PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosiklet trafikten bir nebze kurtarır mı?

soft
13 Mart 2016, 01:08
Merhabalar,

Motosiklet özellikle e5 üzerinde trafik kilitlendiğinde aradan, kenardan kaçarak bizi trafikten bir nebze kurtarır değil mi? Motosiklete büyük ilgim de var zaten ama bu trafik yüzünden hızlıca bir motor edinme niyetindeyim.

Bir çekincem ise soğukta hasta olmak. Gerektiği gibi giyinirsek, soğuktan korunur muyuz?

Son olarak Xmax ile uzun boylu iki kişi şehir içinde rahat seyahat eder mi?

MazhaRR
13 Mart 2016, 01:10
Hem de ne kurtarır.

Darkcity2000
13 Mart 2016, 01:46
Hasta olmazsın hatta ruzgar ve bol oksijen direncini arttırı..

hasmet
13 Mart 2016, 01:53
Pozitifleri herkes yazar, negatifler de benden olsun:

Kaza ve olum riski yuzde yirmi-kirk arasi artar arabaya gore.

Tabii ki soguk cok daha fazla etkiler. Etkisini azaltmak icin bi ton ekipman alip maymun gibi giyinmek gerekir.

Cok buyuk olanlar haric motorsikletler uzun mesafede araba kadar rahat degiller.

Ben de ne bicim motorsiklet seversem? Tabii ki realist. :mrgreen:

4Vaqrant
13 Mart 2016, 02:23
Hasmet haklı ben burdaki yorumlari okuyarak kışında motora binilir yeaaa ne var ki diyordum o iş öyle olmuyor anadoluda, istanbulu bilemem. Soğuk 1 kaza riski 20 40 dan daha fazla artar 2 ekipmanlari cikarip giyeceksiniz nereye birakacaksiniz bunları onceden dusunun 3 saclariniz bozulacak her gun dus almak zorubda kalcaksiniz(uzun sacliysaniz) 4 , motosikleti birakinca akliniz onda kalacak calinir mi bisi olur mu vs gibi araba kadar rahat olmuyacak 5, bunlari göze alıyorsaniz ve tek tek hepsi icin sorun yok hallederim diyorsaniz motosiklet mukemmel bir ulasim araci olur sizin için. Ama bunlar yoksa yazın zevk almalik hobilik virajlik gazlamalik bi alet olur ulasim araci olmaz. Ve xmax demissiniz en azindan o konuda dogru yoldasiniz ss alirim ulasimimida yaparim 10 dklik 20 dklik mesafedeyim zaten sakin demeyin o ssnin etrafinda milletin toplanmasi, aklınızın surekli onda kalmasi calibma korkusu hic bi makinede yok. Zevki kaçar strese sokar.daha yazilcak cok sey varda denemeniz lazim:) anlatilmaz

pikatel34
13 Mart 2016, 04:28
istanbulda her gun işe gidip geliniyorsa acele edilecek,ilk günkü gibi kendini kollamayacaksin,Allah korusun ama kaza kacinilmaz bunu bilin

F54
13 Mart 2016, 04:49
Motorsiklet trafikten kurtarır
Fakat riskler de az değil haberin olsun
Sığır çok

Siyah&Beyaz
13 Mart 2016, 11:03
Istanbul icin sormussunuz. Motosiklet trafikten kurtarir, uzerine size trafikte öldürülmemis saatler yani can katar. Uzerine keyif de alacaginiza gore mutluluk katar. Riskli midir, kesinlikle. Arabada tecrubeliyim yolu ve olasi riskleri iyi okurum, motorda da gaza gelmem dikkatliyim derseniz riskiniz baya bir asagiya iner. Istanbulda araba kullananlarda bencil olan coktur (bunu da bir kisi baslatir, o kalabalikta herkese sirayet eder ve anlamsiz bir sekilde bencillik ve kabalik buyur) buyuk cogunlugu da trafikte sıkıntidan patlamamak icin telefonuyla oynastigi icin dikkatsizdir. Zaten bu trafikte dikkat filan kalmaz insanda. Ona ragmen Istanbul suruculerinde motor bilinci diger illere gore daha yuksek. Cunku trafikte bolca gormeye alisiklar. O yuzden efendice yol isterseniz yuzde 90 i yol verir ve onune kirabileceginizi tahmin edip temkinlidirler (tabii o esnada telefonla oynasmiyorlarsa, onu da siz kontrol edeceksiniz). Diger yonden kaza coktur cunku motosiklet kullanicilarinda da bencil ve apaci cok fazla var. Saniyorum kazalarin cogu da tecrubesiz veya apaci arkadaslarin basina geliyor (yanlis anlasilmasin cogu diyorum, istatistik acisindan). Bu arada yeterli ve iyi ekipmanlarla kar harici her sogukta kullaniyorum ve gayet guzel bir sekilde gidip geliyorum ise. Tabii kiyafetleri degistirebileceginiz bir yer ayarlanmali mutlaka.

