PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mayıs Karadeniz Turu

arifal
04 Mart 2016, 20:15
Mayıs ayının son haftası İstanbul çıkışlı, Trabzon-Çaykara'da son bulacak bir tur planlıyoruz. Rota sadece gidiş 1400km cıvarında. Sadece gündüz sürüş yapacağız ve rota üzerinde günde max 250km gitmeyi planlıyoruz. Gün içerisinde gittiğimiz yerlerdeki gezilecek-görülecek yerleri ziyaret edeceğiz. Bazı günler çadır, bazı günler otelde konaklamayı düşünüyoruz. Bu rota üzerinde balık ve yamaç paraşütü gibi etkinliklerde yapacağız.

Genelde Düzce, Karabük, Kastamonu, Sinop üzerinden turlar yapılmış. Biz tamami ile sahil kesiminden gitmeyi planlıyoruz.

Bu rota üzerinde her türlü tavsiyede bulunacak arkadaşların fikirlerini almak istiyoruz.

http://www.renklikare.com/images/mayis-karadeniz-turu.png

Selamlar

leylekbaba
23 Mart 2016, 01:16
Selamlar rotanız bölgemiz geçiyor geçen sene bende doğu karadeniz yolunu takip ettim yanlız trabzonda noktalamanız kötü olmuş çünkü hopa ve batum giriş yapmanızı öneririm

Samsun sınırlarına gelince benimle irtibat kurabilirsiniz yardımcı olmaya çalışırım haritadaki yolu takip edeceniz galiba deniz yolu olacak özellikle sinop ayancık tavsiyemdir es geçmeyin kamp için yerler mevcut artı kavisli ve tehlikeli virajları motosiklet keyfinizi verecektir yanlız karadeniz çok rüzgarlı geleceğiniz mevsimde yağmurluk özellikle su geçirmeyen olursa yağmurda sinop geçişi samsuna doğru rüya gibi yol türkiyenin en boş yolu çocuklar oto yolda futbol oynuyorlar

Yakakent : Kamp alanları mevcut
Alaçam : Mal Gölü Öğretmen evi tavsiyem gecelik 50 TL DİR kahvaltı içerisinde fiyattır. Ayrıca kamp için uygun yerler vardır.
Bafra : Kuş cennetine uğramadan geçmeyin şehir merkezinde bir şey yok
Ondokuz Mayıs : Kamp için uygun alanlar var geleceniz mevsim biraz tenha olacaktır.
Atakum : Karadenizin lasvegası yazın sahilinde bikini ile gezen kızlar bile görmeniz kötü karşılanmaz alkol ve gece hayatı barlar sokağını öneririm öğrenci kentidir liverpool disko bar tavsiyemdir ayrıca mavi pub güzel pubları bol olan bir yer konaklamak için otellleri değilde günlük kiralık daireleri tavsiye edebilirim oteller genellikle eşinizle ise ucuz kız arkadaşınız ilese pahallıdır gurup geŞliyorsanız 100 liraya 10 kişi kalsanız kimse bişi demez
İlkadım : şEhir merkezi bandırma vapuru var o kadar
Tekkeköy, Çarşamba, Terme fazla bir şey yok çarşambayı geçince metro istasyonundan sonra hayat kadınlarına dikkat dikkatinizi dağıtacak kıyafetler giyebiliyor pek çok kaza yaşanıyor Terme pide yiyebilir, balık yiyebilirsiniz ucuz ve lezzetlidir
Ünye : Apartlar ile doludur 40 TL gecelik kalmanız mümkündür aYRıca kamp alanları vardır ünyeden sonra fatsa ve size iki seçenek sunar perşembe yolu ve tünel size tavsiyem perşembe yolunu gitmeniz boloman tehlikeli virajları muhteşem sürüş deneyimi yaşicaksınız ordu perşembe boloman virajları unutamayacaksınız yol kenarında günlük kiralık evler mevcut ayrıca kamp yerleri balıkçı köyleri köfte yiyebilirsiniz. Köftenin kilosu 40 TL dir perşembeden sonra ordu merkeze girersiniz trabzona kadar gürülcek bir yer yok gibidir
Trabzon : Paradise otelde kalabilirsiniz Ottoman tower zengin arapların hemen yanında güzel ve nezih oteldir trabzonun girişinde liman yanında çömlekçiler tabir edilen yer vardır kendini pazarlayan rus kadınları bulmanız mümkündür orada ki oteller batak oteller oldu için gitmeniz tavsiye edilmez Sarp sınır kapısına kadar güzel sahil yolu sizi bekliyor karadeniz havası sürekli yağış uyarınız olsun ilçe ilçe günlük yağış takip edin derim yağmurlukta pişmeyin yada ıslanmayın Hopa gidince öğretmen evinde kalmanız mümkün Sarp tünellerden geçince gireceniz bir yer bir kaç camisi ve etrafta ki gürcü kadınlar dışında bişi yoktur sınır kasabası birde siyah camlı Transport mini büsler dikkat bunlar genellikle sınır arasında fuhuş yapan araçlardır aman yaklaşmayın yanlarına sınıra gelince 15 TL kimlik kartınızla Batum girebilirsiniz
Karadenize gelince yapmanız gereken rota Ünye - Aybastı - Niksar - Tokat Merkez yolu her ne kadar tehlikeli bir yol olsada sebebi DHKP-C unusurları bulunuyormuş ben geçtiğimde jandarma uyardı çünkü orman geçişleri vardı ama virajlar muhteşemdi sonrasında amasya uğrar oradan istanbula dönersiniz dönüşte bu rotayı kesin yapın youtube virajlar mevcut çok seveceksiniz tokat çemen ve alabalık tesislerinde balık yemeyi unutmayın

