PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motorsikleti koyacak yer sorunsalı?

DeNpEh123
04 Ocak 2016, 22:28
Merhaba beyler,- Yarın Allah'ın izniyle ilk motorumu alacağım fakat aklımda bir soru beni yiyip duruyor, 2 Blokluk bir sitede oturuyorum ve arkadaki binayla tamamen alakasızız yani 5 senedir sitenin arka tarafına bir kere bile geçmedim. Oturduğum yer binanın 1. katı ve motorumu koyabileceğim biryer yok. Yani apartmanın girişinde bisiklet koymalık yer var ona koyabilirim fakat oturduğum yer öyle sakat ki bisiklet parkı yapmadan önce,- 2-3 tane bisiklet çaldılar. Bayağı uzun zamandır yukarda bir komşumuz bisikletini koyuyor hiçbir sıkıntı yaşamadı fakat motorsikletin çalınma oranının yüksek olduğunu düşünüyorum. (Evimin yakınında herhangi bir esnaf,- Kapalı otopark vb. biryer yok. 20 dk uzaklıkta Kipa'nın otoparkı var ama ordan eve yürüyeceksem motor almanın ne anlamı oluyor.) Çözüm önerilerinizi bekliyorum,- Aslında son çare motor 76 KG kaldırıp binanın içine koymayı planlıyorum. Binanında içine koyamam çünkü yaklaşık bina girişiyle kapısı arasında 5-10 merdiven var. (Konu daha önce açılmış fakat bana uygun bir cevap bulamadım, Bu yüzden tekrardan kendi konumu yarattım.)(Bu arada alacağım motor Yuki'nin yatık motorlu Gezgini.)

Hamza Toruk
04 Ocak 2016, 22:48
Hocam bizimde koyacak yerimiz malesef yok site kenarına bırakmak zorunda kalıyoruz ancak alarlımlı kilit ve kalite olmak koşlu ile kendinizi güvence altına alabilirsiniz diğer tavsiye motoru istediğiniz surette görebileceğiniz pencere kenarı tarafına bırakın ki arada kontrol etmek istedğinizde panik olmayasınız bu tarz motorlara pek dokunan olmuyor ama genede önlem alınmalı genelde cbr 250 tarzı motorlara yöneliyor hırsızlar .

DeNpEh123
04 Ocak 2016, 22:54
Değerli yorumunuz için teşekkür ederim,- Dediğim gibi oturduğum yer biraz çingen tarafı olduğu için,- Moped-Cub Tarzı motorlara bayılıyorlar, Onları ya alıp modifiyeliyorlar yada çalıp plakasız bir halde satıyorlar, Bu şekilde işi ticarete dökmüş kişiler hatta örnek olarak şu sayfayı gösterebilirim https://www.facebook.com/groups/110645369105780/?fref=ts Bu arada bu alarmlı kilit dediğiniz şeyin maliyeti sizce ne kadardır? Ve yararlı oluyorlar mı,- Cidden çok teşekkür ederim.

weirdo1
04 Ocak 2016, 23:15
76 kg motorum olsa koltugumun altina alir eve girerim ben.

Tİme_shİft42
04 Ocak 2016, 23:24
Evin içine koy diyecektim arada basamak varmış :)

meystuna
04 Ocak 2016, 23:27
Motor alacaksan mutlaka güvenli bir otopark ile pazarlık yap abone ol benim bahçem var evimin otoparkı yok alarm güvenlik kamerası yinede korkuyor insan. Motosikletine mutlaka bir alarm al zincir al bunlar hırsıza zaman kaybı yapar yada üstüne kimse oturamaz senden başka

Mengu16
04 Ocak 2016, 23:29
Ben 78 kilo motoru merdivenden çıkarmaya çalışmıştım. Motorun ortası alçak olup güç alıp direksiyondan ittirmeme imkan sağlamasına rağmen tek başıma 1 kat bile yukarı çıkaramamıştım. Ön tekerden çeke çeke 4-5 basamak çıkıyor ama sonrası yok :)

