PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kamera Sorunsalı..

ccc67
04 Ocak 2016, 22:55
Malum ülkemizde bütün motorcu arkadaşların başına gelen bir takim sıkıntılar oluyor ve genelde nedense haksız biz oluyoruz.Bu aralar kask kamerası kullanımı yaygınlaştı ve bende bu ise girişmek istedim :) sjcam sj4000 modelini duydum.Bu model hakkında bilgisi olan var midir? Ve aliexpress fiyatı Tr fiyatına göre oldukça ucuz,buralardan alirsak sıkıntı yasar miyiz? Ornek link veriyorum
http://m.aliexpress.com/item/1684922889.html
http://m.aliexpress.com/item/1961000596.html
Şimdiden teşekürler..

yaso2867
04 Ocak 2016, 22:58
Ben de merak ediyorum kullanan arkadaşlar bilgilendirirse mutlu oluruz

AKIN17
04 Ocak 2016, 23:31
Xiaomi yi sipariş ettim GearBest ten, 10 gün geçti, gelir bir kaç güne heralde, incelemelerde sj4000 den daha iyi olduğunu gördüm. Kararınızı gözden geçirmekte fayda var, izleyin karşılaştırmaları. Ayrıca satıcı feedback ine bakın aliexpress de, 95 in altında ki satıcılara itibar etmeyin.

Memory42
04 Ocak 2016, 23:35
Bu arada xiaomi yi kaskın yanına takmak için aparat olarak ne almalıyız ?

Lukocan
04 Ocak 2016, 23:36
sj4000 normal olanını sipariş ettim. phui digital scamın kendi satıcısı. 25 günde elime geçti şuan hafıza kartı bekliyorum. görüntü kalitesi tatmin edecek derecede iyi lakin motorda henüz deneyemedim asıl sorun olan titreşim ve ses meselesi nasıl deneyince yazarım

ccc67
04 Ocak 2016, 23:51
Xiaomi yi sipariş ettim GearBest ten, 10 gün geçti, gelir bir kaç güne heralde, incelemelerde sj4000 den daha iyi olduğunu gördüm. Kararınızı gözden geçirmekte fayda var, izleyin karşılaştırmaları. Ayrıca satıcı feedback ine bakın aliexpress de, 95 in altında ki satıcılara itibar etmeyin.

Hangi modeli hocam.Aldığınız kutu içinde kask aparatı ve su geçirmez kılıf var mi.varsa bir link alırım hocam

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:49 ----------

sj4000 normal olanını sipariş ettim. phui digital scamın kendi satıcısı. 25 günde elime geçti şuan hafıza kartı bekliyorum. görüntü kalitesi tatmin edecek derecede iyi lakin motorda henüz deneyemedim asıl sorun olan titreşim ve ses meselesi nasıl deneyince yazarım

Deneyimleri paylasirsaniz seviniriz hocam

r48
05 Ocak 2016, 00:06
ben xiaomi yi ve eken h9 siparişi verdim . ekenin yanında aparatlarıda var. iki modelide inceleyin derim.

Mr.Duke
05 Ocak 2016, 00:11
ustam alıcaksanız sj4000 bını bence sjcam.comdan alın acıkcası ben guvenemıyorum orjınallıgıne bende alıcam

ccc67
05 Ocak 2016, 00:34
ben xiaomi yi ve eken h9 siparişi verdim . ekenin yanında aparatlarıda var. iki modelide inceleyin derim.

Neden 2tane alma ihtiyacı duydunuz ve neden farklı marka

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:32 ----------

ustam alıcaksanız sj4000 bını bence sjcam.comdan alın acıkcası ben guvenemıyorum orjınallıgıne bende alıcam

Hocam arada ciddi fark olunca insan bi düşünüyor.60dolar ya :) Tr de 350tl

rehberoguz
05 Ocak 2016, 01:43
Sj cam 4000 tavsiye ederim. yaklaşık 2 senedir kullanıyorum hiç bir problem yaşamadım. sjcam.com adresinden sipariş verdim 15 günde ulaştı elime içerisinden de envayi çeşit aparat çıkıyor, ama çantasını göğüs askısı aparatını aliexpress ten sipariş edebilir fiyatları uygun. bir de mutlaka yedek batarya ve seyahat şarjı almanı tavsiye ederim sitesinde var, ve aynı zamanda bunları kendi sitesinden almanı tavsiye ederim çünkü çakmaları piyasada çok var hem de sitesinden ço ucuza bulamazsın dışarıda fiyatları gayet ekonomik, ben denemek için en alt modelini aldım iyi çıkmaması ihtimaline karşı fakat daha sonra model yüksetmeyi de düşünmedim hiç, kayak yaparken, dalarken , bisiklette ve motorda kullandım gayet başarılı,

profesyonel bir arkadaşım bana tavsiye etmişti '' film çekmeyeceksen go proya o kadar para verme '' diyerek şimdi her seferinde dua ediyorum adama resmen :))

diğer arkadaşların saydıkları markaları bilmiyorum ancak kendi kullandığım cihaz oldugu için ihtiyacın kafana takılan sorulara cevap verebilirim SJ cam ile ilgili.

