PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bence bu seti kaçırmayın..!!

Thermosifon
19 Aralık 2015, 18:44
Merhaba arkadaşlar siteler de gezinirken gördüm ve fiyatı bence bedava kesinlikle her motorcu da olması gereken bir lokma seti.Kendi işimi kendim görürüm diyen herkes almalı.

https://www.tekzen.com.tr/modacar_aiwa_40_parca_lokma_seti_214;_/2334817

karşıyaka57
19 Aralık 2015, 18:58
Üye olmadan alınmıyor mu?

snappy x
19 Aralık 2015, 19:10
iyi midir?

bilalefe
19 Aralık 2015, 19:49
hmmm cok kullanisli ve oldukca uygun fiyat geldi bana ... marka kalitesinden midir ? piyasasi bu mudur bilemiyorum...

orh
19 Aralık 2015, 19:51
5 para etmez çöp düzgün iş yapamassın

Thermosifon
19 Aralık 2015, 19:52
Üye olmadan alınmıyor mu?

Arkadaşlar piyasası bu değil ortalama 100tl den başlıyor.Ürün şuan yılbaşı için outlete düşmüş durum da ama her türlü işinizi görür üye olmadan da alınmıyor bildiğim kadarı ile.Kaçırmayın derim

YERUÇAĞI
19 Aralık 2015, 19:55
arkadaşım bu takım zorlamaya gelmez,buna güvenip tamir için motorun sağını solunu sökmemeni tavsiye ederim,,fiyatından belli ama acil durum için motorda durabilir,,sana bir tiyo vereyim takım alırken özellikle takımı üstünde şu yazıyı görmen lazım (Chrome-vanadium) eğer bu yazı takımların her birinin üzerinde tek tek yazıyorsa gönül rahatlığıyla o takımı alabilirsin,bu yazı olmayan takımı eve sokmayın

aşağıdaki gibi yazı olması gerekli yoksa takımın malzemesi çelik değil bildiğin saman telinin eritilip kalıpta takım görünümüne getirilmiş halidir bilginiz olsun

https://www.google.com.tr/search?q=Chrome-vanadium&hl=tr&biw=875&bih=478&site=imghp&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjKy7yls-jJAhXH1RQKHQOwD2QQ_AUIBygB#imgrc=pTLPBFq8AVQw3M%3A

kivancern
19 Aralık 2015, 19:56
Arkadaşlar piyasası bu değil ortalama 100tl den başlıyor.Ürün şuan yılbaşı için outlete düşmüş durum da ama her türlü işinizi görür üye olmadan da alınmıyor bildiğim kadarı ile.Kaçırmayın derim

Hepsinurada gibi sitelerde bu urun 30 40 lira bandindaydi 2 ay once..

Ben stanley in 52 parcalik setini aldim memlunum.. koctas ve bahous da var..

Thermosifon
19 Aralık 2015, 20:03
5 para etmez çöp düzgün iş yapamassın

Siz alıp denediniz eliniz de falan mı kaldı hocam direk bu yorumu yaptığınıza göre merak ettim ? Ürün gördüğüm kadarı ile çelik,plastikten yapmamış adamlar :) Gayet de iş yaparsın ben sana iş yaptığım ürünün fotosunu atayım bak minyatür lokma takımım ile dünyaları kurtarıyorum motor da,bunla hayli hayli yaparsın.

http://imageshack.com/a/img910/2513/FeICPi.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:00 ----------

arkadaşım bu takım zorlamaya gelmez,buna güvenip tamir için motorun sağını solunu sökmemeni tavsiye ederim,,fiyatından belli ama acil durum için motorda durabilir,,sana bir tiyo vereyim takım alırken özellikle takımı üstünde şu yazıyı görmen lazım (Chrome-vanadium) eğer bu yazı takımların her birinin üzerinde tek tek yazıyorsa gönül rahatlığıyla o takımı alabilirsin,bu yazı olmayan takımı eve sokmayın

https://www.google.com.tr/search?q=Chrome-vanadium&hl=tr&biw=875&bih=478&site=imghp&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjKy7yls-jJAhXH1RQKHQOwD2QQ_AUIBygB#imgrc=pTLPBFq8AVQw3M%3A