Draconian
13 Mart 2016, 11:06
Kurtarmak ne kelime.. Anasını laciverde bile boyar.

Siyah&Beyaz
13 Mart 2016, 11:09
Bir ekleme yapayim: trafiktr aralara derelere cok girmemek lazim. Sagda emniyet seridinde her an biri atlayabilir temkinliligi ile yol alirsaniz onemli bir sorun yasamazsiniz.

kahraman1
13 Mart 2016, 11:10
Kaza kacinilmaz ne demek beyler,beynini şartlarsan tabiki kaza yaparsin.Ufak tefek sikintilar elbet olacak,kaza riskide artiyor tamam ama kacinilmaz da ne oluyor?Kaza yapmaya ant içmiş gününü bekleyen insanlar gibisiniz resmen.Birakin olursa olsun Allah büyük, motosiklet küçük trafikte kalmazsin kardeş.

YERUÇAĞI
13 Mart 2016, 11:34
trafikten kurtarır,biraz alışınca arabaya binmek istemeyeceksiniz,şahsen benim aracım garajda yatıyor,,abartanlara kulak asma,adam gibi kullanırsan aralardan falan itinalı geçip apaçilik yapmazsan daha doğrusu cin olmadan adam çarpmaya kalkmazsan,eldivenini kaskını takıp soğuk havada güzel giyinirsen,hiç bişey olmaz kardeşim rahat ol,,hele birde x max almayı düşünüyorum demişsin o yüzden eşya ekipmanları koyma probleminde olmayacak,bide çanta alırsan,arabayı kullanmayıp satılığa çıkarırsın gör bak,

x max ile 2 kişi Avrupa turu yapanlar var niye gidilmesin ben şehir içi genelde 2 kişi kullanıyorum ve hanımla defalarca uzun yol yaptım rahat olun biraz kullanınca vaaayyyy dünya varmış diyceksiniz

enxdesign
13 Mart 2016, 19:07
Yeşilköy den nerdeyse bostancı ya kadar 1-2 sefer ayaklarimi yere koymak zorunda kalarak yol aldım. Kolaylık sağlayıp sağlamadığı konusunda size yeterli bilgi verecektir. Tabi acelem olmadan, çoğunluğu emniyet şeridi olmak üzere, kimseyi kizdirmadan ve sıkıştırmadan gittim.

Çoğu aceleci kurye veya apaçi tayfası diyeyim dat dat dat daaat dat korna basarak el kol hareketleriyle yol istiyor. Açıkçası kibarca yapılmayan herşey herkesi deli ediyor. (bende şeridi dışına taşmış arabaya bip bip diye korna basıyorum ve tavsiye ediyorum. Ama küfür eder gibi basmamak ve artislik yapmadan...)

mete_han
13 Mart 2016, 19:37
bir nebze değil binbeşyüz nebze :P kurtarır ama xmax ile ne kadar kıvrak olabilirsin bu senin tecrübene ve cesaretine bağlı...E-5 bazen daralabiliyor...emniyet şeridi yok veya çok dar biliyorsun...

barodi
13 Mart 2016, 19:54
Merhabalar,

Motosiklet özellikle e5 üzerinde trafik kilitlendiğinde aradan, kenardan kaçarak bizi trafikten bir nebze kurtarır değil mi? Motosiklete büyük ilgim de var zaten ama bu trafik yüzünden hızlıca bir motor edinme niyetindeyim.

Bir çekincem ise soğukta hasta olmak. Gerektiği gibi giyinirsek, soğuktan korunur muyuz?

Son olarak Xmax ile uzun boylu iki kişi şehir içinde rahat seyahat eder mi?

hızlıca derken bir an önce motor almak anlamındamı ? yoksa hızlıca aralardan gitmek anlamındamı ?:silent:
eğer aralardan hızlıca gitmek anlamında ise hızlıca öbür tarafada götürebilir o aralar hızlıca gidildiğinde :thumleft:

exteras
13 Mart 2016, 20:23
Chopper bile trafikte rahat ettiriyor iken xmax ı düşünemiyorum.

efizikci
13 Mart 2016, 21:32
Kesinlikle trafiğe çözüm hatta 100 cc motor bile işini görür en kötü motor bile sadece ulaşım amaçlı günlük ortalama 50 km yaptırır sana arabadan otobüsten hızlı ve ucuza ama bir ucuz motor parası da ekipmana ayırmayı düşün yoksa kışın binemezsin ama gerekli kıyafetlerin olursa 7/24 motorda olursun bizler gibi tavsiye ederim.

DKN
13 Mart 2016, 21:50
bir nebze kurtarır evet. neden bir nebze ? çünkü trafiğin kilit olduğu anlarda araçlar öyle bir sıralanmış oluyo ki sadece bir araç için sol sağ yapıp devam ediyosun ve 2-3 metre sonra tekrar aynı manevrayı yapman gerekebilir. tecrübe yoksa biraz sıkıntı olur onun için ucuz enjeksiyonlu bir scooter olsun