PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu Vstorm Sizce Alınır mı?

6uven
09 Aralık 2015, 18:57
Arkadaşlar Suzuki Vstorm Dl 650 hayalimde ki motor ama km si beni düşündürüyor 140 binde olan bu alet alınır mı?

Piston segman zamanı gelmişmidir..

İlanın linki:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-suzuki-nakit-ihtiyactan-acil-satilik-vestrom-dl-650-222270006/detay

Not son istediğ fiyat 12 Bin lira ilanda yer alan fiyata bakmayın.

Kullanıcılar yorumlarsa çok memnun olurum.

Özellikle yakıtı da benim için önemlidir.

seta34
09 Aralık 2015, 19:00
Benzin 4.50-4.60 ken agresif kullanimda 35 kurusa kadar yakiyordu
Bana gore max 10.000 lira verilir

Levent
09 Aralık 2015, 19:01
Kardeşim, gecen hafta bir arkadaşımıza Vstorm aldık 2008 model 43 binde 18 bin tl ahanda fotosu...

http://i.hizliresim.com/9qWark.png

140 binlik aletin altına girme derim, 1-2 lira fazla vererek iyi bir motosiklet bulma şansın yüksek....

Darkcity2000
09 Aralık 2015, 19:01
Aslan gibi motor, japonlari olduremezsin, ustaya gostermeden alma.. 2006 model alacaksin madem 2006 F650GS alki ABS ve Elcik isitma olsun... DL lerin frenaj sikintilarinida unutmamak lazim..

berkcigdem
09 Aralık 2015, 19:05
Vstorm çok sağlam motordur. Eğer ki sahibi iyi baktıysa motora neden alınmasın. Sonuçta bu tarz motorlarda yağı suyu benzini koy devam et şeklindedir yani sağlamlardır. Fakat dediğim gibi eğer sahibi güzel baktıysa bu motora inan saat gibi çalışıyordur fiyatıda km den dolayı baya uygun bence.

Yakıcağıda en fazla 35 - 40 kuruştur.

zaferce
09 Aralık 2015, 19:11
O lastikler michelin pilot power değil. Zaten VStrom'a uygun ebatta Pilot Power yok. Anakee 2 o lastikler. Tarihlerine bakmaz lazım zira Anakee'lerin yeni versiyonu 3'ler var.

Piston Sekman gerekip gerekmeyeceğini sanırım bir usta anlar. Ben anlamıyorum o işten.

İlanda yazan fiyat ile satıcının razı olduğu fiyatın arasında resmen uçurum var. Ben 19000 yazıp 18500'e bırakmıştım. Demek motor alrken ilanda 20000 yazıyorsa ben 16000 teklif edeceğim. :)

Yakıt sarfiyatı 100 km'de 4 litre ile 5 litre arasında olur. Devirli kullanılırsa 5'e yakın olur.

berkcigdem
09 Aralık 2015, 19:17
O lastikler michelin pilot power değil. Zaten VStrom'a uygun ebatta Pilot Power yok. Anakee 2 o lastikler. Tarihlerine bakmaz lazım zira Anakee'lerin yeni versiyonu 3'ler var.

Piston Sekman gerekip gerekmeyeceğini sanırım bir usta anlar. Ben anlamıyorum o işten.

İlanda yazan fiyat ile satıcının razı olduğu fiyatın arasında resmen uçurum var. Ben 19000 yazıp 18500'e bırakmıştım. Demek motor alrken ilanda 20000 yazıyorsa ben 16000 teklif edeceğim. :)

Yakıt sarfiyatı 100 km'de 4 litre ile 5 litre arasında olur. Devirli kullanılırsa 5'e yakın olur.

Bu aralar garip motorlar arayışındayım ilanlarda 10 - 13 bin tl aralarında motorların fiyatı ama kesinlikle o paralar etmez ben 5000 teklif ediyorum düşün ki bir tanesi 13 bin istediği motora bugun 8000 e düştü :) dahada zorlasam 6 ya düşücek. o yüzden sahibinden gibi sitelerdeki fiyatlar çoğu zaman fazladır. Satabilirse birine satar yoksa motorun piyasasını bilen insan ilandaki parayı zaten vermez.

sezerh
09 Aralık 2015, 19:26
Bu aralar garip motorlar arayışındayım ilanlarda 10 - 13 bin tl aralarında motorların fiyatı ama kesinlikle o paralar etmez ben 5000 teklif ediyorum düşün ki bir tanesi 13 bin istediği motora bugun 8000 e düştü :) dahada zorlasam 6 ya düşücek. o yüzden sahibinden gibi sitelerdeki fiyatlar çoğu zaman fazladır. Satabilirse birine satar yoksa motorun piyasasını bilen insan ilandaki parayı zaten vermez.

