PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : trafikte motorcunun kaskına vuran adam?

Mamba09
13 Aralık 2015, 00:15
efenim videonun youtube versiyonunu bulamadım bu yüzden facebook linki:

https://www.facebook.com/MotosikletTelevizyonu/videos/10153095689076403/

karşıyaka57
13 Aralık 2015, 00:28
Motosiklet sanki çok sağda gidiyor ters şeridi işgal ediyor gibi ama ne olursa olsun yinede kimse kimseye bunu yapamaz.Ben bu vaziyette çok ağır ve pis küfürler ederek araca zarar veririm gerekirse fiziki kavgaya tutuşurum.

AKIN17
13 Aralık 2015, 00:32
Yapar kardeşim yapar, sen adamın şeridini işgal edersen, daha fazlasını da yapar. Motorcu oldun diye eşkiyalık yapamazsın!

Onurhan D
13 Aralık 2015, 00:46
Adam neredeyse karşı şeridin ortasından gidecek !

karşıyaka57
13 Aralık 2015, 01:03
Hergün 1.000 tane araba ters şeride giriyor hocam yada başka hayvanlıklarla hayatımızı tehlikeye atıyorlar o zaman onları da arabadan indirip tokatlayalım bu durumda kafaya vurulmasına madem yapar yapar diyorsanız :D

Dusty
13 Aralık 2015, 01:30
Trafik tıkalı, karşı taraf da neredeyse tıkalı. Tamam motorcu hatalı, karşı şeridi kullanıyor ama bu hızlarda kimseye bir tehlike yaratmıyor. Bir motorcunun kaskına vurmaksa, motor duruyor dahi olsa tehlike yaratır.

Motorcu hatalı ama karşıdaki öküz daha hatalı.

turbocharge
13 Aralık 2015, 03:16
Ya karşı şeritten gelen başka bir motosikletli kendine ait olan boşluğu değerlendirmek istese ne olacak?
Kafa kafaya girecekler.
Karşıdaki de rencide edecek şekilde uyarmış başka nasıl uyarabilirdi o durumda o da soru işareti?
Siz motorcunun yerinde olsaydınız trafikte bekler miydiniz yoksa karşıdan arabaların gelmesine rağmen onların şeridinden mi giderdiniz?

MELİH
13 Aralık 2015, 05:50
motosikletli hatalı. tehlikeli şekilde gidiyor. arabadaki adam uyarmak istemiş ancak uyarma biçimi yanlış. böyle enseye böyle şaplak. memleketin genel durumu da bu değil mi zaten.?

AWESQME
13 Aralık 2015, 05:57
Arkadaşım motorcu hatalı diyenlere soruyorum bu konu "motorcu hatalı mı" diye mi açılmış ben yanlış mı okuyorum acaba? Sırf ortadan gidiyor diye adamı idam edelim istiyorsanız? Hatta taksimde sallandıralım kimse yapmasın dimi?

Adamın yanından geçen herkes yanlış yapıyor da kaskına vuran, adama gereken cezayı mı veriyor nedir bu! Bana öyle bir şey yapılıcak o kaskı çıkarıp adamın kafasına geçirirdim! :pr:

motosikletli hatalı. tehlikeli şekilde gidiyor. arabadaki adam uyarmak istemiş ancak uyarma biçimi yanlış. böyle enseye böyle şaplak. memleketin genel durumu da bu değil mi zaten.?

Uyarmak mı istemiş ciddi misin dalga mı geçiyorsun? Ne zamandır insanlar birbirine vurarak uyarıyor? Konuşmaya ne oldu?

Ya karşı şeritten gelen başka bir motosikletli kendine ait olan boşluğu değerlendirmek istese ne olacak?
Kafa kafaya girecekler.
Karşıdaki de rencide edecek şekilde uyarmış başka nasıl uyarabilirdi o durumda o da soru işareti?
Siz motorcunun yerinde olsaydınız trafikte bekler miydiniz yoksa karşıdan arabaların gelmesine rağmen onların şeridinden mi giderdiniz?

