PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : CBF in bu kadar dayanabilceni hiç düşünmüyodum

ismail kozan
29 Şubat 2016, 09:52
Pazar günü didime yolculukda motorsiklete artcim ve tüm çanta v.s ağırlıklar dahil ben hesapladım 246 KG cıkıyor

toplamında 320 KM yol yaptık gün içinde

ben 80 KG
artçı 71
arka bagaj mangal kömür 35 KG
onun çantası benim çantam toplam 60 KG üşenmedik tarttık cıkmadan önce :D

üstelik 30.35 TL lik bi yakıtla götürdü getirdi bizi üstelik motoru satın aldığım sahibi 2011 den beri hava filtresinin değişmediğini söyledi bende değiştirmedim hayla ben sadece helal olsun honda diyorum :mrgreen: hiç mola vermeden tık ses cıkarmadan geldik gittik :flower:
tek sıkıntı motor 110 u geçmiyo bi ara yanımızdan gecen zx10r yaşama hevesimizi kırdı o kadar :)
http://i.hizliresim.com/1vkMn1.jpg

kyagmur
29 Şubat 2016, 09:58
maşallah nazar değmesin, yağı ne durumda eksiltme yaptımı

ismail kozan
29 Şubat 2016, 10:02
yağına bugün baktım en son 600 km önce koymuştum yağ çubuğunu batırdım standart çizgisinde gösteriyo

Draconian
29 Şubat 2016, 10:11
Gavur yapıyor.

jonvolkan
29 Şubat 2016, 10:21
bi maşallahı haketmiş....

ZümeR
29 Şubat 2016, 10:22
Sadece hafta sonları köy gezmeleri için alıp 3 ay sonra sattığım bir motor.
Eşşek gibi hiç bir şeyden sakınmadan 2 kişi bindim.
Dağ taş tırmanıp gün sonunda 12 TL lik yakıt yaktığını görmek çok güzel üstelik sadece 1-2-3. vites kullanımında.

Sorunsuz güzel, cimri makina.
1 depo ile 455 km gittiğini bilirim.

A.Volkan
29 Şubat 2016, 10:34
Kardeşim benim en merak ettiğim sorulardan birinin cevabını vermişsin ALLAH razı olsun! Bende fuarda honda yetkilisine sordum adamın dediği 230 kilo taşır dedi sen biraz fazla zorlamışsın açıkçası :) Ancak şöyle de bir durum var kitapçığında sanırım 170 kg yazıyordu.Bence devamlı o şekilde kullama motorun ömrünü yersin :)

ismail kozan
29 Şubat 2016, 12:31
Kardeşim benim en merak ettiğim sorulardan birinin cevabını vermişsin ALLAH razı olsun! Bende fuarda honda yetkilisine sordum adamın dediği 230 kilo taşır dedi sen biraz fazla zorlamışsın açıkçası :) Ancak şöyle de bir durum var kitapçığında sanırım 170 kg yazıyordu.Bence devamlı o şekilde kullama motorun ömrünü yersin :)

Hep uzun yol cikiyorum normalde romed division 249 var bende bunu sadece eğlencesine aldim komşunun motoruydu 1 yil garajda kaldi bu motor ustu başi örümcek ağı kapliydi seleyi sildim sadece motoru yikamadim bile daha akü aldim sadece ölümüne bincem üstunede yuklucem Allah ne verdiyse motoru 50 binde bi sifirlarim en kötü kardeşim :)

okican
29 Şubat 2016, 12:34
bu kadar ağırlığı taşıyabildiği için hondayı tebrik etmek lazım.
ancak o ağrılıkla ve yolda 110 la giderken ön-arka amortisör veya frenlerdeki bir kırılma/hatanın sonuçları iyi olmaz.
o modelin alt yapısı güçlü olsa da bu ağırlıklara göre yapılmamıştır.

memer
29 Şubat 2016, 12:45
tebrik için; ona hava filitresi hediye et.

ugurbahceli
29 Şubat 2016, 13:30
Maşallah allah nazardan saklasın. geçtiğimiz ay sıfır km aldığım cbf 150 ile dün eskişehir kütahya arası gidip geldim kısa bir mesafe ama eve döndüğümde iyiki cbf i tercih etmişim dedim kendi kendime ne kadar yaktığına hiç dikkat etmedim ama fazla yakmadığı zaten tespit edilmiş o yüzden içim rahat selamlar