Forumumuzda ne kadarda cok "dh oluculerden" varmis :)

6uven
09 Aralık 2015, 19:35
Kardeşim, gecen hafta bir arkadaşımıza Vstorm aldık 2008 model 43 binde 18 bin tl ahanda fotosu...

http://i.hizliresim.com/9qWark.png

140 binlik aletin altına girme derim, 1-2 lira fazla vererek iyi bir motosiklet bulma şansın yüksek....

Hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız darısı bizim başımıza:)

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:31 ----------

Yorum yapan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum 10 bin teklif edicem kabul ederse de ustamı alır giderim:)

beko12345
09 Aralık 2015, 19:38
Benim sattığım dl 650 vstrom 85 binde ve keçi gibiydi.

Bakım çok önemli. Ustam baktığında çok beğenmişti mesela. Hiçbir sıkıntı yok demişti. 80 bin civarındayken.

140 binde belki alınır ama satılmaz haberin ola.

Ben km yi düşürmedim doğruyu yazdım millet 85 binde diye öldürdü fiyatını iyice. En son anlayan biri gelip inceledi motorumu ve alıp Türkiye turu yapacağım dedi. Anlaştık vs vs.

Velhasıl V-strom keçi gibi makinadır. Bakımını yaptırıyorsan seni asla üzmez. Ama dediğim gibi 140 bin için birşey diyemem. İyi bir ustanın bakması şart.

6uven
09 Aralık 2015, 19:42

Bakım çok önemli. Ustam baktığında çok beğenmişti mesela. Hiçbir sıkıntı yok demişti. 80 bin civarındayken.

Ben km yi düşürmedim doğruyu yazdım millet 85 binde diye öldürdü fiyatını iyice. En son anlayan biri gelip inceledi motorumu ve alıp Türkiye turu yapacağım dedi. Anlaştık vs vs.

Velhasıl V-strom keçi gibi makinadır. Bakımını yaptırıyorsan seni asla üzmez. Ama dediğim gibi 140 bin için birşey diyemem. İyi bir ustanın bakması şart.

Hocam yakıt konusunda ki durumu nedir 4-5 arası diyorlar.. 6-7 gibiyse binmeye korkar insan agresif kullanmam zaten

UNdocab
09 Aralık 2015, 19:42
Motor masrafsız gözüküyor ama Satış fiyatı + 2000tl masrafı varmış gibi düşün. Hala fiyat senin için makul ise al.
Çünkü 2. elde mutlaka ufak tefek bişeler çıkar.

Diskler bitmiştir, zincir bitmiştir, marş motoru değişim zamanı gelmiştir carttır curttur.
Allahtan debriyaj balatalarını değiştirmiş o iyi :)

Motoru bi servise götür Silindir kompresyonunu ölçtür (çok basit bir işlemdir) motor bloğunun içi ne kondisyonda olduğu ortaya çıkmış olur.

Çıkan değer servis limitine yakınsa motorun rektifiye/yenileme zamanı gelmiştir.

Yok hala kompresyonu yüksek ise daha uzun yıllar sorunsuz binersin.

Crenox
09 Aralık 2015, 19:43
Dostum, Balıkesir Bandırma'da feribot sırası beklerken Vstrom 1000 ile bir çift geldi yanıma sıraya. Anladım turistlermiş biraz sohbet ettik adam Arnavutluk'ta yaşıyormuş balkan turu yaparak en son Bandırma'dan İstanbul'a geçip döneceklerdi. Ne diyeyim motor da cillop gibiydi. Kaymışlardı bir kaç gün öncesinden ama tamire gerek olmamış devam etmişler yola. Demem o ki sağlam motor, 140bin deki motora da bakım yapılmıştır illaki, iyi bilen bir ustaya sor motorunda problem yoksa al derim.