iyi gezmeler

arifal
23 Mart 2016, 11:22
Leylekbaba; tavsiye ve önerilerin için çok teşekkür ederim. Yazdıkalarına dikkat edeceğiz. Notlarımıza ekledik yerleri. Umarım samsun'a gelince görüşürüz. Selamlar

Apices
23 Mart 2016, 11:43
Selamlar rotanız bölgemiz geçiyor geçen sene bende doğu karadeniz yolunu takip ettim yanlız trabzonda noktalamanız kötü olmuş çünkü hopa ve batum giriş yapmanızı öneririm

Samsun sınırlarına gelince benimle irtibat kurabilirsiniz yardımcı olmaya çalışırım haritadaki yolu takip edeceniz galiba deniz yolu olacak özellikle sinop ayancık tavsiyemdir es geçmeyin kamp için yerler mevcut artı kavisli ve tehlikeli virajları motosiklet keyfinizi verecektir yanlız karadeniz çok rüzgarlı geleceğiniz mevsimde yağmurluk özellikle su geçirmeyen olursa yağmurda sinop geçişi samsuna doğru rüya gibi yol türkiyenin en boş yolu çocuklar oto yolda futbol oynuyorlar

Yakakent : Kamp alanları mevcut
Alaçam : Mal Gölü Öğretmen evi tavsiyem gecelik 50 TL DİR kahvaltı içerisinde fiyattır. Ayrıca kamp için uygun yerler vardır.
Bafra : Kuş cennetine uğramadan geçmeyin şehir merkezinde bir şey yok
Ondokuz Mayıs : Kamp için uygun alanlar var geleceniz mevsim biraz tenha olacaktır.
Atakum : Karadenizin lasvegası yazın sahilinde bikini ile gezen kızlar bile görmeniz kötü karşılanmaz alkol ve gece hayatı barlar sokağını öneririm öğrenci kentidir liverpool disko bar tavsiyemdir ayrıca mavi pub güzel pubları bol olan bir yer konaklamak için otellleri değilde günlük kiralık daireleri tavsiye edebilirim oteller genellikle eşinizle ise ucuz kız arkadaşınız ilese pahallıdır gurup geŞliyorsanız 100 liraya 10 kişi kalsanız kimse bişi demez
İlkadım : şEhir merkezi bandırma vapuru var o kadar
Tekkeköy, Çarşamba, Terme fazla bir şey yok çarşambayı geçince metro istasyonundan sonra hayat kadınlarına dikkat dikkatinizi dağıtacak kıyafetler giyebiliyor pek çok kaza yaşanıyor Terme pide yiyebilir, balık yiyebilirsiniz ucuz ve lezzetlidir
Ünye : Apartlar ile doludur 40 TL gecelik kalmanız mümkündür aYRıca kamp alanları vardır ünyeden sonra fatsa ve size iki seçenek sunar perşembe yolu ve tünel size tavsiyem perşembe yolunu gitmeniz boloman tehlikeli virajları muhteşem sürüş deneyimi yaşicaksınız ordu perşembe boloman virajları unutamayacaksınız yol kenarında günlük kiralık evler mevcut ayrıca kamp yerleri balıkçı köyleri köfte yiyebilirsiniz. Köftenin kilosu 40 TL dir perşembeden sonra ordu merkeze girersiniz trabzona kadar gürülcek bir yer yok gibidir