ccc67
05 Ocak 2016, 01:52
Sj cam 4000 tavsiye ederim. yaklaşık 2 senedir kullanıyorum hiç bir problem yaşamadım. sjcam.com adresinden sipariş verdim 15 günde ulaştı elime içerisinden de envayi çeşit aparat çıkıyor, ama çantasını göğüs askısı aparatını aliexpress ten sipariş edebilir fiyatları uygun. bir de mutlaka yedek batarya ve seyahat şarjı almanı tavsiye ederim sitesinde var, ve aynı zamanda bunları kendi sitesinden almanı tavsiye ederim çünkü çakmaları piyasada çok var hem de sitesinden ço ucuza bulamazsın dışarıda fiyatları gayet ekonomik, ben denemek için en alt modelini aldım iyi çıkmaması ihtimaline karşı fakat daha sonra model yüksetmeyi de düşünmedim hiç, kayak yaparken, dalarken , bisiklette ve motorda kullandım gayet başarılı,

profesyonel bir arkadaşım bana tavsiye etmişti '' film çekmeyeceksen go proya o kadar para verme '' diyerek şimdi her seferinde dua ediyorum adama resmen :))

diğer arkadaşların saydıkları markaları bilmiyorum ancak kendi kullandığım cihaz oldugu için ihtiyacın kafana takılan sorulara cevap verebilirim SJ cam ile ilgili.

Hocam hangi modeli önerirsiniz peki? Ve çeşitli aparatlar derken su geçirmez kılıfı ve kask takma aparati çıkıyor mu

rehberoguz
05 Ocak 2016, 02:04
Hocam hangi modeli önerirsiniz peki? Ve çeşitli aparatlar derken su geçirmez kılıfı ve kask takma aparati çıkıyor mu

su geçirmez kılıf ( housing ) içerisinden çıkıyor aynı zamanda kaska takma aparatı da cıkıyor. ama dediğim gibi bence göğüs askısı alsan daha rahat edersin kaskta agırlık yapmaz ve yüksek hızlarda rahatsız etmez ama ille kaska takıcam dersen içinde aparatları ve çift taraflı bantları var.

TOTEMONS
05 Ocak 2016, 02:44
Arkadaşlar son zamanlarda "sorun" kelimesinin boku çıktı galiba.Cümleye ayrı bir hava katmak için veya entelim ben havası yaratılmak için çok kullanılmaya başlandı.

Lütfen "çözüm" lerinizi değil çözümselinizi yazınız ,Allahım yaa :pr:

ccc67
05 Ocak 2016, 03:01
Arkadaşlar son zamanlarda "sorun" kelimesinin boku çıktı galiba.Cümleye ayrı bir hava katmak için veya entelim ben havası yaratılmak için çok kullanılmaya başlandı.

Lütfen "çözüm" lerinizi değil çözümselinizi yazınız ,Allahım yaa :pr:

Hocam niye rahatsız etti anlamadım ki :) bidahakine dikkat ederiz diyelim :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:57 ----------

su geçirmez kılıf ( housing ) içerisinden çıkıyor aynı zamanda kaska takma aparatı da cıkıyor. ama dediğim gibi bence göğüs askısı alsan daha rahat edersin kaskta agırlık yapmaz ve yüksek hızlarda rahatsız etmez ama ille kaska takıcam dersen içinde aparatları ve çift taraflı bantları var.

Kullanış açısından haklisiniz hocam göğüs daha rahat olabilir.Bu konuyu kesinlikle pas geçmicem :)

r48
05 Ocak 2016, 03:23
Neden 2tane alma ihtiyacı duydunuz ve neden farklı marka

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:32 ----------

Hocam arada ciddi fark olunca insan bi düşünüyor.60dolar ya :) Tr de 350tl

hem denemek için hem de birini egzoz üstü diğeri depo üstü vs gibi farklı noktalarda kullanmak için.