Yahu ben ihtiyacı olan adam alsın diye dedim her bütceye göre ürün var sonuçta.Bu fiyat olarak makul olduğu için söyledim :)

toseabul
19 Aralık 2015, 20:15
epey zamandır foruma giremiyordum... arkadaşım tekzenden uzak durun.. ben 2 defa alışveriş yaptım verdigim sipariş 3 hafta sonra geldi her defasında ürününüz kargoya verilmiş yarın sisteme düşecektir gibisinden bir sürü zırvalık.. 2. kez verdiğim sipariş gelmedi. 1.5 ay boyunca süründürdüler. en son burdaki tekzen şubelerinde olay cıkartım epey bi müşteri kayıpları oldu o olay sırasında. güvenlik görevlileri tarafından zorla kapı dışarı ettiler. ertesi gün firma merkezinden aradilar onlara düz küfürlerle kaydım.... 150 Tl kredi kartımdan cekilmesine ragmen hala ürünüm gelmedi :D tüketici hekem hekeyine başvuruda bulundum. sonucu bekliyoruz..

Thermosifon
19 Aralık 2015, 20:24
epey zamandır foruma giremiyordum... arkadaşım tekzenden uzak durun.. ben 2 defa alışveriş yaptım verdigim sipariş 3 hafta sonra geldi her defasında ürününüz kargoya verilmiş yarın sisteme düşecektir gibisinden bir sürü zırvalık.. 2. kez verdiğim sipariş gelmedi. 1.5 ay boyunca süründürdüler. en son burdaki tekzen şubelerinde olay cıkartım epey bi müşteri kayıpları oldu o olay sırasında. güvenlik görevlileri tarafından zorla kapı dışarı ettiler. ertesi gün firma merkezinden aradilar onlara düz küfürlerle kaydım.... 150 Tl kredi kartımdan cekilmesine ragmen hala ürünüm gelmedi :D tüketici hekem hekeyine başvuruda bulundum. sonucu bekliyoruz..

Bu tarz şeyler zaten elden alınıp bakılması gereken şeyler,siz ne aldınız kargo ile bilmiyorum ama ben şahsen bunu alacak olsam gider bakarak alırdım zaten :)

Darkfriairs
19 Aralık 2015, 20:26
Tavsiyen için teşekkür ederim, devamlı gidip gelirim tekzen firmasına. bu çanta iyi olacak.

Dash_1905
19 Aralık 2015, 20:42
Bu urunler kesinlikle copden baska birsey degil. Dedem bundan 20 yil once babama hacidan gelirken izeltas lokma takimi almis. Hala sapasaglam duruyor. Bir tane de bosch darbeli matkap getirmis o da sapasaglam duruyor. 3 yil once aldigim matkap bozuldu (black and decker). Bu bozulmadi. Bir soz vardir ucuz mal alacak kadar zengin degilim diye kesinlikle bu urunler icin gecerli.

CİHAN
19 Aralık 2015, 20:44
Ürünü tavsiye etmiyorum, garajda duruyor lokmanın gırgırı bozuldu ve tornavidanın tutma yeri normal bi somunu sıkarken ikiye ayrıldı,kutunun aynısı

toseabul
19 Aralık 2015, 20:45
Bu tarz şeyler zaten elden alınıp bakılması gereken şeyler,siz ne aldınız kargo ile bilmiyorum ama ben şahsen bunu alacak olsam gider bakarak alırdım zaten :)

3 kutu plastidip sipariş etmiştim.. takım edevat zırdavat hersey tam benim.. fiyatı uygun diye ordan siparis vereyim dedim etmez olaydım. hevesimi kursagimda biraktilar.

Thermosifon
19 Aralık 2015, 20:45
Bu urunler kesinlikle copden baska birsey degil. Dedem bundan 20 yil once babama hacidan gelirken izeltas lokma takimi almis. Hala sapasaglam duruyor. Bir tane de bosch darbeli matkap getirmis o da sapasaglam duruyor. 3 yil once aldigim matkap bozuldu (black and decker). Bu bozulmadi. Bir soz vardir ucuz mal alacak kadar zengin degilim diye kesinlikle bu urunler icin gecerli.

Her malın bir alıcısı vardır diye de bir söz vardır dostum bende o yüzden paylaştım zaten bunu :)

sagat
19 Aralık 2015, 20:46
http://urun.n11.com/lokma-takimlari/40-parca-circirli-lokma-takimi-seti-anahtar-tornavida-cantali-P83595801

bu daha ucuz fakat bu lokma takımlarını tavsiye etmem.

