PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motoruma Otoparkta Çarpmışlar (600RR)

Sayfa : [1] 2 3

berkay3212
08 Mart 2016, 19:38
Herkese Merhaba
Dün hava güzel gezeyim diye otoparka inmiştim ki, Aynayı kırık, Gaz kolunu sıkışmış ve yamulmuş, Kuyruk grenajınıda boya ister şekilde buldum::angry2::::angry2::
Kameradan ararken güvenliğe not bırakmışlar geç haberim oldu neyse. Tutanak tuttuk sigortasından masrafları karşılayacağım mecburen. 6 Aydır grenajına yer yüzü göstermeden sürerken dikkatsiz bir kadın yüzünden 600rr'ımızın Hasar kayıtı ve Boyası oldu. Yapacak birşey yok. Üstündeyken daha kötüleri olabilirdi diyerek kendimi avutuyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=8pYIVzN3PJY

https://youtu.be/8pYIVzN3PJY

Jemand
08 Mart 2016, 19:44
keko geri vitesteyken ileri gideceğini düşünüp gaz vermiş. inip önce kendi arabasında bir şey var mı diye bakması da pek manidar. otoparkta aynı aracı bir daha gördüğünde kaskınla ön camını bir güzel kıracaksın bunların. bu arada motoru daha köşe bir yere koyman daha iyi olur bundan sonrasi için.

Sokollu
08 Mart 2016, 19:45
Izlerken acayip gerildim elim ayagim titredi valla.

Gecmis olsun

Only2wheels
08 Mart 2016, 19:47
bir an empati kurdum acayip sövesim geldi öyle böyle değil

SouthCity07
08 Mart 2016, 20:03
Geçmiş olsun ustam.Bunu nasıl yaptığını ağzım açık izledim dedikodudan unutmuştur vitesi falan.

Hubalahubhub
08 Mart 2016, 20:28
Arabadan uc tane kezo indi biri de akil edemiyor ki madem acemi madem dandik surusu var arkada durayim da el kol yonlendireyim diye.. neyse bari akil edebilmisde not birakabilmis. Gecmis olsun Allah en kotusunu bu etsin.

Mengu16
08 Mart 2016, 20:35
Kadınların otomatik vites araba kullanmasının yasaklanması lazım. Beceremiyolar işte. Böyle bi kazayı kaç erkek yapar ?

mete_han
08 Mart 2016, 20:50
inanılmaz bir dangalaklık...yani düşmanın olsa bu kadarını beceremez...nasılda gavur malı gibi yasladı duvara...ya o arac eski model bir Kıa jipde olsa geri vites uyarı sistemi var...nasıl böyle bir ahmaklık yaparlar anlamam...

aga sende ne sabırlıymışın...ben 1 ay uyuyamam 6 ay stresli gezerim ve eninde sonunda makinayı satarım..şahsen depresif bir yapıya sahibim...

berkay3212
08 Mart 2016, 20:51
Sigortası olmasa cebinden çıkacak diye içim rahatlardı. Sigortadan yaptırmakta koyuyor bi tutanak tuttu tamam. Uğraşan ben olacağım. Değer kaybınıda talep edeceğim sigortadan bakalım kaç tl verecekler.

BlackGhost
08 Mart 2016, 20:52
kadın suçlu eyvallah,bu tarz bilinçsiz,bilgisiz çok sürücü var ama dostum yanlış anlama,ben olsam o bölgeye asla park yapmazdım.Yani otoparkda hiçmi ölü bir yer yok uluorta bir park yeri seçmişsin? geçmiş olsun,cana geleceğine mala gelsin ama trafikde nasıl mal insanlarla boğuşuyor isek,park yapacağımz yeride iyi tercih yapmamız lazım.

jimi_hendrix
08 Mart 2016, 21:01
kadın suçlu eyvallah,bu tarz bilinçsiz,bilgisiz çok sürücü var ama dostum yanlış anlama,ben olsam o bölgeye asla park yapmazdım.Yani otoparkda hiçmi ölü bir yer yok uluorta bir park yeri seçmişsin? geçmiş olsun,cana geleceğine mala gelsin ama trafikde nasıl mal insanlarla boğuşuyor isek,park yapacağımz yeride iyi tercih yapmamız lazım.

