PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yamaha R25 Tiger Egzoz

HasanK7
24 Şubat 2016, 14:23
Arkadaslar Herkese Meraba,
Yaklasık 6-7 Ay önce Yamaha R25 Aldım ve hala zevkle kullanıyorum. Konuyu hiç uzatmadan girmek istiyorum. Bundan 2 Ay önce Full sistem Tiger Gpm-3 model(Karbon) bir egzoz satin aldım. İlk haftalarda çok güzel geliyordu fakat her gün karşiya geçmek zorunda oldugum için artık başimi agritiyor.Büyük bi hevesle taktırdıgım egzozu ya satmayi düsünüyorum yada akropoviç tüp egzozla değiştirmek istiyorum. Bu seceneklerden baska yapabilicek bişey varsa fikirlerinizi almak isterim. Aklıma sadece motorun orjinal headerslarını takıp sadece tiger tüp takmak geldi onuda emin olmadıgım için yapamiyorum.Her neyse fikirlerinizi bekliyorum, almak isteyen veya takas yapmayı düşünen olursa yorumlara yazsın görüşelim.

Pekbipicadam
24 Şubat 2016, 15:12
Tüpün ağzına bir tane susturucu yaptırabilirsin , acıbademden kadiköye inerken en aşağıdaki 4 yolda bir egzozcu var kendileri yardımcı olacaktır.
Bende tiger tüp kullanıyorum ordan yaptırdım bir susturucu :)

One_ Million
24 Şubat 2016, 15:38
Kardeş yanlış anlamada 250lik motora egzoz takarsan sadece gürültü duyarsın seni tatmin etmez sadece rahatsız eder, etmişte zaten.. birde komple boğazdan almışssın parana yazık. Yapmayın şöyle hatalar lütfen. Güzel bir ses alman için 4 silindir şart egzozla markayla alakalı değil bu.

HasanK7
24 Şubat 2016, 15:53
Cok haklısınız bi kere tecrüe etmiş oldum bundan sonra alıcagım hiç bi motoruma taktırmayi düşünmüyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:48 ----------

Ne kadar tutar yaklaşik ve motora zarari olur mu ?

BatuhanK
24 Şubat 2016, 16:34
Kardeş yanlış anlamada 250lik motora egzoz takarsan sadece gürültü duyarsın seni tatmin etmez sadece rahatsız eder, etmişte zaten.. birde komple boğazdan almışssın parana yazık. Yapmayın şöyle hatalar lütfen. Güzel bir ses alman için 4 silindir şart egzozla markayla alakalı değil bu.

V 2 motordan veya 3 silindirden güzel ses alınamıyor yani?

trancexp
24 Şubat 2016, 16:44
Cok haklısınız bi kere tecrüe etmiş oldum bundan sonra alıcagım hiç bi motoruma taktırmayi düşünmüyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:48 ----------

Ne kadar tutar yaklaşik ve motora zarari olur mu ?

bende cbr250 de tiger var slip on , egzozsus kullanmayı hayal dahi etmiyorum. Ve seside gayet güzel. Verdiği faydanın yanında sesin pek sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Ama tiger ile görüş susturucu göndersinler sana.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:36 ----------

V 2 motordan veya 3 silindirden güzel ses alınamıyor yani?

mt-07 de bi ses var 2 silindir aklını alır milletin.

astrofizik
24 Şubat 2016, 16:52
250cc de egzosun bir faydası var mı gerçekten,
R25 için konuşursak bir avantaj sağladı mı? merak ettim,
Genelde düşük devirde torku düşürür derler
Bence bu iş sadece gösteriş unsuru.

enderbilgi
24 Şubat 2016, 16:58
kulak tıkacı kullan bence egzozu satma

güzel bi egzoz aldıysanız güzel bir çift kulak tıkacı almanız gerekiyo bence...

trancexp
24 Şubat 2016, 17:00

cbr250 de düşük devirlerde fena tork artışı yapıyor tiger. Dyno testi var ayrıca kullanıcısı direk anlar.

