 isizn için ideal olur. 1 sene sonra sl250 ye geçince hem rahat edersin hemde sl250 nin tadını çıkartırsın.

CaganGunal
14 Mart 2016, 12:50
Cbr 250 al oturuş poziyonu kullanım şekli diğer 250 lik ss motorlara göre daha kolay 2. elide daha hızlı kardeşim. ;)

benimde kısa bir süre önceye kadar düşüncem cbr 250R'dan yanaydı.ninja250sl daha güzel performans daha az yakıt tüketimi verdiği için kawasaki beni kendisine çekti yedek parça olarakta hangisi daha uygundur bilmiyorum ilk motor düşe kalka öğrenicez elbet hondanın daha ucuzdur diye düşünüyorum bilgi verirmisin ?

One_ Million
14 Mart 2016, 12:54
benimde kısa bir süre önceye kadar düşüncem cbr 250R'dan yanaydı.ninja250sl daha güzel performans daha az yakıt tüketimi verdiği için kawasaki beni kendisine çekti yedek parça olarakta hangisi daha uygundur bilmiyorum ilk motor düşe kalka öğrenicez elbet hondanın daha ucuzdur diye düşünüyorum bilgi verirmisin ?

Bunları düşünerek Cbr250 dedim zaten kardeşim :) 2.el yedek parça ve yakıt konusunda başın ağrımaz. Kawasakide birşey olsa sezon sonuna kadar parça beklersin.

CaganGunal
15 Mart 2016, 22:43
Bunları düşünerek Cbr250 dedim zaten kardeşim :) 2.el yedek parça ve yakıt konusunda başın ağrımaz. Kawasakide birşey olsa sezon sonuna kadar parça beklersin.

Yalnız vitesli motorsiklet olsun motorsiklet ehliyeti olsun hiçbirşey yok bende yeni başlayacağım için 250 baya fazla gelmezmi ?

Ali1903
15 Mart 2016, 22:46
Biryeremi yetişmeye çalışıyorsunuz? Nedir bu 250 likle başlayacağım sempatizanlığı? Değermi hiç kendinizi riske atmaya, azıcık hayatınıza önem verin. Hergün canınızı düşünerek yorum yazmak istemiyorum(z) buralara.

burak burk
15 Mart 2016, 22:47
Yalnız vitesli motorsiklet olsun motorsiklet ehliyeti olsun hiçbirşey yok bende yeni başlayacağım için 250 baya fazla gelmezmi ?

deneyim hiç yok demişşsin ama tabi kişiye bağlı olarak değişir bu durum.sürmen bi yana motor düşücek kalkıcak allah korusun ufak bir kazan olur.kawasaki bu açıdan pahalıya patlar.en azından bir scooter falan daha önceden 1000 km falan kullandım deseydin kawasaki al derdim.atak bir motor ama 5000 6000 devire kadar zaten rahat rahat sürersin.acemilik için hondaya bak derim.

Mimarca
15 Mart 2016, 23:11
Ktm rc125 - 200 - 250 seçeneklerinide değerlendirmenizi öneririm..

One_ Million
16 Mart 2016, 09:00

125cc ile 250 cc arasında, beygir olarak ortalama 2 katı fark olsada kalkışlarda Gaz tepkimesi olarak aman aman bir fark yok, belli bir devirden hızdan sonra aradaki farkı algılaya biliyorsun,burada önemli olan senin ne kadar gaz açtığınla alakalı haliyle başlangıç motoru olarakta 250cc kullanıla bilir, imkanın varsa 250cc tercih et, amacın zamanla cc büyütmekse 125cc motordan çok kısa süre sonra sıkılacaksın, otoyol gibi bir yolda kullanmayı planlıyorsan zaten 125cc motor sana yetersiz gelicektir.

Fakat.. Ehliyetim ve motorum yok demişssin. Önce git eğitim al, ehliyetini al, sonra gel motor işi kolay.

CaganGunal
16 Mart 2016, 13:50
125cc ile 250 cc arasında, beygir olarak ortalama 2 katı fark olsada kalkışlarda Gaz tepkimesi olarak aman aman bir fark yok, belli bir devirden hızdan sonra aradaki farkı algılaya biliyorsun,burada önemli olan senin ne kadar gaz açtığınla alakalı haliyle başlangıç motoru olarakta 250cc kullanıla bilir, imkanın varsa 250cc tercih et, amacın zamanla cc büyütmekse 125cc motordan çok kısa süre sonra sıkılacaksın, otoyol gibi bir yolda kullanmayı planlıyorsan zaten 125cc motor sana yetersiz gelicektir.

Fakat.. Ehliyetim ve motorum yok demişssin. Önce git eğitim al, ehliyetini al, sonra gel motor işi kolay.

size mesaj yolladım ilgilenirseniz sevinirim