PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aileyi ikna etmek

coksorunvar
13 Mart 2016, 20:43
çok muhafazakar bir ailem var bu yüzden işim baya zor. Naıl ikna edilir aile motor almak için?

snappy x
13 Mart 2016, 20:45
edemessin..........

bilirkişi
13 Mart 2016, 21:00
Ehliyetini al tek başına. Sonra istersin bahaneleri kalmaz

Pilot90
13 Mart 2016, 21:10
Edemezsin...
ehliyetini ekipmanini motorunu alip cikacaksin karsilarina.

BatuhanS
13 Mart 2016, 21:18
Ekipmani alicaksin.
Sonra atla arkaya gezelim diceksin.
Mişin kompleyt.

127
13 Mart 2016, 23:03
Bizimkiler de karşıydı ama yavaş yavaş ilerdim bu yolda. Önce ehliyet sonra ekipman sonra da motor için baya bir konuşmam gerekti ama kesin alacağımı anlayınca sorun çözüldü. Şimdi takmıyorlar bile pek.

MimTolga
13 Mart 2016, 23:14
arkadaşlarım da söylemiş, önce ehliyet, sonra full ekipman, sonra da cbf gibi ybr gibi gösterişsiz bir motor alacaksın. cbr alacam ss alacam diye delirmeyeceksin. Ve hatta para durumuna göre güvenli sürüş eğitimi de aldın mı süper olur. Bu iş dikenli uzun bir yol. Gerçekten istiyorsan sabredeceksin, kendini imha etmeden uzun seneler bineceksin.

FurkanCengel
13 Mart 2016, 23:23
Eğer sende benim gibi lise 3 4 okuyorsan sene sonu karnenin iyi gelmesi senin için pozitif olacaktır

eğer karne kötü olursa baban " hem bu karne ile motormu alacaksın ! " diye kızabilir.
eğer karne iyi olursa " baba ben yazn çalışıp alacağım " dersen biraz düşünür ama hayır demez.

ctuna81
13 Mart 2016, 23:29
namaz kılmıyorsan namaza basla ıkna olurlar

İllegalRider
13 Mart 2016, 23:33
Gösterdiğin motor ve fiyata bağlı her şey.Bende şuan ikna sürecindeyim CBR 125 gösterdiğimde bizim oğlan bunla ölür dercesine baktılar,yamaha delight tarzı küçük sukuterler gösterdim biraz yanaştılar.

Anlayacağın sakın ss gösterme.Birde onlara fiyat hakkında yardımcı ol.

Mesela 1.000 tl ekipman 4.000 TL sukuter ehliyet-sigorta 2 bin desek örnek olarak fiyat biç ve karşılarına çık para biriktir,çalış

shruikan
14 Mart 2016, 00:26
Kendi paranla alıyosan, al. Ailen zengin falan değilse, hiç üsteleme, git paşa paşa okuluna, çalış kendin kazan, kendin al.

major24
14 Mart 2016, 00:39
Kendimi bildim bileli motorlara karşı büyük ilgim olmuştur. Ailem motora hic sıcak bakmadiklari için bu zamana kadar motor sahibi olamadim. 2006 da B+a2 ehliyetimi almistim. Bu sene askerliği bitirip ise başladım. Baktım telefonuma mesajlar geliyor.. 5 bin su krediniz hazir, 30 bin bilmem ne krediniz hazır. dedim ki bana yardımcı oluyor musunuz yoksa kredi çekip motoru alayim mi.
Sağ olsunlar gene onların sayesinde kredisiz mt-07 sahibi oldum.

Kıssadan hisse: eğer ailen motor alman için maddi destek sağlamıyorsa kendi paranın kazanmaya başlayana kadar bekle. İşte o zaman geldiğinde çaresiz kalacaklar ve arkanda olacaklar. Aksi halde onları ikna etmek çok zor.

berkcigdem
14 Mart 2016, 00:57
muhafazakarlık ile motorun ne alakası var çok merak ettim açıkcası... günah mı diyorlar ne diyorlar onu merak ettimde açıkcası...

konu açmak için üye oluyorsun , kullanıcı adın ise daha komik...

ozanercanakc
14 Mart 2016, 01:52
Ekipmanını al, sonra git motoru al. :D
Ben böyle yaptım. 25 yaşındayım ve
motor aldığımı 1 ay sonra söyledim evdekilere.

GÖKTÜRK99
14 Mart 2016, 07:54
namaz kılmıyorsan namaza basla ıkna olurlar

Namaz Allah rızası için kılınır , motor sevdasi icin değil.

Draconian
14 Mart 2016, 09:19
Muhafazakar bir ailen varsa cumhurbaşkanının motosiklet üzerinde çekilmiş bir fotoğrafını bulmaya bak. Gösterdiğin an Allahuekber diyerek bayiye giderler.

godfather
14 Mart 2016, 09:40
Kardeşim ben de benzer yollardan geçtim. Yaşın kaç bilmiyorum ama, önce bir ehliyet al. Sonra git motor eğitimi al ki ailen bu işte ciddi olduğunu anlasın. Eğitim alman içlerini de rahatlatır. Mali açıdan durumunu bilmiyorum ama çalışıp kendin alman en iyisi.

caglar48
14 Mart 2016, 12:58
muhafazakarlık ile motorun ne alakası var çok merak ettim açıkcası... günah mı diyorlar ne diyorlar onu merak ettimde açıkcası...

konu açmak için üye oluyorsun , kullanıcı adın ise daha komik...

Naked motor sürmek günah olabılır bence ss kullanmalılar grenajla kapatılmıs olması gunah poıntı azaltabılır

ZümeR
14 Mart 2016, 13:42
Paranı bulup alıp bineceksin takılma konuşanlara.

plegus
14 Mart 2016, 15:04
İkna edemeyeceksin. Zamanı geldiğinde kapının önüne kendin koyup ben motosiklet kullanıyorum diyeceksin.

kemal620
14 Mart 2016, 18:47
Aynı dertden bendede var :mrgreen:

78alihan78
14 Mart 2016, 19:45
Herkes aynı dertten muzdarip :D . En iyisi hiç bir şey söylemeden sessizce para biriktirmek. Benim de izin vermiyorlardı ben şu an paramı biriktiriyorum , motosiklet konusu açmıyorum. He bu arada sürekli konusunu açma motosikletin hatta hiç açma çünkü inada binerler hele benim gibi tek çocuksan :)

serdar.0405
14 Mart 2016, 20:02
İşiniz zor, aileyi ikna etmek zordur,eksi yönlerinden bahsetmekteyse size
kazandıracağı artılardan bahsedin,

Freye
14 Mart 2016, 20:10
Şimdi baktım "Aileyi ikna etmek" adında tam 640 tane konu açılmış.