PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yamaha wr 125 r wr 125 x

Clearidas
04 Mart 2016, 18:42
bugünlerde bütçeme uygun (8 - 9 bin tl civarı ) cros motor bakıyordum malum 125 den yukarı çıkmıyacağımı anladım çinlilere bulaşmakta istemiyorum yamaha wr 125 e kafayı taktım buldum da 2 tane 2. el temiz motorlar ama bulduklarım wr 125 r lar birde wr 125 x ler varmış sonu '' x '' ile bitenin sanırım lastikleri daha kalın super moto edasında bir motor gibi geldi bama benim bulduğum motorlar wr 125 r kullanan arkadaşlar yada deneyimi olan arkadaşlar varmıdır arlarındaki fark yok diye biliyorum ama deneyim sahibi arkadşlardn yorum almak isterim alayim mi almiyim mi . bu arada yeni başlamıyorum 4. motorum olacak.

Bthndmrl
04 Mart 2016, 19:37
Biri supermoto (ki 600 cc ye binecek olsam direk bu sınıfa bakardım) diğeri arazi için dişli lastik vs. var
X ise cadde tarz hoplayıp zıplamalı kaldırım tek teker ve drifte en yakışanı :)

osis
04 Mart 2016, 19:56
kullanım alanına çokluğuna göre sen karar verceksin eğer cadde ağırlıklı kullanıyorsan x
bende x vardı güzel motor aralarındaki tek fark lastik farkı başka bişwy yok.

Sti
04 Mart 2016, 20:22
kullanım alanına çokluğuna göre sen karar verceksin eğer cadde ağırlıklı kullanıyorsan x
bende x vardı güzel motor aralarındaki tek fark lastik farkı başka bişwy yok.

abi sanki yükseklik ten yana da x daha alçakti diye biliyorum,bu arada bugün alabilecek olsam direk x ini alırım. birde Tiger egzoz la çok keyifli bir motosiklet olur. ister araya gir,ister sakin git,istersen teker yap. herseye gelir. doğru tercih wr serisi.

BatuhanK
04 Mart 2016, 20:27
Biri supermoto (ki 600 cc ye binecek olsam direk bu sınıfa bakardım) diğeri arazi için dişli lastik vs. var
X ise cadde tarz hoplayıp zıplamalı kaldırım tek teker ve drifte en yakışanı :)

tek teker, drift, 125 cc? 600cc? :) kafa karıştı heralde ki bu dediklerin xt660x ile bile zor...
X in biraz daha alçak olması lazım, fakat x ile araziye girmek mantıksız ilk yokuşta, gevşek zeminde tırtlar. R ise gerçekten her yola gelen motosiklet odur. arazi lastikleri ile arazide yol lastikleri ile yolda oldukça başarılı. wr serisi alacak olsam r alırım, 10 küsür beygirden ne supermotosu olacak

ŞÜKRÜ CİZDAR
04 Mart 2016, 20:36
Benim arkadaşımda x'i var.Arada kullanıyorum gerçekten çok güzel hem yüksek ve amortisörleri çok yumuşak ve rahat.R mı X mi konusunda bişey söyleyemem fakat çok güzel motorlar tavsiye ederim.

Clearidas
04 Mart 2016, 21:30
valla x in pek ilanı yok bulunduğum ilde büyük ihtimalle r ını alacağım 8000 8500 arası iki tane buldum 6 bin kmde ve 10 bin kmde

Bthndmrl
04 Mart 2016, 23:59
tek teker, drift, 125 cc? 600cc? :) kafa karıştı heralde ki bu dediklerin xt660x ile bile zor...
X in biraz daha alçak olması lazım, fakat x ile araziye girmek mantıksız ilk yokuşta, gevşek zeminde tırtlar. R ise gerçekten her yola gelen motosiklet odur. arazi lastikleri ile arazide yol lastikleri ile yolda oldukça başarılı. wr serisi alacak olsam r alırım, 10 küsür beygirden ne supermotosu olacak

Bende orda şunu demek istedim,
Yani ülkemizde her şey mevcut cglerle 140 150 km/h yapan ülke 125 ile teker yapamaz mı ondan bahsediyorum 😊
600 cc bi makine alırsamda xt660x olur demek istedim.

Sti
06 Mart 2016, 00:12
Bende orda şunu demek istedim,
Yani ülkemizde her şey mevcut cglerle 140 150 km/h yapan ülke 125 ile teker yapamaz mı ondan bahsediyorum 😊
600 cc bi makine alırsamda xt660x olur demek istedim.

Youtube a wr125x wheelie yazin gorun,millet neler yapiyor yeterki yetenek ve birazda cesaret olsun

Ros1n2
06 Mart 2016, 04:03

15 beygirle biz bisey yapamıyor olabiliriz ama açbak youtube millet neler yapıyor

BatuhanK
07 Mart 2016, 02:01
15 beygirle biz bisey yapamıyor olabiliriz ama açbak youtube millet neler yapıyor

wrx e gerek yok o zaman yukarda yazıldığı gibi aynı şeyler cg ile de yapılıyor :) Teker yapan bisikletle de yapıyor tek beklenti buysa

osis
07 Mart 2016, 11:57
abi sanki yükseklik ten yana da x daha alçakti diye biliyorum,bu arada bugün alabilecek olsam direk x ini alırım. birde Tiger egzoz la çok keyifli bir motosiklet olur. ister araya gir,ister sakin git,istersen teker yap. herseye gelir. doğru tercih wr serisi.

evt alcak ve amortisör farkı var onları sölemeyi unutmuşum :)

mostro
10 Mart 2016, 00:54
WR12R -- WR125X

ön teker hareketi : 240mm -- 210mm

Kaster açısı : 27 -- 25.5

Kaster mesafesi : 107mm -- 76.4mm

Arka teker hareketi : 107mm -- 230mm

Ön fren : 240mm -- 298mm

Sele yüksekliği : 930mm -- 875mm

Kg : 133kg -- 137kg

Bilgilere bu linklerden ulaşabilirsiniz http://www.yamaha-motor.eu/tr/products/motorcycles/adventure/wr125r-tr.aspx?view=featurestechspecs

http://www.yamaha-motor.eu/tr/products/motorcycles/adventure/wr125x-tr.aspx?view=featurestechspecs