One_ Million
24 Şubat 2016, 17:06
Kime göre neye göre? Bu kişinin ne beklediği ile alakalı arkadaşlar. Spor salonunda arkadaşımda var mt7 akraboviç full boğazdan egzoz var pata pata sesini 50 desibel değilde 150 desibel alıyorsun değişen bişey yok. Ses yine aynı sadece daha yüksek hepsi bu.

bende cbr250 de tiger var slip on , egzozsus kullanmayı hayal dahi etmiyorum. Ve seside gayet güzel. Verdiği faydanın yanında sesin pek sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Ama tiger ile görüş susturucu göndersinler sana.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:36 ----------

mt-07 de bi ses var 2 silindir aklını alır milletin.

TimFx
24 Şubat 2016, 17:21

bir de konuya şu acıdan bakmak lazım

İlk başlarda egzoza kro işi, gösteriş budalılığı diye bakıyordum. Fakat motorumu yayaların bile iplemedigini fark edince egzoz taktırmaya karar verdim. (Misal Adam kaldırımdan gidecegine yoldan yürüyor. Sesi duyunca can korkusuyla kaldırıma geciyor. istanbul için kesin şart.)

Kısaca Egzoz trafikte daha fazla söz sahıbı olmanızı saglıyor daha fazla ciddiye alınıyorsunuz. tabi bu ses olayı modele markaya ve motora gore cok degişiyor. almadan once iyice araştırmak gerek. ben almadan once bayagı bir video izlemiştim. Ninja 300'e m4 aldım. sesini duyupta begenmeyen çıkmadı.(tok bi sesi var) ayrıca aşırı tiz bir gürültü çıkartıpta insanların kulağınıda tırmalamıyor. Tatlı bir homurtu "Ben burdayım, haberiniz olsun. :wiinkk: " diyor. zaten motor kullanırken kulaklık takmak gerekiyor egzoz olsun yada olmasın. (saglık için)

HasanK7
24 Şubat 2016, 17:23
Yani aslında sesi çok güzel ve begenmegen cıkmadı fakat sureklı ustunde olan benım bi sure sonra 7.000 deviri gecememeye basladım kulak agrısından

gokberk6426
24 Şubat 2016, 17:29
bende ktm rf 250 ye istiyorum egsoz takmakta suan dusuncede bakalim

trancexp
24 Şubat 2016, 17:31
bir de konuya şu acıdan bakmak lazım

İlk başlarda egzoza kro işi, gösteriş budalılığı diye bakıyordum. Fakat motorumu yayaların bile iplemedigini fark edince egzoz taktırmaya karar verdim. (Misal Adam kaldırımdan gidecegine yoldan yürüyor. Sesi duyunca can korkusuyla kaldırıma geciyor. istanbul için kesin şart.)

Kısaca Egzoz trafikte daha fazla söz sahıbı olmanızı saglıyor daha fazla ciddiye alınıyorsunuz. tabi bu ses olayı modele markaya ve motora gore cok degişiyor. almadan once iyice araştırmak gerek. ben almadan once bayagı bir video izlemiştim. Ninja 300'e m4 aldım. sesini duyupta begenmeyen çıkmadı.(tok bi sesi var) ayrıca aşırı tiz bir gürültü çıkartıpta insanların kulağınıda tırmalamıyor. Tatlı bir homurtu "Ben burdayım, haberiniz olsun. :wiinkk: " diyor. zaten motor kullanırken kulaklık takmak gerekiyor egzoz olsun yada olmasın. (saglık için)

Arkadasım tam olarak onaylıyorum yazdıklarını kesinlikle egzoz takın .

astrofizik
24 Şubat 2016, 17:34
Ben bu konuda pek tecrübeli değilim hiç egzoz takmadım akrep egzozlar hoşuma gidiyor açıkçası,
Katalitik konvantör iptal olduğundan mı performans artışı oluyor,fabrika da yapılan kısıtlamalar mı kalkıyor
Yanı ne oluyor da motor daha iyi gidiyor?
350cc bir scooterim var , belki bende alabilirim bir egzoz.
Ayrıca akrep egzoz en az 5kg daha hafif orijinal egzoza göre , hiçte fena sayılmaz

YZFR25R6
24 Şubat 2016, 22:11
R25in orjinal egzoz sesi gayet güzel bence en güzel çift silindir sesi r25te var bu arada 3 silindir motorunda sesi iyidir güzel ses çıkarır.

