PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 250cc Mi 150cc Mİ ?

Thermosifon
11 Aralık 2015, 20:23
Merhaba arkadaşlar.250cc maxi scooter kullanıcısıyım ama vitesli motorun birçok artısından ötürü bende vitesli motora geçmeyi düşünüyorum.Aklım da HONDA CBF-150 modeli ile başlamak var.Sizce hata mı ederim 250cc maxi scooter konforu ve teknolojisinden sonra 150cc CBF ile ?Bir de sıfırını almak mı mantıklı yoksa bu motorların sıfırına gerek yok 2.el al kategorisin de bir motor mu CBF :) ?

Sti
11 Aralık 2015, 20:48
Adamlar 0 dan 250cc yle basliyo,sen surmussun 250cc scooter i bide soruyosun yav,al 250cc yi bin pasa pasa baskanim 150cc gidiyomus gibi hissettirmez,sıkılırsın :queen:

Darkcity2000
11 Aralık 2015, 20:50
Pulsar 200 NS seni kesecektir..

Thermosifon
11 Aralık 2015, 20:53
Adamlar 0 dan 250cc yle basliyo,sen surmussun 250cc scooter i bide soruyosun yav,al 250cc yi bin pasa pasa baskanim 150cc gidiyomus gibi hissettirmez,sıkılırsın :queen:

Haklısın ama ben vitesli hiç kullanmadım o yüzden sorun yaşamak istemiyorum 250cc vitesli motor ile başlayıp :)

Sti
11 Aralık 2015, 20:57
Haklısın ama ben vitesli hiç kullanmadım o yüzden sorun yaşamak istemiyorum 250cc vitesli motor ile başlayıp :)

Bi egitime girersin,iki dakka sonra dersin ben gidiyorum,yeterde artar bile debriyaj isini cozmeye,olmadi aksamlari calisirsiniz tek gecede hallolur gibi

Thermosifon
11 Aralık 2015, 20:59
Bi egitime girersin,iki dakka sonra dersin ben gidiyorum,yeterde artar bile debriyaj isini cozmeye,olmadi aksamlari calisirsiniz tek gecede hallolur gibi

Önce bu motorumuzu bir satalım da bakalım bütçeye göre pulsara çıkabiliriz olmadı :)

Sti
11 Aralık 2015, 21:05
Önce bu motorumuzu bir satalım da bakalım bütçeye göre pulsara çıkabiliriz olmadı :)

Simdiden hayirli olsun ozaman baskan,kazasiz belasiz,hayirli satislar :)

DKN
11 Aralık 2015, 21:08
binmeye devam et bence ::puro::

Thermosifon
11 Aralık 2015, 21:10
binmeye devam et bence ::puro::

40000km ye geldim ve parçaları gerçekten çok pahallı bu gün daha bakımdan çıktım ve biraz içime oturdu açıkcası :) Değiştirmek istememdeki en büyük etken lastik ebatı.Biraz dağ bayır ve uzun yollar istiyorum bu lastikle minicik çamura girip gaz versen de gidemiyorsun arazi de :)

evural
11 Aralık 2015, 22:44
250 cc al. Vites olayını büyütme, alışman yarım saat alır.

feti_can
11 Aralık 2015, 22:54
250 iyidir. Sıfırdan başlıyor olsan ben 150 diyenlerdenim ama zaten kullanıyorsun, 150 tırt gelebilir

IRau
11 Aralık 2015, 22:54
Sym de periyodik bakim parasi ne kadar..

Biz yamaha ya 100 lira veriyoruz

Thermosifon
11 Aralık 2015, 23:28
Sym de periyodik bakim parasi ne kadar..

Biz yamaha ya 100 lira veriyoruz

40 bin km ye geldiği için çok periyodiklik bir durumu kalmadı zaman zaman çeşitli bakımlar yapılması gerekiyor.Balataları değiştirdim bu gün ön arka set 100tl hidrolik yağını da o sırada değiştirdim oda 16tl işçilik ile beraber sadece 150tl ye fren bakımı özetle

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:25 ----------

250 cc al. Vites olayını büyütme, alışman yarım saat alır.

