PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : hgs sorunu

nuwanda324
24 Şubat 2016, 00:29
Arkadaşlar geçen hafta hgs mi aldım. Plaka üzerine eski 1. sınıf hgsler vardı. İptal edilmesi için işlemleri başlattım. 1 ay sürecek dediler. Bu süre içinde 1. sınıftan başka hgs kullanamazsın dediler.:pr: Bende gidip 1. sınıf hgsmi aldım yapışkanı motorun camına yapıştırdım. 1 ay sonra 6. sınıf alıp ondaki parayı yenisine aktarırım diye düşündüm. Cuma günü İstanbul'a gittim köprülerden geçtim. Temde yol aldım. Gişe filan görmedim. Herhalde tepedeki kameralar gişe vazifesi görüyor diye düşündüm. Sonra eve geldim hgsnin sitesinden baktım para aynen duruyor. Dedim herhalde okumadı plakadan ihlal yazıp bakiyeden düşerler. 4 gün geçti hala bi şey yok.:silent::silent: Ne ihlal gözüküyor ne geçiş. Plaka filanda kapalı değil. Noldu şimdi ben beleşemi geçmiş oldum gişelerden?:queen:

kahraman1
24 Şubat 2016, 00:57
Fazla para değil hiç para çekmemiş derdin de bak işine,bendede köprülerden çekmiyor Hadımköy gişede çekiyor.Plaka açık cekmezse kendisi bilir banane.

nuwanda324
24 Şubat 2016, 01:06
Zaten vicdanım çok rahat. Saçma sapan sistemleri yüzünden otomobil hgs'si alıp iki katı para ödemek zorunda kalıyorum bide niye para almadılar diye mi üzüleceğim.:pl:

iguven
24 Şubat 2016, 09:01
Fatih Sultan Mehmet Köprüsünde artık gişe yok, o kameralar plakayı okuyor. Ama paranın düşmesi 1 haftayı alıyor.
Bende de 6. sınıf hgs var ama TEMde okumuyor. Aylar geçti hala para düşmedi. Şekerpınar - Çamlıca gişeleri arasından geçiyorum TEMde.

Ama ben tırsıyorum sonra ceza çıkar diye mail attım hgsye TEMden geçiyorum ama para düşmüyor diye dönen, düzelten olmadı.

darkmotor
24 Şubat 2016, 10:14
Boğaz içinden 3 ayda 5,6 kere geçtim,hesaptan kesinti olmadı hala.

nuwanda324
24 Şubat 2016, 13:35
Hgs'ye 50 tl koydum. O para bitmicek herhalde. İçine para koymadan hgs almanın bir yolu var mı? Şimdi 6. sınıf alırken de 50 tl koymak zorunda kalıcam galiba.

mahir212
24 Şubat 2016, 14:10
Bende bu hgs işinden sıkıldım 3 sene önce aldım tekirdağ'da yaşıyorum arada bir istanbula geliyorum bu arada 3 motosiklet değiştirdim hepsinede hgs işlettim bakiyem daha hiç eksilmedi bende arkadaşlar gibi tribe girip arada sorguluyorum ceza filen varmı yokmu diye birşey görünmüyor en sonunda kızıp hgsyi iptal ettirip plaka kapattıracaklar :pl:

eminemre
24 Şubat 2016, 14:22
Hgs'ye 50 tl koydum. O para bitmicek herhalde. İçine para koymadan hgs almanın bir yolu var mı? Şimdi 6. sınıf alırken de 50 tl koymak zorunda kalıcam galiba.

Kart parası 15tl, mecburi dolum 15 tl toplam 30tl ödüyorsunuz.

nuwanda324
24 Şubat 2016, 14:29
Kart parası 15tl, mecburi dolum 15 tl toplam 30tl ödüyorsunuz.