Thermosifon
19 Aralık 2015, 20:55
Hay arkadaş ya ihtiyacı olan ucuza alsın dedim bu forumda ne kadar çok böle çiban arkadaş var :) Burada ürün kalitesi tartışmak için açmadım bu başlığı ben vallahi bu seti kaçırın diye değiştireceğim sonun da başlığı :)

chevy64
19 Aralık 2015, 21:01
Zamaninda koctasta satilan sarzli ufak hobi matkabi almistim. Metal kutuda 100 parca uc olan icinde. Matkap icin degil tabi metal canta+uclar icin. Bide tek orta halli bi ufak circir, 8-10 12-13 ing. Anahtari aldim. Motorda yanimda tasiyorum. Ise yariyor boyle ufak takimlar.

Freye
19 Aralık 2015, 21:02
Aynısını bende var ne zaman elime alsam kırılacakmış gibi geliyor :mrgreen:
Bence daha iyilerine bakın almışken 1 kere alın.
almak istiyorsanızda alın seçim sizin.

karşıyaka57
19 Aralık 2015, 21:03
Bu linkteki bu ürünü alıpta memnun olmayan yada bu ürünün bu fiyatı haketmediğini veya hakettiğini yazan olursa daha uygun olur.Veya aynı fiyatta alternatif falan varsa yazabiliriz.Elden alcak Tekzen mağazası var mı diye baktım İzmirde yok.

sagat
19 Aralık 2015, 21:11
Hay arkadaş ya ihtiyacı olan ucuza alsın dedim bu forumda ne kadar çok böle çiban arkadaş var :) Burada ürün kalitesi tartışmak için açmadım bu başlığı ben vallahi bu seti kaçırın diye değiştireceğim sonun da başlığı :)

dostum sen tavsiye etme hakkına sahipsen başkaları da tavsiye etmeme hakkına sahiptir :)

ortada kaçırılacak bir fırsatta yok, bu tür ucuz fiyatlı, tek kullanımlık anahtar takımları piyasada her zaman bulunuyor.

Cavalry
19 Aralık 2015, 21:29
Bu takımlarda kalite sıralaması; İzeltaş,Rico,Stanley bunların haricindekilerde kalite gitgide düşüyo.. Öyle bilinmedik marka 2 takım elimde kaldı.. Boşuna denilmiyor ucuzunu alacak kadar zengin değilim diye :mrgreen: Linkteki ürün pek iş görmez ama sürekli kullanılmayacaksa kısa vadede işe yarar.. Eğer kaliteli alayım uzun ömürlü olsun diyorsanız en az 150-200 ödemek lazım bu takımlara..

Thermosifon
19 Aralık 2015, 21:33
dostum sen tavsiye etme hakkına sahipsen başkaları da tavsiye etmeme hakkına sahiptir :)

ortada kaçırılacak bir fırsatta yok, bu tür ucuz fiyatlı, tek kullanımlık anahtar takımları piyasada her zaman bulunuyor.

Kaliteli markaların anahtar takımları da çok pahallı değil aslına bakarsanız.Elbette profesyonel bir takım almadığınız müddetçe.Ben sadece zamanın da 100tl ye gördüğüm setlerden sonra bu fiyata görünce,belki ihtiyacı olan bir arkadaş antin kuntin bir ustaya para vermektense bunu alsın işini kendi görsün diye paylaştım.Zaten ürünü kullandım yada gittim baktım dediğiniz gibi kötü değil diye bir savunma da bulunmadım elbet sizlerin de tavsiye etmeme hakkınız var.Benim tavsiyem ürün üzerine değil daha çok fiyatı üzerine olmuştu :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:29 ----------

60 TL balata değişimi ve hidrolik değişimi için para ödeyip 1 hafta frenler tutmuyor diye binemeyen adamım :) Nedeni de ustanın frende ki havayı ilk etap da düzgün almamış olması eski başlıklarım da yer almakta.Bu tarz lokma takımlı işler de gördüğüm kadarı ile işçilik de baya giydiriyorlar.Az evvel de dediğim gibi elimden geliyor ama alet edevatım yok diyen arkadaşlar için ucuz yollu olsun istedim sadece :)

sagat
19 Aralık 2015, 21:35
Kaliteli markaların anahtar takımları da çok pahallı değil aslına bakarsanız.Elbette profesyonel bir takım almadığınız müddetçe.Ben sadece zamanın da 100tl ye gördüğüm setlerden sonra bu fiyata görünce,belki ihtiyacı olan bir arkadaş antin kuntin bir ustaya para vermektense bunu alsın işini kendi görsün diye paylaştım.Zaten ürünü kullandım yada gittim baktım dediğiniz gibi kötü değil diye bir savunma da bulunmadım elbet sizlerin de tavsiye etmeme hakkınız var.Benim tavsiyem ürün üzerine değil daha çok fiyatı üzerine olmuştu :)

