PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : honda cbr aliyorum yorum alayim

ganay
11 Aralık 2015, 23:49
Merhba arkadaslar uzun bir arastirma sonrasi hem butcem hem yakit hem yedsk parca olarak cbr 250 almaya karar verdim pazartesi gunu almayi dusunuyorjm eksi arti olafak sizinde soylemek istediginiz tavsiye oneriniz varmi
hepinize simdiden tesekkurler

Sti
11 Aralık 2015, 23:56
Baskan cbr250 gibi cok tutulmus bi motoru defalarca forumlarda tartistilar,artisindan eksisine hatta nötr une kadar herseyini ogrenebilirsiniz,genel anlamda kullanici dostu bi motordur,hayirli olsun

ganay
11 Aralık 2015, 23:58
Cok tesekkur ederim tavsjye ediyorsun yani

seta34
12 Aralık 2015, 00:01
Neyini merak ediyon sende sor cevapliyim forumdan birini cibirci yapmistim :D

ganay
12 Aralık 2015, 00:10
Yani hiz olarak yakit olarak performans olarak nasil ?

Sti
12 Aralık 2015, 00:22

Yakit 250cc lere gore baya uygun,hiz olarak pek bisey beklememek lazim,ama gene gidiyo yani,sollamalarda sorun olmaz

ganay
12 Aralık 2015, 00:26
Uzun yol yapmak istesem tek silindir oldugu icin mktoru yorar mi sikintisjz uzun bir yolculuk yapabilir miyim

Thracian
12 Aralık 2015, 00:28
Hayırlı olsun.Zaten bir kere içinize sinmiş karar vermişiniz bence bu saatten sonra eksisini artısını çok düşünmeyin.Tek eksisi bu motosikletten çok abartı bir performans beklemeyin.Artıları 2.eli piyasası hareketli satışı kolay,bol parça,rahat oturuş pozisyonu,düşük yakıt tüketimi,büyük ihtimalle Japonlar arasında en yaygın servis ağı vb...

Sti
12 Aralık 2015, 00:28
Uzun yol yapmak istesem tek silindir oldugu icin mktoru yorar mi sikintisjz uzun bir yolculuk yapabilir miyim

Uzun yol yapanlar var,ben bi sikayet duymadim,ayrica eklemek isterimki motoru kullanmadim,forumlarda okudugum kullanici yorumlarinin geneline gore yorum yapiyorum

Thracian
12 Aralık 2015, 00:30

Motoru hem 4 zamanlı hem su soğutmalı o yüzden saatlerce yol alsanız da hiç bir şey olmaz.

AWESQME
12 Aralık 2015, 00:56
Karar vermişin daha ne soruyorsun.

Sti
12 Aralık 2015, 01:26
Karar vermişin daha ne soruyorsun.

Istiyoki sen gel buraya bi R25 yaz ortalik karissin :queen:

BatuhanK
12 Aralık 2015, 01:28
Lastik almadan binme. Hele ki kışa yaklaşırken çok sakat olur naylon lastiklerle

mk10
12 Aralık 2015, 01:37

İzmir-Ankara arası defalarca gidip geldim tek sıkıntı çıkarmadı bana. Sadece son 150 km yoruldum haliyle onun dışında güzel geçiyor yollar. Yakıtı 4 lt/100 km civarı sakin kullanımda iner bir miktar daha. Yedek parçası bol. Son hızı max 170 yokuş aşşağı.(2011 kasa) Aklınıza da yattıysa alın direk beni hiç üzmedi.

acemi60
12 Aralık 2015, 02:34
Garanti süresi içinde blok dağıtan ve bu nedenle Honda ile mahkemelik olan arkadaşın konusunu da bir oku derim.

Mitoqondri
12 Aralık 2015, 04:14
Merhba arkadaslar uzun bir arastirma sonrasi hem butcem hem yakit hem yedsk parca olarak cbr 250 almaya karar verdim pazartesi gunu almayi dusunuyorjm eksi arti olafak sizinde soylemek istediginiz tavsiye oneriniz varmi
hepinize simdiden tesekkurler

Öncelike hayırlı uğurlu olsun. Arkadaşlarında dediği üzere Cbr250r konusu oldukça tartışıldı vs. ama kendini kanıtlamış bir motor sonuçta.

Artı ve eksi olarak söyleyeceklerim.

Yakıt konusu şehir içinde 3.5 lt ile 4.5 lt arasında değişiklik gösterir.

Motorda belli bir devirden sonra titreşim oluyor. Tek silindirden kaynaklı.

Cbr250r yağ seçen bir makine. Motul 5100 yarı sentetik koyarsan titreşim artar, IPONE 10/40 yarı sentetik koyarsan olan titreşimde bile düzelme
yaşarsın.

Sele olarak belli bir kullanımdan sonra totoda ağrı olabiliyor. Çok rahat bir selesi yok.

Düşük devirlerde canlı bir motor. R25'le kıyaslarsam, düşük devirleri rahatlıkla yeterli seviyede. Tek silindirden dolayı.