bazen dolu olabiliyor bu tarz yerler;mersinde cb125e aldığım zaman kilit felan bişey yok tabi ilk alınınca otoparka götürmüştüm en nadide köşeleri harleyciler kapmıştı...

berkay3212
08 Mart 2016, 21:01
inanılmaz bir dangalaklık...yani düşmanın olsa bu kadarını beceremez...nasılda gavur malı gibi yasladı duvara...ya o arac eski model bir Kıa jipde olsa geri vites uyarı sistemi var...nasıl böyle bir ahmaklık yaparlar anlamam...

aga sende ne sabırlıymışın...ben 1 ay uyuyamam 6 ay stresli gezerim ve eninde sonunda makinayı satarım..şahsen depresif bir yapıya sahibim...

Mecbur ne yapayımki? Geri dönüşü yok sigortadan motoru yaptıracağım sonrasında da sigortadan değer kaybını talep edeceğim. Uğraşımda yanıma kar kalacak.
Daha önce cbr250r'ye otobüs çarpma konusuna yorum yapmıştınız:)

Arabaların çektiği yere çeksem kuytu kalıyor kameralar canlı olarakta izlendiği için oraya çekiyorum hırsızlık vs. korkusuna. Çektiğim yerde de sarı şerit var motor yeri gibi birşey.

jimi_hendrix
08 Mart 2016, 21:06
Hocam büyük geçmiş olsun.(yazmayı unutmuşum)
Yalnız motorun otoparkta düştüğünü gösteren ve boyanmadan önceki çizikleri gösteren fotoları saklayın. Hani satacağınız zaman, daha bi rahat edersiniz.

mete_han
08 Mart 2016, 21:07
Başgan sana biri beddua mı ediyor nedir ... :P birinin ahını aldıysan ki ben böyle şeylere inanırım...bir garibana sadaka falan ver..o hayvan kadar garaj da duvarın en dibinde masum motora vuran çıktıysa daha diyecek birşeyim yok...:pale:

EldekiDebryj
08 Mart 2016, 21:07
Duvara sıkıştı içim gitti. -.- Geçmiş olsun.

BlackGhost
08 Mart 2016, 21:11
otoparkda hırsızlık olduğu zaman direkt otopark yöneticisi mesul o durumlardan,zaten otoparka koymanın mantığıda güvenilir bir yerde muhafaza etmek değilmi? nazara gelmişsin öyle söyleyelim.

benim otoparkta bırakma anlamında şöyle tavsiyelirm olur;

1-park noktasını güzel seçin,ne bu tür malların gelebilceği nokta seçin nede göz önünde olacak şekilde bırakın
2-branda kullanın.gözden kaçan ayrıntıdır,motora başladığım günden bu yana kullanırım her şekliyle kapalı alanda olsa faydası tartışılmaz.brandayı çıkarttıkdan sonra otopark yönetimine emanet edebilirsiniz.
3-alarmlı disk kilidi kullanın.madem korkunuz var,takın bi alarmlı kilit,bişey olduğu zaman oto park inlesin yönetimi size haber etsin.tavsiyemde abusun 360 derece modeli olan disk kilidi alın.motoru kımıldatıldığı an 120 desibel inletiyor ortalığı.

istanbulda yaşıyorsak otoparkda bile böyle olmak zorundayız maalesef.tedbirli olacaz arakdaş yoksa iti kopuğu gelmesede bu sefer süpriz yumurta böyle vatandaşlar çıkıyor işte yapacak bişey yok.

