PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2. El japon mu , sifir alman mi ?

stupid
19 Ocak 2016, 16:00
Almanyada guzel markalar var sacsz veya Kreisler gibi , BMW saymiyorum bile... By markalarin 0 motorlari ayni ozellikteki japonlarin 20-30.000km likleriyle esit fiyatta. Sizce yine de japon mu almalıyım ?

montrello
19 Ocak 2016, 17:29
Buradaki bazı arkadaşlara göre çin malı almada ne alırsan al. 😂

ZümeR
19 Ocak 2016, 17:39
Madem sıfırı ucuz stupid misin sen ?
S1000RR al geç git..

GP500-1st
19 Ocak 2016, 17:41
Anlayan beri gelsin. arkadaş hangi markanını hangi segmentteki motorundan almak istiyor da fiyatlar böyle. Kreisler motor ne?

stupid
19 Ocak 2016, 17:59
Kreidler demek istedim de telefon yanlis yazmış. Enduro modellerine bakıyorum dual sportif havasında , 125lik. Hobi amaçlı. Bu kategoride sıfır wr125r 5000 euro 11 beygir motorlar sifir 2000-2500 euro. Wr125r 40.000km motorlar 2500 euro yanı kararsız kaldım iki marka da alman uretimi ve damgalı. 125lik bir alet için sırf 4 beygir fazlalığı ve yakıt soğutmalı olduğu için 2500 euro fazla vermek veya yorulmuş motoru almak ne kadar mantıklıdır ? Teşekkürler.

MELİH
19 Ocak 2016, 17:59
siyasi açıdan almanlar faşist,japonlar kapitalist.Her ikisi de 2. savaşta mağlup oldular.Almanlar 50 milyon insan öldürdü, bizim kanımızı emdi.Hala bir yığın entrika çeviriyorlar,ajanları memlekette cirit atıyor. Japonlar bize köprü yaptı, know how desteği veriyor.. Karar senin. Hiç bu açıdan düşünmedin değil mi? Ama el oğlu düşünüyor. Bizimde artık bir malı alırken bunlara da dikkat etmemiz gerekmiyor mu?

stupid
19 Ocak 2016, 18:05
Madem sıfırı ucuz stupid misin sen ?
S1000RR al geç git..

siyasi açıdan almanlar faşist,japonlar kapitalist.Her ikisi de 2. savaşta mağlup oldular.Almanlar 50 milyon insan öldürdü, bizim kanımızı emdi.Hala bir yığın entrika çeviriyorlar,ajanları memlekette cirit atıyor. Japonlar bize köprü yaptı, know how desteği veriyor.. Karar senin. Hiç bu açıdan düşünmedin değil mi? Ama el oğlu düşünüyor. Bizimde artık bir malı alırken bunlara da dikkat etmemiz gerekmiyor mu?
Ne yapayım şimdi işi gücü bırakıp kanuni mi alayım ?

MELİH
19 Ocak 2016, 18:14
Ne yapayım şimdi işi gücü bırakıp kanuni mi alayım ?

japon al tabii ki..

DKN
19 Ocak 2016, 18:46

hocam sende mondial kullanıyosun ?

snappy x
19 Ocak 2016, 19:51

haykırdıııııııııııııııııııııııııııııım:queen::quee n::flower:

bozok_54
19 Ocak 2016, 20:33

Allah Japonların elinde bırakmasın. Az biraz çıkarların çatışsın hiç adını duymadığın ülkeler bile senin gözünü oyar.
Bahsettiğin savaş sanırım birinci dünya savaşı, çünkü ikinci dünya savaşına kağıt üstünde girdik. Ayrıca sen o savaşa şu an beğenmediğin almanlar banko kazanır diye girdin.
Bir diğer husus Japon Türk un yuzu suyu hürmetine destek vermedi, parayı verdin duduğu çaldın. O açıdan bakarsan almanların da en az japonlar kadar bu memlekete faydası vardır.
Hiç bu açıdan düşünememiştin değil mi!

vsvr
19 Ocak 2016, 20:46
Konu sapıyor ama basit bir kaç sorunun cevabı, hep aynı;
1-1.Dünya Savaşına Osmanlı nasıl girdi?
2-Yillardir AB 'ye alinmamiza en çok karşı çıkan avrupa ülkesi hangisi?
3-PKK, 80'ler ve 90'larda nasıl silahlandı ve büyütüldü?

Tüm bu soruların cevaplarının içerisinde Almanya kelimesi mutlaka geçer. Ben Almanya'nın Turkiye'yeye nasıl bir faydası olmuş, cidden merak ediyorum.

osis
20 Ocak 2016, 02:38
Kreidler demek istedim de telefon yanlis yazmış. Enduro modellerine bakıyorum dual sportif havasında , 125lik. Hobi amaçlı. Bu kategoride sıfır wr125r 5000 euro 11 beygir motorlar sifir 2000-2500 euro. Wr125r 40.000km motorlar 2500 euro yanı kararsız kaldım iki marka da alman uretimi ve damgalı. 125lik bir alet için sırf 4 beygir fazlalığı ve yakıt soğutmalı olduğu için 2500 euro fazla vermek veya yorulmuş motoru almak ne kadar mantıklıdır ? Teşekkürler.

tecrüben varsa kesinlikle wr 250 r al az km de olmasına bak yada sıfır al ikinci elde 40.000 km çok

stupid
20 Ocak 2016, 02:50
tecrüben varsa kesinlikle wr 250 r al az km de olmasına bak yada sıfır al ikinci elde 40.000 km çok

