PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yazik bu adama...

Darkcity2000
17 Aralık 2015, 22:04
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kawasaki-ustasina-satilik-veya-takasli-kawasaki-vulcan-750-248616784/detay

s103r
17 Aralık 2015, 22:14
Bu Motoru Kim alıcak acaba adamı öldürür bu karıdan beter peşinden koş dur :D
İşte bu yüzden 2.el motordan korkuyorum

yunusus
17 Aralık 2015, 22:19
Bu arkadaş burada konusunu açmıştı hatırladım. Aynı yazı ile satışa çıkarmış

COQ
18 Aralık 2015, 01:17
Bu arkadaş burada konusunu açmıştı hatırladım. Aynı yazı ile satışa çıkarmış
Aynen.
Ben de bişeyler yazdım o konuya.
Allah'tan yazdıklarımı göndermeden önce tekrardan bir kontrol etme huyum var da göndermedim.
:)
Aslında yazdıklarımın hepsini hak etmişti ama olsun kalp kırılmasın.:)

AWESQME
18 Aralık 2015, 01:31
Ayıptır söylemesi ama kendisi de demiş adam resmen kerizmiş. Her ustanın her lafına güvenmiş parası bolmuş galiba. Yazık valla yazık...

bektanist
18 Aralık 2015, 01:49
en azından dürüsttümş arkadadaş yalan dolan söylemeden başından ne geçmişse yazmış.
tebrik bile etmiştim konusunu açtığı sayfada.
böyle dürüst insanların olduğunu bilmek güzel bir duygu.
ya şöyle yazssaydı motoru bile açılmadı bilmem kaç Km/h de 1 Lt ile 40 Km/h gider 60 Km/h giden bile olmuş servis on numara 3 tane özel servisten motorun %90 oranında olduğunu söyledi yağ yakmaz falanda filanda heralde şaşırmazdık malum bu şekilde çok kandırıkçı var ( sahtekar diyesim varda ) malum ticarette herşeyi kitabına uyduruyorlar.

Thracian
18 Aralık 2015, 01:58
Ben,arkadaşı dürüslüğünden dolayı tebrik ediyorum.Başkası olsa "Sıfır motor yapıldı,full+full,evladiyelik,motoruna anahtar deymedi" diye birilerine kakalamaya çalışırdı.

Arkadaş şu başlıkta ilandaki motosikletten ve sorunlarından bahsetmişti ;
http://www.motosiklet.net/forum/mt-atolye-teknik-servis/156819-3-yildir-usta-usta-dolasan-motorum-siz-olsaniz-ne-yaparsiniz.html#post3779026

hasmet
18 Aralık 2015, 04:36
Ayıptır söylemesi ama kendisi de demiş adam resmen kerizmiş. Her ustanın her lafına güvenmiş parası bolmuş galiba. Yazık valla yazık...

Evet, gerçekten de ayıp. Eli öpülesi adam resmen. Kaç kişi bu kadar dürüst olabilir? Başkalarını enayi yerine koymanın norm olduğu yerde saf olmak ta ortamda "keriz" ilan edilmeyi hak ediyor demek ki. Asıl yazık olan bu.

Tardigrat
18 Aralık 2015, 06:11
Evet kendisi de demiş olabilir ama böyle dürüst birisine kendi demesine rağmen bu şekilde hitap etmek hiç hoş değil. Keşke her insan bu kadar dürüst olabilse dünya öyle güzel bi yer olur ki...

Seko
18 Aralık 2015, 08:47
Buradan 1994 model benim çöp diye tabir ettiğim 20 yıllık motorları almanın nasıl bir hata olduğunu net bir şekilde görmüş oluyoruz. Ne kadar az kullanılmış, ne kadar temiz görünüyor olursa olsun 20 senelik motor klasik değeri yoksa alınmaz. İkincisi olarak da, bu forumda bir çok arkadaşın gıptayla baktığı, mühendisten daha bilgili olduğunu iddia edeceği, elini öpeceği, fazla sallamadığım usta takımının karşılarına daha önce aşina olmadıkları bir motor geldiğinde aslında ne kadar aciz ve bilgisiz oldukları görmüş oluyoruz. Burada gerçekten iyi usta olan en fazla yüzde birlik kısmı ayrı tutuyorum. İnsanın içinde problem çözme yeteneği yoksa isterse 50 sene motor açsın kapatsın, civata sökmekten başka bir şey öğrenemez. İşin kötüsü de adamlar kendilerine yediremedeiklerinden bilmedikleri zaman bilmiyorum da demezler.

Arkadaşa yazık olmuş gerçekten. Keşke memlekette kanun olsa da motoru bu halde satan kişi motoru iade alıp, masrafları karşılayıp üzerine bir de sahtekarlıktan ceza yese.

Murat.K.
18 Aralık 2015, 08:55
Bu motorun sahibi olan arkadaş forumdan. Aslan gibi yazmış ne varsa. En azından motoru satınca kimse arkasından sövmeyecek.

Millet olarak garipleştik. Dürüst olana enayi, yalan söyleyene sahtekar muamelesi yapıyoruz.

ZümeR
18 Aralık 2015, 10:46
Millette eşşek derisinden surat var be.
Adama sağlam diye mal satacam, 1 saat sonra beni arayıp abi sorun çıktı diyecek yerin dibine girerim ben.
Sahtekar pislikler satarken ayıbını, kayıbını söyleyeceksin arkadaş bana çok ters.

Levent
18 Aralık 2015, 10:49
Şahsen ben diyelim ki böyle bir motosiklet aldım, ve arızalı çıktı. Aradım, ve baktırsaydın ustaya kardeşim banane gibi bir cevap geldi, yapacağım ilk iş, pistonu, segmanı söküp, eski sahibine takardım.. Ondan sonra içten patlamalı olarak dolaşıp dururdu.

Seko
18 Aralık 2015, 10:54
Millette eşşek derisinden surat var be.
Adama sağlam diye mal satacam, 1 saat sonra beni arayıp abi sorun çıktı diyecek yerin dibine girerim ben.
Sahtekar pislikler satarken ayıbını, kayıbını söyleyeceksin arkadaş bana çok ters.

Ben sırf böyle olur da adam bir şeyini beğenmez, pişman olur diye parasını bir iki gün elimde tutarım ki iade etmek isterse edeyim. Hayatta en korktuğum şey birinin beni kazıkçı olarak görmesidir. İçine sinmez böyle bir şey insan olanın...

COQ
18 Aralık 2015, 11:13
Bir araç satın alırken hepimiz kandırılabiliriz.
Bu duruma kerizlik denmez.
Aracı yanlış ustalara teslim edebiliriz.
Buna da kerizlik denmez.
Fakat sonrasında dostumuzun yaptığı şeylerin hiç bir mantıklı açıklaması yok.
Yani dürüst olması yaptığı yanlışları örtmüyor.
Fakat anlattıkları biz motosiklet kullanıcıları için ders niteliğinde.

Bu anlamda bir teşekkürü hak ediyor.

AKIN17
18 Aralık 2015, 11:37
Gülsem mi ağlasam mı bilemedim, gerçekten trajikomik bir durum. Abimize geçmiş olsun demekten başka bir şey yok.

AWESQME
18 Aralık 2015, 16:06
Evet, gerçekten de ayıp. Eli öpülesi adam resmen. Kaç kişi bu kadar dürüst olabilir? Başkalarını enayi yerine koymanın norm olduğu yerde saf olmak ta ortamda "keriz" ilan edilmeyi hak ediyor demek ki. Asıl yazık olan bu.

Süzgün okumanı tavsiye ederim adam kendine diyo zaten kerizim diye.

