PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İnternet siparişi ile alınan kask

DamienRice
11 Aralık 2015, 00:59
Merhabalar internetten kask aldım merak ettiğim soru kask normal kutusunda geliyor ekstra bir köpükle vs desteklenmemiş. Kargo da gelirken hasar vs almıyor mu acaba siz ne düşünüyorsunuz bu konuda :sunny:

numangokce
11 Aralık 2015, 01:10
Merhabalar internetten kask aldım merak ettiğim soru kask normal kutusunda geliyor ekstra bir köpükle vs desteklenmemiş. Kargo da gelirken hasar vs almıyor mu acaba siz ne düşünüyorsunuz bu konuda :sunny:

Calismis oldugum kargo sirketinde icinde cam oldugu yazili oldugu halde kolinin firlatilmasi olayina sahit oldum. Akan kokan falan varsa bir de tutanak duzenler ustune yapistirirlar gonderirler. Ozetle hersey olabilir. Saticidan ozel istekte bulunabilirdiniz.

capozzz
11 Aralık 2015, 01:39
Motosiklet mağazalarına da farklı bir şekilde taşındığını düşünmüyorum. Ha ana depodan direkt sana kargolanmış, ha mağazaya kargo edilip oradan almışsın...

s103r
11 Aralık 2015, 01:42
Kardeşim Ben daha geçen Gün kargo ile kask aldım Kolı ıcıne koyuyorlar zaten Kask dedıgımız şeyde ole hemen ezılıp buzulecek birşey degıl kolı ustune karton kırılacak malzeme yazısı ıle gonderım yapıyorlar ben 2 3 sefer aldım hiç kırık çıkık vs görmedım

DamienRice
11 Aralık 2015, 02:08
Kardeşim Ben daha geçen Gün kargo ile kask aldım Kolı ıcıne koyuyorlar zaten Kask dedıgımız şeyde ole hemen ezılıp buzulecek birşey degıl kolı ustune karton kırılacak malzeme yazısı ıle gonderım yapıyorlar ben 2 3 sefer aldım hiç kırık çıkık vs görmedım

Adam araçtan indirirken yere atma ihtimali var incecik karton ne koruyacak ki

nazar48
11 Aralık 2015, 11:53
Dün akşam haberleri izleyenler görmüştür.

Kargo merkezinde denyo görevlinin biri kutulardan birini tekmelemiş ve kutudaki kimyasal patlamış. Etrafa zararlı bir toz yayılmış ve orada çalışan 52 kişi fenalaşmış. Belki ders olur bu geri zekalılara.
http://www.milliyet.com.tr/kargo-deposunda-kimyasal-paket-patladi-kocaeli-yerelhaber-1105693/

TV de çalışanın biri konuşuyordu: Arkadaşımız kutuyu tekmeleyince patladı diye bahsetti olaydan.

bpak
11 Aralık 2015, 13:13
Adamlar kimyasal icerikli kargoyu tekmeleyerek tasirken patlatip hastanelik oluyorlar. Oyle dangalaklara emanet kargolariniz. Ha dukkanlara sevkiyati ayni midir onu bilemem.

numangokce
11 Aralık 2015, 13:19
(...) Oyle dangalaklara emanet kargolariniz(...)

Yok canim akli basinda olan 3-5 kisi var...😆😆😆

Mertcan39
11 Aralık 2015, 13:26
ben kargo dan almıştım herhangi bir sıkıntı yaşamafım

Evrenalpar
11 Aralık 2015, 14:36
Yurt dışından kaskı gönderecek firma eşşek değildir herhalde, adam gibi paketleyip göndermeleri lazım ki olmasa bile hasar göreceğini zannetmiyorum. Ne aldınız bu arada? Türkiye'de olmayan bir şey mi, yoksa fiyattan dolayı mı tercih ettiniz? Ben de BANDİT kasklara çok özeniyorum :)

DamienRice
12 Aralık 2015, 21:30
Güncel türkiyeden alınan bir kask normal kutusunda geldi hiçbir koruyu ile desteklenmemiş şekilde.