Sıkıntı yok hocam, hiç yoktan iyi olduğu kesin. Ama burayı okuyup da alacak olanlar beklentilerini yüksek tutmaz, en azından ;)

Sizin servis mevzusunu da takip etmiştim, allah işini bilmeyen tamirciden korusun :)

essegesse
19 Aralık 2015, 21:41
Bu tür ucuz takımlar,sadece ufak tefek işlerinizi görür.

Biraz zorlamaya geldimi,peynir gibi dağılır.İki kere iki=dört.

Thermosifon
19 Aralık 2015, 21:46
Sıkıntı yok hocam, hiç yoktan iyi olduğu kesin. Ama burayı okuyup da alacak olanlar beklentilerini yüksek tutmaz, en azından ;)

Sizin servis mevzusunu da takip etmiştim, allah işini bilmeyen tamirciden korusun :)

Sezon başlamadan neyi var neyi yok yaptırmak istiyorum bu sene uzun kamp yolculukları beni bekliyor :) Sübap ayarı ve karbüratör temizliği yaptırıcam yana yana adam gibi usta arıyorum vallahi İstanbul da şuan bunun için :)

weirdo1
19 Aralık 2015, 21:47
Ayni urunu eminonunden 15 tl ye aldım.
Gittigidiyorda da 20-25 tl arasi kargo dahil satiliyor.

Isinizi gorecektir arada bir kullaniyorsaniz yeterli.
Ha ben haftada bir rektefe yapiyorum, benzin degistirirken silindirde degistiriyorum derseniz daha prof aletlere bakabilirsiniz.

YERUÇAĞI
19 Aralık 2015, 22:09
yine tekrar ediyorum (Chrome-vanadium) yazısı olmayan takım taklavata para vermeyin,bu yazı olan takımlarıda o fiyata alamazsınız oda ayrı bir konu

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:57 ----------

Chrome-vanadium , takım yapılması için özel olarak üretilmiş dayanıklı crom ihtiva eden çelik

bu yazının olmadığı takımlarda bildiğin nalburlarda satılan saman balya telinden eritilerek yapılan takım demektir, 2 defa zorla iş biter kaldırır atarsın

nerden biliyorsun demeyin çocukluğumdan beri bu takımların her çeşidini kullandım ,mesleğim araba tamircisi,sonradan askeri tersaneye girdim orada gemi yapımında 10 yıl kaynakçı olarak çalıştım ve metallerin içeriklerini ister istemez öğreniyorsun

orh
19 Aralık 2015, 22:27
evet elimde kaldı bende vardı motosikletin bakımı için almıştım ucuz etin yahnisi diye bir deyim varya işte öyle oldu buda elimde kaldı bozuldu illa alacak olan alsın benim şahsi fikrim budur çöp

Thermosifon
19 Aralık 2015, 22:37
Ben size şöyle yardımcı olayım arkadaşlar;

https://www.tekzen.com.tr/MusteriHizmetleri/1/M%C3%BCsteriHizmetleri

Tüm bu ürün hakkındaki şikayetlerinizi buradan yazabilir ve ürünün satış sayfası kısmına yorumlarınızı bırakabilirsiniz.Bence bu daha mantıklı olur ki daha fazla insana ulaşmış olur görüşleriniz :)

Mengu16
19 Aralık 2015, 22:44
Metrik ölçülerde 13mm'e kadar lokma var o sette. Diğer ölçülerin pek uyacağını sanmıyorum. Motosikletlerin üzerinde metrik 14-15-17-18-19mm lokmalara ihtiyaç duyan cıvatalar da var. Lokma sapının uzun ömürlü olacağını sanmam ayrıca.

snappy x
19 Aralık 2015, 22:55
https://www.grossdepot.com/izeltas-1-2-inc-oniki-kose-lokma-anahtar-takimi-25-parca-sae