Trabzon : Paradise otelde kalabilirsiniz Ottoman tower zengin arapların hemen yanında güzel ve nezih oteldir trabzonun girişinde liman yanında çömlekçiler tabir edilen yer vardır kendini pazarlayan rus kadınları bulmanız mümkündür orada ki oteller batak oteller oldu için gitmeniz tavsiye edilmez Sarp sınır kapısına kadar güzel sahil yolu sizi bekliyor karadeniz havası sürekli yağış uyarınız olsun ilçe ilçe günlük yağış takip edin derim yağmurlukta pişmeyin yada ıslanmayın Hopa gidince öğretmen evinde kalmanız mümkün Sarp tünellerden geçince gireceniz bir yer bir kaç camisi ve etrafta ki gürcü kadınlar dışında bişi yoktur sınır kasabası birde siyah camlı Transport mini büsler dikkat bunlar genellikle sınır arasında fuhuş yapan araçlardır aman yaklaşmayın yanlarına sınıra gelince 15 TL kimlik kartınızla Batum girebilirsiniz
Karadenize gelince yapmanız gereken rota Ünye - Aybastı - Niksar - Tokat Merkez yolu her ne kadar tehlikeli bir yol olsada sebebi DHKP-C unusurları bulunuyormuş ben geçtiğimde jandarma uyardı çünkü orman geçişleri vardı ama virajlar muhteşemdi sonrasında amasya uğrar oradan istanbula dönersiniz dönüşte bu rotayı kesin yapın youtube virajlar mevcut çok seveceksiniz tokat çemen ve alabalık tesislerinde balık yemeyi unutmayın

iyi gezmeler

Çok uzun zamandır böyle güzel açıklamalı ve yararlı bir yazı görmedim.Ellerinize, emeğinize sağlık.

Karadeniz hep yağışlı diyorlar, ama sanırım bazı mevsimlerde(veya tarihlerde)yağış daha az oluyormuş.
Bu konu hakkında bir bilginiz var mı acaba? Biz de arkadaşlarla ilerleyen zamanlarda karadeniz turu
yapmayı düşünüyoruz.Bu sebeple merak ediyorum.

arifal, size de şimdiden hayırlı yolculuklar dilerim. Umarım çok eğlenceli bir gezi olur.

leylekbaba
23 Mart 2016, 21:39
Kusura bakmayın aceleyle yazılmış bir yorumdu yorumlar için teşekkürler yaz mevsimi genellikle sıcak geçer karadenizde ama yinede lokasyon olarak yağışlar oluyor size tavsiyem akıllı telefonunuzda google hava tahmini raporuna göre hareket etmeniz çünkü şehir merkezinde yağış yokken ilçelerde olabiliyor arada 5 derece farketti zamanlarda oluyor ben yola giderken 150cc ile gittim için yol üzerindeki her ilçenin yağmur tahminini alırım yağmurda motor sürmek dünyanın en güzel şeyidir sağnak yağış varsa bir başkadır bunu izmir bodrum arasında tatma imkanım olmuştu