Belirli km'lerden sonra motor bloğu içerisinden metal parça varmışta bir yere vuruyormuş gibi ses gelir. Dert etme dünyada çözümünü bulan yok. Şans işi geledebilir de gelmeyede bilir.

Eklemek istediğim birşey daha var. O da lastikleri. IRC lastikleri ÇÖPTÜR. Ülkemiz asfaltında iş yapmaz. Pist gibi sağlam asfaltı olan, veya beton yollara sahip bir ülkede yaşamadığımız için o lastiklerle kullanmak zorundaysan oldukça dikkat et.

Hız olarak hafif eğimli yolda 174 km hızı görmüştüm. Düzde zor görecek bir hız. Ancak 150-160 km hızlarda sabit gidebilirsin.

Yakıtı yukarıda yazdım ama az yakan bir motor.

Şehir içi performansı sana fazlası ile yeter. Şehir içi rahat kullanımı olan bir motor.

Uzun yol yapabilirsin. Tek silindir olması sadece yüksek hızlarda titreşim olayı rahatsız edebilir. Tek silindir olduğu için motoru yormaz. Sıkıntısız yolculuk yaparsın. Forumda örnekleri çok, uzun yol yapan çok arkadaşımız var.

Kendim Antalya - Isparta arası yol yapıp geri dönmüştüm. Ortalama 120 km yol, gidişte tek mola, gelişte tek mola vermiştim. Doğru oturuş pozisyonu ile yorulma zamanını geciktirebilirsin. Uzun yolda konfor olsun diye harici rahat bir sele alabilirsin.

beko12345
12 Aralık 2015, 05:32
2013 kasasını 1 yıl kullandım.

Çok güzel bir motosiklettir kendisi. Uzatmaya gerek yok. En ufak şikayetim olmadı.

Levent
12 Aralık 2015, 11:20
Hayırlı olsun, kazasız belasız..

DKN
12 Aralık 2015, 11:32
ne gerek var ki :) görüntü için alıyosun 500 km sonra da arka lastiği 180 yapabilirmiyim diye konu açıcaksın

seta34
12 Aralık 2015, 12:41
Nasil 170 hemde yokus assagi. sizin motor ölü heralde
Max hizi 181 kesiciye giriyor motorun anasini bellesen yine 5 litreyi gecmiyor zincir disli 400 lira serviste sol yan grenaj 200 lira sinyalleri aynalari vs pahali bitek

Mitokondri'ye katiliyorum ses geliyor tikir tikir biraz can sıkıyor benim motor garantide her bakimda soyluyorum ses geliyor diye test surusune cikiyorlar ses gelmiyo diyorlar aklinda olsun.

Siyah&Beyaz
12 Aralık 2015, 12:57
Cbr candir. 2 senedir kullaniyorum ve ilk motorum. Hata affeder, istersen hizli istersen yavastir sana uyum saglar. Fiyatina kiyasla cok da dikkat cekici ve guzeldir. Tabii arkaya canta takip kurye motoru haline getirmezseniz.

forumcu
12 Aralık 2015, 17:32
Ben de yazayım. Emsallerine nazaran daha ekonomik iki teker keyfi sürmek istiyorsan CBR 250 asla utandırmaz. 400 km bir depoyla yol alıyorum tamamı şehir dışı. Sık sık İstanbul - Çanakkale giderim ilk bir iki yolculuğumdan sonra oturuş pozisyonumu da geliştirip neredeyse tek seferde gidebilecek duruma geldim.

Ekleme yapayım. 14.700 TL motordan ne kadar memnun olsam da çok. İkinci el lastikli az km yapmış uygun motorlar değerlendirilebilir.

seta34
12 Aralık 2015, 18:21
15 bin km hrc yeni kasa sifir michelin pilot street sifir zincir disli tiger egzoz cbr 250 var arkadasim satiyor 11750 istiyor 11500 e biraktiririm istiyorsan

something123
12 Aralık 2015, 23:33
halk arasında derler ki honda hayat onda <3

Saka bir yana, rahat kullanışlı herhangi bir eksisi olmayan, bir çok insanın tercih ettigi motordur cbr 250,
macera aramazsın, alırsın uzun sure binersin arkadaş... muadil bi çok model var tabii ama pişman olmazsın
hayırlı ugurlu olsun..

LynXMaSTeR
14 Aralık 2015, 15:37
hayırlı olsun, sıfır mı alacaksınız?
2016 model için 2 hafta beklemenizi öneririm :)

ganay
15 Aralık 2015, 03:09
Hepinize cok teşekkür ederim iyi akşamlar vermiş olduğunuz bilgiler güvenilir bir şekilde alacağımı gösterdi

AWESQME
15 Aralık 2015, 03:20
Alacağın motoru hiç mi araştırmadın hala burada soruyorsun???

dovahhkin
05 Ocak 2016, 02:09
2013 kasasını 1 yıl kullandım.

Çok güzel bir motosiklettir kendisi. Uzatmaya gerek yok. En ufak şikayetim olmadı.

Amba çok biliyon sende bilader

ROT
05 Ocak 2016, 02:16
Cbr500r icin butceyi arttirabiliyorsaniz dusunun derim.