Bence resmen fantezi kurmuşunuz yok o olursa yok bu olursa...Sanki adamlar yüksek hızda seyir ediyorlar. O yolda karşıdan gelicek motorla kafa kafaya giriyorlarsa bence zaten boşverelim bu konuyu anlamsız. Bir de adam başka nasıl uyarabilir demişsiniz. Konuşup olabilir mi? Normal insanlar gibi?

Yapar kardeşim yapar, sen adamın şeridini işgal edersen, daha fazlasını da yapar. Motorcu oldun diye eşkiyalık yapamazsın!

Sen eşkiyalık görmemişsin. Orada motorla arabalar arasında dağlar kadar fark var. Kimse de motor var diye köşeye sıkışmış değil normal bir şekilde seyir halindeler. Ne eşkiyalığı bu?

gokberk6426
13 Aralık 2015, 07:11
motorcudasa hata olmasina ragmen motoru cevirip adami kovalardim ayni seyi yaninda gecerken bi vururdum adama :) . abi bu arada kamera geldi cok saolasin ( gogus aparati felan yani full oldu )

sagat
13 Aralık 2015, 08:55
Arkadaşım anlamıyorum şu çürük zihniyeti. Neymiş kimseye zarar vermemiş, motorda sen olsan ordan geçmezmisinmiş. Arkadaş her gün forumda, araba üstüme direksiyon kırdı diye paylaşılan videoların altına sövüp sayıyoruz, o zaman kimse demiyor ölen kalan yok kimse zarar görmemiş diye.

İş lafa gelince bizde araç kullanıyoruz vergi veriyoruz bize saygı duyun, pratikte biz boşuna mı motosiklet aldık yemişim trafiği yemişim kuralları, biz ufak aracız gerekirse karşı şeritten gideriz, kurallara kerizler uyar.

Kafanız bizden olan bizden olmayan şeklinde çalışıyorsa size bir tavsiyem, kask takmayın abi siz. Yoksa, bu "motorcu her zaman her koşulda haklıdır" tarikatının sonu gelmeyecek. Önce kendinizi düzeltin sonra başkalarına gelir sıra.

Videoya lafım yok çünkü izleyemedim.

Okan Sinan Ocan
13 Aralık 2015, 09:40
Sevgili kardeşlerim durumu şöyle netleştirelim.

1- Motosiklet ile filtreleme yapmak (duran yada yavaşlayan trafikte araçların arasından ilerlemek) yanlış bir durum değildir .

Ancak ;

Videodaki arkadaşımız kendine ait olmayan bir şeridi daimi olarak işgal etmektedir bu bizde normal gibi görünsede Avrupada kabul edilemez bir davranıştır.

2- Araç sürücüsü ,iki teker sürücülerine karşı oldukça saygılı . Videoda net olarak görülüyorki solundaki bisikletliyi sıkıştırmamak için kendi şeridinde sağa yanaşarak ilerliyor ama bizim akıllı motorcu kardeşimiz onun önüne çıkıyor. Yani burada araç sürücüsü gayet haklı.

3- Motosikletler kendi başına dengede kalabilen araçlar değiller , bu sebeple üzerindeki sürücüye fiziksel müdehalede bulunmak ciddi kazalara sebep olabilir. Videodaki motorcu aldığı darbeden dolayı dengesini kaybetseydi yaralanmalı kazaya dönüşebilirdi bu durum. Yani araç sürücüsü kızmakta haklı ama tepkisi çok yanlış.

Sevgilerimle

bpak
13 Aralık 2015, 09:45
Yukarida yazan herkes sanirim ingilterenin trafik kurallarini cok iyi biliyor. Ona gore yorum yapip asip kesiyor. Vay be bi ben cahil kalmisim.

Benim bildigim kadariyla ingilterede siradisi bi durum olmadikca kimse trafik kurallarini ihlal etmez, ayrica trafikte motosikletlere verilen ustunluk saglayan ayricaliklar var. Bu videodaki de o ayricaliklardan biri olabilir. Yukaridaki trafik polislerine de cok guldum.