Bune
05 Ocak 2016, 10:06
Sjcam olayında en önemli olanı sahtesini almamak, sahtelerde sjcam logosu olmuyor ama sj4000 yazıyor. Görüntü kalitesi olarak genellikle gopro3' ten iyi ama gopro4 ile yarışamadığı söyleniyor (ki onun da rakibi sjcam5000) alacaksanız wifi' li model çok işinize yarar. Bunun haricinde mutlaka ama mutlaka 1-2 adet ekstra pil alın çünkü kendi pili wifi kapalı ekran uyku moduna geçmişken en fazla 2 saat gidiyor.

32gb 720p 60fps çekim ile 5 saate yakın çekim süresi oluyor (ama pil yetmiyor) sjcam' in xiaomi' den en üstün olduğu yeri evrensel parçalar sunması, yani birçok gopro aksesuarı sjcam ile de uyumlu.

https://www.youtube.com/channel/UCyvKhuXlqAUu3YF3q_pTa5w

Burda benim kanalım var ilk eklediğim bazı videolar kullandığım edit programı yüzünden kalitesizleşmiş ama son videolar normal görüntü kalitesine yakın performans sergiliyor. İzleyip bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ahmetcan45
05 Ocak 2016, 10:58
orjinal sjcam sitesinden alın yada Türkiyede kaan elektronik satıyor 325 tl suanda galiba türkçe menü + 2 yıl garanti veriyor.

*Heka
05 Ocak 2016, 12:18
Xiaomi Yi tavsiye ediyorum, yakın zamanda gearbest (http://www.gearbest.com)ten sipariş verdim.
YouTube ve forumlardan inceleme videolarını izledikten sonra kararınız bu yönde olacaktır diye düşünüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:15 ----------

Sjcam olayında en önemli olanı sahtesini almamak, sahtelerde sjcam logosu olmuyor ama sj4000 yazıyor. Görüntü kalitesi olarak genellikle gopro3' ten iyi ama gopro4 ile yarışamadığı söyleniyor (ki onun da rakibi sjcam5000) alacaksanız wifi' li model çok işinize yarar. Bunun haricinde mutlaka ama mutlaka 1-2 adet ekstra pil alın çünkü kendi pili wifi kapalı ekran uyku moduna geçmişken en fazla 2 saat gidiyor.

32gb 720p 60fps çekim ile 5 saate yakın çekim süresi oluyor (ama pil yetmiyor) sjcam' in xiaomi' den en üstün olduğu yeri evrensel parçalar sunması, yani birçok gopro aksesuarı sjcam ile de uyumlu.

Burda benim kanalım var ilk eklediğim bazı videolar kullandığım edit programı yüzünden kalitesizleşmiş ama son videolar normal görüntü kalitesine yakın performans sergiliyor. İzleyip bilgi sahibi olabilirsiniz.

GoPro aksesuarlarının fiyatlarından haberiniz var mı sizin? Söylemiş olduğunuz kesinlikle üstünlük sağlayacak bir durum değil. Markası her ne olursa olsun o ürün için çok uygun fiyatlara aksesuar bulamamak imkansız.

okican
05 Ocak 2016, 12:39
şu ucuz bütçeli aksiyon kameracılar go proyla yarışmaktan vazgeçeler hayat daha güzel olacak:D

sjcam4000 i arkadaşım kullanıyordu. bende ise gopronun giriş modeli olan hero var. aradaki fark dağlar taşlar kadar.
özellikle ses konusu sjcam için çok rahatsız edici.

yine de ucuz bütçeli herhangi bir kamera bile gündüz ışık altında trafiği çekmek için yeterli olur.

blog veya video yapacaksanız zaten gopro veya sony tercih etmek iyidir.ancak bütçeyi yorar.

ccc67
05 Ocak 2016, 14:05

Hocam kalite olarak gayet yeterli ve iyi buldum videoları.Bence gayet iş görür teşekürler:thumleft:

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:01 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:03 ----------

Xiaomi Yi tavsiye ediyorum, yakın zamanda gearbest (http://www.gearbest.com)ten sipariş verdim.
YouTube ve forumlardan inceleme videolarını izledikten sonra kararınız bu yönde olacaktır diye düşünüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:15 ----------

GoPro aksesuarlarının fiyatlarından haberiniz var mı sizin? Söylemiş olduğunuz kesinlikle üstünlük sağlayacak bir durum değil. Markası her ne olursa olsun o ürün için çok uygun fiyatlara aksesuar bulamamak imkansız.

