PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : KTM Motorları Kötümü ?

ceyhun383
12 Aralık 2015, 00:43
arkadaşlar forumda bazen bırılerı yazıyor farları calışmıycak orası burası çalışmıycak dıye korkuyorum gıbı şeyler yazmışlar ama benım ılk vıteslı motorum olucak ya ktm duke 125 alıcam ya mt 125 ama ktm duke 125 daha cok hoşuma gidiyor - leri nedir hemde abs de var galıba

Mucit23
12 Aralık 2015, 00:48
KTM Kötü motor değil.

KTM250
12 Aralık 2015, 00:49
KTM kesinlikle kötü motor değildir.Söküp takarken bile adama zevk verir...

ceyhun383
12 Aralık 2015, 00:51
KTM kesinlikle kötü motor değildir.Söküp takarken bile adama zevk verir...

alınır yanı o paraya değer dıyosunuz ktm duke 125 daha şık duruyor mt 125 e göre

efesyus
12 Aralık 2015, 00:56
Neden çalışmayacak diye korkuyorlarmış onu anlamadım ben durup dururken? Toplamda 10k km. ye yakın yol yaptım KTM ile hiç bir mekanik sıkıntı olmadı.

gokberk6426
12 Aralık 2015, 00:59
abs + si . sehir icknde hafif yuksek torklu ve kivrak bi motor . - leri her ilde bulunmuyor servisi . ayrica ktmnin ayri bi havasi var ayni vespa arabada bmw gibi ayri bi tarz gibi geliyor cok tatli o dukecikler ::xtongue:

Thracian
12 Aralık 2015, 00:59
KTM,Avusturya malıdır,Avustruya dediğiniz ülke Almanya'nın Bavyera eyaletinin bir uzantısı gibidir.Bavyera kalitesine yakın bir kalite anlayışları vardır.Maliyetleri düşürmek için küçük cc lerin üretimi Hindistan'da yapılır.Bilmeyenler için belirteyim Bavyera BMW'nin memleketidir.Hala anlamayanlar için özet geçeyim KTM'nin kalite olarak Japonlardan aşağı kalır bir yanı yok.Sadece Türkiye'de servisler biraz pahalı olabiliyor.Ve doğal olarak Honda kadar bol yedek parça-servis imkanları yok.

efesyus
12 Aralık 2015, 01:02
MT 125 ile Duke 125 bence aynı kalite oranına sahip, ikiside üzmez bundan sonrası senin tericihine kalmış. Bence alırken Tasarımı, Duke'ün Aksesuar seçenekleri ve ABS olması yamaha'nın servis ağı, 2. eldeki değer kayıpları gibi konuları göz önünde bulundur.

KTM250
12 Aralık 2015, 01:02
alınır yanı o paraya değer dıyosunuz ktm duke 125 daha şık duruyor mt 125 e göre

Duke için bişey diyemem..ama 250 exc sahibiyim..Vidasına kadar motordan kalite akar...Servis konusunda sıkıntım yok..Eğer bu tarz motorlara biniyorsanız kendiniz söküp takmalısınız.

Darkcity2000
12 Aralık 2015, 01:19
Her yeri ozene bezene yapilmis motorlar ureten markaya kavgada soylenmez boyle seyler..

TOTEMONS
12 Aralık 2015, 01:27

Allahaşkına yapmayın.Göz var nizam var.Karşılaştırmayınız şu traktörü MT ye ltf :queen:

tndgu
12 Aralık 2015, 01:31
ktm buram buram kalite akan bir motor herseyi en ince detayina kadar dusunulmus. Mühendislerinin hepsi viyana uni mezunu gezdim ordan biliyorum adamlar dünyanın en iyi muh okullarından birinde okuyorlar ve hepsi motorcu. japonlara kıyasla her ay yeni model uretmiyorlar en azından.

asıl soru şu dirt bike yani cross tarzda motor arıyorsan zaten dünya birincisidir ktm kalite olarak sonra husky gelir yamulmuyorsam onu da satın almıstı galiba... herneyse ... naked motorlara gireli öyle cok fazla da olmadı ve ona ragmen top class motor yapıyor adamlar sen bekle bi 5-10 yıl geçsin sonra bu konuyu ne kafayla acmısım ben diye dusunursun.

mobyby
12 Aralık 2015, 01:38
kmt kötü değildir ama o paraya o motosikletler alınır mı tartışılır :)

Mexico
12 Aralık 2015, 01:47
BENCE,

Türkiye'de araba sektöründe Volvo neyse, motosiklet sektöründe de KTM odur. Servisi ve kullanıcısı diğerlerine nazaran daha azdır. Ama kalite olarak eksiği yok fazlası vardır.

Honda-Fiat, Yamaha-Renault, Kawasaki-Volkswagen diye uzar listeM. Alacak olanlara tavsiyem boş konuşanlara aldanmayıp, gidip incelemeleri. Kafanızı tofaş zihniyetiyle motor alanların söyledikleriyle meşgul etmeyin.