YERUÇAĞI
08 Mart 2016, 21:26
al bir kadın sürücü vakası daha,,hep söylerim kadınlara ehliyette vermicen araç kullanmasınıda yasak edicen,aynı Arabistandaki gibi,,zarardan başka hiç bir getirileri yok,bide trafikte motor sürerken bunlarla yaşadıklarım düşman başına

neyse geçmiş olsun kardeşim,öküz bir kadının gazabına ugramışın

anotherbrick
08 Mart 2016, 21:55
Konuyu açan arkadaşa geçmiş olsun diyorum. Benim motorumda dururken böyle vurdular. Daha hızlıydı ve gözümun önünde motor 3 metre geriye uçtu.

Çok fazla kadın sürücü tanıyorum. Güvenip arabasına binecegim 5 i geçmez. Tabiki istisnalar var ama kadınların araba surmeye yatkın olmadıklarını dusunuyorum.
Yanı beceremiyorsan kullanmak zorunda değilsin ki. Neden bu ısrar. Baskasinin, kendinin canini malini tehlikeye atiyorsun.

Arkada pusette bir bebek veya bir cocukta olabilirdi.

SuleymanE
08 Mart 2016, 22:01
Yahu videoyu izlemeden önce yazılanları okurken içimden şöyle dedim: "kazadır, dalgınlıkla bir anda olmuştur, insanlık hali, cana gelmemiş ya..."

ama videoyu izledikten sonra acayip sinirlendim. Motora çarpması sorun değil. Göz göre göre 1,5 ton ağırlığa sahip bir aracı kullanma yeteneğine sahip olmadığı açıkça gözüken o kadının trafiğe çıkacak olmasına sinirlendim. Resmen lisanslı bir katil daha aramızda dolaşıyor.
2 gün sonra ışıklarda gazla freni karıştırıp bir motorcuyuda alır altına, görünmez kaza oldu vah vah tüh tüh der sonra...

Ofius
08 Mart 2016, 22:08
bunun kadınlar günü kutlu olmasın yaa

Thracian
08 Mart 2016, 22:16
İzlerken ben sinir oldum.Su katılmamış öküz.Araba kullanmasını beceremezler bir de üstüne manevra yaparken lak lak yaparlar bir de daha g.t kadar küçük arabayı kullanamaz gider 3 tonluk dev gibi arazi taşıtı alır sanki dağ başında yaşıyor gerizekalı.Geri geri gelirken yanlışlıkla hafif dokundursa insanlık hali der geçeriz ama eleman sanki kasıtlı girmiş o derece beceriksiz.Çok geçmiş olsun dostum.

fatih.
08 Mart 2016, 22:28
Yahu bunlar nasıl ehliyet alıyorlar kafam bir türlü basmıyor

YERUÇAĞI
08 Mart 2016, 22:32

esas bunlara ehliyet vereni düdükliycen

bilirkişi
08 Mart 2016, 22:35

Kadınların %90 ı tekte alıyor .Pozitif ayrımcılık

weirdo1
08 Mart 2016, 22:37
keko geri vitesteyken ileri gideceğini düşünüp gaz vermiş. inip önce kendi arabasında bir şey var mı diye bakması da pek manidar. otoparkta aynı aracı bir daha gördüğünde kaskınla ön camını bir güzel kıracaksın bunların. bu arada motoru daha köşe bir yere koyman daha iyi olur bundan sonrasi için.

Üstad kaskla kırıpda kaskı ziyan etmesin bari, başka bişeyle kirsin.

Hasan7
08 Mart 2016, 22:40
Otopark evin otoparkımı yoksa ücretli otoparkmı ?

berkay3212
08 Mart 2016, 22:40
Otopark evin otoparkımı yoksa ücretli otoparkmı ?
Evin otoparkı site içerisinde. Geçmiş olsun diyen ve yorum yapan arkadaşlara teşekkür ediyorum.

dejavoo
08 Mart 2016, 22:43
yuh diyorum, üstelik bir tanesi dışardan yönlendiriyor ona rağmen çarpıyorlar.
Hem acemi hem jeep kullanıyor, komedi gibi!

