PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cok kararsizim. Acayip kararsizim. Oyle boyle degil. Cok ama cok

tndgu
11 Aralık 2015, 20:26
Merhaba arkadaslar yine ben. :(
Hem ekipman hem motor icin para var ama ne alacagimi bilmiyorum. 1-2 yil tecrube edinip sifir model 1200cc custom iron alicam full aksesuarli ama oda nerden baksan 11-12k euro yapiyor suan icin bir motor almak istiyorum yani soyle 5-6 yil kullanacagim ironu alsamda her gun surmek istemiyorum sadece ozel gunlerde.

Asil problem ne alacagimi bilememekte. Olurda bi aksilik cikarsa saglik ailevi problemler falan ironu cok gec alabilirim bu yuzden severek bindigim bir motor olsun diyorum ama problem surda ki racing ve scooter tarzi disinda her tarza hastayim. Cruiser rahatligi , sesi , hiz tutkunu olmamamdan dolayi beni crzbediyor. Bu zamana kadar yok ya binmem dedigim enduro da yamaha wr125x denedikten sonra da ruyalarima girmeye basladi yahu arkadas o sele yuksekligi nedir. Uzun boylu oldugumdan bircok motor bana rahatsiz geliyordu ama sele sertligi disinda o kadar rahat bel ve sirt rahatligi gormedim ben su zamana kadar.. naked lar desen tiplerinden dolayi cok hosuma gidiyor bi cilginlik yapip duke 200abs alsammi diye dusunuyorum. Commuterlerde tarzlarindan dolayi tahrik ediyorlar alip bi sr400 bir ay kendimi kapatip manyak bi cafe racer motoru yapasim geliyor. Canim sikildikca gidonu seleyi falan degistiririm ne guzel...

Arkadaslar cok kararsizim.... Saydigim tarzda motorlarin hepsine bindim ve hepsi de cok hosuma gitti. Yardim edin lutfen :( ne yapsam ki. OFFFF

Sti
11 Aralık 2015, 20:35
Baskan sen her agactan bi meyve almissin,bence naked in ciplakligini,supermotonun tekerlerini,cafe racer in selesini bi motorda birlestirin,aralarada enduro,cruiser,chopper serpistirin,okurken benim kafam karsitiki senin nasil bi kafada oldugunu dusunemiyorum

SuleymanE
11 Aralık 2015, 21:14
Harley diyen adamda para vardir. Reçeteyi yazıyorum:

-Bakkala çakkala gitmek için 1 adet YBR125
-cruiser için 1 adet 2. el honda shadow 600 (kes biç chopper yap istersen, gayet müsait)
-Arada araziye girmek için garajın 1 köşesinde duracak yamaha WR125R
-Ara sıra da uzun yol yapmak için birşey garajımda olsun dersen 2.el BMW F650GS de ekliyorsun garajına.

Mission completed... :cherry:

tndgu
11 Aralık 2015, 22:12
Harley diyen adamda para vardir. Reçeteyi yazıyorum:

-Bakkala çakkala gitmek için 1 adet YBR125
-cruiser için 1 adet 2. el honda shadow 600 (kes biç chopper yap istersen, gayet müsait)
-Arada araziye girmek için garajın 1 köşesinde duracak yamaha WR125R
-Ara sıra da uzun yol yapmak için birşey garajımda olsun dersen 2.el BMW F650GS de ekliyorsun garajına.

Mission completed... :cherry:

Haha hocam saka da olsa malesef param yok o kadar :). Avrupada calisiyorum 3-4 ay ac kalsam sigara icmesim alabilirim cok rahat harleyi ama onla baslangic yapmak istemiyorum.Harleyi sifir alip az kullanarak dedigim gibi ozel gunlerde veya canim onu surmek istesiginde kullanicam onun disinda durucak garajda. Hafta sonlari alir bakimini yapatim , temizlerim onu , eve attigim kizlari anlatirim ona , oksarim belkide. Hatta onu asla aldatmayacagimi fisildarim motor bloguna. Ve ehliyetini aldigi gun kizima - ogluma hediye etmek istiyorum. Evladiyelik olayini gercek kilmak hayalim bir nevi. :)

Ise git gel icinse suan alacagim motoru kullanmak istiyorum. Cok motor tecrubem yok o yuzden 250-600 luk bir cruiser veya 125-250 naked-enduro bakiyorum. Ama tam birseye karar versem mesela 125 lik te olsa wr125x gercekten cok cok hosuma gitti almaya da karar vermistim bu seferde aklima honda shadow falan geliyor. Kesin olarak bildigim birsey varsa- en azindan- oda hiz tutkunu olmadigim. 120 de haril haril titremesin ve motor patlayacakmis hissi vermrsin yetet bana.