Gerze: Gece hayatı güzel ancak çok pahallı bir memleket şehir merkezlerinde yemek yemeyin çünkü aşırı pahallı olabiliyor

Karadenizde geceler soğuk olur ve en soğuk zaman güneş doğmaya başlarken resmen donarsınız ayaza çeker ayancığa giderken Ağustos ayında sabaha karşı fena donmuştum

kASTAmonu sinop yolu tavsiyem biraz kırsal bir yer ama güzel tavsiyemdir ben tek kat ettim siz gurup gidecekmişsiniz köpeklere dikkat

ramcixx
24 Mart 2016, 11:07
Rota güzel, Yaşım 25, Allah ömür verirse benimde emeklilik hayalim Karadeniz Turu.

Şimdiden hayırlı güvenli yolculuklar...

arifal
24 Mart 2016, 11:11
Ben en çok Zonguldak Sinop arasındaki yolda çadır alanlarını merak ediyorum. Deniz kenarında kamp yapsak belediye gelip bulaşabilir. Çok kırsal yerlerede girmemek lazım güvenlik açısından.Ayrıca yanımıza olta alacağız. Balık tutabileceğimiz göl v.s. yerlerine de bakıyorum ama nerelerde tutabiliriz hiç fikrim yok şuan.

Şöyle balık olan bir göl olsa, kıyısında da kamp yapabilsek süper olur.

nightwolf22
30 Mart 2016, 11:07
Hyosung gv250 motorumla katılmak isterim. Kısmet olursa ilk turum benim, Organizasyonu kimlerle nasıl gerçekleştireceği hakkında takipteyim. Şimdiden teşekkürler

erkan3420
30 Mart 2016, 11:20
Ben en çok Zonguldak Sinop arasındaki yolda çadır alanlarını merak ediyorum. Deniz kenarında kamp yapsak belediye gelip bulaşabilir. Çok kırsal yerlerede girmemek lazım güvenlik açısından.Ayrıca yanımıza olta alacağız. Balık tutabileceğimiz göl v.s. yerlerine de bakıyorum ama nerelerde tutabiliriz hiç fikrim yok şuan.

Şöyle balık olan bir göl olsa, kıyısında da kamp yapabilsek süper olur.
o taraflarda göl işi zor. dağlar hemen sahilde olduğu için, göl bulmak için içerilere girmeniz lazım.İnkumu, Amasra,Çakraz sahillerinde çadır kurabilirsiniz, sıkıntı yok. Cide de sahilde birçok çadır görmüştüm. hem şehir olarakta daha büyük. Ayancıktan sonra Sinopa gelmeden solda avcılar atıcılar derneğinin kamp yeri vardı. ücretsiz ama bakımsız bir yerdi.deniz kenarı.Sinopa girince de şehir merkezi dışında çadır atarsanız karışmazlar sanıyorum.
Bartından sonra ayancıka kadar çok yorulacaksınız ama fazlasıyla değecek. geri dönüp bir daha gidelim diyeceksiniz. yol sizi içerilere götürebilir haritanız varsa köy yollarından doğru sahili bırakmayın derim.
şimdiden iyi eğlenceler iyi yolculuklar

leylekbaba
30 Mart 2016, 23:37
Samsun geçerken Yakakent sizi karşılayıp ünyeye kadar eşlik etmek isterim bajaj boxer 150 biraz yavaş kalırım sizlerin motorunuza göre ama maksat gezinize eşlik etmek güzel olur