Haklı olabilirsiniz ki hak veriyorum size :) Artçı ile rahat etmem,lastik ebatları,az yakması,yedek parça bulunabilirliği ve fiyatları önemli benim için uzun yolda da şehir içinde de kullanılacak çünkü :) Yoksa tek kullansam daima duke 200 çok isterdim :)

Thracian
12 Aralık 2015, 00:48
Motosiklete yeni başlayanlara trafiği okumayı,motosikletin trafikte yerini,yolun neresinde gideceğini öğrenme ve motosikletin ağırlığına dengesine alışma sürecine ek olarak vites-debriyaj ile uğraşmasın diye genelde küçük cc vitesiz scooter önerilir.Siz zaten bir süreden beri motosikletin trafikteki yerini kullanarak öğrendiğiniz için şu anda tek öğreneceğiniz şey vites-debriyaj kullanımı.O yüzden bence şu anda 250 cc vitesli bir motosiklete geçmenizde herhangi bir sakınca yok.

AurorAbeam
12 Aralık 2015, 00:50
Sizi inazuma paklar aslında ama yakıt ve yedek parça konusunda durum daha da kötüye gidebilir. 90-100 km hızı geçmeyecekseniz cbf de idealdir.

Thermosifon
12 Aralık 2015, 00:58
Sizi inazuma paklar aslında ama yakıt ve yedek parça konusunda durum daha da kötüye gidebilir. 90-100 km hızı geçmeyecekseniz cbf de idealdir.

Yahu benim scooter bile 130km görüyor rahatca o bile bana çok geliyor hiç hız adamı değilim :) Bizim hatun beğenmiyor yoksa chopper bile alırım gidip :) Ha nedir sadece İstanbul trafiğin de özellikle ani hızlanmalar gerekli olabiliyor yeri geldimi seri olsun ve yukarıda dediğim diğer özellikler :)

AurorAbeam
12 Aralık 2015, 02:03
Yahu benim scooter bile 130km görüyor rahatca o bile bana çok geliyor hiç hız adamı değilim :) Bizim hatun beğenmiyor yoksa chopper bile alırım gidip :) Ha nedir sadece İstanbul trafiğin de özellikle ani hızlanmalar gerekli olabiliyor yeri geldimi seri olsun ve yukarıda dediğim diğer özellikler :)

İnazumaya bayılacaktır, siz de seveceksiniz muhakkak ama yedek parçası kesinlikle daha pahalı olacak. Ve yakıt muhtemelen kafa kafaya, belki o bile daha fazla olacak. Diğer her şeyiyle sizi tatmin edecek hatta ve hatta kaliteyi görünce sym'nin grenaj kalitesizliğini bir kez daha anlayacaksınız.

Fakat dediğiniz gibi bütçe olayı beli büktüyse hiç uğraşmayıp sıfır cbf alıp donatın. Seleyide modifiye ettirin. Google'da aratın, çok güzel artçı kısmı yüksek sürücü kısmı genişletilmiş seleler var hatta istanbuldaki motosay vs. gibi yerler yapıyor bu işi. Sonra yan çantalar; kappa-givi 21-22 serisi. Bir de arka çanta, sırt yaslamalık oh mis. Son hızınız iki kişi 90-100 lere düşecektir dediğim gibi hatta bu hızlarda uzunca süre seyretmek yağ eksilttirecektir motora. Ama inanın cbf sınıfının en konforlu, en rahat motorudur. Çoğu kurye hiç çekinmeden istanbul-antalya yapabileceğini söyler.