HamzaBey95
08 Mart 2016, 22:52
Yav bilmiyorsan kullanma be kadın! Bu kadar basit! Senin paran var araba alıp keyif çatacaksın diye milletin malına zarar verme hakkını, hatta ve hatta canına kastetme hakkını kim veriyor sana? Herkes için geçerli! Yeteneğiniz yoksa, bu kadar beceriksizseniz, bilmiyorsanız kullanmayın be! İnsanın damarına basıp tepesini attırıyorlar! Ben sinirli biriyim, Allah korusun ben yanındayken buna benzer göz göre göre bir şey olsa, sürücüde çıkıp azıcık atar yapmaya kalksa ağzını yüzünü dağıtırım ama sonra suçlu yine ben olucam... Allahınızdan bulun emi!
Ayrıca çok geçmiş olsun dostum... Cana geleceğine mala gelsin demekten başka bir şey gelmiyor elden....

josepth_o6
08 Mart 2016, 23:01
Cok gecmis olsun, birde soyle dusunun bu dingiller surusuyle hergun trafikte canimiza kastediyorlar.

F54
08 Mart 2016, 23:07
Sana birşey olmamış gerisi boş işler
Yok değer kaybı yok boya takılmayın bunlara bi fakir sevindirin başınızın gözünüzün sadakası olsun

Seko
08 Mart 2016, 23:24
Böyle gerzekçe araç kullananlar kaza yapınca tekrar sınava sokulmalılar. Yalnız motoru neden oraya koydun anlamadım, bence çok yolüstü ve tehlikeli bi nokta. Otoparkı sorumlu tutsalar direk burası park yeri değil diyerek yırtar.

Onurhan D
08 Mart 2016, 23:37
Yuh anasını satayım o kadar geniş alanda insan istese bunu başaramaz.Bu trafiğe çıkıyor bide asıl onu düşünün siz.Geçmiş olsun.

shizofren
08 Mart 2016, 23:39
keşke motor orda olmasaydı da sadece kendi aracını çarpsaydı duvara...

Ms_TunC
08 Mart 2016, 23:43
Ulan ıcım sızladı, bana carpsa bu kdr acımazdı. Cok gecmıs olsun.

LavaLamp
08 Mart 2016, 23:46
Bu hanımcığın Kadınlar günü kutlu olmasın ne olur. Gitti motor :salut:

okoca
08 Mart 2016, 23:53
derhal aracının altından alınıp eğliyetinin iptal edilmesi gerekir, bu kadın yarın bi gün "can" da alır.

ZamboKage
08 Mart 2016, 23:54
Yuh yani diyecek söz yok oturmuşlar elalemi çekiştireceğine bi arkaya bak ya varya kadınlara saygım büyük ama bu kadını döverdim heralde ben.

istanbu_gezg
08 Mart 2016, 23:59
bu arada boya kabul etme kardeşim eksper arayınca 30 binlik motora ne boyası şampuanı bile özel ne boyası de aynen servisede git hayvan gibi masraf çıkarttır sigortadan al kırık parçaları geri tak akılları başına gelsin varmıymış böyle birşey yahu

bindiregandi
09 Mart 2016, 00:04
otomatik vites otomatikman ileri atmıyor muydu? :cherry:

shruikan
09 Mart 2016, 00:09
otomatik vitesli araba, akıllı telefon kullanan bi gerizekalı işte.

TIGERSHARK
09 Mart 2016, 00:13
Şehir içinde bu kadar büyük araba niye kullanırsın asıl ben onu anlamıyorum

ayzek
09 Mart 2016, 00:44
Birde bunların trafikdeki hali var onu düşünün içim cız etti valla geçmiş olsun..

