PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : (Cg) buradaki kilit ne işe yarıyor?

06Serhat
18 Şubat 2016, 16:38
http://i.hizliresim.com/a24DE5.jpg
http://i.hizliresim.com/gZNAXR.jpg

Arkadaşlar sinyalin yanındaki standart bu kilit ne işe yarıyor? Poşet asmak maksadı ile koymuş olsalar çok aşağıda değil mi?

rollcycle
18 Şubat 2016, 16:42
kask kilidi o .Motosikleti park edip biryere gittiğiniz zaman motosikletin üzerinde bırakmak için ama ülkemizde çok sağlıklı bir durum değil :)

HAZZILHAR
18 Şubat 2016, 16:42
Kask kilidi. Kitapçıkta da açıklaması yazar. Kullanım kılavuzlarını okumaya gayret gösterin.

06Serhat
18 Şubat 2016, 16:48
kask kilidi o .Motosikleti park edip biryere gittiğiniz zaman motosikletin üzerinde bırakmak için ama ülkemizde çok sağlıklı bir durum değil :)
Çok işe yarayacağını düşünmüyorum :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:44 ----------

Kask kilidi. Kitapçıkta da açıklaması yazar. Kullanım kılavuzlarını okumaya gayret gösterin.
Motoru ikinci el aldım. Ayrıca bundan önceki motorumda ve etrafımdaki motorlarda hiç böyle birşey görmedim yada dikkat etmedim. Demekki konu açıp sormakta fayda varmış.

HAZZILHAR
18 Şubat 2016, 17:37
Motoru ikinci el aldım. Ayrıca bundan önceki motorumda ve etrafımdaki motorlarda hiç böyle birşey görmedim yada dikkat etmedim. Demekki konu açıp sormakta fayda varmış.

Bu sizi haklı göstermez. Ne olursa olsun motosikletlerin tüm bakımları ve gerekli ayrıntıları için 2. el de almış olsanız sahiplerinden kullanım kılavuzunu isteyin, ellerinde yok ise bayilerden isteyin. Sonra bu soruların devamı geliyor: "Hangi yağı alayım, ne kadar doldurayım, kaç binde bakıma götüreyim, fren hidroliği ne kullanmak lazım, zincir ölçüsü vs vs...". Bu sorular hemen hemen her gün çıkıyor forum anasayfasında ve hepsinin cevabının olduğu yer belli. Sanırım söylemek istediğimi anladınız.

Motosikletiniz hayırlı olsun, kaza bela görmemeniz dileğimle.

06Serhat
18 Şubat 2016, 17:49
Bu sizi haklı göstermez. Ne olursa olsun motosikletlerin tüm bakımları ve gerekli ayrıntıları için 2. el de almış olsanız sahiplerinden kullanım kılavuzunu isteyin, ellerinde yok ise bayilerden isteyin. Sonra bu soruların devamı geliyor: "Hangi yağı alayım, ne kadar doldurayım, kaç binde bakıma götüreyim, fren hidroliği ne kullanmak lazım, zincir ölçüsü vs vs...". Bu sorular hemen hemen her gün çıkıyor forum anasayfasında ve hepsinin cevabının olduğu yer belli. Sanırım söylemek istediğimi anladınız.

Motosikletiniz hayırlı olsun, kaza bela görmemeniz dileğimle.

Teşekkür ederim.Doğru söylüyorsunuz kullanım klavuzunu istemem lazımdı. Ancak kullanıcı yaşlı birisiydi ve önceki motosikletimin bakımlarının ne zaman olacağını bildiğim için mekanik hiçbirşey sormadım. 2011 model 2012 çıkışlı daha 1 hafta önce aldım 1300 kmde.
Önceki motorumu 3 yıl 8600 km kullandım alan kişi sadece görünüşüne baktı tamirciye kontrole bile götürmedi.Diğer cglerde bu kilidi fark etmemiştim. Önceki motorumda da bu yoktu. Anlatmak istediğim o kadar bilinçsiz bir kullanıcı değilim.

shooter1
18 Şubat 2016, 19:32
Çok işe yarayacağını düşünmüyorum :)[COLOR="Silver"]
işe yaradığı zaman olacaktır

06Serhat
18 Şubat 2016, 19:41
işe yaradığı zaman olacaktır
Evet yinede olması güzel bişey. Ben topcase kullanıyorum kullanmayan adam napsın demi.