PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türk üretimi kolay giyilen tulum.

Darkfriairs
12 Aralık 2015, 13:08
Hepimizin yaptığı Mont+Kask+Eldiven üçlüsünü kullanıp, Önemli olan Bot ve Pantolonu giymeyenler için gerekli bir tasarım. Ben çok beğendim.

https://www.youtube.com/watch?v=tgVHZ7enWwI

http://www.torchsuits.com/index.html

Dusty
12 Aralık 2015, 13:20
Güzelmiş hakkaten. Bol renk, kaliteli malzeme ve onaylanmış ayarlanabilir korumalarla çok güzel iş yapar gibi duruyor.

İzmir/karşıyaka adresli bir mağaza sanırım. Ancak ne fiyatlara ne da satın almayla ilgili bilgiye ulaşamadım. Bilen var mıdır?

yunusus
12 Aralık 2015, 13:37
Türklere satilmaması gerektiğini düşündüğüm güzel bir ürün.

Bizimkilere satilirsa giyen arkadaşa şaka maksatli sokak ortasinda don atlet birakilabilir.

COQ
12 Aralık 2015, 14:02
Yunusus alem adamsın:) ama haklısın.
Şimdi işin ciddi kısmına gelecek olursak kolay giyilenden çok kolay çıkarılan bir tulum daha çok iş yapar.
Tulum denilen naneyi zırr pırt giymediğimiz için giyerken pek acelemiz olmuyor.
Fakat acilen çıkartmamız gereken çok durum oluyor.
Tasarım bu beklentiyi karşılamalı.

shruikan
12 Aralık 2015, 14:19
Bi yuvarlanmada fermuar-mermuar Hakk getire! Gerçekten de kaza sonrası don-atlet kalır adam. Acil yardım ekibi krize girer işini yapamaz bi de onlar için ambulans gelir.

avici
12 Aralık 2015, 14:22
Bunu don atletle giyecek mal varsa, sokak ortasında don atlet kalmayı hakediyodur zaten.

Onun dışında düşünce güzel, kalite malzemeden yapılırsa alınası duruyor.

metinkilic
12 Aralık 2015, 14:50
Düşünce güzel, Türkiye'de üretilmesi çok daha güzel. Bunu yapan arkadaşlar mutlaka eleştiriler, öneriler doğrultusunda geliştireceklerdir. Bence buraya yapıcı fikirleri üreten firmaya öneri olması anlamında yazarsak daha faydalı oluruz.
Benim kişisel fikirlerim;
1. Fermuarları çabuk bozulmayan, bir kaza anında açılmayacak/yırtılmayacak şekilde olmalı. Çok para verdiğimiz kaliteli montların fermuarları bile çabuk bozulabiliyor.
2. Videoda görünen tulumun kumaşı bana sanki biraz ince gibi geldi. Acaba yazlıkmıdır/kışlıkmıdır belirtilmemiş.
3. Sürtünmeye maruz kalabilecek alanlara içten kevlar takviyesi yapılsa daha iyi olabilir.
4. Bol miktarda cep faydalı olabilir. Gerçi bol cepli olması üretim aşamasında çeşitli zorluklara üretim süresinin ve işçilik süresinin uzamasına neden olacaktır.
5. Korumaların sadece omuz ve dirseklerde olduğunu sanıyorum. Kalça ve diz koruması varmı acaba.
Sadece video izlerken benim çıkarabildiğim sonuçlar bunlar. Umarım daha açıklayıcı bilgi veren arkadaş mutlaka olacaktır.

dadaş-bb
12 Aralık 2015, 14:54
Fiyati 1.250 TL ve urun 1-2 ay gibi surede teslim ediliyor. Kisiye ozel olculere gore dikim yapiliyor. Arayip sordugumda bu sekilde denilmisti.

Lucas
12 Aralık 2015, 15:18
Allah korusun hani kaza sonrasında seni hastaneye götürüp üst baş kıyafet ne varsa kesiyorlar ya, bunu alırsam sırf kesmesinler diye baygınsam bile ayılırım. " Durun iki dakka üzerimdekileri çıkarıp hemen uzanıyorum sedyeye, hemşirenım rici etsem şu serum şişesini tutabilir misiniz iki dakika" :P

dionysos06
12 Aralık 2015, 16:40
Fermuarlarından ötürü güvenilmez geldi. Yoksa tulum herzaman için daha iyidir...

okoca
12 Aralık 2015, 16:47
Eva Dresi <evadresi@yahoo.com> Bugün saat 3:48 PM
Kime
Onur KOCA
Mesaj gövdesi
Merhaba Onur Bey,

Fiyatlar aşağıdaki gibidir :
TorchPro (4 mevsimlik) 1250 + KDV : 1350 TL
TorchPro Light 650 + KDV : 700 TL

Bu urunun altına normal kıyafetinizi giyiyorsunuz. botlarınızı çıkarmadan15 sn. de giyip çıkarabiliyorsunuz. Böylece gittiğiniz yerde motor kullandığınız anlaşılmıyor...

