PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu Aynalar Trafikte Sorun Yaratır Mı ?

Gökhan_Aygün
09 Aralık 2015, 11:50
Arkadaşlar,

" Polis görürse ceza yazar " lafına istinaden sormak istiyorum.

Bu aynalar trafikte sorun yaratır mı ? ya da muayene esnasında ..

http://i.hizliresim.com/v8Az9r.jpg (http://hizliresim.com/v8Az9r)

Cavalry
09 Aralık 2015, 11:57
Muayeneden geçer, polisin de ceza yazacağını sanmıyorum ama tez zamanda sen aralardan geçerken aynaları bırakırsın gibime geldi =))

Sti
09 Aralık 2015, 11:58
O gidona bide o ayna,trafikte araba gibi takilirsiniz artik :queen:

weirdo1
09 Aralık 2015, 12:02
Aralardan geçerken sıkıntı olur. Royaljordanian'ın grom'da vardı bu aynadan adam en son küfür edip söktü.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:58 ----------

İlla şekil olucam diyorsan, gidonun altına yapabilirsin aynaları, elindeki aynalarla olur sanırım tam elcik ve kumandaların arasına takarsan.

http://www.thevog.net/attachments/mirror-left-jpg.760/

Gökhan_Aygün
09 Aralık 2015, 12:36
Aralardan geçerken sıkıntı olur. Royaljordanian'ın grom'da vardı bu aynadan adam en son küfür edip söktü.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:58 ----------

İlla şekil olucam diyorsan, gidonun altına yapabilirsin aynaları, elindeki aynalarla olur sanırım tam elcik ve kumandaların arasına takarsan.

http://www.thevog.net/attachments/mirror-left-jpg.760/

Ben de bu aynamı aşağı döndürebiliyorum aslında ama bu görüntü daha çok hoşuma gittiği için böyle takılıyorum.

Aralardan geçerken bir açıdan iyi bir açıdan kötü

İyi tarafı eski aynalarım dışa doğru ve yukarıdaydı,dolayısı ile servislerin aynasına sürekli çarpıyordum şuan öyle bir sıkıntım yok

Kötü tarafı bu seferde normal arabaların dikiz aynalarına denk geliyorum :cherry:

Yani servislerin aynalarından kurtulalım derken arabaların aynalarına takıldık bu seferde,belki bundan sonra aşağıdaki gibi bir şeye geçeceğim.

http://i.hizliresim.com/Mg8lE7.jpg (http://hizliresim.com/Mg8lE7)

burak5353
09 Aralık 2015, 12:39
kenarına mızrakta koy gecerken yayalara takarsın kötü duruyor

Gökhan_Aygün
09 Aralık 2015, 13:05
kenarına mızrakta koy gecerken yayalara takarsın kötü duruyor

İnsanoğlu nasıl bir deformasyon yaşıyor ?

Güzel kardeşim ben nasıl durduğunu mu soruyorum ?

Bilgin varsa paylaş ki bilgilenelim.

Arkadaşlar,

" Polis görürse ceza yazar " lafına istinaden sormak istiyorum.

Bu aynalar trafikte sorun yaratır mı ? ya da muayene esnasında ..

murat91
09 Aralık 2015, 13:17
Polis ve muayene esnasinda sorun yaratacagini sanmiyorum fakat basina gelmis olan arkadaslar cardir onlar aydinlatir. Birde bizim polislerimizi biliyosun genelleme yapmiyim ama garip seylere takarlar kaska takili kameralara taktiklati gibi.

Serk21
09 Aralık 2015, 13:31
yok yahu yazamaz ceza fln.. muayenede eğer aynalar fırıldak gibi dönmüyorsa, salıncak gibi sallanmıyorsa geçer sorun olmaz. yeterki ayna olsun =)

HAZZILHAR
09 Aralık 2015, 13:37
Yine sorulan soruya cevap verileceğine akıl verilmeye çalışılmış. Yanıtlayalım kardeşim:

1. Polis ceza yazmaz. Trafiğe çıkacak 2 ve 4 tekerli motorlu araçlarda "on-road" olabilmesi için ayna şarttır.
2. Muayeneden geçebilir de geçmeyebilir de. Bazen orijinal parça olayına takılıyorlar. Sen riske girmeyip muayeneye gideceğin zaman orijinal aynalarını tak. Muayene sonrası değiştirirsin.
3. Trafikte sorun olur. Geçeceğin aralıklara dikkat etmen lazım bu bir, yaya ve araçlara aynayı takmamak için çaba göstermelisin bu iki, görüş açıları çok dar ve kör noktası çok olduğu için mutlak suretle kafanı çevirerek yön kontrolü yapmalısın bu üç.

Güle güle kullan.

ZümeR
09 Aralık 2015, 15:16
Problem ve kaza paratoneri..

Gökhan_Aygün
09 Aralık 2015, 16:03
Arkadaşlar,

Polis ceza yazmayacaksa problem yok.Muayenede de alırız sağdan soldan bir ayna takar gideriz. [ ÖĞRENMEK İSTEDİĞİM TEK ŞEY BUYDU ]

Motoru tın tın kullanan biriyimdir,adrenalin sevsem racing ya da supermoto alırdım.

Daracık aralara girip heyecan yaratmayı da sevmem,geçilecek aralık yeterince büyükse geçerim değilse geçmem.En fazla uygun aralığı yakalayana kadar 2 dakika beklerim.Bu sebeple trafikte sorun yaşamadım umarım da yaşamam.

Olayı ciddiye alıp ciddi ciddi cevap veren herkese teşekkürü bir borç bilirim.

EmirhanCoskun
09 Aralık 2015, 16:44
ben olsam sendeki aynaları... sağ taraf için olanı sola .. sol taraf için olanı sağa takaırm :) tepe taklak daha güzel dururlar..

Gökhan_Aygün
09 Aralık 2015, 17:34
ben olsam sendeki aynaları... sağ taraf için olanı sola .. sol taraf için olanı sağa takaırm :) tepe taklak daha güzel dururlar..

Kardeşim en başta öyle denedim ancak görüş açısı güvenilir gelmedi ondan bu hale getirdim.

Düşündüğün örnek için dikdörtgen biraz daha geniş bir dikiz aynası gerekiyor.

Teşekkürler tavsiyen için.

snappy x
09 Aralık 2015, 17:59

[url]

hangi bölüm hocam link atar mısınız

weirdo1
09 Aralık 2015, 23:20
hangi bölüm hocam link atar mısınız

Hatırlamıyorum çok oldu.

eek
09 Aralık 2015, 23:33
Aynı aynaları kullandım, motoru sattığım arkadaş da hala kullanıyor. Gidonun şekline göre değişmekle beraber bendeki orjinal aynalara göre genişliği arttırmadığı gibi dışbükey yapısıyla görüşü ciddi oranda arttırmıştı, çok memnun kaldım. İstanbul şehiriçi ve çevre illerde 5000km kadar kullandım ve polis ile ilgili sorun yaşamadım, ancak muayeneye gitmediğim için bu konuda fikrim yok.

Gökhan_Aygün
10 Aralık 2015, 00:22
Teşekkürler arkadaşlar.

Sayenizde bilgilendik.

Eek konuyu açmışken ben de belirteyim,aynaların görüşü gayet iyi çok emin olamadığınız yerlerde hafif aynaya yaklaşıp bakarsanız arkanızdaki yolun tamamını da görebiliyorsunuz.İşlevselliği iyi yani.