PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Acil yardım lütfen(Akü)

BatuhanS
05 Ocak 2016, 22:54
Bugün yeni akü taktırdım 4-5 saat sorunsuz kullandım. fakat okuldan eve geldim motoru stop ettim anahtarı tam çıkarttım ki motor anahtarsız bir şekilde çalışmaya kalktı ama marş yemiyordu motor tam çalışmadı sadece titreme oldu. çok panikledim anahtarı taktım gaz verdim motor hareket etti. durdum ve kapatıp anahtarı çıkarttığımda tekrar aynısı oldu 5-10 saniye sonra durdu motor fakat bir daha anahtarı taktığımda ışıklar bile yanmadı tamamen elektrik gitmişti sizce ne olabilir? ne yapmalıyım? şimdiden çok teşekkür ediyorum

duadır
05 Ocak 2016, 23:07
kısa devre yapmış olabilir mi bi motorcuya götür bi bak ölmüşmü akü kaliteli bi şey miydi yoksa dandik mi

BatuhanS
05 Ocak 2016, 23:12
kısa devre yapmış olabilir mi bi motorcuya götür bi bak ölmüşmü akü kaliteli bi şey miydi yoksa dandik mi

65 tl ye aldım dandik mi bilemem ama muhtemelen 3-4 km yol elimde götürücem 90 kiloluk motoru...

duadır
05 Ocak 2016, 23:28
Aküyü götürebiliyorsan aküyü götür dua et yolda giderken elektrik sistemine zarar vermiş olmasın aküyü aldığın yere git söyle motorun ıslak falanmıydı

BatuhanS
05 Ocak 2016, 23:41
Suan denedim ayakla calisti. Ve dedigin gibi motor biraz islakti

duadır
06 Ocak 2016, 00:42
Sen onu kurut bence mümkünse yağmurlu havada kullanma kullanacaksan koltuk altında ise naylon ser altına dikkat et fren sıkarken yere yapışma inşallah bi sıkıntı cıkarmaz ileriki günlerde daha kötü şeyler olur cünkü yangın gibi

Samet Ağır
06 Ocak 2016, 00:57
Kontağın bozulmak üzere...

BatuhanS
06 Ocak 2016, 01:14
Kontağın bozulmak üzere...
Ne yapmam gerekiyor acaba ?:(

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:12 ----------

Sen onu kurut bence mümkünse yağmurlu havada kullanma kullanacaksan koltuk altında ise naylon ser altına dikkat et fren sıkarken yere yapışma inşallah bi sıkıntı cıkarmaz ileriki günlerde daha kötü şeyler olur cünkü yangın gibi
Yarin motora branda yaptiracagim zaten umarim daha kotu olmaz durumlar