PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hangi Montu Almalıyım?

Khutuck
12 Haziran 2006, 17:54
Arkadaşlar forumda aradım, taradım; kasklar hakkında muhtelif bilgi mevcutken montlar hakkında pek bir şey bulamadım.

Bir saat sonra VillaLevent'e gidip kask, eldiven ve dizlik alacağım. Montlara da bakacağım ama hangisini alacağım konusunda pek fikrim yok.

Hangi marka hangi modeller iyidir, ir fikir evrin?

ZZR
12 Haziran 2006, 18:32
sen daha iyi bilirsin araştır.

mostwanted_57
12 Haziran 2006, 18:36
sen daha iyi bilirsin araştır.

çok açıklayıcı bir cevap. teşekkürler :rendeer:

2 gündür her konuya (3 yıl önceki konular dahil) alakalı alakasız mesajlar yazıyorsun. senin tek amacın mesaj sayını arttırmak. yeter artık diğer konularda yeterince yazdım. yazmaktan elim ağırdı. gir onları bi daha oku :farao:

benim bildiğim revit marka montlar kaliteli :cat:

johnny_rook
12 Haziran 2006, 18:36
zzr sırf mesaj atmak için mesaj atmışsın, zaten fikir sormuş adam...
güne başlarken mesaj sayın 100 lerdeydi maşallah 228 e gelmişsin....

khütück ne kadar paran var ?
geçenlerde yazmıştım, ümraniye carrefour da tchibo mudur nedir yeni bir
mağaza açıldı, orada 200 YTL ye çok kaliteli enduro mont satıyorlar,
başlangıç için çok fazla para vermek istemiyorsan gidip bakabilirsin

ben de revit var gayet memnunum ama küçük bir tavsiye, monttun herhangi
bir yeri beyaz olmasın, direk kararıyor zamanla ve çıkmıyor

vipseyahat
12 Haziran 2006, 18:39
Tabi ki ReVIT

ZZR
12 Haziran 2006, 18:41
kardeşim arastırılsa nette mükemmel montlar var biz ne desek yalan olur değilmi o kadar çok marka var ki para çoksa eğer.

trenox
12 Haziran 2006, 18:43
mont olarak;
bi dunya marka var ben kendı kullandıgımı yazayım.bende richa mont var. 3 katlı yagmur soguk gecırmıyo. 1 senedır kllanıyorum sorunsuz. kırlenmesı dısında.
dizlik: ufo mo uno muydu neydı unuttum mafsallı olandan var onadan da memnunum.
bot: richa var memnunum kırlenıyo ama :)
eldıven cruiser motordayım sonucta karızma geregı yarım ldıven var alma pek işe yaramıyo :)
sana tavsıyem bunların hepsını sırkecıden bulbılırsın daha uygun fıyata.

halilertan
12 Haziran 2006, 18:59
sana american pro italyan montu tavsiye ederim, bana kalırsa en iyiside o ben bile kullanıyorum isim vermiycem ama diğerlerinden çok çok iyi. www.yesilyurtmotor.com adresinden bende ulaştım zaten firmada ithalatını yapıyor

kucukprens
12 Haziran 2006, 19:00
Villalevent havali bir yer ama mont alternatifleri cok kısıtlı. İlla villaleventten bir kerede girip herseyimi alip cikayim dersen zarar edersin bence.

Arkadaslarin dedigi gibi sirkeci ozen motor'da Revit vb. var. Begenmedin mi yan magazaya girer oradan baska marka bakarsin. pazarlik sansin da daha cok villalevent'e gore. Villalevent tok satici malum.

Dizlik, eldiven konularında da aynı şey gecerli..

