PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosiklet ve Ekipman Önerisi

major34
09 Aralık 2015, 03:17
Öncelikle merhaba arkadaşlar...
Forumda çok sık rastladığınız bir soru ivit. Öncelikle ekipman fiyatlarına baktım ve baktığım ekipmanlar toplamda 2 bin tl aşıyor biraz.Çok mu şaşalı yaptım? Ne yaptım bilemedim.. Sonra kafamda 4 adet motosiklet var.Bunlar ybr 125, cbr125 , ninja 250r, mt 125. Cbr 125 motosiklete beni aşık eden motordur,bir motovlogger sayesinde. Çoğu kişide ybr 125 başlangıç için daha ideal olduğunu söylüyor. Ybr 125 çoğ hojdur ema benana. Naked makineleri de seviyorum açıkcası.Öyle arafta kaldım.
Fiziksel özelliklerim 1.75 boyum, kilom 60,saruşun gızlarnan hojlanırımgünde ortalama 40-50km gideceğim..
(NOT:Dalga geçmek açmaçlı sormadım. Biraz renk katayım dedim foruma :) bu arada motoru haftada 4 gün kullanacağım.)

gokberk6426
09 Aralık 2015, 03:25
ekipmanlar butcene gore kendin secersin ama o makineler uzun yolda yorabilir inazuma bak derim uzun yolda konforlu ve saglam rahattir . ama illa onlar arasindan bisi istiyosan cbr derim oturus pozisyonu digerlerine gore daha rahattir . simdiden hayirli olsun. egitim almak sart bu arada egitim almayi ihmal etme

tndgu
09 Aralık 2015, 03:32
Ekipmana o kadar verme 60 tl kask al yeter kalanini motora harca o paralar kolay kazanilmiyor.

Saka bir yana oncelikle ekipman olayini ciddiye aldigin icin tebrik ederim. Benim motorlarla cok tecrubem yok o yuzden dediklerimi pek takma ama bende 125 nakedlar ve cruiserler arasinda gidip geliyordum sonradan o zaman enduro alayim aga dedim ve kendimi wr125r icin para biriktirirken buldum. Dag tas her mevsim her hava kosulunda her turlu yolda gidiyor alet bence baslangic icin genel bir tecrube sonrasinda 250 veya 300 naked alip 600ile yuksek beygirli bir cruiser alip olayida 1000lik ss ile bitirmeyi planliyorum 25 yil icinde falan :D

major34
14 Aralık 2015, 02:29
öncelikle cevaplarınız için teşekkür ederim. motoru mayıs ayında almayı planlıyorum. ailemi ikna etmek için ekipman alacağım 1 içerisinde fakat motor hala kafamı karıştırıyor açıkçası.evde ekipmanları görünce ciddiyetimi anlayacaklardır. fakat dediğim gibi motor kafamı karaştıryor. şu sıra sl 200 takıldı gözüme. sizce çok bir fark olur mu mayıs ayı içerisinde fiyatlarda?

gokberk6426
14 Aralık 2015, 02:46
öncelikle cevaplarınız için teşekkür ederim. motoru mayıs ayında almayı planlıyorum. ailemi ikna etmek için ekipman alacağım 1 içerisinde fakat motor hala kafamı karıştırıyor açıkçası.evde ekipmanları görünce ciddiyetimi anlayacaklardır. fakat dediğim gibi motor kafamı karaştıryor. şu sıra sl 200 takıldı gözüme. sizce çok bir fark olur mu mayıs ayı içerisinde fiyatlarda?

dolar kurunda geldigi icin olabilirn. bakalim fuarda yeni modellerin gelmesiyle 2. el rahatlar biraz faha tahmin ediyorum ama .bu arada biraz ufak hafif motor al ktm duke 125 felan alabilirsin uzun yolda nasil olur bilmem ama