MD.Murat
13 Aralık 2015, 13:05
Yukarida yazan herkes sanirim ingilterenin trafik kurallarini cok iyi biliyor. Ona gore yorum yapip asip kesiyor. Vay be bi ben cahil kalmisim.

Benim bildigim kadariyla ingilterede siradisi bi durum olmadikca kimse trafik kurallarini ihlal etmez, ayrica trafikte motosikletlere verilen ustunluk saglayan ayricaliklar var. Bu videodaki de o ayricaliklardan biri olabilir. Yukaridaki trafik polislerine de cok guldum.

Trafik kuralları universal dir. Bu yüzden sadece beynelmilel ehliyet sertifikası alarak kendi ehliyetine ingilterede araç sürebilirsin.
Ne gibi bir ayrıcalık olabilir mesela? "
Kendi şeridinde giderken ters yönden motor gelince sağa yanaşıp onu beklemek ve gerektiğinde ona çay kahve servis yapmak zorunludur " mesela bu iyi olurdu.

Adamın yaptığına gelince, iyi yapmış. Nus ile uslanmayanı etmeli tekdir, tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir.

gurkanerkan
13 Aralık 2015, 13:12
Her konunun altında tartışabilmeyi nasıl başarıyorsunuz?

Seko
13 Aralık 2015, 13:16
Motorcu aradan gitme işini biraz abartmış ama o araç da sırf adama vurmak için çizginin üzeriden geliyor. Motorcunun yerinde olsam dönüp onu haşat ederim. Zaten mavi farları var, mavi farları olan araçlara başka bir kinim var.

rebel_punto
13 Aralık 2015, 13:47
Araba ile çarpmadıklarına dua etsin. Vuran adamın eli daha çok acımıştır yazııık. ..

OsmanEmre
13 Aralık 2015, 13:51
Adam ihlal ederse polisi ararsın,bildirirsin.

Herkes kendi adaletini sağlamaya çalışırsa ne olur?Ne olacağını canlı kanlı görmek isteyen Hatay'ın güneyine insin.Orada gruplar halinde herkes kendi adaletini sağlamaya çalışıyor.

Fiziki temas,insanların en büyük hak ihlalidir.Tacizdir,fiziksel zarar vermedir.Bir anlık denge kaybıyla adam düşse ne olurdu?

Bırakın bu işleri,tamam adam hata yapmıştır.Bu olabilir,her gün birileri ihlal ediyor kuralları.Dediğim gibi yolu bu değil,bu yolu meşru görmeye çalışanlar için ise tek dileğim bireysel silahlanmanın önünün hem yasal,hem de rekabet yönünden açılması.18 yaşına gelen biri beline silahı takıp sokağa çıkarsa,o zaman görürüm ben sizleri.Adaleti devletin yetkili mercileri sağlar,polis bunun için maaş alır.Kendinizi kolluk olarak görmeyin rica ediyorum.Çok saçma o adamın hareketi.

DKN
13 Aralık 2015, 14:27
trafikte motorcunun kaskına vuran adamdan sonra soru işareti koyulmaz gerekte yok zaten.. bu ara sıkça karşılaştığım bir durum bu TÜRKçeyi katletmeye hakkınız yok.

bpak
13 Aralık 2015, 15:42
trafikte motorcunun kaskına vuran adamdan sonra soru işareti koyulmaz gerekte yok zaten.. bu ara sıkça karşılaştığım bir durum bu TÜRKçeyi katletmeye hakkınız yok.

İronide çığır açmışsınız.

Crenox
13 Aralık 2015, 16:06
Yahu biraz insan olun be. Her konunun altina bu hatali su hatasiz yazmayi birakin artik, ayni boklari her gun trafikte siz yapiyorsunuz.
Her ne hata yaparsa yapsin adamin kaskina vurmayi gec adama dokunamaz bile. Umarim aynisini size yaparlar da tepkinizi gorurum