StiF
09 Mart 2016, 00:45
Başlığa girmicektim ama (600RR) ifadesini görünce girdim.

turbocharge
09 Mart 2016, 01:20
Öncelikle geçmiş olsun. Olaya iyi yanlarından bakıp kendini teselli edebilirsin.Yani çok dert edip kendini üzme. Şimdi bu davar a gelecek olursak göz göre göre çarpmış yav otomatik vitestir büyük ihtimal o araba. Sen daha ileri geri olayını yapamıyorsan bırak git sürme. :pr:

-ZERO-
09 Mart 2016, 01:21
Isteyen cinsiyetci desin fakat sunu soyleyeyim ki genel olarak kadinlar ne yapi ne de zihin olarak motorlu tasit kullanmaya kabiliyetli degil. Biraz sadistce olacak ama butun kadinlarin trafikte arac kullanmasi yasaklanmali.
Sanki motor benimmis gibi icim acidi yemin ederim. Beyinsiz kadin ya. Sen kadinsin ne anlarsin araba kullanmaktan? Bin otobuse taksiye git. Trafikte hayatimizi tehlikeye attiklari yetmiyor gibi bir de mala zarar veriyorlar

Dağcı
09 Mart 2016, 01:21
forumda bayanlarda var ama demeden duramayacağım
kadınların kafası bu işe basmıyor abi işte bu kadar basit; almıyor kafa işte ne zorluyorsun
kadınlar en az 3 kez ve daha zorlu şartlarda girmeli bence ehliyet sınavına

bugün yaşadığım olayı anlatayım
avmlerde cantayı 90 derece yaptıgı koluna takıp kimseye yol vermeyen dümdüz insanın üstüne yürüyen kadınlar varya aynısı bugün trafikte basıma geldi
ana cadde üzerinde hızım 50 iken(araba ile) ara sokaktan caddeye girmeye calısan kadın beni gördü ve kafasını sanki hıh dursun salak şey ben geçerim dercesine çevirip zart die önüme atladı allahtan ben onun kadar mal olmadığım için ucu ucunada olsa durdum
az kalsın biride arkadan bana patlatacaktı da oda durdu yoksa ben arkadaki adamla ugrasırken kacıp giderdi kadın
bide öyle bir huyları var cok denk geldim hiç umurlarında olmuyor
en son örneği 1 hafta önce avm otoparkında dikey parkta ortadan arabaya girdi salağın biri arka tamponuyla baktı yapamayacak başka yere çekti arabayı ne kendi arabasına ne diğerine baktı taktı koluna çantayı bastı gitti avm ye :D

turbocharge
09 Mart 2016, 01:24
Başlığa girmicektim ama (600RR) ifadesini görünce girdim.

Senin ki gibi mondiali de olsa herkesin malı kendine kıymetlidir. Onun için örnek veriyorum sen belki mondial olduğu için 'bisey olmaz ya zaten ucuz motormuş' diyebilirsin ama motoru hasara uğrayan adam için o motor onun gözünde ferraridir. Umarım senin demek istediğini yanlış anlamamışımdır.

Serk21
09 Mart 2016, 01:33
Video miğde ağrıtan cinsten.. Bence orjinal parçalar ile değişim talep et, tramerden dolayı oluşan değer kaybını da talep et.. Birkaç ay sonra sigortayı yenilemeye gittiğinde 600 tl olan sigortası 3.000 tl çıktığında ömrünün sonuna kadar vitesi kullanmayı öğrenir.

turbocharge
09 Mart 2016, 01:37
Kadınlara araba sürmek yasak olsun düşüncesindeki insanlarda artık bu düşüncelerinden vazgeçsin. Olacak iş mi? Bunların hepsi mi kötü kullanıyor? Senin araba kullanan ablan,kız kardeşin ya da annen yok mu? Bırakın bu zihniyeti sanki biz erkekler sütten çıkma ak kaşığız. Ölümlü kazaların çoğu erkek sürücüler tarafından meydana getiriliyor.Onların yaptığı tek şey trafikte sizi çileden çıkarması onun dışında ölümlü kazaya sebebiyet verecek hareketleri çok azdır.Hep birlikte öğreteceğiz kadınlara araba sürmenin püf noktalarını.Bence gelişirler zamanla. Böylece genetik kodlarına araba sürmeyi daha iyi bilen kadınlar olarak işlenmiş olur yeni nesiller gelir(bu kısım biraz ütopik oldu):cherry: