PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ekipman tavsiyesi

bfrossa
12 Şubat 2016, 19:25
Merhaba değerli motosiklet sürücüsü, büyüklerim ve kardeşlerim. Maalesef ki kazadan sonra, ekipmanın önemini acı yoldan öğrenmek zorunda kaldım. Belirlediğim bütçede bana İzmir'in kavurucu sıcağında terletmeyecek ekipman önerisi sunar mısınız? Terletirse kendimi biliyorum, biraz daralmaya gelemem o ekipmanı giymem. Sizce 'Body Armor' denilen şeylerden mi almalıyım. Hem göğüs sırt koruması da var. Üstüne bide sıradan terletmeyecek bir ceket, sorun yaratır mı? Sürtünmede kafamdaki ekipmanlar şunlar benim aslında, uzun araştırmalarıma göre. Sizin görüşleriniz nedir? Görüşleriniz benim için değerli. Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

SCOYCO N04 MOTOSİKLET BOYUNLUK BOYUN KORUMA 120TL
4RIDERS ÜST GÖVDE KOMPLE FULL KORUMALI BODY ARMOR 250 TL
4Riders Circuit Racing Eldiven 200 TL
4RIDERS MAFSALLI DİZ KORUMA 140 TL
PROHEL DYNATECH BOT 140 TL
4RIDERS KORUMALI ŞORT 70 TL
MT REVENGE REAPER GLOSS BLACK/GREY ( SHARP 5 YILDIZ )275 TL

Toplamda 4 kaza yaptım ve bu ekipmanları kazada darbe aldığım bölgelere göre seçtim. Eldiven bunun gibi uzun ve korumalı olması bileklerimde ki hasarları korur diye düşünüyorum. Geçen seferin izleri hala duruyor. Motosiklet pantolonlarındaki kalca kemiği basen koruması pek güvenilir gelmediği için, normal kotun altına bu korumayı ve kemiği boyunca koruyan bir dizlik tercih ettim. Hemde normal pantolonum sıcakta yakmaz sanırım. Geçen kazada sadece dizim ve kalçamdan büyük darbe aldım. Ondan dolayı bunları seçtim. Kask olarakda sharp'tan 5 yıldız almış bir kask tercih ettim. Bütçe el verdiğince.('ls2'den iyidir sanırım :) ) Geçen kazada boynumu baya zedelemiştim boyunlukta şart iyi kötü diye düşünüyorum.(Motosikletim MH drift bu arada.) Yorumlarınız için tekrardan sağolun. Kazasız belasız yolculuklar :cat:

Darkcity2000
12 Şubat 2016, 19:46
Lutfen egitim alirmisin kardesim.

bfrossa
12 Şubat 2016, 19:55
Eğitimden kastınız motosiklet eğitimiyse aldım ve 20.000 km üzerinde tecrübem var. Bu tecrübeye rağmen ben yüksek cc sürebilirim kafasında değilim açıkcası. Çünkü hala eksiklerimin olduğunun farkındayım. Ondan ufak cc ile idare ediyorum. Bu motordan başka motorda kullanmıyorum. Kazalarımın sebebi ise kendi düşmelerim değil. Kendi hatamdan kaynaklı değil yani. Bu kazaların sebepleri ya yaşlı bir araç sürücüsü yada bir bayan sürücüden kaynaklı ya arkadan çarptılar ya sıkıştırdılar düştüm.

Darkcity2000
12 Şubat 2016, 20:21
Tek egitim ile olmaz demekki egiteme devam edeceksin 4 kaza nedemek 5. siradami ? Ben 3 egitim aldim hala egitim bakiyorum kimden ne ogrensek kardir. Bahsettigin kazalardan emin ol kacinabilirdin, seni kimsenin sikistiramiyor olmasi lazim, dedeyi teyzeyi cook onceden hesaba katman lazim ya da arkadan gelen araci goreceksin bfrossa kardes kacari yok, egitime devam...

bfrossa
12 Şubat 2016, 20:27
Tek egitim ile olmaz demekki egiteme devam edeceksin 4 kaza nedemek 5. siradami ? Ben 3 egitim aldim hala egitim bakiyorum kimden ne ogrensek kardir. Bahsettigin kazalardan emin ol kacinabilirdin, seni kimsenin sikistiramiyor olmasi lazim, dedeyi teyzeyi cook onceden hesaba katman lazim ya da arkadan gelen araci goreceksin bfrossa kardes kacari yok, egitime devam...