turbocharge
13 Aralık 2015, 16:19
Bence resmen fantezi kurmuşunuz yok o olursa yok bu olursa...Sanki adamlar yüksek hızda seyir ediyorlar. O yolda karşıdan gelicek motorla kafa kafaya giriyorlarsa bence zaten boşverelim bu konuyu anlamsız. Bir de adam başka nasıl uyarabilir demişsiniz. Konuşup olabilir mi? Normal insanlar gibi?
Herneyse yüksek hızda seyretmeseler bile motorcuya karşı şeritten gitme hakkı vermez.
Uyarı konusuna gelince orada 'Bi saniye durur musunuz şerit tecavüzü yapıyorsunuz' mu deseydi. Motorcu geçer giderdi onu diyene kadar. En fazla arabadan kafasını çıkarıp 'ters yönden gidiyooon aloooo' diye bağırırdı ki bence bu uyarı da yeterli olurdu vurmasına gerek yoktu.
Hadi eyvallah

bpak
13 Aralık 2015, 16:25
Trafik kuralları universal dir. Bu yüzden sadece beynelmilel ehliyet sertifikası alarak kendi ehliyetine ingilterede araç sürebilirsin.
Ne gibi bir ayrıcalık olabilir mesela? "
Kendi şeridinde giderken ters yönden motor gelince sağa yanaşıp onu beklemek ve gerektiğinde ona çay kahve servis yapmak zorunludur " mesela bu iyi olurdu.

Adamın yaptığına gelince, iyi yapmış. Nus ile uslanmayanı etmeli tekdir, tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir.

Bayağı universalmiş herifler neden soldan gidiyor o zaman?
Ayrıcalık nelermiş merak ediyorsan "filtering" nedir ne değildir nerede yasak nerede serbesttir bi araştır bi şeyler öğrenirsin belki.

fatih.
13 Aralık 2015, 16:41
Aklını basına al akıllı ol yoksa geberip gidiceksin uyarısı yapmış araç sahibi
iyide yapmış

EuMT
13 Aralık 2015, 18:36
Arkadaşlar dünyaya'yı bilmem ama, avrupanın her yerinde ve ülkemizde durma noktasında olan böyle bir trafikte motosikletler bu şekilde yol almaya çalışır,karşı şerit oldukça geniş ve tek şerit belliki ağır taşıtlar düşünülmüş ama sollama yapmaya izin vermeyen bir yol,motosiklet sürücüsüde gayet sakin yola devam ediyor, dikkat ederseniz olay anına gelmeden otobüs durağa yaklaşıyor belliki kendinine ayrılan bölümde duracak bunu gören sürücü aşırı bir şekilde neredeyse diğer araçların aynasına değecek şekilde karşı şeride yaklaşıyor tam bu noktada motosikletle karşılaşıyor motosiklet sürücüsü zaten olayın farkında ve duruyor buna rağmen araç sürücüsü tam bir tahammülsüzlük örneği göstererek böyle bir davranışta bulunuyor.Hee bana göre tam bi öküzlük yapıyor çok sakin birisi olmama rağmen böyle bişeyle karşılaşşam aynı şekilde döner ve bi kaç laf ederdim.sevgiler saygılar

umuthan3007
13 Aralık 2015, 21:01
herkez biseyler yazmis yok hatali yok soyle aranizda kimse ters seride girmedi dimi .. Yada yandaki kaldirima hic cikmadiniz dimi? Su kuryeler ve pizzacilarq hastayim zaten ... Bir yorum yaparken once biraz oz elestiri yapalim lutfen.. Bu videoda motorcu ve karsidan gelen aracin yanindaki adam 2 side %100 hatali.. Peki kafa kafaya girselerdi kim hataliydi?

Cavalry
13 Aralık 2015, 21:49
Egzozuna parmağımı sokup kaçardım :)
Napıcam, o şekilde oradan gitmezdim, adamın yaptığı tek doğru şey hız..

