PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sjcam SJ4000 mi GoPro Hero 3 mü ?

EyfelMotor
21 Aralık 2015, 00:35
Merhaba Arkadaşlar aksiyon kamerası alıcam ama karar veremedim sizce hangisini almalıyım hangisi daha çok iş görür ileride motovlog çekmeyide düşünüyorum aksiyon kameraları ile ilgili pek bilgim yok yardımcı olur musunuz

mertky
21 Aralık 2015, 00:40
Bütçeyi ayarlıyabilirseniz sj5000 plus. gopro 3 den daha iyi

EyfelMotor
21 Aralık 2015, 00:42
dostum biraz bütçeyiyi zorlayabilir malum maaş daha yatmadı :)

cıbırlover1
21 Aralık 2015, 01:06
Bir Xiaomi Yi kullanıcısı olarak daha çok öneririm Sjcame göre çünkü goprolarda kullanilan Sony lens var Xiaomi de ... Ve gece gündüz çekimleri gerçekten net 2k ya kadar video dedtekliyor 50 km/s hiza kadar plakalar net okunuyor ancak samimi olmak gerekirse 50 km/s hizin ustundeki hizlarda onunüzdeki arac haric pek okunmuyor ... Xiaomi çok kaliteli bir sıkınti yasatmadi sjcame göre daha büyük sd card kullanmayi destekliyor...Vee en onemlisi sjcame göre çok çok daha ucuz yurt disi fiyati 60 dolardı yanılmıyorsam... Eksileri ise aparatlarini aliexpressden söylemeniz gerekiyor kutudan çikmiyor aparatları ucuz 10 dolara herşeyiyle su gecirmez kılıfiyla satın aldim .. Pil ömrü full Hd yalnızca 60 dakika yetiyor .. Ancak yedek pilleri de satiliyor 11 dolara 2 tane pil+ şarj adaptörüde var ... Böylece neredeyse 3 saat hemen hemen kesintisiz çekebilirsiniz.. Ama imkan varsa tabi ki go pro 4 :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:04 ----------

Mobilden yazdın imla hataları icin kusura bakmayin :)

EyfelMotor
21 Aralık 2015, 01:17
hocam peki aliexpress den gelen ürünler gümrükte takılabiliyomuş var mı öyle bi sıkıntı ?

Hakanbingol
21 Aralık 2015, 02:05
Geçen hafta aliexpress den Sjcam sj4000 aldım. Güvenilir bir mağazadan aldım. Aksiyon kameraları diye bir konu var, oraya detaylı bilgi yazdım. Kesinlikle pişman olmazsın diye 1 Cümle de özetleyeyim sana. Hele de bütçe yorgunsa :)

17 günde ulaştı elime.

LynXMaSTeR
21 Aralık 2015, 02:07
hocam peki aliexpress den gelen ürünler gümrükte takılabiliyomuş var mı öyle bi sıkıntı ?

bende Xiaomi Yi kullanıyorum. Üç gün önce ulaştı.
2K video özelliği firmware güncellemesi yapınca geliyor.
En iyisi 1080p de 60 fps kayıt yapmak. 150 km/s hızda bile plakaları okuyabilirsiniz.
Aliexpressten aldım, aksesuarlarla birlikte 123 dolar fiyatı vardı, satıcı ile görüştüm, düşük fiyat yazmasını istedim.
Kutunun üstüne "kamera aksesuarları" şeklinde yazmış, fiyat olarak da 8 dolar belirtmiş. Vergisiz, gümrüksüz geldi.

EyfelMotor
21 Aralık 2015, 02:15
Geçen hafta aliexpress den Sjcam sj4000 aldım. Güvenilir bir mağazadan aldım. Aksiyon kameraları diye bir konu var, oraya detaylı bilgi yazdım. Kesinlikle pişman olmazsın diye 1 Cümle de özetleyeyim sana. Hele de bütçe yorgunsa :)

17 günde ulaştı elime.

Çok Teşekkürler Dostum Sjcam araştırdım biraz gece çekimleri biraz daha iyi gibi sanırım goproya göre

gokberk6426
21 Aralık 2015, 02:50
bende var wifilisi cok memnunum gogus aparatini denedim cok basarili kasktada cok iyi titresimde felan gayet basarili telefondan goruntu alip baslatabiliyorsun baya pratik

Hakanbingol
21 Aralık 2015, 03:01
Ben görüntü fena olmasın, yolu göreyim , yazılar okunsun, plakalar okunsun, gece çok berbat olmasın, yüzler görünsün falan filan diyerek beklentimi çok yüksek tutmadan sipariş ettim fakat şu anda 720 p 60 fps de çekim yapıyorum. 1080 p'e ihtiyaç bile duymadım henüz. Titreşim yok , karıncalanma yok ( gündüz en azından. Gece yada kapalı alanda kesin oluyor ona yapacak bir şey yok. Fiyat/performans olarak değerlendirmek lazım. ) bulanma yok. Balık gözü çekiyor.