Yorumunuz için teşekkür ederim bir daha giderim o zaman. Napalım canımız sağolsun. Çalışır biriktirir gideriz :) Benim şuan için kendime ekipman almam lazım yazlık ama hiç ekipmansız mı bineyim motosiklete. Buda akıl karı değil gibi geliyor. Fikrim yanlışsa affola ama dediğim gibi ekipman almam lazım.

Darkcity2000
12 Şubat 2016, 20:42
Listedeki boyunlugu gec oyle boyunluk olmaz, kildonmesi olanlarin altina verdikleri simitnyastiklar gibi :) bende de boyunluk var ama boyle degil 900 tl civari..

Full body armoruda gec, ceket alman lazim korumali. body armor asfalta uygun degil,

Dizligide gec, kalca korumali kevlar yada kislik pantolon aliyorsun

Sortuda gec kendine eziyet etme alti zibinli bebekler gibi :)

bfrossa
12 Şubat 2016, 23:39
Listedeki boyunlugu gec oyle boyunluk olmaz, kildonmesi olanlarin altina verdikleri simitnyastiklar gibi :) bende de boyunluk var ama boyle degil 900 tl civari..

Full body armoruda gec, ceket alman lazim korumali. body armor asfalta uygun degil,

Dizligide gec, kalca korumali kevlar yada kislik pantolon aliyorsun

Sortuda gec kendine eziyet etme alti zibinli bebekler gibi :)

ahahaha :) Haklısınız bu konuda benim tek endişemde görünüm biraz hoş olmayacaktı. Peki listemi şöyle güncellesem uygun mudur ekipman sağlam olur mu ?

4RIDERS DUBLIN CEKET
4RIDERS DUBLIN PANTOLON
MT REVENGE REAPER GLOSS BLACK/GREY ( SHARP 5 YILDIZ )
PROHEL DYNATECH BOT
4Riders Circuit Racing Eldiven
4RIDERS SIRT, BÖBREK VE BEL KORUMA

Havalandırması iyi gibi gözüküyor kan akmasındansa ter akmasını tercih edicez sanırım. 4riders markasına bir sempatim var sanırım onu fark ettim. Ne dersiniz bunlar uygun mudur ? :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:36 ----------

Bir ekleme daha bu pantolonun kalça koruması yok sanırım. Anlayamadım ekstra mı almak gerekiyor ceketteki sırt koruma gibi ?

Darkcity2000
12 Şubat 2016, 23:40
ahahaha :) Haklısınız bu konuda benim tek endişemde görünüm biraz hoş olmayacaktı. Peki listemi şöyle güncellesem uygun mudur ekipman sağlam olur mu ?

4RIDERS DUBLIN CEKET
4RIDERS DUBLIN PANTOLON
MT REVENGE REAPER GLOSS BLACK/GREY ( SHARP 5 YILDIZ )
PROHEL DYNATECH BOT
4Riders Circuit Racing Eldiven
4RIDERS SIRT, BÖBREK VE BEL KORUMA

Havalandırması iyi gibi gözüküyor kan akmasındansa ter akmasını tercih edicez sanırım. 4riders markasına bir sempatim var sanırım onu fark ettim. Ne dersiniz bunlar uygun mudur ? :)

olur listede sikinti yok,,bende de 4riders full sirtlik var menunum

kalca koruma bazen cikar bazen cep olur sen alirsin, kendinden gelenlere pek guven olmaz yalniz iyi birsey alinabilir

bfrossa
12 Şubat 2016, 23:42
olur listede sikinti yok,,bende de 4riders full sirtlik var menunum

Kalça koruma öneriniz varmı bu pantalon için onuda ekleyeyim listeye almışken tam alayım pazarlık payım olsun :).

Darkcity2000
13 Şubat 2016, 00:12
http://www.motosikletaksesuarlari.com/SASTEC-Hiprotech-Kalca-Koruma_2433.html