PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İzmir Bornova Sürücü kursu

UmitY
09 Aralık 2015, 00:49
Merhaba arkadaşlar.

Motosiklet.net'e yeni bir katılan biriyim. Öncelikle a2 ehliyetini aldıktan sonra motor alma işine giden biriyim bende.

İzmir bornovada yaşıyorum. B ehliyetim 3 yıldır var. Bir kaç sürücü kursuyla konuştum lakin bunların ne olduğu parayı verdikten sonra ortaya çıkıyor. (her ne kadar baştan konuşsan da )

Bu sebepten dolayı İzmir de önerebileceğiniz sürücü kursu rica ediyorum. Sonradan yok efendim makbuz parası yok şu parası diyerek başımı şişirmesinler. Bir öğrenci olarak da bütçe mi de yormayayım.

İlk uğradığum sürücü kursu.. kurs ücretini 350 lira dedi toplam masraf 650 olur deyip kağıda yazdı tek tek.. Motosikletim olmadığından kursla öğrenip sınava giriceğimi belirttim. Belli saat ders vermediklerini ama öğrenene kadar vericeklerini söyledi. Bilemiyorum kıllanma hakkım var heralde...

İkinci uğradığım yer kurs ücretini 400 lira söyledi. Ve toplam masrafın 850 lirayı bulacağını belirtti. Diğer yerlerin makbuz falan diyerek o parayı çıkartacağını söyledi. Ama kadın pek ilgilenmedi. eksi puan

Sizin tanıdığınız bildiğiniz kaliteli eğitim veren adam akıllı öğretip insanı bezdirmeyen..Adam gibi öğretsin. Ücretinin az olması faydamıza tabi ki :) Teşekkürler arkadaşlar

Cavalry
09 Aralık 2015, 01:01
Aşağı yukarı hepsi aynı oluyor zaten.. Küçükparkta Mine sürücü kursu var Empas'ın sokağında bir de oraya sor istersen..

Bisnev99
09 Aralık 2015, 01:19
Bornova src yı tavsiye ederim.

UmitY
09 Aralık 2015, 15:07
Teşekkürler cevaplarınız için
Mine sürücü kursunun metini fazlasıyla duydum maşallah tokatlamadıkları kişi kalmamış arkadaşım mağdur oldu orada. makbuz parasına kadar kanunen haksız kazanç sağlama da 1 numara. Src'ye uğrayamadım daha.

Aspenda
09 Aralık 2015, 15:23
Bornova da yok ancak size önder sürücü kursunu öneririm Çankaya da ki Şardağ iş hanında. Feyza hanım ve Mikail bey var açık seçik her şeyi anlatıyorlar ayrica ne olursa olsun kurs bitince 120 tl ehliyet harcı İş. Bankası na, trafik te de 120 lira kart parası kesinlikle veriyorsun kötü bi yuki motosikletleri var ancak vitesi gösteriyor ben oradan aldım Çok memnun kaldım. Ha bu arada uygulamalı eğitim Gaziemir de ben Çiğli'den gittim izban ile.

mccxcix
09 Aralık 2015, 15:51
Arkadaşım öncelikle hayırlı olsun şimdiden, Allah kaza bela vermesin inşallah. Ben de İzmir Bornova'dayım, o sürücü kurslarından ne çektim bir ben bir de Allah bilir... Öncelikle A2 ehliyet aldığım kurs çok pervasız ve gerçekten kandıran bir kurs, adamlara eylülde kayıt oldum kasım aynın sonunda sınava girebildim düşün ki eğitim verip vermediğini bile bilmiyor bana çok ilginçti gerçekten ve ben o dönemde özel bir ders veren hocadan motor dersi aldım fiyatını vermeyeyim şimdi ama makul fiyatlara ve 2 ders almam ciddi anlamda yetti. Şimdi çevremde bir arkadaşım ve eniştem de motor ehliyeti alacağı için özel ders aldığım hocaya yönlendirdim, hocanın çalıştığı bir kurs var oraya yazdırdık, istersen numarasını verebilirim bir ara konuş, sen bilirsin, biraz araştır kurslar ciddi anlamda sıkıntılı maalesef... He birde unutmadan sanırım artık yeni sistemdeki ehliyete katılabilirsin, çünkü süresi geçti diye biliyorum...İyi günler