Unutmadan kırmızı rengi biraz pembeleştiriyor yakın çekim de ve evleri duvarları falan biraz sarartıyor. Yalnız bu göze batar bir durum değil. Sadece bil diye söylüyorum. Benim yaşadığım yer de yaşayıp o binaların orjinal renklerini bilmiyorsan farkı anlayamazsın bile o kadar az .

32 gb hafıza kartı attım 2 saat çekim yapıyorum. Şarj bitiyor fakat kart yarıya kadar doluyor. Yedek batarya ile 4 saat HD çekim yapabilirsiniz yani. 720 p 60 fps de 10 dakikası 1 gb oluyor. 40 dakikalık bir çekim 3gb 800mb gibi bir yer tutuyor. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

< iLk@yy >
21 Aralık 2015, 05:31
aliexpressten hiç alışveriş yapmadım ama çevremdeki ve forumdan okuduğum kadarı ile mağdur olan daha çok kişi oluyor ebaye göre

ebaydede dikkat etmen gereken hususlar var tabi
ilki rating olayı %95 altı ve kaç ürün sattığını yazanbir ibare yer alır bunlara dikkat etmen gerekir

birde bir ürünün ortalama fiyatı aynıdır yani 100$ lık bir ürün genel olarak 100$ ise be bir başkası 80$'a satıyorsa işin içinde başka bir bit yemi vardır yoksa ebay çok mu düzgün hayır elbette

bunun haricinde sj5000'lerde bazı anakart sorunları çıkabiliyor bunun yerine sjcam 4000+ çıktı bu alınabilir 2k video vs vs var hepsi
ayrıca istersen sj4000+gyro modelide var titreşimi tamamen almasa da hatrı sayılır bir etkisi oluyor baya internetten bakabilirsinde bunlara videoları vs var hep

feti_can
21 Aralık 2015, 09:16
bende var wifilisi cok memnunum gogus aparatini denedim cok basarili kasktada cok iyi titresimde felan gayet basarili telefondan goruntu alip baslatabiliyorsun baya pratik

Bende de sj4000wifi var ama göğüs aparatı ne anlamadım. Nasıl bir parça, neye yarıyor?

maktama
21 Aralık 2015, 09:26
Bu aksiyon kamera ve araç içi konsol kameraları için youtube'den techmoan adlı kullanıcının gönderilerini izleyin/inceleyin ingilizceniz varsa. Piyasada bulunan tutulan bir çok kamerayı aynı koşullarda inceliyor, arşılaştırmasını yapıyor, indirebileceğiniz örnek vidyoların linkini de veriyor(Youtube vidyoları tekrar işlediği için kameranın gerçek görüntüsünü veremiyor). O kullanıcının aynı adlı sitesi de var.
http://www.techmoan.com/blog/category/action-cameras
Mesela yeni koyduğu Dazzne P2 ile SJCAM M10+ karşılaştırdığı vidyosuna bir bakın, artık kameralarda genel olarak GYRO diye geçen Anti-shake Stabilization fonksiyonu da var ,M10+'taki gayet iş görüyor izlediğime göre.

Seko
21 Aralık 2015, 10:34
En iyisi 1080p de 60 fps kayıt yapmak. 150 km/s hızda bile plakaları okuyabilirsiniz.
Aliexpressten aldım, aksesuarlarla birlikte 123 dolar fiyatı vardı, satıcı ile görüştüm, düşük fiyat yazmasını istedim.
Kutunun üstüne "kamera aksesuarları" şeklinde yazmış, fiyat olarak da 8 dolar belirtmiş. Vergisiz, gümrüksüz geldi.

Bunlar da vur deyince öldürüyorlar, 8 $ neymiş ya ? Ben pahalı ürünlere 50 $ falan yazıdıryorum şüphe çekmesin diye...

akbird
21 Aralık 2015, 10:40
gopro 3. Sj4000 ni tek yumruk yemeden nakavt eder.

Ahmetcan45
21 Aralık 2015, 11:18
Dostum sj4000 kullanıyorum 1080p de güzel cekiyor yanlız bi gopro deil sonuç olarak :mrgreen: sjcam bütün aparatlarıyla birlikte geliyor ama sj4000 wife yerine yeni cıkan SJ5000 :queen: i öneririm :thumleft: para sıkıntın yoksa gopro al bak keyfine :D

Tardigrat
21 Aralık 2015, 14:37
Bende çok araştırdım ve xiaomi yi aldım. Aksesuarlı ve siyah renk oluşundan dolayı sj4000 aklıma daha da yatsada, donanım olsun, malzeme kalitesi olsun xiaomi yi sj4000 den kat kat daha iyi bir makina. Xiaomi yi gopro'nun kullandığı işlemciyi ve sony lens kullanıyor. Bu da çok büyük bir artı.

sey_47
21 Aralık 2015, 14:55
Bende çok araştırdım ve xiaomi yi aldım. Aksesuarlı ve siyah renk oluşundan dolayı sj4000 aklıma daha da yatsada, donanım olsun, malzeme kalitesi olsun xiaomi yi sj4000 den kat kat daha iyi bir makina. Xiaomi yi gopro'nun kullandığı işlemciyi ve sony lens kullanıyor. Bu da çok büyük bir artı.