Mont markasi olarak revit fiyat/kalite oranında en iyilerden biri olarak biliyorum. Daisen de var ama onda kesim falan biraz tuhaf. Yani beden oluyor ama dirsek koruması altta kaliyor gibi uyumsuzluklar gordum ben. REvit cok orantili.
Bir de sirt koruma taktin mi mis gibi mont.

halilertan
12 Haziran 2006, 19:03
ben genede fiyat ve kalite konusunda a pro tavsiye ediyorum görmeden karar verme genede

Khutuck
12 Haziran 2006, 23:06
Arkadaşlar akşamüstü Feyizoğlu'na gittim. Revit marka bir mont beğendim, hangi model olduğundan tam emin değilim, içi çıkarılabilir yelekli, gri-siyah kalçaya kadar sert korumalı bir model. 170 euro dediler, almayı düşünüyordum. Korumalar benim gözümde motordan daha önemli, dolayısıyla ucuz bir motor ve iyi koruma alacağım.

Tam çıkarken Zandona marka bir koruma şeysi gördüm. İnce sweatshirt gibi bir kumaşın üzerine sırtta boyundan bele kadar tüm sırtı kaplayan, belden cırtcırtlı 8 baklalı sırt koruma, cırtcırtla ayarlanabilen omuz ve dirsek korumaları ve gögüs üzerinde koruma vardı.

Şimdi kafam karıştı. Acaba Zandona korumayı alıp üzerine normal bir mont mu giysem, yoksa Revit mont ve bellik mi alsam :silent: Zandona daha kullanışlı gibi görünüyor, hem de sırt koruması daha kapsamlı; ama tek başına giyince komik duruyor, üzerine sweatshirt falan giymek gerekli. Revit montsa yazın giymek için fazla kalın duruyor :silent:

Hangisini seçeceğimi bilemiyorum. Revit montla yaz kış aynı kıyafette dolaşacağım, Zandona'yı giyip çıkarmak biraz daha zor. Revit+bellik de, Zandona da aşağı yukarı aynı fiyata geliyor, maddiyatta sorun pek yok. Siz ne dersiniz?

BIYIKLI
12 Haziran 2006, 23:20
Adı üstünde kütük gibi adamsın korumayı ne yapacaksın. :)

Valla herkes hayalindeki montu söyleyecek bende söyleyeyim bari şu alttaki monta hastayım. Senin gibi düşünüyorum korumalarda ucuza kaçmamalıyız.

http://www.gittigidiyor.com/php/urun.php?id=1364400

blackhawk
12 Haziran 2006, 23:20
para meselesi başka bir şey demiyorum.....

açıkyol
12 Haziran 2006, 23:26
140 Euro'ya Richa'nın yazlık montunu aldım.Hem çok kullanışlı ve pratik hem korumaları tam.
Eğer mümkünse ve bütçe elveriyorsa yazlık ve kışlık ayrı alınmalı çünkü içliği de çıkarsan kışlık mont yazın eziyete dönüşüyor.

Khutuck
13 Haziran 2006, 14:31
Sirkeci'ye gidiyorum, bakalım orada neler var...

motodevil
13 Haziran 2006, 14:34
revit spool icon yada bering bunlardan birini al bence

batuhan35
13 Haziran 2006, 14:50
Sirkeci'ye gidiyorum, bakalım orada neler var...
bende 2 hafta once delıler gıbı kask mont koruma bakıyordum pazar bır pazarımı bu alısverıs ıcın ayırdım
cok sukur ıstedıgım korumaları satıl aldım suan klafan oyle rahat kı
bence de koruma cokkk onemlı
airoh kask (stardom)
scorpıo (dızlık)
modeka (mont)
bırsey dahan soylemek ıstıyorum 110cc cup kullanıyorum
bu motordan duşsende bırsey olmaz dıyen dalya gecmeye calıcan kısıler oluyor sakın ha sakın gaza gelıp montunuzu kaskınızı cıkarıp motor kullanmayın..!! daha 1-2 gun once mertybr125 arkadasımıza bır otomobıl carptı ve 25 mt suruklendı kazadan bırkac saat sonra gorustuk cok sukur hıcbırseyı yoktu..!! o gun full koruma gıyınmeseydı hastanede gorusune gıdıyor olurduk..:queen: ALLAH KAZA BELA VERMESIN...!!