Ürün hakkinda detaylı bilgi için aşağıdaki siteye gözatabilirsiniz :

www.torchsuits.com

Ertan Genç
0532 265 27 11

SuleymanE
12 Aralık 2015, 17:49
Sitesinde kumaşı hakkında bir bilgi bulamadım, "ana kumaşı nedir" veya "kevlarla güçlendirme yapılmış mı" belirtilmemiş. En önemlisi de fermuarları ne kadar dayanıklı ve olası bir asfaltta sürtünme durumunda hemen patlar mı yoksa dayanır mı? Bu konuda bir test uygulandı mı?

Fikir güzel, ürün güzel ancak teknik veriler ve detaylar yetersiz geldi bana...

Mitoqondri
12 Aralık 2015, 17:58
Allah korusun hani kaza sonrasında seni hastaneye götürüp üst baş kıyafet ne varsa kesiyorlar ya, bunu alırsam sırf kesmesinler diye baygınsam bile ayılırım. " Durun iki dakka üzerimdekileri çıkarıp hemen uzanıyorum sedyeye, hemşirenım rici etsem şu serum şişesini tutabilir misiniz iki dakika" :P

Sayıklar insan. :cherry:

- Femuuuu
- Ney ?
- Ferrr
- Şokta heralde acele edin !!!!
- La Fermuuu

Ve tulum kesilir... O ana kadar atan kalp durmuştur. Sonrası uzun ve soluksuz bir dıııııııııııııııııııııııııııııııııııııt sesi. :cherry:

zulu
12 Aralık 2015, 18:18
Sitesinde kumaşı hakkında bir bilgi bulamadım, "ana kumaşı nedir" veya "kevlarla güçlendirme yapılmış mı" belirtilmemiş. En önemlisi de fermuarları ne kadar dayanıklı ve olası bir asfaltta sürtünme durumunda hemen patlar mı yoksa dayanır mı? Bu konuda bir test uygulandı mı?

Fikir güzel, ürün güzel ancak teknik veriler ve detaylar yetersiz geldi bana...

Kumaş ve korumalarından bahsedilmiş sitede...

http://i.hizliresim.com/nma1dl.jpg (http://hizliresim.com/nma1dl)

SuleymanE
12 Aralık 2015, 18:57
Kumaş ve korumalarından bahsedilmiş sitede...

http://i.hizliresim.com/nma1dl.jpg (http://hizliresim.com/nma1dl)

Bak ben bu kısmı görmemiştim hocam. Demek orjinal dupond marka kumaş kullanıyorlar. Bu baya iyi.

500D cordura kullanmaları da fena değil. Tekstil motosiklet montlarında genelde 600D cordura kumaş kullanılıyor. Her ne kadar deri yada kevlar kadar aşınma ve ısı dayanımı olmasa da koruyucu özelliği var. Geriye kalan tek sorun fermuarları. Baştan aşağı fermuarlı olduğu için fermuar dayanımı çok önemli.
Acaba herhangi bir teste sokmuşlar mı bu tulumu?

En iyisi yarın firmaya msj atıp öğreneyim kaynağından :)

Darkfriairs
12 Aralık 2015, 21:19
Fermuar konusunu da konuşur musun?

ee_ee
12 Aralık 2015, 21:27
Kullanıyorum taşgibi fermuarlar.

metinkilic
12 Aralık 2015, 21:35
Butik üretim olduğu için fiyat biraz pahalı gibi gelebilir. Facebook sayfasını da inceledim. Bu hafta çok yoğunum müsait olduğumda mutlaka kendisini dükkanda ziyaret edeceğim. Hem ürünü bire bir inceleme fırsatım olur. Hem de girişimci ve yeniliklere açık bir insan tanıma fırsatına sahip olurum. Gelişme olduğunda buraya yazacağım.

pikatel34
12 Aralık 2015, 21:40
Rahmi hocanin eğitimde tavsiye ettiği tulum galiba bu

fatih.met
12 Aralık 2015, 22:08
reflektör yok mu bu tulumda? ben göremedim. Pantolon kısmına niye fermuar koymuşlar? fuzuli fermar var pantolon kısmında. bence yeterince özen gösterilmemiş. Ben daha iyisini tasarlayabilirim :P

YouSuffer
14 Aralık 2015, 11:00
Deri tulumdan başka bişeye tulum demem ben :) şaka biyana fermuarlar dayanıklı ise fiyatına göre baya işe yarar

Lucas
28 Aralık 2015, 22:12
İkili tartışma içeren mesajlar silinmiştir. İyi forumlar