E-TEKİN
12 Aralık 2015, 01:49
Duke 125 yerine 200 almanı tavsiye ederim. 26 hp ile bomba gibi seri makinadir

TOTEMONS
12 Aralık 2015, 02:14
arkadaşlar forumda bazen bırılerı yazıyor farları calışmıycak orası burası çalışmıycak dıye korkuyorum gıbı şeyler yazmışlar ama benım ılk vıteslı motorum olucak ya ktm duke 125 alıcam ya mt 125 ama ktm duke 125 daha cok hoşuma gidiyor - leri nedir hemde abs de var galıba

Kardeşim benim.Sen en iyisimi ikisinede binip kullan derim.Aradaki farkı o zaman göreceksin.Parayı hiçbirimiz yerden toplamıyoruz.

hasmet
12 Aralık 2015, 09:00
Muhtemelen bir adet KTM motorsiklete en yüksek meblağı ben vermiş görünüyorum. Vermeden önce de ciddi araştırdım. KTM, en azından aldığım modeli, muadili Honda naked'tan (CB1000R) daha çok problem çıkarmaya meyilli. Bunu, iki senedir kullanan insanların foruma yazdıklarına dayanarak söylüyorum. İlk kez bir motorsiklet arıyorken ekstra masraf yapıp 3 sene extra garanti aldım. Aynısı Ducati için de geçerli.

keremkrmn
12 Aralık 2015, 09:50
Neden sadece kötü diyenlerin sözlerini örnek alıyorsunuz ki? Forumda bi ton Ktm kullanıcısı var ve büyük çoğunluğu motorlarından ve servislerinden çok memnunlar.

Mertcan39
12 Aralık 2015, 10:05
saçma sapan yazanlara takmayın ktm gibi bir motor kötü olamaz gerçi hiçbir motorun farı durup dururken çalışmamazlık yapmaz

berkcigdem
15 Aralık 2015, 18:27
KTM kaka motor. cıkkkk dandik dandik :queen:

berkaye
15 Aralık 2015, 18:49
KTM kaka motor. cıkkkk dandik dandik :queen:

Sen forumda, birisi ktm ile ilgili konu açmış mı diye aratıyormusun acaba diye düşünmeye başladım.

berkcigdem
15 Aralık 2015, 19:20
Sen forumda, birisi ktm ile ilgili konu açmış mı diye aratıyormusun acaba diye düşünmeye başladım.

yok ya 5 gündür foruma girmiyordum , girdim baktım öyle :) aha dedim dandik ktm hakkında yazılar var yine. Dedim bu dandik motor için ne denebilir ki :farao: Pis turuncu motor 14.000 euro

:queen:

weirdo1
15 Aralık 2015, 19:36
Duke 200 dü sanırım bugün gördüm, arkadaki artçı düştü düşecek gibiydi, artçılı kullananlar için problem olabilir.

Ucka
15 Aralık 2015, 19:59
ahahah wp amortisorlu bybre abs frenli yol bilgisayarli duke le mt125 i karsilastiranlar i da gordu ya bu gozler.Siz almayin zaten ktm fln.Yamaha honda alin daha guzel motor onlar :)

berkcigdem
15 Aralık 2015, 20:33
ahahah wp amortisorlu bybre abs frenli yol bilgisayarli duke le mt125 i karsilastiranlar i da gordu ya bu gozler.Siz almayin zaten ktm fln.Yamaha honda alin daha guzel motor onlar :)

:queen::queen::queen::queen::queen::queen::thumlef t::thumleft::thumleft:

cbr1907
15 Aralık 2015, 21:12
Tabiki kötü motor. Zaten ismi de ordan geliyo. Ktm = KöTüMotor kötümo diye okunur bi de :D

swizz
15 Aralık 2015, 21:35
Kötü mü ? Kime göre ? Hangi sebeplere göre ?

Tabiki de değil, Avrupa'da dağ, tepe gezen endurocu arkadaşlar için çok ideal bi marka detaylı yazıp uzatmak istemiyorum lütfen daha fazla araştırdıktan sonra, sormak istediklerinizi cevaplamaya çalışırım.

linkinpark20
15 Aralık 2015, 22:25
Bizim bursada lifan vs cin mallari satan motosun isimli bayi satiyor ktm. Servis isi de muallak. Nakedlari pek bana hitap etmiyor ama rc serisi tasarim olarak essizdir gozumde. Servis acisindan honda ile esdeger olsa almayi dusunebilirdim.

chevy64
15 Aralık 2015, 22:27
Zaten far arizasini ornek verip o markayi kotuluyolarsa o elemanlari hic takma derim. Far mis allah baska dert vermesin kardes :)

berkcigdem
15 Aralık 2015, 23:19
Zaten far arizasini ornek verip o markayi kotuluyolarsa o elemanlari hic takma derim. Far mis allah baska dert vermesin kardes :)

sen boşver ktm yide şu bmw r60 ı satsana bana :) ciddi teklif ediyorum :)))

mchi
15 Aralık 2015, 23:29
Duke king tir hacım duke125 serinin icinde en iyisidir hatta bana gore ama mt125 al derim. Mt125 deki sekil mt09 da yok