Sti
24 Şubat 2016, 23:13
Db killerini takarsin,pasa pasa binersin. Mt07 nin akrepli sesine laf edilebilecegini pek dusunmuyorum. Sokaktan 10 motorcuyu cevirsek,7 si begenir. Ayni sekilde truimph larinda mukemmel sesleri var. Ben wr125x alirsam eger ona bile bogazdan tiger takmayi planliyorum. Ben burdayim demek motosiklette onemli.

Pekbipicadam
26 Şubat 2016, 10:22
70 TL civarına yapıyorlar , ben 4 silindir motorda kullanıyorum bir zararını görmedim, ama konunun teknik kısmıyla alakalı bir bilgim yok.

kahraman1
26 Şubat 2016, 11:23
Güzel bir ses alman için 4 silindir şart egzozla markayla alakalı değil bu.

mt-09 ?? ducati panigale?? Triump? Hatta güzel bir ses tek silindir mt-03 dende alinir,helede o rolantide ki hali..

trancexp
26 Şubat 2016, 11:27
mt-09 ?? ducati panigale?? Triump? Hatta güzel bir ses tek silindir mt-03 dende alinir,helede o rolantide ki hali..

herkes birşey yazıyor , tek silindirden de mis gibi ses çıkıyor zaten maksat ses çıkmasından ziyade farkedilirlik. E5 te / temde araç sürücüsü seni aynadan görse bile sallamaz ama artarak gelen bir egzoz sesi senin gaz açtığını söföre iletir ve adam ona göre hareket eder.

kahraman1
26 Şubat 2016, 12:08
herkes birşey yazıyor , tek silindirden de mis gibi ses çıkıyor zaten maksat ses çıkmasından ziyade farkedilirlik. E5 te / temde araç sürücüsü seni aynadan görse bile sallamaz ama artarak gelen bir egzoz sesi senin gaz açtığını söföre iletir ve adam ona göre hareket eder.

En basitinden bi mt-09 ses olarak yetersiz yani? Peki.

One_ Million
26 Şubat 2016, 12:26
Arkadaşlar sizi anlıyoruz, altınızda motor var hevesiniz var bizde o yollardan geçtik emin olun, ama yazık değilmi egzoza para veriyorsunuz? üzerine 2-3 daha koy motorunu değiştir. tek silindir - çift silindir farketmez, sadece rahatsız edici bi ses verir, insanlar size bakarken ses güzel geldiği için bakmıyor rahatsız ettiği için bakıyor. Kendimizi teselli etmek yerine kabullenelim bunu, sadece kulak tırmalar. Bi F1 sesi duymak nerede pata pata ses nerede. He bu ses beni tatmin ediyor diyorsanız saygımız sonsuz, ama fikir danışmak için konu açmışssınız bizde fikrimizi beyan ediyoruz.
Saygılar.

pofidik
26 Şubat 2016, 12:33
Çevirmelerde vs. sıkıntı olmuyor mu egzoz? Gördüğüm kadarıyla herkeste var ama çok kişide ceza yedim falan diyordu, sizde durumlar nedir?

One_ Million
26 Şubat 2016, 12:37
Yaşadığın şehirle alakalı, istanbulda bazen motorlı polisler durdurup sıkıntı yapıyor, yazında bağdat caddesinde hafta sonları S virajında hep yapıyorlar modifiyeli araçlar motorlar allah ne verdiyse denk geleni alıyorlar.

Çevirmelerde vs. sıkıntı olmuyor mu egzoz? Gördüğüm kadarıyla herkeste var ama çok kişide ceza yedim falan diyordu, sizde durumlar nedir?