WR250 muhtesem alette parasi cok hocam sifira yakın temiz aletler 5000 eurodan başlıyor benim kafamda ucuz dandik bir dual sport almak var şuan a2 var bende suresi gelsin a alicam o zaman asıl motorumu alabilirimvve şuan alacağım dağ motorunda benim hafta sonları dağ bayır stress atma oyuncağım olur diye bir plan var kafamda..

draggy
20 Ocak 2016, 11:50
kreidler üretim yapıyor mu yoksa, china malına kreidler etiketi mi yapıştırıyor :) Benim bildiğim tarih olmuş bir marka o..

fedos
20 Ocak 2016, 12:08
Konu dışı ama yazayım:Bize bizden başka dost olamaz. Sadece öyle görünürler :)

transalp3
20 Ocak 2016, 12:12
Bizim burda millet , ikinci el alman mı yoksa sıfır capon mu diye sorar.Anladın sen onu.

StiF
20 Ocak 2016, 22:03
Ya arkadaşlar değişikmisiniz ? Yoksa gerçekten hobi olarakmı boş yapıyorsunuz.Beni hayretlere düşürüyorsunuz....
Volkswagen diye bir marka var gördünüzmü hiç ? 4 tekerlekli araç yapıyor hani...Hepimizin altında var hani.Hatta golf modeli efsane olan.Yada tigra diye lieteratüre ''travesti arabası'' diye geçmiş bir modeli olan Opel var..Audi var a3 diyip götümüzün düştüğü..BMW var ulan!! Evimizde bosch var AEG var donumuzu tabağımızı yıkayan.Daha neler var neler..Bukadar bağımlısı olmuşken alman malının sen git motosiklet alırken almanı boykot et oturduğun yerden :pr::pr:
Yapmayın gözünüzü sevem.
Kardeşim bence sende 0 BMW alıcak imkaanın varsa dahada kurcalama japonmu falan diye.Al bmw ni mis gibi bin.bmw den in ktm ye bin ondan in ducatiye bin.

Merdo
20 Ocak 2016, 22:05
moruk Kürt Teali Cemiyetinin çıkardığı bir motor var acayip gidiyor ona da bir bak istersen.

YERUÇAĞI
20 Ocak 2016, 22:16
Konu sapıyor ama basit bir kaç sorunun cevabı, hep aynı;
1-1.Dünya Savaşına Osmanlı nasıl girdi?
2-Yillardir AB 'ye alinmamiza en çok karşı çıkan avrupa ülkesi hangisi?
3-PKK, 80'ler ve 90'larda nasıl silahlandı ve büyütüldü?

Tüm bu soruların cevaplarının içerisinde Almanya kelimesi mutlaka geçer. Ben Almanya'nın Turkiye'yeye nasıl bir faydası olmuş, cidden merak ediyorum.

ağzına sağlık,,bende ekleme yapayım,,almanların pkk ya yardım ettiği ve azmattirici olduğunu ajanlarının dediğin gibi burda cirit attığını sağır sultan biliyo ama bugüne kadar japonyanın pkk ya yardım ettiği ülkemizi bölmeye çalıştığını duydunmu,,bize japonyadan hiç kötülük gelmedi bugüne kadar,osmanlıdan ber dostuz onlarla ,Ertuğrul adlı filmi duymuşundur ozamandan beri

MELİH
22 Ocak 2016, 07:46

ne yapabilrim?emekliyim.Bütçe meselesi.motorun orijini zongshen zs 150.Fiyat performans karşılaştırmasında ayda 500 tl ödemenin altında alabileceğim en iyi motor mondial z-one olarak değerlendirdim. zongshen bu motorda cbf 150 motor bloğu kullanmış.cbf 150 de aynı fabikada yapılıyormuş.Konforlu ve ekonomik bir alet. 480 taksitle aldım . henüz taksitleri bitmedi.Motosikletle her yere gidiyorum.Yakıt olarakta bütçeme uygun.Şehir içinde ve dışında yeteli performansı veriyor.Birde şehir içi kullanımı ve uzun yolda giderken çok rahat ediyorum. Yormuyor,sarsıntı yok. alabileceğim en iyisi diye düşündüm.

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:34 ----------

Allah Japonların elinde bırakmasın. Az biraz çıkarların çatışsın hiç adını duymadığın ülkeler bile senin gözünü oyar.
Bahsettiğin savaş sanırım birinci dünya savaşı, çünkü ikinci dünya savaşına kağıt üstünde girdik. Ayrıca sen o savaşa şu an beğenmediğin almanlar banko kazanır diye girdin.
Bir diğer husus Japon Türk un yuzu suyu hürmetine destek vermedi, parayı verdin duduğu çaldın. O açıdan bakarsan almanların da en az japonlar kadar bu memlekete faydası vardır.
Hiç bu açıdan düşünememiştin değil mi!

bahsettiğim savaş tabiiki 2. dünya savaşı idi.zira 50 milyon insan HİTLER VE AMERİKANIN ATTIĞI ATOM BOMBASI sayesinde o savaşta öldü.ikincisi japonların orta doğuyla bir hesabı yok.Onlar amerikanın pasifikteki hegomonyasına son vermek için savaşa başladılar.o nedenle japonların orta asya da herhangi bir emperyal tavırlarıda yok. Ama almanlar terakki cemiyetinin kuruluşundan hatta çok daha eskilerden osmanlı ve anadolu üzerinde sürekli entrikaları,ajanları,yaptırımları,zararları olmuştur.ben eski kafalı olabilirim. sen alman malı almaya devam edebilirsin.Sıkıntı yok..