PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : bu sigortayı ne yapacam ?

superboycu
09 Aralık 2015, 05:45
Arkadaşlar 687tl trafik sigorta ücreti çıkardılar ve sigortam biteli 2 ay oldu , ben motoru kış boyu kullanmamayı düşünüyorum yazın sigorta yaptrmak istiyorum ne yapmam lazım bu gecikme yaza kadar ertelenebilirmi herhangi bir işlem yapılabilirmi yardım ederseniz sevinirim.

Mitoqondri
09 Aralık 2015, 06:44
Bu sigorta konusuna çok cevap verildi. Aynı konudan çok açıldı ama sorunuza cevap vermeye çalışayım.

Öncelikle sigortanızı ne kadar bekletirseniz o kadar fazla para ödersiniz. Bekletmek sizin zararınıza olur. Yani bugün X tl fiyatta sigortanız çıkıyorsa, 5-6 ay sonra gecikme faizi ile XX tl fiyat çıkabilir.

Bekletmeden kredi kartına taksit seçeneği ile yaptırmanızı öneririm.

superboycu
09 Aralık 2015, 06:54
Bu sigorta konusuna çok cevap verildi. Aynı konudan çok açıldı ama sorunuza cevap vermeye çalışayım.

Öncelikle sigortanızı ne kadar bekletirseniz o kadar fazla para ödersiniz. Bekletmek sizin zararınıza olur. Yani bugün X tl fiyatta sigortanız çıkıyorsa, 5-6 ay sonra gecikme faizi ile XX tl fiyat çıkabilir.

Bekletmeden kredi kartına taksit seçeneği ile yaptırmanızı öneririm.
Asıl problem orada kredi kartı kullanmıyorum olsa hemen yaptıracam'da :/

Mitoqondri
09 Aralık 2015, 06:56
Zaten onuda 3 bilemedin 4 taksit yapıyorlar. O da pek bir işe yaramıyor açıkcası. Ama nakit bütçeyi daha da zorlar tabiki. Keşke düzene girse artık şu sistem. Bekletmemeye çalış derim.