PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motosiklet için mantıkı birikim

Romedon
10 Aralık 2015, 13:19
Merhaba arkadaşlar daha önce buna benzer bi konu açmıştım.Ve cevapalrda en para mantıklı gelmişti fakat olmuyor :pale: Hesapta olan parayı isnanın harcıyası geliyor.Fiziki oalrak biirktirmek istiyorum.Ve direkt harcanabilen değilde onu dönüştürüp harcanabilen bir birim arıyorum.Bu yolda sizce altın mı dolar mı japon yeni mi euro gibi birimlerden hangisiyle birikim yapılmalı?Zarar etmeyeyeyim karda etmeyeyim.Sadece o parayı harcamam zor olsun.Ne önerirsiniZ?

Permatiq59
10 Aralık 2015, 13:25
Anne bank :cat:

ikitekeer
10 Aralık 2015, 14:40
ufak ufak akmasa da damlıyo yani kendinden kısıp para biriktirmek :cat:

dtahir
10 Aralık 2015, 15:38
Ben olsam arkadaşlarımla altın gününe girer, ya da bireysel emeklilik yaptırırdım. Altın gününde de en son sıraya geçerdim :)

Romedon
10 Aralık 2015, 16:18
Anne bank :cat:

anne banka yatırdınmı evlenene kadar alamıyorsun onu :D

Aspenda
10 Aralık 2015, 16:25
Ben olsam arkadaşlarımla altın gününe girer, ya da bireysel emeklilik yaptırırdım. Altın gününde de en son sıraya geçerdim :)
Kesinlikle söyledikleriniz doğru ben bireysel emeklilik yaptırdım bu şekilde biriktirdim. Ancak bireysel emeklilik te devlet katkısını alabilmeniz için 3 yıl çıkmamanız gerekiyor. Bankalar yada bireysel emeklilik firmaları her halukarda çıkarken ıvır zıvır parası kesiyorlar ancak elimin altındaki harcarım 3 yılda beklerim derseniz kesinlikle tavsiye ederim...

Romedon
10 Aralık 2015, 16:30
Kesinlikle söyledikleriniz doğru ben bireysel emeklilik yaptırdım bu şekilde biriktirdim. Ancak bireysel emeklilik te devlet katkısını alabilmeniz için 3 yıl çıkmamanız gerekiyor. Bankalar yada bireysel emeklilik firmaları her halukarda çıkarken ıvır zıvır parası kesiyorlar ancak elimin altındaki harcarım 3 yılda beklerim derseniz kesinlikle tavsiye ederim...

yook kısa süreli birikim bu.6 ay 1 yıllık birşey motosikelti kredi ile alacağım dış amsrafları biirktirme derdindeyim tabi fazla olursa da ne kadar az kredi çekersem okadar iyi

yunusus
10 Aralık 2015, 17:12
Parayı biriktirme parayı çalıştır