AWESQME
13 Aralık 2015, 21:57
Herneyse yüksek hızda seyretmeseler bile motorcuya karşı şeritten gitme hakkı vermez.
Uyarı konusuna gelince orada 'Bi saniye durur musunuz şerit tecavüzü yapıyorsunuz' mu deseydi. Motorcu geçer giderdi onu diyene kadar. En fazla arabadan kafasını çıkarıp 'ters yönden gidiyooon aloooo' diye bağırırdı ki bence bu uyarı da yeterli olurdu vurmasına gerek yoktu.
Hadi eyvallah

Motorcu hatalı tabiki ancak uyarı bu olmamalı ki zaten kaska vuran adamın uyarmak için vurduğunu HİÇÇÇÇÇ sanmıyorum. Uyarıcak insan biraz yanaşır zaten motor geçemicek kadar dar bir alan olunca açarsın camı "kardeşim şerit ihlali yapıyorsun şeridine geç" denir. İnsan olan bunu yapar.

Benim sinirlendiğim nokta adamın canına kast ediliyor ve bu haklı bulunuyor. Mesele motorcu hatalı mı değil mi değil, mesele motorcuya hareket halinde fiziki müdahale.

Amatörce vlog yapan arkadaşların videolarını görüyoruz azıcık sıkıştırsalar, azıcık dokunur gibi olsalar hemen tepkilerini koyuyorlar ama burada sırf motorcu hatalı diye sırf şeridinden biraz çıktı diye resmen cinayete teşebbüsü haklı buluyorlar. Bu da beni sinirlendiriyor.

murat91
13 Aralık 2015, 22:44
Yanlisim varsa lutfen duzeltin ama yoldaki kesik cizgilerden dolayi motorcuya arabalari saglama hakkini vermiyomu? Ben boyle dusundum ce motorcunun dogru bir sekilde gittigni dusunuyorum fakat adamin yaptigi hicbir sekilde kabul edilmez motorcu haksiz olsa bile.

Draconian
13 Aralık 2015, 22:46
ingiltere'deki sürücülerle türkiye'deki sürücüler arasında pek bir fark yok. En azından motorculara bakış açıları aynı. Bizleri fazlalık olarak görüyorlar.

Gelelim videoya. Arkadaş karşi şeridi işgal etmiş. Adam da tepkiyi fazla kaçırmış. iki taraf da haksız.

burak5353
13 Aralık 2015, 23:02
adam zati yolunda sagını solunu zor kolluyor bide senimi kollayacak sürtüp gideceksin masrafı adama kalacak vurması yanlıstı tabi ama insan psikolojisi kimin ne yapacagı belli olmaz cok sert vursa motorcuyu düşürüp arac altında birakirdi

ugur pektas
13 Aralık 2015, 23:26
vıdeoyu ızlemedım ama bazı arkadaslar dıyemıyorum cunku bukadar motorcu dusmanı bırı bu foruma nıye uye olup yorum yapıyor anlayana

polemos
13 Aralık 2015, 23:50
Bir de bu açıdan bakalım

wqfN6HK_o5g

Iron&Road
14 Aralık 2015, 00:02
ne nizami insanlarsınız yahu. adam mal gibi orada bekleyecek mi? basıp geçecek tabi ki sanki siz hiç yapmıyorsunuz. o halde her üzerimize kıran otomobilin şoförüne kafa atalım biz de madem bu güzel ve doğru bir hareket ise.

herkes hakem olmuş, hmm evet %100 hatlı, bık bık bık... her başlık altında bir sidik yarışması... en süper siz biliyorsunuz evet adamın o şeritten gitmesi yanlış ee? adamın tokat atması doğru değil mi? neyse.

Evrenalpar
14 Aralık 2015, 14:11
Her akşam iş çıkışı Etiler Develi'nin önünden 2.köprüye bağlanırken, tek gidiş tek geliş ara yolda aynısını yapıyorum.

İki şeridin tam ortasından çizgi üstünden arabaların arasından geçiyorum.

Yanlış yapıyorsun, kuralları ihlal ediyorsun, bla bla diyen halt etmiş. Karşıdan geleni sıkıştırmadıkça, yoluna engel olmadıkça, kazaya sebebiyet verecek bir harekette bulunmadıkça, kime ne zararı var anlamadım? Yanlız sağdan gelecek yayalara çok dikkat etmek gerekiyor. O nedenle çok çok yavaş ilerlemek şart.