Cavalry
11 Aralık 2015, 22:23
Hocam sizin kafa bayaa karışmış.. Anlamak istedim ama anlayamadım :)
İsterseniz ilk önce binmek istediğiniz motor türüne karar verin, arkası bir şekilde gelir diye düşünüyorum..

feti_can
11 Aralık 2015, 23:03
Ben de ilk motorumu almadan önce öyle arada bir binerim. mayısta alır eylülde bırakırım falan diyodum.
Şimdi yanımda eşim çocuğum yoksa arabaya adım atmıyorum. Aralık ayını yarıladık hala işe motorla gidip geliyorum.

Hani var ya "kanka ayağa ... ayağa" diye bi söz. Ben de anladım öyle arada bir binerim ayağa da aynı buna benziyo : )

tndgu
11 Aralık 2015, 23:12
Ben de ilk motorumu almadan önce öyle arada bir binerim. mayısta alır eylülde bırakırım falan diyodum.
Şimdi yanımda eşim çocuğum yoksa arabaya adım atmıyorum. Aralık ayını yarıladık hala işe motorla gidip geliyorum.

Hani var ya "kanka ayağa ... ayağa" diye bi söz. Ben de anladım öyle arada bir binerim ayağa da aynı buna benziyo : )

Hocam ben surekli binmek istiyorum zaten. Iki motorum olucak esasinda. Arabadan nefret ediyorum muhtemelen ailem olsa bile motora binerim gibime geliyor siz olayi yanlis anladiniz galiba. 2 motor olucak birisi harley digeri suan alacagim olani.

Mamba09
12 Aralık 2015, 11:40
Hocam benim nacizane tavsiyem işinizi bırakıp asgari ucretli bir işe girin. Eminim o zaman boyle kararsızlıklar yaşamazsınız ben gibi. Ben param yeteni aliyorum paramın yettiği motor çeşidi de az olduğu için böyle kararsızlıklar yaşamıyorum. Paran var derdin var :D

Sarıhan
12 Aralık 2015, 12:00
Siz bir tane crf 250 alın, bence durumunuza en uygunu bu motor.

DKN
12 Aralık 2015, 12:04
kararsızlık varsa aklındakileri bulup kullanmaya çalış

hakikiteker
12 Aralık 2015, 12:51
Haha hocam saka da olsa malesef param yok o kadar :). Avrupada calisiyorum 3-4 ay ac kalsam sigara icmesim alabilirim cok rahat harleyi ama onla baslangic yapmak istemiyorum.Harleyi sifir alip az kullanarak dedigim gibi ozel gunlerde veya canim onu surmek istesiginde kullanicam onun disinda durucak garajda. Hafta sonlari alir bakimini yapatim , temizlerim onu , eve attigim kizlari anlatirim ona , oksarim belkide. Hatta onu asla aldatmayacagimi fisildarim motor bloguna. Ve ehliyetini aldigi gun kizima - ogluma hediye etmek istiyorum. Evladiyelik olayini gercek kilmak hayalim bir nevi. :)

Ise git gel icinse suan alacagim motoru kullanmak istiyorum. Cok motor tecrubem yok o yuzden 250-600 luk bir cruiser veya 125-250 naked-enduro bakiyorum. Ama tam birseye karar versem mesela 125 lik te olsa wr125x gercekten cok cok hosuma gitti almaya da karar vermistim bu seferde aklima honda shadow falan geliyor. Kesin olarak bildigim birsey varsa- en azindan- oda hiz tutkunu olmadigim. 120 de haril haril titremesin ve motor patlayacakmis hissi vermrsin yetet bana.

Şu sigara içmesem alırım muhabbetine de ayar oluyorum ya. Ben de içmiyom, neden ben alamıyom :D :D

Bana kalırsa 250 duke abs alın, size uygun olup olmadığını anlayıp bi 10k km sonra yenisini ararsınız.

tndgu
12 Aralık 2015, 16:12
kararsızlık varsa aklındakileri bulup kullanmaya çalış

Hocam coguyla 2-3km test surusu yaptim o yuzden kararsizim zaten.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:09 ----------

Şu sigara içmesem alırım muhabbetine de ayar oluyorum ya. Ben de içmiyom, neden ben alamıyom :D :D

Bana kalırsa 250 duke abs alın, size uygun olup olmadığını anlayıp bi 10k km sonra yenisini ararsınız.

Hocam koseye para atiyorum da motor icin gunde 2 paket sigara 13 euro yapiyor :D biraksam zengin olucam da ben icmeyecrgimde kim icicek :).