PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : MEGELLİ 125 SPORT BİKE (Cross tipi)

buğratuncer
21 Şubat 2016, 15:55
MERHABA ABİLER MAYISTA YENİ AEHLİYET YASASINA GÖRE EHLİYETİMİ ALACAĞIM. BU MOTORU BEĞENDİM CROSS TİPİ 2. EL ALACAĞIM. HEM UCUZ OLSUN HEMDE sağlam OLSUN VE GÖRSELLİĞE ÇOK ÖNEM VERİYORUM 2010 MODEL 10 BİN KMDE BURSADA . SİZCE NASIL BİR MOTOR. NASIL DUYDUNUZ. VE EN ÖNEMLİSİ PARÇA SIKINTISI YAŞARMIYIM ADAM AKILLI KULLANACAĞIM. OKUL İÇİN GİT GEL YAPACAĞIM. EN ÖNEMLİSİ PARÇA SIKINTISI. VE FİYATINA GÖRE NASIL ADAMI 3.500 BİN TLDEN 2500 E İNDİRTTİM. SİZCE NASIL MOTOR. PARÇA SIKINTISI VS YAŞARMIYIM TİTREME VS ÖNEMLİ DEĞİL.

http://www.imgim.com/megelli-125-m-7.jpg

http://www.yukleresim.com/image/ckl

_____öaellikle binen kullananler yorum yaparsa çok makbule geçer.________________

Macit250
21 Şubat 2016, 16:11
Eyvah eyvah

banasorma
21 Şubat 2016, 16:23
Merhaba, Megelli Bir İngiliz Markası, 250 r ni kullandım titreşim ve ayna problemi dışında pek bir sorunu yoktu. parça genel olarak bulunuyor ve fiyatları ortalama. kötü bir marka değil. 250r serisinde lastikler berbattı ve frenler çok iyi değildi. düşündükçe daha fazla sorun çıkmaya başladı :)o fiyata bu görsellikte alabileceğin en yakışıklı makine olacağını göz ardı etmemek lazım.

oguzhanlal
21 Şubat 2016, 16:24
Megelli fiyat olarak japonlardan bir tık aşağıda diye biliyorum ama 2500 TL ye nasıl düşürdünüz ? Bana bu işin içinde bir terslik var gibi geldi. Motoru iyice incelemeden ve işini adam gibi yapan bir ustaya göstermeden sakın alma.
Senin yerinde olsam 125 cc cg tipi motora sahip bir Mondial-Kanuni-Lifan modellerinden birini alırdım. Son zamanlarda şekli şemali güzel motorlar da çıkarmaya başladı bu markalar. Hem parça sıkıntısı da çekmezsin. Mekanik aksamda hepsinin parçası aynı sayılır zaten.

tinerci
21 Şubat 2016, 16:31
İyi ki yapmışlar o arka maşayı. Her şasiye koymuşlar.

buğratuncer
21 Şubat 2016, 16:35
Eyvah eyvah

:) noldu abi :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:33 ----------

Megelli fiyat olarak japonlardan bir tık aşağıda diye biliyorum ama 2500 TL ye nasıl düşürdünüz ? Bana bu işin içinde bir terslik var gibi geldi. Motoru iyice incelemeden ve işini adam gibi yapan bir ustaya göstermeden sakın alma.
Senin yerinde olsam 125 cc cg tipi motora sahip bir Mondial-Kanuni-Lifan modellerinden birini alırdım. Son zamanlarda şekli şemali güzel motorlar da çıkarmaya başladı bu markalar. Hem parça sıkıntısı da çekmezsin. Mekanik aksamda hepsinin parçası aynı sayılır zaten.

alacamabi büyük itimalle valla adama dedim motoru perdeli adamda 3.500 den 2500 e düştü 2 bine düşürmeye çalışacam. ama banada bu işte kelek var gibime gelşmedi değil

bursagsli
21 Şubat 2016, 17:01
Görünüşü on numara 5 yıldız ama megellide acayip bir titreşim var

Green Arrow
21 Şubat 2016, 17:23
Marka iflas etti, daha doğrusu üretici bunlara kelek attı. Marka ingiliz markası ama fason üretim yaptırarak iş yapıyorlar. Yeni üretici buldular mı bilmiyorum, 2015 model gelmedi, 2016 geleceğini de sanmıyorum. Kısacası artık faal olmayan ve ne zaman faal olacağı bilinmeyen bir markanın motorunu alacaksınız. Yedek parça distribütör camgöz'de var ise vardır yoksa yurtdışında bulabilirseniz bulursunuz başka yolu yok. Kalite olarak maalesef 3.sınıf bir motor bana göre.