Pulsarı ancak artçınız yoksa alırsınız, yoksa hayal. ve gts evo, inazuma, cbf'deki titreşimsizliği, konforu pulsarsa kesinlikle beklemeyin. Kötüleme amaçlı değil ki zaten pulsarın amacına ters olurdu.

mz 301
12 Aralık 2015, 02:19
katılıyorum elimden 6 tane motor gectı ikisi cbf 150 tadına doyamayıp 2015 model sıfır aldım özellikle şehir içi kullanımda biçilmiş kaftan uzun yolda biraz yavaş olduğu için canı sıkılıyor insanın :cherry: ama 100 110 gibi hızlarda rahatça seyahat ettirir tabi yükede bağlı yakıt olarak üzmez yedek parça olarak heryerde var zaten ve pahalıda değil zaten düzgün kullanıcıda arzada yapmıyo daha ne olsun :thumleft:

acemi60
12 Aralık 2015, 03:08
Bir kaç senedir(29.000km) scooter kullanıyorum. Önceki motorum CBF150 idi. Bana sorsalar "vitesli motor kullanırmısın" diye hayır derim. Geçenlerde vitesli motorda bir deneme sürüşü yaptım.(150cc Hero Thriller) İvmelenmesi, gücü gayet güzeldi. Fakat oturma pozisyonu, sele konforu rahatsızlık verdi. 250cc scooter dan sonra 150cc motosiklet sıkıcı gelmeyecekse yada sadece şehir içi kullanacaksanız olabilir. Scooter'in ağır bakımları masraflıdır. Fakat güç ve konfor olarak karşılığını alıyorsanız para harcamaya değer. Motorunuz kötü bir motor değil. Size daha uzun yıllar hizmet eder. Değiştirmeyin derim. Hele CBF150 hiç önermem.

DKN
12 Aralık 2015, 03:28
manuel ferrari mi kullanmak zevk verir yoksa kamyon mu ?

efendy06
12 Aralık 2015, 09:48
250 cc sym maxi scooterdan sonra cbf 150 ye binerken kendinden nefret edebilirsin uyarmadı deme

Thermosifon
12 Aralık 2015, 12:05
Bir kaç senedir(29.000km) scooter kullanıyorum. Önceki motorum CBF150 idi. Bana sorsalar "vitesli motor kullanırmısın" diye hayır derim. Geçenlerde vitesli motorda bir deneme sürüşü yaptım.(150cc Hero Thriller) İvmelenmesi, gücü gayet güzeldi. Fakat oturma pozisyonu, sele konforu rahatsızlık verdi. 250cc scooter dan sonra 150cc motosiklet sıkıcı gelmeyecekse yada sadece şehir içi kullanacaksanız olabilir. Scooter'in ağır bakımları masraflıdır. Fakat güç ve konfor olarak karşılığını alıyorsanız para harcamaya değer. Motorunuz kötü bir motor değil. Size daha uzun yıllar hizmet eder. Değiştirmeyin derim. Hele CBF150 hiç önermem.

Evet aslın da 80000km kadar çok rahat görenler var SYM GTS-250 modelin de fakat,2006 model oluşu ve km nin git gide artması sonra hiç satılamayacağına işaret ediyor bir nevi... Ve sonrasın da tekrar sıfırdan bütçe ayırmak istemiyorum yeni motor için,o yüzden bunun da yeni motora katkısı olmalı.Ve yaşından km den ötürü ara ara dediğiniz gibi ağır bakımlarını yaptırıyorum şuana kadar yarı cbf parası harcadım zaten :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:02 ----------

manuel ferrari mi kullanmak zevk verir yoksa kamyon mu ?

Ben kamyon derim çünkü hızı sevmem ve parçası çok pahallı çok yakıyor :) Kamyon hem sağlam hem yüksek çok severim öğle araçları birtane 93 MODEL RANGE ROVER 3,9 V8 im var zaten :)

deprogadias
24 Aralık 2015, 21:03
Evet aslın da 80000km kadar çok rahat görenler var SYM GTS-250 modelin de fakat,2006 model oluşu ve km nin git gide artması sonra hiç satılamayacağına işaret ediyor bir nevi... Ve sonrasın da tekrar sıfırdan bütçe ayırmak istemiyorum yeni motor için,o yüzden bunun da yeni motora katkısı olmalı.Ve yaşından km den ötürü ara ara dediğiniz gibi ağır bakımlarını yaptırıyorum şuana kadar yarı cbf parası harcadım zaten :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:02 ----------

Ben kamyon derim çünkü hızı sevmem ve parçası çok pahallı çok yakıyor :) Kamyon hem sağlam hem yüksek çok severim öğle araçları birtane 93 MODEL RANGE ROVER 3,9 V8 im var zaten :)

Kanka RANGE Bulut'un degilmiydi?

