PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : OTOMATİK ZİNCİR YAĞLAMA

Hamza Toruk
04 Mart 2016, 08:54
Herkese merhaba arkadaşlar otomatik zincir yağlama ile ilgili sorularım var ben comuter kullanıcısıyım hafta bir sprey ile yağlıyorum ama bazende sıkıyor yağmur çamur yağınca hop gitti yağ e bide bunla zaman harcıyorum her seferınde 10 dakıka ....asıl sorum şimdi bir sistem olsa otomatik yağlasa bizi uğraştirmasa biz sadece içine yağımızı koysak gerisine karışmasak ama Scottoiler gibi markalar biraz pahalı onun yerıne yerli bır marka var mı yok e biz yapalım ozaman :cherry:

daha ucuz ve kullanışlı ?

Bizim otomatik yağlayıcıdan beklentimiz ne olmalı ?

Şekil şemal ne kadar önem arz etmektedir ?

Fiyat hangi aralıkta olursa kullanıcılar yani bizler almak isteriz ?

Şimdi ne gerek var diyenler illaki olacaktır , zincirini bile yağlıyamıyormusun dıyenlerde olacaktır...:farao:

Şimdi nasıl birşey yapmalıyım tüm arkdaşların YAPICI fikirlerine yorumlarına açığım...

Draconian
04 Mart 2016, 09:05
Sağlıklı olacağını sanmıyorum. Zincir koruma düşünebilirsin bunun yerine. 500-1000 km kafan rahat olur. Yağmur çamur da etki etmez.

hasmet
04 Mart 2016, 09:23
Chain wax tipi ürünler var. Hem temizliyor, hem yağlıyor. Yapışkan bir tabaka oluşturup O-ring'leri koruyor. Yağ gibi de kolay çıkmıyor.

kurubuz
04 Mart 2016, 10:30
Çok fazla yağlıyorsun. Zincir yağsız kaldığı zaman yağlaman yeterlidir. Yağlamak için belli bir zaman veya km aralığı koymana gerek yok.

TIGERSHARK
04 Mart 2016, 10:58
ebayde biraz daha ucuz yollu bulunabiliyor

http://www.ebay.com/itm/Scottoiler-v-System-Kit-Universal-Automatic-Motorcycle-Chain-Lube-System-/141893654992?hash=item21098559d0:g:OScAAOSwL7VWsKv p

genç girişimcilere örnek bunun yerlisini üretin çok para kazanırsınız

ZümeR
04 Mart 2016, 10:59
Sen kendini bıktırmışsın.
Kaktüs her gün sulanmaz.
Sularsan çürür.
Zincir kolay kolay yağsız kalmaz merak etme. 2 ayda bir yapsan bile kafi gelir.

Hamza Toruk
04 Mart 2016, 16:04
2 ayda bir mi :queen: şuan ankarada yağmur yağıyor zincirde yağ mı kalmış acaba yağ derken siz gres yağımı sürüyorsunuz ne yapıyorsunuz :silent: anlamadım valla ..

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:00 ----------

Sağlıklı olacağını sanmıyorum. Zincir koruma düşünebilirsin bunun yerine. 500-1000 km kafan rahat olur. Yağmur çamur da etki etmez.

Adamlar buna benzer sistemler yapmış biz neden yapamayalım ??? bi açıklarımısınız

Olcay Avşar
04 Mart 2016, 16:46
DIY bölümünde 10 yıl önce yapmış olduğum bir sistem olması lazım, bir bak. Resimler uçtuysa arşivime bakarım.

Darkcity2000
04 Mart 2016, 16:52
Tavsiye etmiyorum her yeri yağ yapıyor bmw motorumda vardı söküp kaldırmıştım...bunların rüzgar ile çalışanları çok ucuz..

Nikkfurie
04 Mart 2016, 17:13
mevsime uygun viskozitede tüpünü kullanır vede damlama sıklığını hassas ayarlarsanız sıçratma olayı azalır...

çok daha önemli olan,dişliye yağ damlatan boruları çok iyi montajlamak vede sık sık kontrol etmek gerekiyor..

borular sarsıntıdan gevşer veya arazide bir yere sürtünürse maşadan ayrılıp zincirle dişli arasına girrerek zincirin atmasına sebep oluyor..

sonradan takılan zincir korumalar da bağlantı noktalarından çatlayıp zincirle dişli arasına girebiliyor,

zincir ve dişlilerin yakın çevresine orjinal olmayan ekipman eklenirken çok çok dikkatli olunmalı..

nzm75
04 Mart 2016, 17:14
Zincir temizlenmeden yağlanmaz önce temizleyeceksin ışıl ışıl parlayacak sonra yaglayacaksin çamur içindeki zincire yağ sıkmanın bir anlamı yok
Yani motora bineceksen zaman ayırıp zincire bakacaksin 👍

Hamza Toruk
04 Mart 2016, 17:34
Arkadaşlar peki size söyle sorayım ozaman bu ürün nasıl olsaydı almak istediniz ? İstek arzuda sınır yok Tüm yorumlar için tesekkür ederim hepsini tek tek değerlendiriyorum

Eagle7
04 Mart 2016, 18:08
Yanlış hatırlamıyorsam forumda otopsici diye biri vardı. O yapmıştı. Hatta şırınga ile filan yapmıştı. Resimleri de var konusunun içinde