Bende o markaya yönelmeye başladım.Hangi modeli önerirsiniz ve wi-fi bu cihazda neler yapabiliyor :)

AKIN17
05 Ocak 2016, 19:07
Xiaomi yi kullanıcı sayfasında tüm detayları ve merak ettiklerinizi bulabilirsiniz.

www.motosiklet.net/forum/kamera-ve-interkom/148269-xiaomi-yi-aksiyon-kamerasi-incelemesi-test-cekimleri.html

ccc67
05 Ocak 2016, 19:52
Xiaomi yi kullanıcı sayfasında tüm detayları ve merak ettiklerinizi bulabilirsiniz.

www.motosiklet.net/forum/kamera-ve-interkom/148269-xiaomi-yi-aksiyon-kamerasi-incelemesi-test-cekimleri.html

Teşekürler

themaniacjoe
05 Ocak 2016, 23:54
Go pro alasim geldi yorumlar tersine olsada nebilim :)

Tardigrat
06 Ocak 2016, 02:22
Bende sj4000 düşünürken xiaomi yi almış buldum kendimi. Çok araştırdım almadan önce ve kararım bu yönde oldu. Tamam sj4000 in aparatları içinden çıkıyor olabilir ama malzeme olsun görüntü olsun kalite olarak xiaomi kat be kat daha iyi. Hatta xiaomi yi yi sj4000 den ziyade sj5000 ile kıyaslıyor ecnebiler. Ayrıca xiaomi 155 derece görüş açısına sahip ama çok da önemli değil bence. Sony lens ve ambrella A7 çip set kullanması bile göz ardı edilemez. Fanboy gibi oldu anlattıklarım ama gerçek bu. Renk konusunda da xiaomi biraz fakir, sj4000 un siyah renginde gözüm kalmadı değil. Zamanla beyaz xiaomi de bana gayet sempatik geliyor artık..

fthaltan
06 Ocak 2016, 05:02
Sj 4000 alacaksaniz paraniz bosa gitmis olmaz. Video ve fotolari gayet tatminkar. Ben banggood dan almistim. 2 senedir problem yok. Daha iyisi varsa ayni maliyette, iyisini alin tabi.
Sj400 te guzel ve uygun bir kamera. Hala da kullaniyorum.

ccc67
06 Ocak 2016, 09:15
Bende sj4000 düşünürken xiaomi yi almış buldum kendimi. Çok araştırdım almadan önce ve kararım bu yönde oldu. Tamam sj4000 in aparatları içinden çıkıyor olabilir ama malzeme olsun görüntü olsun kalite olarak xiaomi kat be kat daha iyi. Hatta xiaomi yi yi sj4000 den ziyade sj5000 ile kıyaslıyor ecnebiler. Ayrıca xiaomi 155 derece görüş açısına sahip ama çok da önemli değil bence. Sony lens ve ambrella A7 çip set kullanması bile göz ardı edilemez. Fanboy gibi oldu anlattıklarım ama gerçek bu. Renk konusunda da xiaomi biraz fakir, sj4000 un siyah renginde gözüm kalmadı değil. Zamanla beyaz xiaomi de bana gayet sempatik geliyor artık..

Benimde gönlüm xiaomi ye kaydı açıkçası.Renk pek mühim değil bence.Ne demişler önemli olan işlevi :bounce:

Bune
08 Ocak 2016, 14:11

Evet haberim var açın ebay' i veya aliexpressi milyonlarca satıcı yan sanayi, çakma, orjinal her çeşit ve her fiyatta gopro ekipmanıs atıyor ama xiaomi yeni bir ürün ve evrensel parçaları olmadığı için parçasını bulmak çok zor.

En basitinden ben bugün gittigidiyoru yada sahibinden.com' u açıp ekstra sj4000 bataryası alıp ertesi gün kargo ile teslim alabilirim sizin kameranızda şuan bu çeşitlilik var mı?

eray_uluyazı
08 Ocak 2016, 15:22
http://www.ebay.com/itm/Original-SJCAM-SJ4000-Wifi-HD-1080P-Waterproof-Action-Camera-Sports-DV-Camcorder-/391273919767?hash=item5b19be3517:g:RMcAAOSwuTxWBZT V

http://www.ebay.com/itm/Original-SJCAM-SJ4000-Wifi-Full-HD-1080P-Action-Camera-Sports-DV-2xBatteries-/391295372794?hash=item5b1b058dfa:g:NFAAAOSwhcJWIFA 1

bunlara bakın isterseniz