Mengu16
19 Aralık 2015, 23:19
https://www.grossdepot.com/izeltas-1-2-inc-oniki-kose-lokma-anahtar-takimi-25-parca-sae
Bunun da ölçüleri metrik değil.

ceyhun383
19 Aralık 2015, 23:20

550 tl bi lokma takımına verırsem bayılırım onu alıcağıma bu 20 tl olanlardan 20 30 tane alırım kırıldıgında bidaha açarım hem eskimemiş olur :D :D :D

YERUÇAĞI
19 Aralık 2015, 23:53
yukardaki izeltaş ile tekzendeki aynı ölçülerde değil,izeltaşın ki profosyenel ve lokmaların numarası daha büyük,
kesinlikle tekzendeki ile izeltaşın yaptığı işi yapamazsın,izeltaşı zorladığının 3/1 i kadar bile zorlasan elinde kalır
ama okadar parada verilmez tabi,,cetaform,altaş,stanley gibi markalarında uygun takımları var onlar tercih edilebilir,ama profosyenel olarak takım istenirse,gedore 1 ci sıradadır ama pahalıdır izeltaş sonra gelir,,

ne alırsanız alın(Chrome-vanadium)yazısını görünce ucuzda bulursanız alın

Tİme_shİft42
20 Aralık 2015, 00:01
İzeltaş işini fazlası ile görür fabrikalar atölyeler genelde İzeltaş kullanır almak istersen 1.000 tlyede lokma takımları vardır :cherry:

Cavalry
20 Aralık 2015, 00:04
Şunu da ekleyeyim alternatif olarak bulunsun ;
http://urun.n11.com/lokma-takimlari/rico-006-rc1016-16-parca-38-lokma-seti-10-22mm-P60948440?cid=604001&gclid=CMCPsKnq6MkCFde6GwodNxoMbQ

ferhatkars
20 Aralık 2015, 00:20
ankarada 10-15 liraya satılıyor o takım... aldığım için biliyorum...
cır cır vır vır kolu elimde kaldı...:santa:
ben de ortasına bi kaynak yaptım... cırcırsız kullanıyorum...:queen:

oyunageldim
20 Aralık 2015, 00:36
Lokmalar elinde kalıcak anlaşılan :)

mehmet__26
20 Aralık 2015, 01:09
Ben daha yeni parçaladım arkadaşlar aynı takımı. Lokma kolunun cırcırı (iç kısmı yani yön ayarı) bozuldu boşa dönüyor. Küçük lokmaları takmak için küçültme aparatı da ufacık bir zorlamada kırıldı. Ayrıca çok fazla tork uyguladığınızda lokma uçları açılma, çatlama yapıyor. 30.00 TL gibi bir rakamı hak etmiyor.

Benim tavsiyem güvenip almayın, benim gibi işiniz yarım kalır.

murti82
20 Aralık 2015, 18:20
Ben daha yeni parçaladım arkadaşlar aynı takımı. Lokma kolunun cırcırı (iç kısmı yani yön ayarı) bozuldu boşa dönüyor. Küçük lokmaları takmak için küçültme aparatı da ufacık bir zorlamada kırıldı. Ayrıca çok fazla tork uyguladığınızda lokma uçları açılma, çatlama yapıyor. 30.00 TL gibi bir rakamı hak etmiyor.

Benim tavsiyem güvenip almayın, benim gibi işiniz yarım kalır.

Bu tip lokma takımlarının zaten en çok cırcır kolu bozulur, tek olarak cırcır kolunun iyisini almaya kalktığınızda ne kadar pahalı olduğunu görürsünüz. Benim aklıma ve başıma gelen iki arızası daha var bunların. 1 lokma uçları olması gereken ölçülerde olmuyorlar, bu da somun veya civata kafasının yalama olmasına neden olabilir, 2 paslanabiliyorlar. Bunun dışında alınmaz demiyorum, hatta amatör olarak kullanacaklara bunları tavsiye ederim. Gidip İzeltaş alacaksan o kamyon bijonunu da sökeceksin arkadaş :P

serdar1547
20 Aralık 2015, 19:34
Ben aldım, bunun aynısıydı, cırcır kolunun ucundaki demir fzs nin ufak bir vidasını gevşetemeden kırıldı, şu an yavaş yavaş izeltaşın takımını dizmeye çalışıyorum