hakikiteker
09 Aralık 2015, 15:53
Emin direksiyonu tavsiye ederim. Ben zamanında oradan aldım, şu an motosiklet hocası aynı zamanda forumda üye olan hamza abi. Ben de uğruyorum yanına sıkça, tuttuğumuza alabildiğine bildiklerimizi aktarmaya çalışıyoruz. Fiyatları biraz yüksek ama öğrenirsiniz, motosiklet için şunu söyleyebilirim; öğrenmeden bırakmıyor hamza abi :D

Not:kursun pisti Çiğli de, sınav güzergahı ornekkoyde.

dundanbiri
09 Aralık 2015, 16:07
@hakikiteker öğrenme kısmına katılıyorum, fiyatını bilemem :)

Açık ve kapalı sahaları var, hamza sağolsun gece gündüz eğitime ayırıyor zamanını, arada biz de uğruyoruz denk gelirsek farklı motosikletler kullanma şansınız olur.

mccxcix
09 Aralık 2015, 16:27
ARKADAŞLAR TÜM FORUMDAKİLERE SESLENİYORUM GÖZÜNÜ SEVEYİM YENİ BAŞLAYAN, BAŞLAYACAK OLAN, HEVESLİ OLAN, MERAKLI OLAN HERKES BU KONUYU MUTLAKA BAŞTAN SONRA OKUSUN!!! daha önce başka sayfalarada yazdım aynen aktarıyorum "forumda okudğum konuda arkadaşın 1 yıl geçmemesine rağmen yavaş yavaş ölüme nasıl gittiğini sayfa sayfa okudum, gerçekten çok çok çok kötü bir olay, kader mi desem inat mı desem şeytan mı yaptırıyor desem bilemiyorum o kadar üzüldüm ki ve her 10 kişiden 9 u hatta fazlası öleceksin yapma etme demiş :( tabiki şu konudan bahsediyorum http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/138679-ilk-motorum-600rr-8.html , buradan benim gibi motora yeni başlayacak arkadaşlara sesleniyorum, forumdaki konuyu okuyun ve kendizie gelin, ben direkt Yamaha Ybr 125 almaya ve baya baya öğrenipte doğru düzgün birşeye geçmeye karar verdim, iyiki farkına varmışım (geç olmadan) çok şükür..." / Allah rahmet eylesin inşallah :(

Cavalry
09 Aralık 2015, 19:50
Teşekkürler cevaplarınız için
Mine sürücü kursunun metini fazlasıyla duydum maşallah tokatlamadıkları kişi kalmamış arkadaşım mağdur oldu orada. makbuz parasına kadar kanunen haksız kazanç sağlama da 1 numara. Src'ye uğrayamadım daha.

Benim tanıdığım 3-4 kişi farklı zamanlarda oradan aldı ve bir şikayetlerini de duymadım..
Motora Samet isminde genç bir arkadaş çalıştırıyor.. Şahsen de tanırım iyi çocuktur..
Öneride bulunurken kafadan sallayıp önermedim yani =)) ama sen soğuduysan başka alternatifleri değerlendir en iyisi..

highlore
05 Haziran 2016, 13:50
Selamlar

Sonbaharda chopper tarzı motosiklet almayı planlıyorum. Ehliyetim yok, kullanmayı da bilmiyorum. Bornova da aldığı parayı biraz olsun hak eden bir a2 kursu arıyorum. Alsancak sürücü kursuyla konuştum ama fiyatları biraz sarstı beni :(

Yakın zamanda bornovadan ehliyet alıp memnun kalan bilgilendirirse özellikle çok memnun olurum.

Teşekkürler

tufiii
07 Haziran 2016, 22:28
bende bornova civarından a2 almak istiyorum ve daha önce kullanmadım nerden almamı önerirsiniz??