PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yakıt deposu çamur dolmuş

tamerozkul
07 Ocak 2016, 11:37
arkadaşlar motorumun deposu su alınca toz ile birlikde içi çamur olmuş dün söktüm ve içini suyla yıkadım ama içinde az miktarda su var ve çıkmıyor saç kurutma yaptım su var yinede böyle icine benzin koysam bi sıkıntı olur mu?

EthanHunt
07 Ocak 2016, 11:51
arkadaşlar motorumun deposu su alınca toz ile birlikde içi çamur olmuş dün söktüm ve içini suyla yıkadım ama içinde az miktarda su var ve çıkmıyor saç kurutma yaptım su var yinede böyle icine benzin koysam bi sıkıntı olur mu?

Karbüratöre su ve pislik giderse sorun olur diye biliyorum. Depoyu soba veya petek yakınında tutarark suyu buharlaştırabilirsin.

MotorKafa
07 Ocak 2016, 12:22
Suyu ateşleyemeyeceğin için sıkıntı olur. Karbüratörlüyse bir iki tekler stop eder sonra devam edersin.
Ancak enjeksiyonluysa daha büyük problemler yaşayabilirsin.

MazhaRR
07 Ocak 2016, 12:49
Deponun içinin temiz olduğundan eminsen içine her seferinde ortalama 100ml olucak şekilde tiner dök ve çalkala birkaç defa yap.

tamerozkul
07 Ocak 2016, 13:04
motorda karbürator var arkadaşlar icine w40 sıkıp kuramaya biraksam olurmu wd40 uçar gider mi

arda4
07 Ocak 2016, 13:18
wd40 = çözücü+ince yağ

çözücü uçar gider, yağ kalır.

Depoyu uygun bir çözücü ile az bir şey doldurup çalkalarsan muhtemelen bütün pislik vs gidecektir. Benzinle de olur ama malum işte benzin pahalı.

ZümeR
07 Ocak 2016, 13:18
Uçmaz gitmez..
Deponu sök eline al suyla yıka temizle saç kurutma makinasını daya ağzına yarım saatte kurur..

Levent
07 Ocak 2016, 13:21
Depoyu ters çevirip çamaşır ipine asın 1-2 güne bişeyciği kalmaz.. :pr:

jackonbir
07 Ocak 2016, 13:27
kalorifer peteğinin üstüne koy 24 saatte uçar gider

c4gin
07 Ocak 2016, 14:08
WD40 parasına yeni depo al hiç uğraşma

tamerozkul
07 Ocak 2016, 14:29
WD40 parasına yeni depo al hiç uğraşma
depo 400 tl hocam

ayzek
07 Ocak 2016, 15:07
yakınında bulunan bir petshopa git akvaryumcuda olabilir hava hortumu de onlar verir 1-2 metre al ince küçük hortum onu depoya sal en dibine çek gitsin dibine kadar alır suyu veya nalburlardada bulabılırsın silikon hortum diye boy boy ama geniş kapsamlı nalbur öyle sokak arası nalburlarda bulman biraz zor onlarlada rahatca çekebilirsin dikkat et ama yutma sonra epey eziyet çekersin :)

tamerozkul
07 Ocak 2016, 16:04
yakınında bulunan bir petshopa git akvaryumcuda olabilir hava hortumu de onlar verir 1-2 metre al ince küçük hortum onu depoya sal en dibine çek gitsin dibine kadar alır suyu veya nalburlardada bulabılırsın silikon hortum diye boy boy ama geniş kapsamlı nalbur öyle sokak arası nalburlarda bulman biraz zor onlarlada rahatca çekebilirsin dikkat et ama yutma sonra epey eziyet çekersin :)

sağol hocam