UNdocab
09 Aralık 2015, 19:44
Hocam yakıt konusunda ki durumu nedir 4-5 arası diyorlar.. 6-7 gibiyse binmeye korkar insan agresif kullanmam zaten

Bu motosikletin ruhuna aykırı olarak +200 gitmeye çalışırsan o sırada 6lt yakarsın.Yoksa 4-5.5lt arası yakar.

berkcigdem
09 Aralık 2015, 19:49
Belki ilginizi çekicek bir yazı buldum. Yalnız listenin sonunda super tenerenin yanında çok ciddi bir rakam var. Fakat belkide bu toplam km ler olabilir ama bazı km gayet normal.

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_long-distance_motorcycle_riders

6uven
09 Aralık 2015, 19:55
Sitenin üyelerinden tamirci serkan abi vardı galiba o anlar heralde? Veya önerdiğiniz usta varmı.. Usta var usta var sonuçta

Nikkfurie
09 Aralık 2015, 20:06
motor diri görünüyor ama fotodan yorum yapmak eksik olur..fren diskleride baya aşınmış gibi tabi bu km de normal ama 3 adet disk 2000 lira civarı..

140 bin bakımlı bir vstrom için daha yarı ömrü dolmamış demektir..

son olarak 2007 abs li modellerden almaya bakın diyeceğim 2004 abs siz vardı şu an 2013 abs li kullanıyorum vstrom da abs şart !!!

-ZERO-
09 Aralık 2015, 20:19
bakımları tamsa alınır güzel güzel binilir. siz esas o yaşta ve 40-50 bin km'deki motorlardan korkun. güzel ülkemde 2. el 60 bin km ve üstü motor yok denecek kadar az. 1 yaşında da olsa 10 yaşında da olsa o km hep 40-50 bin'de duruveriyor sahibi binmeyi birden kesiveriyor. ne garip değil mi?

beko12345
09 Aralık 2015, 20:49

Benim motosikletimde Yoshimura egzoz vardı. O yüzden yakıtı fazlaydı diğer vstromlara göre.

Ben agresif kullanıyorum. Hele yoshimurada olunca tahrik ederdi devirli kullanırdım genelde.
Otobanda 200 ü görürdüm sağımda solumda araba yok ise.

Genel olarak uzun yolda ara ara 200 görerek ama genel ortalama 140 km hız ile 6 küsür litre yakıyordum.

Ama dediğim gibi egzozun payı var. Ha eğer 100 ile sabit gidicem derseniz öyle büyük rakamlarla boğuşmazsınız. Kullanıcı dostu olur.

6uven
10 Aralık 2015, 00:20
Arkadaşlar yorumlarınız için teşekkürler fakat alet cuma günü için opsiyonlanmış satılmış :((

F54
10 Aralık 2015, 00:31
km pek sorun değil fiyat ta 10000 baya uygun komple piston segman yaptırsan 500 tl tutar ki çok ucuz bi para görünüş olarak diri bi motor
bu fiyata alınır
10000e 150 cc veriyorlar millete
v stormla adamlar 300000 mil yol yapıyor yani ömrü öyle bilindiği gibi 80 90 bin km değil
yakıt olarak 110 10 gidersen 4.5 lt yakar ve çok konforlu bi motordue
artçı ilw 195 çok rahat gider yani yolda 170 le saatlerce gidebilir bi gücü var

Nikkfurie
10 Aralık 2015, 00:47
..........komple piston segman yaptırsan 500 tl tutar........

hocam çok iyimser bi tahmin olmuş 500 tl :)

F54
10 Aralık 2015, 00:58
hocam çok iyimser bi tahmin olmuş 500 tl :)

kaç tl tutar sence?
komple silindir garank set değişmediği sürece çok fazla tutmaz
hemen bakalım google amca ya

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-motosiklet-suzuki-dl650-piston-segman-set-233910490/detay
aha parça bu 300 de işçilik versen
yani atla deve değil

Nikkfurie
10 Aralık 2015, 03:18
kaç tl tutar sence?

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-motosiklet-suzuki-dl650-piston-segman-set-233910490/detay
yani atla deve değil

piston segman için açılan motordan daha neler neler çıkar...

egzantrik zinciri, gergisi,supap takımı,conta takımı,debriyaj balatası belki tası,iki set piston takımı derken 3000 den aşağı zor diyorum..

beko12345
10 Aralık 2015, 05:28
Bu arada ufak bir hatayı düzeltiyim. Buna çokça rastlıyorum çünkü.