Sti
29 Şubat 2016, 13:35
Motosikletin hava filtresini bi degiseydinizde sonra yola gene gideydiniz. Valla mindar olacakmis. Motosiklete hem kocaman bi yazik,hemde kocaman bi tebrik. Iki sahibinede iyi dayanmis valla,honda yapmis yapacagini.

ismail kozan
29 Şubat 2016, 15:20
Guzel yorumlariniz icin hepinize tesekkur ederim yarin hava filtresini degistirip hafta sonuda artcıyla kampa gidicem insallah o yolculuk da problemsiz gecer.

A.Volkan
29 Şubat 2016, 18:09
Hep uzun yol cikiyorum normalde romed division 249 var bende bunu sadece eğlencesine aldim komşunun motoruydu 1 yil garajda kaldi bu motor ustu başi örümcek ağı kapliydi seleyi sildim sadece motoru yikamadim bile daha akü aldim sadece ölümüne bincem üstunede yuklucem Allah ne verdiyse motoru 50 binde bi sifirlarim en kötü kardeşim :)

Kardeşim merak ettim bu yükle rampa falan çıktın mı yoksa sadece düz yol mu yaptın ?:silent:

Olcay Avşar
29 Şubat 2016, 19:13
tebrik için; ona hava filitresi hediye et.

Güldüm be :)

helal olsun ama motora, sen ona iyi bakarsan o da seni her zaman taşır.

Hor kullanma, bakimlarini aksatma.

jimi_hendrix
29 Şubat 2016, 19:16
ona en iyi yağı koyun; bi hava filtresi takın hocam

shruikan
29 Şubat 2016, 19:36
35 kilo kömür mü?

farcob
29 Şubat 2016, 19:52
Bu da benden. Artçım 110 kg, ben 85 kg. Arka çantaya 2. kat çıktık. 20 kg vardır.
yan çantalar 7-8 kg vardır. depo üstü de bir o kadar. Kavunlar sığmadı motor koruma
demirlerine bağladık. Bayramiçten Gökçeada festivaline gidiyoruz. Çanakkale rampasında
bayıldı 20 dakika dinlendirdik. Silindir piston değişmişti 1 hafta evvel sanırım ondan.

http://i.hizliresim.com/21kJq0.jpg (http://hizliresim.com/21kJq0)
http://i.hizliresim.com/JA4QjQ.jpg (http://hizliresim.com/JA4QjQ)

ismail kozan
29 Şubat 2016, 20:40
Kardeşim merak ettim bu yükle rampa falan çıktın mı yoksa sadece düz yol mu yaptın ?:silent:

kardeşim 3 defa baya akıl almıycak yokuşlar çıktım 2. vitesle birde araziye girmek zorunda kaldım 4 km de engebeli arazi de gittim teşke çekseydim onların resmini :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:34 ----------

35 kilo kömür mü?

mangallık & ızgara teli ve kömür toplam 35 KG

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:38 ----------

ona en iyi yağı koyun; bi hava filtresi takın hocam

Nasipse cumartesi hava filtresini değiştircem 500 km sonra da motül 10-40w koyucam

arda4
29 Şubat 2016, 21:13

Motora pek bir şey olmaz da amortisörler...

Bu arada yağını ve hava filtresini sık sık değiştir kardeşim. Ben daha yeni değiştirttim, emin ol çok farkediyor. Her şeyden önce kirli hava filtresi gereksiz yere motorun çok yakmasına yol açıyor. Yağ değişimini anlatmama gerek yok zaren :)

hakikiteker
01 Mart 2016, 00:24
Hayvan gibi şiapmışsınız ya, arkada 35kg yük nedir abi :sunny: Ben motorun çantasına 7-8 kg atınca bütün dengesi bozuluyor, Allah'a emanet gitmişsiniz büyük ihtimal :mrgreen:

harun27
01 Mart 2016, 01:03
At gibi motordur kendileri ölene kadar ne derseniz yaparlar asla yok demezler :D