telefon : 5059725632

APALA
31 Mart 2016, 00:11
Rotanız güzel. Umarım kazasız belasız eğlenceli bir sürüş olur.
Sinop-samsun arası sahil şeridi, bariyerli, çok şeritli bir yoldur. Daha eğlenceli kılmak isterseniz, Sinoptan Vezirköprü yoluna ayrılabilirsiniz.
Bu yol, sizi havzanın doğu çıkışına bırakacaktır. 6-7 km sonra, sağa doğru, hamamayağı kaplıcasına yönelebilirsiniz. (Ladik yolu). Sapaktan 2 km sonra hamamayağı kaplıcasında dinlenebilir, isterseniz kamp atabilirsiniz. Hoş bir mekandır. Tekrar 6-7 km daha gittiğiniz de Ladik'e ulaşmış olacaksınız. Yol genel olarak gayet iyi, manzaralı ve keyiflidir. Ladikten, Erzincan yoluna sapıp, 3-5 km sonra meşhur Ladik gölünü görüp, istediğiniz olta balıkçılığını yapabilirsiniz. Bu yolu takip ederseniz, boraboy gölüne kadar gidersiniz. Kamp için uygun, keyifli bir yerdir. Ancak epey gitmeniz gerekecek.
Tekrar Ladikten 20 km kadar, Samsun yoluna doğru çıkıp, toptepe kavşağında samsuna dönebilirsiniz. Güzergahınızda kavak, çakallı beldesini geçip samsun merkeze ulaşmış olacaksınız. Samsun da bir çok şey mevcut. Yani arkadaşımız yukarıda gayet güzel izah etmiş. Tekrsr yazmaya gerek yok diye düşünüyorum.
Ardından çarşambayı geçince, terme de meliç sahili vardır. Girişte para alınan, belediyenin, kamp ve mesire yeridir. Bakımsızdır. Önermiyorum. Aslında Temmuz, ağustos aylarında olsa buralarda çadır kurmuş, kamp yapan yüzlerce insan görürsünüz. Ancak Mayıs ayında kamp yapan olacağını zannetmiyorum.
Ben de samsundayım. Her konuda yardımcı olabilirim.

Emreköktürk
31 Mart 2016, 08:27
İnşaallah birgün bizede nasip olur tekeriniz düz bassın , yorumları ile de yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkürler faydalı bir paylaşım olmuş .

spacetime
31 Mart 2016, 09:18
umarım bigün bende çıkabilirim :)

uthec
31 Mart 2016, 22:42
Ordu'da bolca sabit radarlar vardır. Dikkatli olun. Doğu Karadeniz her ay yağışlıdır ama en az yağışlı ayı temmuzdur. Sabah cam gibi olan hava öğleden sonra fırtınaya dönüşebilir. Çaykara'dan sonra Rize Kaçkar Dağları'nı tavsiye ederim. Oradan İspir'e geçip Yusufeli üzerinden Artvin'e gidebilirsiniz. Şavşat Karagöl ve Borçka Karagöl'ün ardından Cankurtaran virajlarında demlenip Hopa'ya inebilirsiniz. Oradan isterseniz Batum'a. Dönüşte Arhavi'de Mençuna Şelalesi var. Rize Çayeli'nde Ağaran Şelalesi var.

arifal
20 Mayıs 2016, 16:48
Herkese güzel tavsiyeleri için teşekkürler. Yarın sabah yola çıkıyoruz. Tavsiyelerinizi dikkate alacağız.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:36 ----------

Tavsiyeleriniz ile yolu biraz revize ettik.
http://www.renklikare.com/karadeniz-turu-yol.png

coskunakar
24 Mayıs 2016, 01:10
netdesiniz. bugun itibari ile...

cemmoto41
29 Mayıs 2016, 01:18
gezi ile ilgili birkaç şey paylaşsanız hiç fena olmaz.

arifal
30 Mayıs 2016, 22:53
Arkadaşlar şükür kazasız belasız gittik döndük. Çok keyifli bir tur oldu. Detaylı bilgi yazacağız tur ile ilgili. Videolar v.s. var onlarıda toparlayıp paylaşacağım. Şimdilik selamlar

naptinoisi
30 Mayıs 2016, 23:22
Konuyu daha önce görseydim keşke, Bayburt'ta bir çay ısmarlardım en azından :)