Bu motosikletletin adı Suzuki Dl 650 " V- Strom" dur.

Strom güç demektir. V-stromda v motorun gücü anlamına geliyor.

Ama genel olarak " V-storm " olarak bilinir. Bu yanlıştır.Hani kasırga-rüzgar vs o açıdan otomatik öyle düşünüyor insan.

Yani 1-2 harf yer değişik.

Amacım kötü değildi sadece belirtmek istedim.

UNdocab
10 Aralık 2015, 08:40
kaç tl tutar sence?

yani atla deve değil

Lazım olduğunda bundan 2 tane almak gerekiyor :)

Birde işçilik için sizin ili bilmiyorum ama istanbulda paça 600tl den aşağı kurtarılmıyor.

Bunları konuşunca adam motor bitikmiş zaten diyecek şimdi :)
Öyle bişey yok varsayım bunlar.Olup olmayacağı silindir kompresyon testi ile çıkıyor ortaya

Nikkfurie
10 Aralık 2015, 10:47
Bu arada ufak bir hatayı düzeltiyim. Buna çokça rastlıyorum çünkü.

Bu motosikletletin adı Suzuki Dl 650 " V- Strom" dur.

Strom güç demektir. V-stromda v motorun gücü anlamına geliyor.

Ama genel olarak " V-storm " olarak bilinir. Bu yanlıştır.Hani kasırga-rüzgar vs o açıdan otomatik öyle düşünüyor insan.

Yani 1-2 harf yer değişik.

Amacım kötü değildi sadece belirtmek istedim.

japonlar bmw ye giydirmek istemiş herhalde kelime almanca dır vede fırtına manasına geliyor :)

arkadaş almakdan vazgeçecek hep varsayımlar üzerinden konuştuk :D

6uven
10 Aralık 2015, 11:05
japonlar bmw ye giydirmek istemiş herhalde kelime almanca dır vede fırtına manasına geliyor :)

arkadaş almakdan vazgeçecek hep varsayımlar üzerinden konuştuk :D

Arkadaşlar yorumlarınız için teşekkürler fakat alet cuma günü için opsiyonlanmış satılmış :((

F54
10 Aralık 2015, 11:07
Bende motor ararken bi tane v storm a niyet ettim 112000 km idi fiyat olarak adam 12000 Yazmış bi düşünürken vatandaşın biri 10500 e almış :(
Yani böyle çok km veya hasar Kayıtlı motorlardan tr de korkulduğu için aslında çok güzel fiyatlar yazıyorlar
Çok güzel derken yani al Ömür boyu kullan
Mesala piyasası 35 olan ağır hasar Kayıtlı motor a 20000 istiyorlar işi bilen kullanıcıya gider
Eğer şase de hasar yoksa al bin tepe tepe
Km olayı ise şöyle 2 silindir az devir Çeviren motorlar
Yani ss nin 30000 km de ki yıpranması belki böyle bi motorda 130000 de olur
Yani km de pek önemli değil ( fiyat uygun sa)

Nikkfurie
10 Aralık 2015, 11:19

Allah gönlüne göre versin biraderim...sen beni dinle bütçeyi az daha zorla 2007 abs lı al km ye çok takılma vstromdan pisman olmassin..begenmezsen de peynir ekmek gibi alınır satılır ;)

topgun1111
10 Aralık 2015, 19:39
motor diri görünüyor ama fotodan yorum yapmak eksik olur..fren diskleride baya aşınmış gibi tabi bu km de normal ama 3 adet disk 2000 lira civarı..

140 bin bakımlı bir vstrom için daha yarı ömrü dolmamış demektir..

son olarak 2007 abs li modellerden almaya bakın diyeceğim 2004 abs siz vardı şu an 2013 abs li kullanıyorum vstrom da abs şart !!!

bakımlı bir vstromun ömrü tahmini ne kadardır?

essegesse
10 Aralık 2015, 21:23
Yahu siz ne yaptınız?

Racing motorun ömrü 30000 km.mi? Vah vah vah. Ben 60.000-70.000 tl verip sıfır 1000 lik makina alacağım,30 binde motor bitecek ha!