DKN
18 Aralık 2015, 16:41
keşke seri üretimi devam eden japon malı bişey alsaydı ::144:: acı tecrübe işte ::arrow:: yazık olmuş gerçekten ::crying::

MD.Murat
18 Aralık 2015, 17:05
Bir yumurta kırıp yiyeceğinizi düşünün. Bunun için tavayı yıkanması lazım.

Bu tavayı para ile yıkatabilir ya da kendiniz yıkayabiliyorsunuz.
Dünyanın parasını da verseniz, verdiğiniz insan o tavayı yıkamaya sizin kadar özenme ihtimali yok.

Bu dünyanın her işinde böyle. Bilgisayarcı anakart değişecek diyor, yakın arkadaş bilgisayar ölmüş uğraşma değmez diyor, açıp bakıyorum anakarttaki tuş bozulmuş. 2 kablo çekip direk kullanılır hale getiriyorum.

Bu her alanda böyle olduğu gibi, mesleksel tatmin ve parasal tatminin de olmadığı bir ortamda kimse hiçbir şeyi umursamıyor.

Hal böyle olunca kendi motorumuzun ustası kendimiz olmalıyız.
Zinciri yağlayamıyorum, yağı değiştiremiyorum diye düşünebiliriz. youtube dan videosunu izleyip kendin yapsan onu en iyi yapacak ustadan 10kat daha kaliteli iş yaparsın.

Bu tip eski motorlarda da durum ağır. Bu motoru kendi alıp yapabilecek insan alır yapar ve biner gezer. Kendi anlamayan adam böyle sürünür.

Aynı şey cafe racer muhabbetinde de var. Adam para ile yaptırayım falan diyor.
Olmaz arkadaş, orda harcanan emek para ile satın alınacak bir şey değil ki. Heyecan olacak, istek olacak, yeni fikirler gelecek aklına ki yapacaksın böyle bir şey.
Yapacak durumun yoksa da uğraşmayacaksın ya da yapmayı öğreneceksin.

mccxcix
18 Aralık 2015, 17:06
Buradan 1994 model benim çöp diye tabir ettiğim 20 yıllık motorları almanın nasıl bir hata olduğunu net bir şekilde görmüş oluyoruz. Ne kadar az kullanılmış, ne kadar temiz görünüyor olursa olsun 20 senelik motor klasik değeri yoksa alınmaz. İkincisi olarak da, bu forumda bir çok arkadaşın gıptayla baktığı, mühendisten daha bilgili olduğunu iddia edeceği, elini öpeceği, fazla sallamadığım usta takımının karşılarına daha önce aşina olmadıkları bir motor geldiğinde aslında ne kadar aciz ve bilgisiz oldukları görmüş oluyoruz. Burada gerçekten iyi usta olan en fazla yüzde birlik kısmı ayrı tutuyorum. İnsanın içinde problem çözme yeteneği yoksa isterse 50 sene motor açsın kapatsın, civata sökmekten başka bir şey öğrenemez. İşin kötüsü de adamlar kendilerine yediremedeiklerinden bilmedikleri zaman bilmiyorum da demezler.

Arkadaşa yazık olmuş gerçekten. Keşke memlekette kanun olsa da motoru bu halde satan kişi motoru iade alıp, masrafları karşılayıp üzerine bir de sahtekarlıktan ceza yese.

Memleketimizde böyle bir kanun var zaten, bir dava dilekçesi ile Asliye Hukuk Mahkemelerine başvuru yapabilirdi, tabi aldığında tamire ilk verdiği zaman, ama iş işten geçmiş, bu konularda bilgi çok önemli, araştırmadan iş yapmamak lazım, ama insan kendi bildiğine gidiyor, bir çok dava örneği ve dava sonucu mevcut böyle durumlar için, sadece biraz araştırma yapmak lazım...:cyclopsan

ZümeR
18 Aralık 2015, 17:11
Motor kararını vermiş tek parça halinde ben sorun çıkartırım diyor.
Parçalayıp tek tek satacaksın bunu..