DeNpEh123
04 Ocak 2016, 23:39
Motor alacaksan mutlaka güvenli bir otopark ile pazarlık yap abone ol benim bahçem var evimin otoparkı yok alarm güvenlik kamerası yinede korkuyor insan. Motosikletine mutlaka bir alarm al zincir al bunlar hırsıza zaman kaybı yapar yada üstüne kimse oturamaz senden başka
Dediğim gibi evimin yakınında kipa'nın otoparkı var 10'dan sonra kapıları kilitleniyor,- (Ücretsiz) Ama oraya kadar götürüp geri eve döneceksem zaten motorsiklet almamın bana bir yararı olmayacak

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:37 ----------

Ben 78 kilo motoru merdivenden çıkarmaya çalışmıştım. Motorun ortası alçak olup güç alıp direksiyondan ittirmeme imkan sağlamasına rağmen tek başıma 1 kat bile yukarı çıkaramamıştım. Ön tekerden çeke çeke 4-5 basamak çıkıyor ama sonrası yok :)
Zor mu olur diyorsunuz yani :D

kyagmur
05 Ocak 2016, 00:06
Binanın içine koymanin yollarını düşünün rampa felan yapın pvcden acilir kapanır bişeyler yapmaya calisin ancak öyle olur . Yoksa dışarıda calamazlarsa motoru bu sefer de zarar verirler

exteras
05 Ocak 2016, 00:29
Bir tahta palet buluyorsun, parçaları ayırıp ufak bir rampa yapıyorsun kendine. Büyük ihtimalle 3 tane yan yana koysan genişlik yetecektir yukarı çıkarmak için, altını da merdivenlere gelecek şekilde destekliyorsun. Rampa da çok ağır olmaz gerektiğinde çıkartır koyarsın gerektiğinde saklarsın. Genelde paletlerin uzunlukları 1 veya 1.2m gibi olur ona göre önlem al, gerekirse marangozdan biraz daha uzun alabilirsin ama sakın motoru el ile yukarı çıkarmaya çalışma, 80 kilo az değil dostum incitirsin bir tarafını.

c4gin
05 Ocak 2016, 01:07
76 kilo hangi motor olduğunu merak ettim ben:)

scooter dediğin şey 220 kilo yav:/

ertano
05 Ocak 2016, 10:29
Ben Bauhaus'da sera satılıyordu ondan aldım. 240cmx180cm taban ölçüleri var. Otoparka koydum maşallah gayet memnunum

DKN
05 Ocak 2016, 10:46
kollarını yukarı kaldırıp dirsekten kırarak gidonu enseye dayayıp tersten çıkarabilirsin belki. yani selesi beline değecek şekilde

natila
05 Ocak 2016, 10:47
kapalı otopark araştırdınmı? yakın bi yerde varsa 80-100 tl arası aylık piyasası.

HAZZILHAR
05 Ocak 2016, 11:32
Yazdıklarına bakılırsa binanın içine koyma şansın var. Merdiven engel değil. Şöyle bir sacdan rampa hazırlıyorsun ve merdivenin üstüne koyuyorsun. Ayakları da merdivenin basamaklarına basacak şekilde olacak. Üstüne de lastiklerin kaymaması için 10-15 cm'de bir olmak üzere kaydırmaz bant zımpara yapıştırıyorsun yatay olarak. Sac genişliğini de lastik sırt genişliği x 4 olarak alırsan çok yer kaplamaz + levhalar menteşeli ve katlanabilir olursa motoru binaya koyduktan sonra rampayı katlayarak toplayıp binanın içine koyabilirsin:

http://maonarodablog.com.br/wp-content/uploads/2009/02/202_1058-rampa.jpg

http://cdn1.ofix.com/Images/SiteImages/ProductDetailImage/Sermat-Kaydirmaz-Zimpara-Bandi-Siyah-50mm-25mm_RI56761FT2MF105872.jpg

Hayırlı olsun.

Not: Motorsiklet değil, motosiklet.