PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : honda cbf150

osman86
11 Aralık 2015, 23:49
slm arkadaşlar 2 gün önce 2. el cbf 150 aldım motor cok güzel yanlız bi sorun var 1. viteste çok çok az ama 1den 2. vitese geçince devir biraz düşükse çok titreme yapıyo motor hani araclarda bile yakıt biterde bi ileri bi geri yaparya aynen öyle bu sorunu nasıl çözerim yardımcı olursanız sevinirim cbf150 42000km

AKIN17
11 Aralık 2015, 23:58
Hocam elbet benden iyi bilenler vardır lakin nacizane düşüncem, gaz ayarlamasını iyi yapamıyorsunuz, yani gaz vermeden debriyajı bırakırsanız motor yığılır, sonra gaz verince toparlayana kadar boğulma ile gaz açma arasında titreme yapar. Debriyaj ve gaz ayarını tutturmaya çalışın.

osman86
12 Aralık 2015, 00:02
5 senedir motor kulaanıyorum kardeşim akın sorun gaz fazla az verme veya debriyaj ayarı değil aynı şekil kardeşimin motora bindiğimde o sorun yok onun motorda cbf150 model aynı ben debriyaj balatalarını değiştirtsem para boşamı gider doğru bi seçimmi yapmış olurum diyorum veya sorun acaba başka biyerdemi onu öğrenmek istiyorum

seta34
12 Aralık 2015, 00:04
Bana debriyaj balatasi gibi geldi, bir ustaya gostermende yarar var

osman86
12 Aralık 2015, 00:15
ben bi ustaya sordum telefonda hondadan orjinal alırsan çok pahalı gel ben takayım sorun olmaz dedi bu ustada iyi bi usta orjinal takmasam kaç km götürür orjinal taksam kaç km götürür acaba