Ben ptt'den aldım. Öyle yapmadılar. 1. sınıf olduğu için yapışkanlı aldım 5 tl. Mecburi dolum olarak da 50 tl aldılar. Toplamda 55 vermiş oldum. Siz nerden aldınız? Kart parası yine aynıda mecburi dolumun 15 tl olması iyiymiş.

chetaq
24 Şubat 2016, 14:33
5 gün önce PTT'den aldım 6. sınıf HGS,

15 TL. Kart ücreti, 30 TL. ilk alımda zorunlu dolum ücreti olmak üzere toplam 45 TL. ödedim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:31 ----------

Ben ptt'den aldım. Öyle yapmadılar. 1. sınıf olduğu için yapışkanlı aldım 5 tl. Mecburi dolum olarak da 50 tl aldılar. Toplamda 55 vermiş oldum. Siz nerden aldınız? Kart parası yine aynıda mecburi dolumun 15 tl olması iyiymiş.

1. sınıf arabalar için ve onlarda mecburi dolum 50 TL. doğru almışlar.

Motosiklet için 6. sınıf HGS almanız gerekiyor. Yalnız motosikletler için etiket yok şimdilik, mecburen kart alıyorsunuz, o da 15 TL.

nuwanda324
24 Şubat 2016, 14:54
5 gün önce PTT'den aldım 6. sınıf HGS,

15 TL. Kart ücreti, 30 TL. ilk alımda zorunlu dolum ücreti olmak üzere toplam 45 TL. ödedim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:31 ----------

1. sınıf arabalar için ve onlarda mecburi dolum 50 TL. doğru almışlar.

Motosiklet için 6. sınıf HGS almanız gerekiyor. Yalnız motosikletler için etiket yok şimdilik, mecburen kart alıyorsunuz, o da 15 TL.

İlk mesajda anlattım. Saçma sapan sistemleri yüzünden 6. sınıf alamadım. 1 ay sonra alıp bundaki parayı yenisine aktarıcam. Zaten okumuyor doğru düzgün. Boşa 50+50 100 tl koymak istemiyorum karta.

eminemre
24 Şubat 2016, 15:25

O zaman ben 1. Sınıf ile karıştırmış olabilirim. Cuma günü almak için Teşvikiye PTT ye gideceğim. Dediğiniz gibi olabilir.
Ben 1.sınıfı altı ay önce bankadan 15+15 olarak almıştım. Sizin dediğinüze göre o da zamlanmış kart ücreti bakımından. Her türlü soyuyorlar insanı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:14 ----------

Yanlış hatırlıyor muşum, 30+15 tl ödemişim. 30tl limit 50tl oldu o zaman. Sırf parayı hesapta tutup, işletmek içün yapmkyprlarsa ben de birşey bilmiyorum.

eminemre
27 Şubat 2016, 10:21
Dün 6. sınıf HGS kartımı aldım.

Beşiktaş posthanesi, ellerinde 6. sınıf kart olmadığını ancak Sirkeci posthanesinde (o bölgedeki posthaneler arasında) bulunduğunu belirtti. Sirkeci posthanesini arayarak durumu teyit ettim ve tramvaya atlayarak hemen gittim.

Biraz sırada bekledikten sonra, ruhsatımı ibraz ederek bir form doldurdum ve 10 dakika içinde kartımı alıp çıktım. Motorsiklet camına yapıştırmak için olan yapışkanlı karlığı da ücretsiz verdi.

30 TL zorunlu dolum, 15 TL de kart parası olmak üzere 45 TL verdim.

(NOT: Ben ordayken bir adam geldi. Oğluna alacakmış. Ruhsat var ise başvuran kişinin adına olması kaydı ile 6. sınıf kartı veriyorlar. Örneğin sizin yerinize babanız gitti, o plakaya HGS veriyorlar ancak başvuran kişinin ismi olarak babanız gözüküyor. Sistemden bakiye ve geçişleri kontrol etmek istediğinizde babanızın TC si ile giriş yapabiliyorsunuz. Yani kartın sahibi babanız oluyor ama plakanıza tanımlı oluyor.)