ohyeah
13 Haziran 2006, 18:06
ben montumu 1 saat önce aldım geldim.
spool hem yazlık hemde baharlık korumalı içi çıkarılabilir mont aldım. fiyatı 120€ bana uygun geldi ankarada fuar wardı motomax dan aldım düşünürsen tavsiye ederim

crackm
20 Haziran 2006, 15:39
valla ben iki yıldır revit kullanıyorum ve tavsiye ederim. hem koruması hem modeli hem de fiyatı güzel. ancak bence de yazlık ve kışlık ayrı alınmalı çünkü kışlık montun içliği çıkarıldığında yazlığa dönüşmüyor maalesef

talkie
20 Haziran 2006, 20:31
peki arkadaşlar spidi montlar nasıl,yazlık???300 ytl civarında fiyatı

viper_1
20 Haziran 2006, 22:40
Ben de kararsız kaldım.Sizler İstanbul'da hesaplı bişeyler bulabilirsiniz ya da en kötü olasılıkla seçim şansınız var.
Benim öyle bir lüksüm yok.Çünkü burada fiyatlar tavan , seçenekler az.
Saolsun birkaç esnaf abi yardımcı oldu ama dediğim gibi ; seçenek az...
Hatta esnaf da az.:mrgreen:

Ben de Bursa'ya gitmeye karar verdim.Bakalım artık ne yapacaz...:silent:

ArChErS
20 Haziran 2006, 22:50
bende wintex mont var 120 euro ya aldım memnunum ama 6 aylık mont yaz ve sonbaha giyebiliyosun.daha detaylı bilgi istersen www.istanbulmotor.com

armagan
20 Haziran 2006, 22:54
revit'in korumaları iyi ancak dayanıklılığı tartışılır. düşük hızda düşmeme rağmen kolunda kesik oluştu, kumaşın yüzeyi bozuldu. cordura kumaşlar daha sağlam bildiğim kadarıyla.

halilertan
21 Haziran 2006, 11:57
Arkadaşlar forumda aradım, taradım; kasklar hakkında muhtelif bilgi mevcutken montlar hakkında pek bir şey bulamadım.

Bir saat sonra VillaLevent'e gidip kask, eldiven ve dizlik alacağım. Montlara da bakacağım ama hangisini alacağım konusunda pek fikrim yok.

Hangi marka hangi modeller iyidir, ir fikir evrin?

şuan için a-pro montlar, iyi fiyatlarla ve çok kaliteli

mithrelios
03 Ağustos 2006, 16:33
ben birçok marka baktim, spool bering dainese rev'it richa clover ve hatirlamadigim bir iki marka daha baktim, bi tek bakmak istedigim ama bakamadigim icon var onunun hakkinda yorumum yok o yuzden.

bering bence gayet güzel modellere sahip digerleri de 3 asagi 5 yukari aynilar, dainese in adı var nedense ve pahali ben bi numarasini goremedim. rev'it ise inanilmaz hosuma gitti dainese disinda digerlerinden biraz daha pahali ama bence sonuna kadar deger verilen paraya.

kullanmadigim için nasil olur hemen yırtılır mı nedir bilemiyorum tabiki, ama ben rev'it alicam gorucem, olmadi ikinci favorim bering.

glock
03 Ağustos 2006, 17:06
bence başlangıçta olsa en iyisini almak lazım cünkü güvenlik ve sağlık için önemli. bunu 1 kere alın uzun zaman kullanın mont konusunda mümkün olduğu kadar dar almaya bakın vücudunuza ne kadar yapışık olursa motorun üstünde giderken o kadar şişme yapmaz. marka model olayına gelince ben dainese mont kullanıyorum diğer korumalarımda dainese. çok memnunum ama çok ciddi paralar malesef. temin edebiliyosanız yurt dısından getirtin