Arkadaşlar,teknoloji artık çok gelişti.Yeni çıkan racing makinalarla 150-200 bin km yapmak mümkün.Haa,apaçinin birinin eline geçer,habire boşta,düşük viteste red line yapar,zamanında bakımını yaptırmaz, ona bir şey diyemem.Ama normal kullanımda,zamanında bakımı yapılan bir motorun,motor ömrü bu kadar kısa olamaz.Eski teknoloji ile (1960-1980 arası) bile bu dediğiniz km.ler çok saçma.

Bizde genelde olanı söyleyeyim.Yeni motor alınır.İlk bakımları zamanında yapılır,sonraki bakımları sallanır veya süresi uzatılır.Sonra da bu motor ikide bir arıza çıkarıyor diye veryansın edilir.

O küçümsediğimiz çin motorları bile zamanında bakımları yapılırsa,adam gibi kullanılırsa,yıllarca sorunsuz çalışabilir,ki buna çok örnek var etrafımda.

O,beğenmediğimiz,ya da bir çoğumuzun laf soktuğu bajaj pulsar bile efsane oldu.Daha bugün kurye bir arkadaşım 2013 model pulsar'ı 130 bin km.de,motoruna dokunulmamış olarak sattı.

Diyeceğim şu ki: İnsan gibi kullanılmış motorun km.si benim için hiç önemli değil.Yani insanların bu km. olayına çok fazla takmalarını ben anlamıyorum.Düşük km.deki bir motor da bazen sorun çıkarabilir.Yüksek km.deki bir motor ise hiç sorun çıkarmayabilir. Bu biraz da şans işi yani.

Nikkfurie
10 Aralık 2015, 22:04
bakımlı bir vstromun ömrü tahmini ne kadardır?

ingilterede biri 300 bin lerde ki vstrom unu sadece yağ,buji,zinzir gibi malzemeleri degistitererek kullanmaya devam ediyordu...bir kaç sene önce takip ediyordum...tr de ise bursadan bir abimiz var 200bine geldi motora anahtar değmemiş...tabi bu kişiler bakımları layıkıyla yaptırmış hararetine yagina dikkat etmişlerdir...aksi halde değil vstrom rols royce motoru olsa fazla gitmez..

F54
11 Aralık 2015, 02:00
Yahu siz ne yaptınız?

Racing motorun ömrü 30000 km.mi? Vah vah vah. Ben 60.000-70.000 tl verip sıfır 1000 lik makina alacağım,30 binde motor bitecek ha!

Arkadaşlar,teknoloji artık çok gelişti.Yeni çıkan racing makinalarla 150-200 bin km yapmak mümkün.Haa,apaçinin birinin eline geçer,habire boşta,düşük viteste red line yapar,zamanında bakımını yaptırmaz, ona bir şey diyemem.Ama normal kullanımda,zamanında bakımı yapılan bir motorun,motor ömrü bu kadar kısa olamaz.Eski teknoloji ile (1960-1980 arası) bile bu dediğiniz km.ler çok saçma.

Bizde genelde olanı söyleyeyim.Yeni motor alınır.İlk bakımları zamanında yapılır,sonraki bakımları sallanır veya süresi uzatılır.Sonra da bu motor ikide bir arıza çıkarıyor diye veryansın edilir.

O küçümsediğimiz çin motorları bile zamanında bakımları yapılırsa,adam gibi kullanılırsa,yıllarca sorunsuz çalışabilir,ki buna çok örnek var etrafımda.

O,beğenmediğimiz,ya da bir çoğumuzun laf soktuğu bajaj pulsar bile efsane oldu.Daha bugün kurye bir arkadaşım 2013 model pulsar'ı 130 bin km.de,motoruna dokunulmamış olarak sattı.

Diyeceğim şu ki: İnsan gibi kullanılmış motorun km.si benim için hiç önemli değil.Yani insanların bu km. olayına çok fazla takmalarını ben anlamıyorum.Düşük km.deki bir motor da bazen sorun çıkarabilir.Yüksek km.deki bir motor ise hiç sorun çıkarmayabilir. Bu biraz da şans işi yani.

racing motorun ömrü 30000 demedim
30000 de yaşadığı yıpranmayı bu 130000 de yaşar dedim

Darkcity2000
11 Aralık 2015, 09:51
AEA nin karsilastirma videosunda eleman vstrom diyince az dalga gecmedik :).harbi vstorm degil vstrom mus ya...

gokberk6426
11 Aralık 2015, 13:18

ahaha keci gibiydi benzetmesine istemsizce guldum ::xblink:: . eminim guzel motordur suziki sonucta