Şu sıralar yeni kask alıcam yaşadıgım sehirde kask satan bir yer olmadığı için mecbur internet üzerinden sipariş vericem. Sanırım en iyisi satıcı ile konusup güvenli bir şekilde paketlemesini istemek.

sonalp
12 Aralık 2015, 22:04
Ben 52 inc tvleri iki kişi yanlarından tutup tutup araçtan aşağıya karpuz gibi sallayıp attıklarını gördükten sonra, internetten kırılıcak dökülecek eşya almıyorum.

Dağcı
12 Aralık 2015, 23:57
Ben 52 inc tvleri iki kişi yanlarından tutup tutup araçtan aşağıya karpuz gibi sallayıp attıklarını gördükten sonra, internetten kırılıcak dökülecek eşya almıyorum.

eheheh çok üzgünüm ama büyük teknoloji marketlerde reyondan çağırılıp nakliye geldi el at die getirilen burnundan soluyan elemanların
o kutuları nasıl tasıdıgını gördüm hatta bende taşıdım

gizlemeye gerek yok :D
teknosada öğrencilik zamanı promotörlük yaptım
en başta zaten promotörler gönderilir bu tarz işlere :D
kocaman lcd kutuları yere dik koyulup tekme atarak kaygan zemin üzerinde tasınıyordu :D

o yüzdendirki ürünün kutusu size ip ucu verir ezik büzük kutulu hiç bişey almayın :D

yani internetten değilde mağazadan alsanda çok şey değişmiyor

Stunt
13 Aralık 2015, 04:47
kargoyla ls2 kask aldım , özel kılıfında geldiği için problem olmadı hangi marka alacaksın ?

redlion999
13 Aralık 2015, 05:09
Arkadaşlar bu sorun türkiyede var sadece.. 2 yıl önce mp4nation diye bir firmadan kulaklık söyledim 20 sterlin falan yani paketin toplamı.. Royal bilmem ne diye bir kargo firması.. Adamlar türkiyede kiminle anlaştı bilmiyorum ancak gelmeden önce arayıp müsait misiniz diye sordular sonra 2 kişi teslim ettiler kargoyu kontrol etmemi gerekirse tutanak tutacaklarını belirttiler.. Daha da öyle hizmet görmedim zaten..

AWESQME
13 Aralık 2015, 05:52
Milyarlar verip alınan kask bile elinizden düştüğünde hasarlı muamelesi görüyor nasip güvenip standart kargo ile alıyorsunuz şaşkınım :santa:

En kötü gönderici ile temas haline geçip ekstra köpüğe filan sarılmasını istemeliydiniz.

Kargolara asla güvenmem kimse kusura bakmasın.

Mitoqondri
13 Aralık 2015, 05:57
Milyarlar verip alınan kask bile elinizden düştüğünde hasarlı muamelesi görüyor nasip güvenip standart kargo ile alıyorsunuz şaşkınım :santa:

En kötü gönderici ile temas haline geçip ekstra köpüğe filan sarılmasını istemeliydiniz.

Kargolara asla güvenmem kimse kusura bakmasın.

Bu ülkede kapınıza kadar geldik siz yoktunuz diyen, aradık ulaşamadık diyen, kargoyu açarken beklemeyi reddeden, kargo tesliminden önce imza attırmaya çalışan kargocular ve şirketler yüzünden bende güvenmiyorum.

AlisanYılmaz
13 Aralık 2015, 06:56
Kask gibi ürünleri İnternet üzerinden sipariş verip almak yerine , mağazaya gidip deneyip görüp almak daha mantıklı bence.

Hakanbingol
13 Aralık 2015, 10:16
30 ekran mini bir televizyonu 3 parça yolladılar sağ olsunlar :) . O günden beri pek güvenmiyorum ben de. Kask özellikle denenmesi ve kafa yapısı ile bütünleşmesi gereken bir ekipmandır. O yüzden her marka ve model kafaya olmaz. Kesinlikle bir yolunu bulun ve deneyerek alın. Aliexpress den gelen kargoların nasıl titiz ve güvenli geldiğini görünce bizimkilere bir kez daha rahmet okudum. Adamlar malzemeden kaçmadan efendi gibi güvenlik önlemi alıyorlar. Bir de muhakkak aldığınız yer ciddi bir müessese olsun ve satış sonrası ilgilensin. Çünkü dediğim gibi her model ve marka her kafaya olmuyor. Geri yollama şansınız olsun. Kafanız da herhangi bir bölgeyi sıktığı an da o kask sizin için işe yaramaz bir kask olur.