yunusus
21 Şubat 2016, 20:12
Bende bitane düşürüp bunun nakedini aldım.
Bi arkadaşım kullanıyor herhangi bir problem çıkarmadı henüz. Makina 20binin üstünde. Evet titreşim olduğunu söylüyordu. Son bakıma götürdüğünde amartisörlerini ustaya ön amartisörlerini açıp kontrol etmesini söyledim. Bakımını yapıp keçeleri değiştirmiş şuan titreşim pek hissedilmiyor diyor arkadaş. Uyumlu parçalar piyasadan bulunabiliyor. Yakışıklı bir arkadaş. Alınırmı? Zevk meselesi.. Ben şahsen cg motor fiyatına aldığım için henüz kullanmamış olsam da memnunum :)

buğratuncer
21 Şubat 2016, 22:03
Bende bitane düşürüp bunun nakedini aldım.
Bi arkadaşım kullanıyor herhangi bir problem çıkarmadı henüz. Makina 20binin üstünde. Evet titreşim olduğunu söylüyordu. Son bakıma götürdüğünde amartisörlerini ustaya ön amartisörlerini açıp kontrol etmesini söyledim. Bakımını yapıp keçeleri değiştirmiş şuan titreşim pek hissedilmiyor diyor arkadaş. Uyumlu parçalar piyasadan bulunabiliyor. Yakışıklı bir arkadaş. Alınırmı? Zevk meselesi.. Ben şahsen cg motor fiyatına aldığım için henüz kullanmamış olsam da memnunum :)

hahaha abi beni hatırlarsın numaranı vermemeiştin :) abi crossdan vazgeçtim adam senin kinden naked olanından 2 milyara düştü adanada alacağım. beğeniyorum. yanlız abi sübap ı bozukmuş sibop da deniyormuş 200-250 tl masrafı var dıyor motor yatıyor diyor . gidip alacağım abisübap ne oluyor abi almalımıyım o fiyata

oguzhanlal
21 Şubat 2016, 23:28
Ya arkadaş bak adam yukarıda anlatmış üretimden kalktı parça bulman zor demiş. Sen gidip subap arızası olan hem de sağlam bir sıkıntı var ki yatan bir motoru almaya niyetleniyorsun. Ne diyeyim al. Hayırlısı olsun. Artık bol bol konu açarsın.

shruikan
21 Şubat 2016, 23:43
2500'e süpermoto! İyi. Millet cafe racer yapar, sense supermoto yaparsın, farkın olur. Baktın motor kısmında hayır yok, sorun çıkartacak, iyi kötü bir çinli motoru uydurursun şaseye, falan filan. Vaktin ve biraz zevkin için çarçur etmeyi göze aldığın paran varsa al.

yunusus
22 Şubat 2016, 00:01
hahaha abi beni hatırlarsın numaranı vermemeiştin :) abi crossdan vazgeçtim adam senin kinden naked olanından 2 milyara düştü adanada alacağım. beğeniyorum. yanlız abi sübap ı bozukmuş sibop da deniyormuş 200-250 tl masrafı var dıyor motor yatıyor diyor . gidip alacağım abisübap ne oluyor abi almalımıyım o fiyata

Al ulan veriyorum numaramı. Ara toplantı ortasında bile açmayan namerttir. Al buyur +7 987 657 0180

buğratuncer
22 Şubat 2016, 11:20
Al ulan veriyorum numaramı. Ara toplantı ortasında bile açmayan namerttir. Al buyur +7 987 657 0180
Abi ne kadar yazar yurtdisina :) :)

Mamba09
22 Şubat 2016, 12:13

whatsapptan ara whatsapptan :D

yunusus
22 Şubat 2016, 12:20

Ara sen ara. Sana motorun her durumunu anlatacam ara. Hatta calisma prensiplerini falan da anlatacam. 1 motor parasi telefon faturasi odeteyim sana da bi akillan

Mucit23
22 Şubat 2016, 12:21
Eğer gerçekten 2500 liraya alabiliyorsam, ben olsam almayı ciddi ciddi almayı düşünürdüm. Fakat alırken her türlü masrafı da göze alarak alırdım. 2500 Lira çok para değil.

Seko
22 Şubat 2016, 13:37
Alma, uzak dur.

buğratuncer
22 Şubat 2016, 16:13
Alma, uzak dur.

Neden almayayim :)

Mertcan39
22 Şubat 2016, 16:57
subap arızası var diyorsun o arızada neler oldu subapmı kesti zaten firma meydanda yok boşuna alma demiyorlar