Aynen öyle xiaomi sj4000 den iyi. sj5000 i bilemiyorum. Sj4000 nin piyasada çok yan sanayisi var. sakat bir ürün.
xiaomi gopro4'e en yakın kamera. f/p olarak koyar geçer hepsini.

gurkanerkan
21 Aralık 2015, 15:11

Vergi kaçırdığını buraya yazmak için ya olayın bilincinde olmayabilirsin ya da etrafında 'dur sen ne yapıyorsun başını yakacaksın' diyecek hiç sevenin yok.

LynXMaSTeR
21 Aralık 2015, 15:36
Vergi kaçırdığını buraya yazmak için ya olayın bilincinde olmayabilirsin ya da etrafında 'dur sen ne yapıyorsun başını yakacaksın' diyecek hiç sevenin yok.

hocam haklısın, evet vergi kaçırıyorum.
ama bi sor neden kaçırıyorum.
o vergilerle gidip gemicikler felan alıyorum. acayip zevkli, sizde deneyin...

MazhaRR
21 Aralık 2015, 15:53
@LynXMaSTeR ne olursa olsun haksızsın lütfen vergi kaçırma.Senin gibiler yüzünden devlet büyükleri 2014 model makam araçlarına binmek zorunda kalıyor yıl olmuş 2016 kendini onların yerine koy :)

Hakanbingol
21 Aralık 2015, 16:14
Sjcam konusunda bir şey söylemek isterim. Aliexpress de binbir türlü satıcı var düzgün olanını bulmak sizin elinizde. Şahsen ben indirimle beraber 185 tl ye aldım. Ürün tamamen orjinal ve görüntü kalitesinin diğerlerine göre çok âfâki farkları yok. Örnek video youtube a atarım dilerseniz. Sjcam 4000 diye kalitesi kötü çok kamera gördüm ben youtube da. Doğru satıcıyı bulursanız pişman olmazsınız. 17 günde yolladılar ve her mesajıma aynı gün içerisinde ayrıntılı cevaplar aldım. Hiç de geçiştirmediler. Kargo kutusunun kalitesi , aparatların eksiksiz ve çiziksiz gelişi vs. her şeyden memnunum yani. Fakat tabii ki gopro ile arasında fark olacaktır.

LynXMaSTeR
21 Aralık 2015, 16:41
@LynXMaSTeR ne olursa olsun haksızsın lütfen vergi kaçırma.Senin gibiler yüzünden devlet büyükleri 2014 model makam araçlarına binmek zorunda kalıyor yıl olmuş 2016 kendini onların yerine koy :)

şu an yerin dibine girdim.
"Aman Tanrım!" dedim, ben ne yapıyorum.
Bir daha asla vergi kaçırmıcam, söz..

gurkanerkan
21 Aralık 2015, 17:06
hocam haklısın, evet vergi kaçırıyorum.
ama bi sor neden kaçırıyorum.
o vergilerle gidip gemicikler felan alıyorum. acayip zevkli, sizde deneyin...

Vergi kaçırma demiyorum hobi olarak yine kaçır ama herkesin okuyabileceği mecralarda bunları paylaşıp hem kendini açığa verme hem de başka insanları suça teşvik etme.

oenaj
21 Aralık 2015, 17:37
Gearbest sitesinden FIREFLY 6S siparişi verdim, Ürün link: http://www.gearbest.com/action-cameras/pp_239152.html

Bu da inceleme linki http://forum.donanimhaber.com/m_112088932/f_//tm.htm

EyfelMotor
22 Aralık 2015, 21:16
Yarın İstanbulda Olucam İstanbuldan alabilceğim Yer Var mı Acaba ?

BESTAPO
13 Ocak 2016, 17:41
Arkadaşlar selamlar. Biz iki motorcu SJcam4000 wifi & GoPro Hero3 Black Edition kullanıyoruz. Alacaklara fikir olması açısından çektiğimiz bir karşılaştırma videomuzu paylaşıyorum. Umarım işinize yarar.

https://www.youtube.com/watch?v=DDbAM782YBQ

Lightning
13 Ocak 2016, 18:05
Hmm,

ben Eken H9 Aldım ve çok memnunum aynı zamanda hero 3 black ve Hero 4 Black te kullanmaktayım.
Fikir vermesi açısından ;

Hero 3 Black ile çekilen bir tur

https://www.youtube.com/watch?v=FS2RtatufJg

Eken H9 ile çekilen bir tur

https://www.youtube.com/watch?v=qb9HRbMrvcw