PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ehliyet sınavından geçtim.

BatuhanS
08 Şubat 2016, 14:11
Öncelikle herkese merhaba. Dün ehliyet sınavına girdim ve bugün geçtiğim bilgisi geldi. :)
Sistem biraz değişti girecek arkadaşlara faydası olur diye yazıyorum. Öncelikle motora ilk bindiğinizde size 6-7 tane soru soruyorlar motor hakkında yağ nereden değişir,gaz pedalı,debriyaj.vites.ışıklar (uzun kısa göstermek gerekir) gibi sorular bunların hepsine yanlış cevap verirseniz motoru çalıştırmadan kalıyorsunuz. Parkur aynı slalom,sekiz çizme,ani fren,ani manevra ve demirden geçme. bunları tamamladıktan sonra önceden belirtilmiş güzergahta yola çıktık fakat önceden kulaklık sistemi yoktu artık kulaklık takılıyor ve komisyon seninle konuşuyor tabi sen sadece dinliyorsun. ben 40 ile giderken sıkılmış olsa gerekler hızlan dediler ve 4-5 km 70-80 ile gittim.
daha önce hiç vitesli motorsiklet kullanmadım ders alma şansımda olmadı malesef;benden tavsiye sınavdan 1-2 saat önce gidip orada boş motor ile çalışmak öğle arasında komisyon yemek yemeğe gidiyor ve 1 saat çalışma şansınız oluyor. okuduğunuz için teşekkürler. :)

58daging
08 Şubat 2016, 14:14
Hayirli olsun hocam kalanlara da telafi sinavinda verecekleri para ile kaldiklarina bir kez daha pisman oluyor.(orn ben)

BatuhanS
08 Şubat 2016, 14:16
Hayirli olsun hocam kalanlara da telafi sinavinda verecekleri para ile kaldiklarina bir kez daha pisman oluyor.(orn ben)

çok geçmiş olsun neden kaldın acaba?

akbird
08 Şubat 2016, 14:19
hayırlı olsun :)

BatuhanS
08 Şubat 2016, 14:22
hayırlı olsun :)

Teşekkür ederim abi sağolasın. :)

teddymosby
08 Şubat 2016, 15:06
Ben vitessiz scooter motor alacagin..Ehliyet sinavinda bana vitesli motor mu kullandirtcaklar?

58daging
08 Şubat 2016, 15:29
@BatuhanS hocam yerde mıcır vardı belediye kar yağınca atmış ama baya abartmış bende tüm parkuru tamamladım en son ani fren de motoru yatırdım hemen kaldırdım ama elediler :) Kalırsanız sıkıntı büyük.Kursa verdiğiniz para kadar telafi sınavı icin para alıyorlar tek sıkıntı burası oluyor elenmenin verdiği üzüntü bunu öğrenince geçıyor zaten :)

BatuhanS
08 Şubat 2016, 18:26
@BatuhanS hocam yerde mıcır vardı belediye kar yağınca atmış ama baya abartmış bende tüm parkuru tamamladım en son ani fren de motoru yatırdım hemen kaldırdım ama elediler :) Kalırsanız sıkıntı büyük.Kursa verdiğiniz para kadar telafi sınavı icin para alıyorlar tek sıkıntı burası oluyor elenmenin verdiği üzüntü bunu öğrenince geçıyor zaten :)

acaba ani frende sadece arka fren mi sıktıın ? çok geçmiş olsun bir dahakinde rahat geçersin bende

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:23 ----------

Ben vitessiz scooter motor alacagin..Ehliyet sinavinda bana vitesli motor mu kullandirtcaklar?

Evet malesef öyle bende scooter sahibiyim ama vitesli ile girdim mecbur.

Macit250
08 Şubat 2016, 18:26
Sinavlar vitesli motosikletler ile yapilir.Omrun boyunca scooter kulanican diye senet imzalamiyorsun.

58daging
08 Şubat 2016, 18:30
Yer micir di bende on freni sıkmayi dusunmedim ama ne yazik ki arka da kaydi :) Insallah geceriz yoksa cok buyuk masraf çıkıyor :)

BatuhanS
08 Şubat 2016, 18:38
Yer micir di bende on freni sıkmayi dusunmedim ama ne yazik ki arka da kaydi :) Insallah geceriz yoksa cok buyuk masraf çıkıyor :)

geçersin yahu ani fren dedikleride 40-50 km hızla değil 20 km ye ulaşsan yeterli :) bol şans

58daging
08 Şubat 2016, 18:49
Eyv bro :)

teddymosby
08 Şubat 2016, 18:56
Sinavlar vitesli motosikletler ile yapilir.Omrun boyunca scooter kulanican diye senet imzalamiyorsun.

Arabalarda otomatik vites ehliyet diye bisey var onlar imzaliyor senedi heralde omur boyu vitessiz kullancam diye.

Macit250
08 Şubat 2016, 19:12
O zaman gidip kursa ben scooter ehliyeti alicam ben diyebilirsiniz.

teddymosby
08 Şubat 2016, 20:00
O zaman gidip kursa ben scooter ehliyeti alicam ben diyebilirsiniz.
Arkadaslar bilgilendirdi beni gerek kalmadi.