Thermosifon
25 Aralık 2015, 00:48
Kanka RANGE Bulut'un degilmiydi?

Gerçek dostların birer yedek anahtarı sende oluyor dostum :) İstedğim zaman kullanabildiğim bir araç benimdir bu durumda senin babanın arabasını istediğin zaman alıp çıkman gibi bir nevi :)

scorpions_59
25 Aralık 2015, 01:01
Cbf 150 kötülenecek motor değil elbette ama uzun yol yapiyorsan sorun olabilir.

2.el alman daha makul olur.

Hakkında hayırlısı.

deprogadias
25 Aralık 2015, 15:56
Gerçek dostların birer yedek anahtarı sende oluyor dostum :) İstedğim zaman kullanabildiğim bir araç benimdir bu durumda senin babanın arabasını istediğin zaman alıp çıkman gibi bir nevi :)

Babamın arabasını almiycam da kimin arabasını alicam olm :D ben RANGE i sende hiç gormedim de ondan sordum :D

Thermosifon
26 Aralık 2015, 23:55
Babamın arabasını almiycam da kimin arabasını alicam olm :D ben RANGE i sende hiç gormedim de ondan sordum :D

Sen beni gezdir de ben gezdiririm seni sorun yok.Cuma günü beraberdik işte sen çalışıyordun Bulut da çok almıyor zaten yakıyor baya çünkü.Senin canın range binmek istiyorsa konuyu hortlatma özelden yaz olum bana ben götürürüm seni gezmeye :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:25 ----------

Kanka bak gel senle de böyle takılırız ayıp ediyorsun :)

https://www.youtube.com/watch?v=iuhGZfGHE3Y&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=l2rp64b1bjc&feature=youtu.be

Juandirk41
27 Aralık 2015, 00:07
Merhaba, sen scooterda motor yukselt bence. Cunku 250 cc scooter nerdeyse araba muadili. Oysa vitesli farkli bi alan.

Thermosifon
27 Aralık 2015, 00:25
Merhaba, sen scooterda motor yukselt bence. Cunku 250 cc scooter nerdeyse araba muadili. Oysa vitesli farkli bi alan.

Ben farklı alanları severim dostum ne güzel işte araba muadiline binmek istesem arabaya binerim zaten.250cc scooter nasıl araba muadili ben onu merak ettim ?

deprogadias
27 Aralık 2015, 03:17
Sen beni gezdir de ben gezdiririm seni sorun yok.Cuma günü beraberdik işte sen çalışıyordun Bulut da çok almıyor zaten yakıyor baya çünkü.Senin canın range binmek istiyorsa konuyu hortlatma özelden yaz olum bana ben götürürüm seni gezmeye :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:25 ----------

Kanka bak gel senle de böyle takılırız ayıp ediyorsun :)

https://www.youtube.com/watch?v=iuhGZfGHE3Y&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=l2rp64b1bjc&feature=youtu.be

Ah be güzel kardeşim bari öğrenip öyle yazsaydin. Cuma günü izinli olan benim Alaattin değil o akşam ben gezdim o çalıştı :D bulutsuz hiç gormedim seni arabada ondan dedim ben sevmem RANGE falan spor arabaciyim ben :D

Thermosifon
27 Aralık 2015, 12:06
Oğlum konuyu hortlatıp durma ruh hastası mısın derdin ne özel mesaj kutuna bak :queen:

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:03 ----------

Ah be güzel kardeşim bari öğrenip öyle yazsaydin. Cuma günü izinli olan benim Alaattin değil o akşam ben gezdim o çalıştı :D bulutsuz hiç gormedim seni arabada ondan dedim ben sevmem RANGE falan spor arabaciyim ben :D

Oğlum konuyu hortlatıp durma ruh hastası mısın derdin ne özel mesaj kutuna bak :queen: Bulutsuz görmessin tabi adam en yakın arkadaşım fırsat bulduğumuz her an beraberiz ne olacaktı başka :)